Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
261 - 280 de 292
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Lauwers, Jan . Compositor/a : Dahl, Hans Petter; Seghers, Maarten . Coreògraf : Lauwers, Jan . Companyia : Needcompany . Direcció : Lauwers, Jan . Escenografia : Lauwers, Jan . Il·luminació : Hioco, Ken . So : Schneider, Dré . Vestuari : Lemm, Lot . Intèrpret : Dahl, Hans Petter; Barkey, Grace Ellen; Lawton, Tijen; Bonnema, Anneke; Gob, Benoît; Van Bruystegem, Inge; Faure, Julien; Seghers, Maarten .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
06/03/2008.
Autor/a : Fondevila, Jordi; Arretxe, Itxaso; Fondevila, Jordi; Martínez, Irene; Pla, Xavier; Sáez, Xavi; Suñé, Neus . Coreògraf : Suñé, Neus . Companyia : Atolladero Teatre . Direcció : Fondevila, Jordi . Escenografia : Martínez, Irene . Il·luminació : Arbizu, Miki . So : Martínez, Damià . Vestuari : Martínez, Irene . Suports audiovisuals : MTM & Karavan Films . Intèrpret : Arretxe, Itxaso; Sáez, Xavi; Suñé, Neus .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Principal.
(Olot).
PNRM 06 - panorama de la creació artística contemporània (4a : 2006 : Olot).
13/10/2006.
Companyia : El Curro DT . Intèrpret : Fernández, Jonathan; García, Alberto; Gonzàlez, Xavier; Montelongo, Pedro; Sánchez, Alberto; Frión, Violeta; Márquez, Carolina; Utrera, Maria José .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Plaça del Gas.
(Sabadell).
30 nits (3a : 2002 : Sabadell).
15/07/2002.
Autor/a : Gómes, Luis Andrés . Direcció : Rio, Gustavo del . Intèrpret : Gómes, Luis Andrés; Narbón, Natalia; Toledo, María; Martín, Pedro; Gaude, Nicolás; Ballester, Irene; Sudhum Teatro .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Teatre del Raval.
(Barcelona).
12/10/2011.
Autor/a : Vitamina A . Companyia : Vitamina A . Direcció : Vitamina A . Escenografia : Vitamina A . Il·luminació : Keith . Ballarí : Costa Cortinas, Gemma; Pahisa Solanas, Jordi .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Centre Cultural.
(Pineda de Mar).
Complot, II Mostra de Teatre i Música.
02/09/1990.
Autor/a : Stamenkovic, Maria; Marie, Guillaume . Compositor/a : K K Null . Coreògraf : Stamenkovic, Maria; Marie, Guillaume . Companyia : Compagnie Maria Stamenkovic Herranz; Teatre Lliure . Il·luminació : Kuchinow, Sylvia . So : Mitev, Veselin . Vestuari : Debeuf, Cédrick . Producció : Bernat, Dominique . Intèrpret : Stamenkovic, Maria; Marie, Guillaume .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
Radicals Lliure. Cicle de nova creació escènica (2a : 2008 : Barcelona).
11/04/2008.
Ballarí : Bennett, Lucy; Jones, Laura; Pavia, Chris; Watson, Dan . Companyia : Stopgap Dance Company . Direcció : Balaam, Vicki .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
IES Baix Camp.
(Reus).
Festival Internacional de Mim i Teatre Gestual de Reus. Cos'05 (8a : 2005).
29/10/2005.
Autor/a : Carrizo, Gabriela; Chartier, Franck; Peeping Tom . Companyia : Peeping Tom . Direcció : Chartier, Franck; Carrizo, Gabriela . Escenografia : Bougerol, Justine; Carrizo, Gabriela . Il·luminació : Visser, Tom . So : Latini, Raphaëlle; Colombani, Ismaël; Costa, Louis-Clément da; Beul, Eurudike de . Vestuari : Costa, Louis-Clément da; Kim, Seoljin; Liu, Yi-Chun . Producció : Peeping Tom; Opéra National de Paris; Opéra de Lille, Paris; Festival Grec de Barcelona . Intèrpret : Dayot, Konan; Dhossche, Fons; Langlois, Lauren; Malactos, Panos; Moya, Alejandro; Sage, Fanny; Stragapede, Eliana; Albaret, Chloé; Yu, Wan-Lun .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
09/11/2022.
Compositor/a : Shinjo, Toshihiro; Iijima, Suguru . Coreògraf : Kikuchi, Shohei . Companyia : Warabi-za . Direcció : Ono, Kooh . Escenografia : Tajima, Motoharu; Sumiya, Sumiya . Il·luminació : Maruyama, Narumi; Ookawa, Mitsuru . Ballarí : Adachi, Wahei . Músic/a : Shinjo, Toshihiro; Shichiku, Yoshiyuki; Suzuki, Tamiko; Takada, Kazumitsu .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (15è : 1991).
28/07/1991.
Compositor/a : Bel, Pepe . Coreògraf : Cia. Ona Mestre . Companyia : Cia. Ona Mestre . Direcció : Steiner, Piero . Escenografia : Cia. Ona Mestre .
Temporada: 1990/91; 1991/92;
Estrena:
Ateneu.
(Cerdanyola del Vallès).
Xarxa de Teatres Públics de Catalunya.
19/12/1990.
Autor/a : Rosselló, Empar . Ballarí : Brossmannova, Dana; Rosselló, Empar .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Espai Mer.
(Barcelona).
15/11/2001.
Autor/a : Stoklos, Denise . Coreògraf : Stoklos, Denise . Direcció : Stoklos, Denise . Il·luminació : Meulen, Annette Ter; Stoklos, Denise . Vestuari : França, Verônica . Intèrpret : Stoklos, Denise .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
12/06/1994.
Companyia : Enblanc Dansa .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Bartrina.
(Reus).
20/04/2002.
Autor/a : Cerro-Ferran, Francesc . Direcció : Cerro-Ferran, Francesc . Suports audiovisuals : Vinuesa, Ivo . Intèrpret : Julien, Josep; Carvajal, Ferran; Ávila, Soraya; Farré, Antònia; Francesch, Jordi .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
09/02/2021.
Ballarí : Barra, Rosana . Coreògraf : Barra, Rosana . Companyia : Compañía de Danza-Teatro Cuerpo Transitorio .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
24/03/2006.
Companyia : (H)ártese de Danza . Direcció : López, Arantxa . Intèrpret : Bravo, Emilio; López, Arantxa; Menard, Juanita; Rodríguez, Leodán .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
L'Antic Teatre.
(Barcelona).
26/07/2007.
Companyia : Orekan Antzerkia .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Monumental.
(Mataró).
30/12/2006.
Autor/a : Fariala, Charles . Ballarí : Langfelder, Dulcinée; Gingras, Éric . Adaptació : Langfelder, Dulcinée . Compositor/a : Calon, Christian . Companyia : Dulcinée Langfelder & Cie . Direcció : Langfelder, Dulcinée . Escenografia : Cappelluto, Ana . Il·luminació : Cappelluto, Ana . Vestuari : Langfelder, Dulcinée .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Espai Dansa.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (21a : 2001 : Tàrrega).
07/09/2001.
Autor/a : Panadero, Nazareth; Aumedes, Meritxell; Strecker, Michael; Binder, Adolphe . Compositor/a : Richter, Max; Sakamoto, Ryuichi; Mortazavi, Mohammad Reza; Bevin, Joep; Arnalds, Ólafur; Frahm, Nils; Schumann, Walter . Coreògraf : Panadero, Nazareth . Direcció : Aumedes, Meritxell; Panadero, Nazareth; Strecker, Michael; Binder, Adolphe . Escenografia : Strecker, Michael; Panadero, Nazareth; Binder, Adolphe; Aumedes, Meritxell . Il·luminació : Deppe, Lutz . Producció : Centro Coreográfico Canal; Festival d'estiu Grec; Teatros del Canal . Intèrpret : Panadero, Nazareth; Strecker, Michael .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
14/07/2022.
Compositor/a : Barrenengoa, Kiko . Companyia : Au Ments Dansa . Direcció : Gomila, Tomeu; Cruz, Andrea . Escenografia : Au Ments Dansa . Il·luminació : Martínez, Manuel . Vestuari : Cruz, Karolina . Intèrpret : Gomila, Tomeu; Cruz, Andrea .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Espai Illes Balears.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (22a : 2002 : Tàrrega).
07/09/2002.