Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 20 de 266
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Cercas, Javier; Rigola, Àlex . Companyia : Heartbreak Hotel . Direcció : Rigola, Àlex . Escenografia : Glaenzel, Max . Il·luminació : Viladomat, August . So : Pinto, Igor . Suports audiovisuals : Baqué, Amanda . Producció : Titus Andrònic S.L.; Heartbreak Hotel; Teatre Lliure . Intèrpret : Sáez, Xavi; Cruz, Pep; Auquer, Enric; Vilajosana, Roser .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Teatre Lliure. Montjuïc.
(Barcelona).
08/04/2021.
Autor/a : Bolaño, Roberto . Adaptació : Ley, Pablo; Rigola, Àlex . Coreògraf : Carvajal, Ferran . Construcció objecte : La columna Curvada . Companyia : Teatro Cuyás (Las Palmas de Gran Canaria); Festival Grec de Barcelona; Teatre Lliure . Direcció : Rigola, Àlex . Escenografia : Glaenzel, Max; Cristià, Estel . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Ciércoles, Ramon . Caracterització : Trias, Mariona . Vestuari : Riera, Berta; Viñolo, Georgina . Suports audiovisuals : Vericat, David . Intèrpret : Pi, Víctor; Pons, Fèlix; Carvajal, Ferran; Lillo, Manuel Carlos; Brondo, Cristina; Pérez, Alícia; Aimée, Chantal; Carreras, Joan; Manrique, Julio; Benito, Andreu; Pujol, Alba .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
27/06/2007.
Autor/a : Ball, Alan . Coreògraf : Guerra, Beàlia . Companyia : Gataro (grup de teatre) . Direcció : Álvaro, Víctor . Escenografia : Figueras, Noé; Algo, Víctor . Il·luminació : Gutiérrez, Quico . Caracterització : Llunell, Núria . Vestuari : García, Marien; Jansana, Lola . Suports audiovisuals : Llorens Mussoles, Jordi . Producció : Gataro (grup de teatre) . Intèrpret : Uyà, Guida; Suñé, Ariadna; Guerra, Beàlia; Casas, Anna; Martínez, Mercè; Latre, Georgina; Álvaro, Víctor .
Temporada: 2009/10;
Estrena:
Almeria Teatre.
(Barcelona).
18/12/2009.
Ballarí : Serra, Mireia; Asencio, Sofia; Muntaner, Mònica . Autor/a : Levi, Simona . Compositor/a : Falzoni, Maddish; Marx, Xavi; Oca, Mònica . Companyia : Conservas . Direcció : Levi, Simona . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Rigamonti, Afra . Vestuari : Cervera, Carlos . Suports audiovisuals : Jaroslavsky, Mariana . Intèrpret : Falzoni, Maddish; Mateus, Agnès; Rial, Albert; Saula, Judit .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
17/10/2002.
Autor/a : Lepage, Robert . Adaptació : Bjurman, Peder . Compositor/a : Côté, Jean-Sébastien . Companyia : Ex machina . Direcció : Lepage, Robert . Escenografia : Lepage, Robert . Il·luminació : Routhier, Laurent . So : Côté, Jean-Sébastien . Suports audiovisuals : Fradet-Faguy, Félix . Producció : Ex machina . Intèrpret : Lepage, Robert .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
20/10/2015.
Autor/a : Navarro, Silvia . Companyia : La Canina . Direcció : Navarro, Silvia . Escenografia : Gumbau, Tània . Il·luminació : Gumbau, Tània . So : Navarro, Silvia . Vestuari : Gumbau, Tània . Suports audiovisuals : La Canina . Intèrpret : Díaz, Adrià ; Carreño, Anna .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
30/11/2017.
Autor/a : Serrano, Àlex; Dordal Lalueza, Ferran; Palacios, Pau . Construcció objecte : Manzano, Núria . Companyia : Agrupación Señor Serrano; Costa Vendrell, Roger . Il·luminació : Barberà, Alberto . So : Costa Vendrell, Roger . Vestuari : Laudo, Alexandra . Suports audiovisuals : Soler, Jordi . Producció : Agrupación Señor Serrano; Festival Grec de Barcelona; Festival TNT Terrassa Noves Tendències/ CAET . Intèrpret : Serrano, Àlex; Palacios, Pau; Barberà, Alberto; Philips, James; Lewis, Joe .
Temporada: 2013/14; 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (38è : 2014).
10/07/2014.
Autor/a : Gascó, Mar . Construcció objecte : Gascó, Mar . Companyia : Titelles Pamipipa . Direcció : Gascó, Mar . Escenografia : Gascó, Mar; López, Pere . Il·luminació : López, Pere . Vestuari : Gascó, Mar . Suports audiovisuals : López, Pere . Músic/a : López, Pere .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Sala Fènix.
(Barcelona).
05/02/2017.
Autor/a : López, Arantza; Franch, David . Compositor/a : Pino, Dani . Companyia : Labuena Compañia . Direcció : Franch, David; López, Arantza . Suports audiovisuals : Cunillera, Abel . Producció : Festival TNT Terrassa Noves Tendències/ CAET; Festival Escena Poblenou; Antic Teatre Espai de Creació . Intèrpret : López, Arantza; Franch, David .
Temporada: 2016/17; 2017/18;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
21/10/2016.
Autor/a : Mateu Trias, Roc; Cámara, María de la; Mateu Decourtye, Rita; Colomer, Imma; Lafourest, Nicolas; Muñoz, María; Tortell Poltrona (Mateu i Bullich, Jaume); Refree (Fernández, Raül); Amat, Frederic; Mateu, Blai; Decourtye, Camille; Garcés, Marina; Paré Lezcano, Gabriel . Companyia : Baro d'Evel Cirk Compagnie . Direcció : Baro d'Evel Cirk Compagnie . Il·luminació : Cube.bz . So : Mateu, Roc . Suports audiovisuals : Gibert Mateu, Xavier .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (44è : 2020).
30/06/2020.
Autor/a : Margarit, Àngels . Ballarí : Margarit, Àngels . Compositor/a : Rossell, Oriol; Egea, Marc . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); NU2'S Associació per a la Creació . Il·luminació : Rey, Ramón . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Font, Núria .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
IDN-imatge, dansa i nous mitjans (1a : 2007 : Barcelona).
03/03/2007.
Autor/a : Eya, Sharon; Ballarins del Ballet Rambert . Compositor/a : Lichtik, Ori . Coreògraf : Eyal, Sharon . Companyia : Ballet Rambert (companyia de dansa) . Direcció : Tavares, Kibwe . Il·luminació : Chivers, Natasha . Vestuari : Bakhtiozina, Uldus . Suports audiovisuals : Nicholls, Paul; Tan, Guillian . Producció : Ballet Rambert (companyia de dansa); The Royal Ballet .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
18/03/2022.
Autor/a : Cherta, Dani . Coreògraf : Bonet, Meri . Companyia : Pujol, Keco . Direcció : Cherta, Dani . Escenografia : Peralta, Víctor . Il·luminació : Moraleda, Ramsés . Vestuari : Harillo, Antonio . Suports audiovisuals : Moraleda, Ramsés . Producció : La Roda Produccions . Intèrpret : González, Jordi; Gómez, Jana; Gómez, Víctor; Nubiala, Pol; Bonjoch, Júlia; Sánchez, Miguel Angel .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
03/10/2015.
Autor/a : Monte Isla . Companyia : Monte Isla . Direcció : Pellejero, Andrea; Girona, Adrià . Escenografia : Pellejero, Miguel . Il·luminació : Pellejero, Andrea . So : Girona, Adrià; Ireland, Uriel . Suports audiovisuals : Girona, Rut .
Temporada: 2020/21; 2022/23;
Estrena:
Sala Atrium.
(Barcelona).
Cicle de creació escènica DespertaLab.
19/05/2021.
Músic/a : Morna, Liviu; Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu . Autor/a : Illica, Luigi . Cantant : Cor del Gran Teatre del Liceu . Compositor/a : Giordano, Umberto . Coreògraf : Morino, Keith . Companyia : The New National Theatre Foundation (Tokio) . Direcció : Steinberg, Pinchas; Arlaudi, Philippe; Basso, José Luis . Escenografia : Arlaudi, Philippe . Il·luminació : Arlaudi, Philippe . So : Watanabe, Masako . Vestuari : Uhmann, Andrea . Suports audiovisuals : Van den Broek, Jean Marc . Intèrpret : Armiliato, Fabio; Dessì, Daniela; Michaels-Moore, Anthony; Ventre, Carlo; Shafajinskaia, Anna; Zanon, Silvio; Obiol, Mercè; Zapater, Miguel Ángel; Esteve, Manel; Esteve, Vicenç; Cura, José; Voigt, Deborah; Álvarez, Carlos; Vas, Francisco; Mishura, Irina; Rodríguez-Cusí, Marina; Serra, Enric; Cutlip, Philip; Ruiz, Josep; Cortez, Viorica .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
28/09/2007.
Autor/a : Insausti, Garbine . Construcció objecte : Insausti, Garbine . Companyia : Kulunka Teatro; Cáceres, Yayo . Direcció : Rikarte, Iñaki . Escenografia : Gómez, Laura Eliseva . Il·luminació : Samaniego, Carlos . Suports audiovisuals : Kintana, Aitor de . Intèrpret : San Martín, Rolando; Rikarte, Iñaki; Cárcamo, Edu; Insausti, Garbine; Dault, José .
Temporada: 2015/16; 2016/17;
Estrena:
Teatre Poliorama.
(Barcelona).
01/06/2016.
Autor/a : Sòfocles . Compositor/a : Vilà, Arnau . Coreògraf : Ruz, Antonio . Companyia : Teatro de la Ciudad . Direcció : Arco, Miguel del . Escenografia : San Juan, Beatriz; Andújar, Alejandro; Moreno, Eduardo . Il·luminació : Llorens, Juanjo . So : Mingo, Enrique; Vicente, Sandra . Suports audiovisuals : Moreno, Eduardo . Producció : Teatro de la Ciudad . Intèrpret : Prieto, Raúl; Martínez, José Luís; Marín, Santi; Paso, Manuela; Machi, Carmen; Cremonte, Ángela; Álvarez, Sílvia; Suárez, Cristóbal .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
04/12/2015.
Autor/a : Obermaier, Klaus . Ballarí : Kongerod, Desirée; Smith, Matthew . Compositor/a : Obermaier, Klaus . Companyia : Ars Electronica Festival Linz; Singapore Arts Festival . Direcció : Obermaier, Klaus . Suports audiovisuals : Obermaier, Klaus .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
IDN-imatge, dansa i nous mitjans (1a : 2007 : Barcelona).
01/03/2007.
Autor/a : Salzmann, Sasha Marianna . Traducció : Bosom, Maria . Companyia : Unter den linden . Direcció : Morales i Pujolar, Oriol . Escenografia : González, Paula; Ares, Yaiza . Il·luminació : Bofarull, David . Vestuari : González, Paula; Ares, Yaiza . Suports audiovisuals : Rué, Albert . Intèrpret : Castellví, Òscar; Bosom, Maria; Latre, Georgina .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
10/05/2023.
Autor/a : Zarzoso, Paco . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Teatre Lliure . Direcció : Rigola, Àlex . Escenografia : Cube . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Roig, Eugeni . Vestuari : Riera, Berta . Suports audiovisuals : Jiménez, Juanjo . Intèrpret : Pérez, Alícia; Monclús, Sandra; Font, Pere Eugeni; Carreras, Joan; Arquillué, Pere; Aimée, Chantal; Manrique, Julio; Roig, Eugeni .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
05/07/2006.