Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 20 de 689
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Ballarí : Sutton, Abby; Quarg, Lisa; Quarg, Laura; Hayward, Susan; Klein Gunnewiek, Jeroen; De Cloedt, Marloes; Andriessen, Vincent; Rosenfeld, Arthur . Coreògraf : Rosenfeld, Arthur . Companyia : Tanzhaus NRW (Die Werkstatt-Dusseldorf); Meekers . Direcció : Rosenfeld, Arthur . Escenografia : De Nijs, Ascon . Il·luminació : Steenvoorden, Pink . Vestuari : Magrangeas, Françoise .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Dan... dan... dansa (1a : 2007 : Barcelona).
10/03/2007.
Ballarí : Gómez, María del Mar; Ximenes, Eva; Peran, Mario; Muñiz, Lourdes; Bertrán, Vicenç . Autor/a : Contreras, Roser . Coreògraf : Roblas, Anna; Contreras, Carme . Companyia : Dreams Dansa . Direcció : Contreras, Roser . Intèrpret : Miralles, Montse .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2004/05;
Estrena:
Cotxeres de Sants.
(Barcelona).
30/12/1999.
Ballarí : Panadero, Nazareth; Ichida, Kyomi; Kesselheim, Sylvia; Kortland, Ed; Libonati, Beatrice; Martin, Anne; Mercy, Dominique; Minarik, Jan; Pikon, Helena; Rosenfeld, Arthur; Sagon, Monika; Saspsortes, Jean Lauren; Subicz, Janusz; Grossman, Methtchild; Forster, Lutz; Duszinski, Dominique; Cronin, Finola; Billiet, Bénedicte; Benati, Anne-Marie . Músic/a : Burkert, Matthias . Coreògraf : Bausch, Pina; Pabst, Peter . Companyia : Tanztheater Wuppertal . Direcció : Pabst, Peter; Bausch, Pina . Escenografia : Seeliger, Hans . Il·luminació : Windeker, Robert . So : Frunder, Hans-Jurgen . Vestuari : Cito, Marion . Intèrpret : Ernesto, Ralf John .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Memorial Xavier Regàs.
19/11/1985.
Ballarí : Prioville, Fabien; Weiker, Donald; Polan, Michael; Tjia, Rickgavin; Liboiron, Francine; Tujuka, Zofia; Lawrey, Sarah; Lecavalier, Louise . Companyia : La la la Human Steps . Direcció : Charles, Jerôme; Roy, Stéphane; Lock, Édouard . Il·luminació : Morgenthaler, Alex . Vestuari : Vincent, Dénommé; Roy, Stéphane .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
20/03/1997.
Companyia : Cia. Aïda Colmenero Díaz . Direcció : Colmenero Díaz, Aída . Escenografia : Colmenero Díaz, Aída . Vestuari : Yakart Association . Suports audiovisuals : Traoré, Siaka S. . Producció : Yakart . Ballarí : Thioune, Rokhaya; Mbye, Amie . Músic/a : Codou, Yande .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
07/07/2021.
Compositor/a : Wizaguirre, Enrique . Coreògraf : Werner, Carmen . Companyia : Provisional Danza; Ramírez, Jorge . Direcció : Werner, Carmen . Ballarí : Werner, Carmen; Vega, Jesús de; Rodríguez, Sònia; Jaen, Rodrigo; Cardozo, Sergio .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai.
(Barcelona).
08/04/1995.
Ballarí : Soto, Alicia . Coreògraf : Soto, Alicia . Companyia : Hojarasca . Direcció : Soto, Alicia .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Festival TantaDansa (8è : 2012: Barcelona).
29/09/2012.
Ballarí : Ndanza; Darí Darí Dance Company; Holística Mística; Orquesta Barnakústica; Sound System Dance Crew; D'Block the on Stage Company; Chiefs Rockers; Corna, Soledad; Llauder, Laura; Los Galindos; Claire Parsons Co.; Muela, Paula; Cortés, Yolanda; Companyia Sònia Rodríguez; Slam Dancing Productions; Danzas Invisibles; Oncala, Noemí; Iliacan; Supernenes del Swing; Paula C.; Collins Modern Dancfe Theatre; Loco Brusca; Claret Clown; Cirkus Frak; Accidents Polipoètics; Bertran, Jordi; Pa lo que sea; Mallorca, Nino; Paca Trío; Raízes; Bibriba African Acrobatics Group; Serjo; Combart; Sarruga Produccions; Ribot, Marilén; Club Calypso; Desastrosus Circus; Zahir Circo; Xyomaru; Salto in Alto; Gente Colgada; Judita; Betty i Rosy; Companhia Carrossel; Kuboambulante; Ale Risorio; Plaudite Teatre; Laitrum Teatre; Camisole Chimique; Mime Malou; Compagnie Kimé; Gocha&Lercha&Co; Just2persons; Vacabrutateatro; Niña del Mago; Pérez, Dani; Fernández, Eduard; Atanasiu, Christian; Los Los; Los Chapertons; Solubles Teresa; Katraska; Godoy; Dan'Voy; Juan y Lau; O2Teatre; Don Markitos y la encantadora MariYo; Cortés, Jordi; Raravis-Andrés Corchero / Rosa Muñoz; Tap Olé; Barcelona Addictos; Bilbao, Matxalen; Starr, Lesya; Alismas; Increpación Danza; Lanònima Imperial; Association Arrangement Provisoire-Jordi Galí; Nats Nus; Six&Swing&Pantomime; Interruptus; El Torrente de Sorpresas; Tito Vias Company; Hugo Hermo; Gelabert, Cesc; Picó, Sol; Kompanie Janet Rühl-Arnd Müller . Companyia : Mercat de les Flors; Transmarató Espectacles . Direcció : Vilardebó, Arnau; López, Juan Eduardo .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
06/06/2008.
Ballarí : Muntaner, Mònica; Fernández, Beatriz; Sant Funk, Sílvia . Compositor/a : Muntaner, Mònica . Coreògraf : Córdoba, Elena; Sant Funk, Sílvia; Buitrago, Ana; Fernández, Beatriz; Mesa, Olga; Muntaner, Mònica . Companyia : Mercat de les Flors; Las Santas . Direcció : Mesa, Olga; Córdoba, Elena; Buitrago, Ana .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
18/02/2006.
Ballarí : Navarro, Toni; Grau, Enric; Gómez, Abdó; Cussó, Lluís; Ferraro, Montserrat; Cussó, Montse; Clement, Gemma; Clemente, Mònica; Bernarda, Sergi . Compositor/a : Schubert, Franz . Coreògraf : Colomé, Montse; Cussó, Lluís . Companyia : Vola Colom, Companyia de Dansa . Direcció : Cussó, Lluís . Vestuari : Calderón, Laura; Bosch, Àngela; Ivars, Ramon .
Temporada: 1998/99; 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
19/02/1999.
Ballarí : Córdoba, Pedro; Ruiz, Mercedes; Arias, Marta; Ruíz Muñoz, Mercedes; Peña, Andrés; Carbonell, Juan Carlos; Cardoso, Juan Carlos; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Guarnido, Lucía; Paniagua, David; Lozano, Eduardo . Cantant : Castro, Marta de; Soto, Enrique; Falcón, Segundo; Lago, David; García, Conxita; Enrique, "El extremeño" . Músic/a : Vidaechea, Ignacio; Coronel, Antonio; Gutiérrez, Salvador; Jarana, Paco . Compositor/a : Jarana, Paco . Coreògraf : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Latorre, Javier . Companyia : Companyia Eva Yerbabuena . Direcció : Cereza, Javier ("Hansel"); Castro, Marta de; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Il·luminació : Ruiz, Germinal; Perotti, Raúl . So : González, Manolo . Vestuari : San Román, Jimena .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
17/04/2001.
Ballarí : Serra, Mireia; Asencio, Sofia; Muntaner, Mònica . Autor/a : Levi, Simona . Compositor/a : Falzoni, Maddish; Marx, Xavi; Oca, Mònica . Companyia : Conservas . Direcció : Levi, Simona . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Rigamonti, Afra . Vestuari : Cervera, Carlos . Suports audiovisuals : Jaroslavsky, Mariana . Intèrpret : Falzoni, Maddish; Mateus, Agnès; Rial, Albert; Saula, Judit .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
17/10/2002.
Ballarí : Ölme, Rasmus; Ortega González, Orlando; Schad, Isabelle; Perraud, Céline; Meeussen, Lieve; Di Calogero, Lorenza; Haro López, Carlos de; Campbell, John; Benchorf, Nordine . Coreògraf : Vandekeybus, Wim . Companyia : Wim Vandekeybus & Última Vez . Direcció : Vandekeybus, Wim . Escenografia : Vandekeybus, Wim . Il·luminació : Vercruyse, Dries; Vandekeybus, Wim . Vestuari : Lhoas, Isabelle .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
26/07/1997.
Companyia : Mal Pelo . Direcció : Ramis, Pep . Il·luminació : Viladomat, August . Producció : Mal Pelo; Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) . Cantant : Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) . Ballarí : Muñoz, María . Músic/a : Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
17/02/2016.
Músic/a : Pantoja, Edgar; Díaz Arbolay, Vladimir; Rasúa, Enildo; García, José Raúl . Ballarí : Azzopardi, Lydia; Fernández, Carlos; Gelabert, Cesc; Gómez, Toni; Huetos, Alberto; Liñana, Noelia; López, Maureen; Paniagua, Caliope . Compositor/a : Shostakovich, Dimitri . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Rasúa, Enildo . Escenografia : Patiño, Baltasar . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Patiño, Baltasar . So : Grande, Francisco . Vestuari : Verdier, Catou; Azzopardi, Lydia .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
22/03/2003.
Autor/a : Smet, Johan de . Compositor/a : Tétreault, Martín . Coreògraf : Blackburn, Hélène . Companyia : Cia Cas Públic . Direcció : Blackburn, Hélène . Il·luminació : Blackburn, Hélène; B-Beaulieu, Emilie . Producció : Kopergietery; Cia Cas Públic . Ballarí : Kizilca, Seymanur; Miroslavov, Evgeni; Salfamones, Chaz Keith; Serrai, Ramzi; Zambu, Burhan .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/03/2022.
Coreògraf : Caruge, Grichka . Companyia : The Jokerz Company; Cie Grichka Caruge . Direcció : Fernández, Arias; Barrios, Nahuel; Pacheco, Sylvia; Folch, Alba . Producció : FLOW – Centre Eurorégional des Cultures Urbaines; Cie Art-Track ; IADU La Villette . Ballarí : Pacheco, Sylvia; Caruge, Grichka; Belleka, Pierre; Barrios, Nahuel; Fernández, Arias; Folch, Alba . Músic/a : Pacheco, Alex .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
18/12/2021.
Coreògraf : Canales, Antonio . Companyia : Ballet Flamenco Antonio Canales . Direcció : Canales, Antonio . Cantant : Treviño, Juan; Cortés, Montse . Ballarí : Canales, Antonio . Músic/a : Jiménez, Jesús; Jiménez, Ramón; Parrilla, Bernardo; Parrilla, Juan; Porrinas, Ramón; El Viejín (Jiménez, José) .
Temporada: 1994/95; 1999/00;
Estrena:
L'Espai.
(Barcelona).
29/03/1995.
Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Schwarz, Etiènne; Pärt, Arvo; Glass, Philip . Coreògraf : Rodrigues, Giselle; Horta, Rui; Mendoça, Luiz . Companyia : Endança . Direcció : Mendoça, Luiz . Il·luminació : Pessanha, Sergio . Vestuari : Brunner, Kathy . Ballarí : Moura, Cristina; Gama, Claudia; Rodrigues, Giselle; Bourke, Annie; Villa-Lobos, Maria Clara .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (19è : 1995).
25/07/1995.
Ballarí : Morgado, Carolina; Fernández, Catalina ("Cachi"); González, Fátima; Fernández, Carmen; Duran, Maria; Ramón, Yolanda; Mendoza, Rocío . Coreògraf : Grau, Rosa M. . Companyia : 3xtr3s; Color, Dansa Espanyola; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Grau, Rosa M. . Escenografia : Grau, Rosa M. . Il·luminació : Pujol, David . Vestuari : Taulé, Assumpta .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Teatre Poliorama.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 01.
10/07/2001.