Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 100 de 629
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Adaptació : Beltran, Gemma; Viciana, Paco . Direcció : Beltran, Gemma . Escenografia : Beltran, Gemma; Ivars, Ramon . Il·luminació : Bofarull, David . Vestuari : Beltran, Gemma . Suports audiovisuals : Garriga Riu, Sergi . Intèrpret : Albinyana, Queralt; Pujol, Marc .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Fundació Joan Brossa. Centre de les Arts Lliures.
(Barcelona).
12/04/2023.
Autor/a : Sánchez, Salvador S.; Loscos, Raquel . Direcció : Sánchez, Salvador S.; Loscos López, Raquel . Escenografia : Orobitg, Gerard; Merino, Alberto . Il·luminació : Orobitg, Gerard . Vestuari : Moreno, Cinta . Suports audiovisuals : Frias, Ramon . Producció : Casa Real . Intèrpret : Tamayo, Anna; Moreno, Cinta; Guinart, Oriol; Sansuan, Sara; Vila Kremer, Laura; Manzano, Rocío .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
27/04/2016.
Companyia : Cia. Aïda Colmenero Díaz . Direcció : Colmenero Díaz, Aída . Escenografia : Colmenero Díaz, Aída . Vestuari : Yakart Association . Suports audiovisuals : Traoré, Siaka S. . Producció : Yakart . Ballarí : Thioune, Rokhaya; Mbye, Amie . Músic/a : Codou, Yande .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
07/07/2021.
Autor/a : Cercas, Javier; Rigola, Àlex . Companyia : Heartbreak Hotel . Direcció : Rigola, Àlex . Escenografia : Glaenzel, Max . Il·luminació : Viladomat, August . So : Pinto, Igor . Suports audiovisuals : Baqué, Amanda . Producció : Titus Andrònic S.L.; Heartbreak Hotel; Teatre Lliure . Intèrpret : Sáez, Xavi; Cruz, Pep; Auquer, Enric; Vilajosana, Roser .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Teatre Lliure. Montjuïc.
(Barcelona).
08/04/2021.
Autor/a : Bolaño, Roberto . Adaptació : Ley, Pablo; Rigola, Àlex . Coreògraf : Carvajal, Ferran . Construcció objecte : La columna Curvada . Companyia : Teatro Cuyás (Las Palmas de Gran Canaria); Festival Grec de Barcelona; Teatre Lliure . Direcció : Rigola, Àlex . Escenografia : Glaenzel, Max; Cristià, Estel . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Ciércoles, Ramon . Caracterització : Trias, Mariona . Vestuari : Riera, Berta; Viñolo, Georgina . Suports audiovisuals : Vericat, David . Intèrpret : Pi, Víctor; Pons, Fèlix; Carvajal, Ferran; Lillo, Manuel Carlos; Brondo, Cristina; Pérez, Alícia; Aimée, Chantal; Carreras, Joan; Manrique, Julio; Benito, Andreu; Pujol, Alba .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
27/06/2007.
Adaptació : Rubió, Jeroni . Direcció : Broggi, Oriol . Escenografia : Broggi, Oriol . Il·luminació : Barcons, Pep . So : Bazin, Damien . Vestuari : Riera, Berta . Suports audiovisuals : Isern, Francesc . Producció : La Perla 29 . Intèrpret : Villegas, Ernest; Madueño, Anna ; López, Pol; Cisteró, Màrcia; Boada, Xavier; Amer, Tomeu; Derqui, Pablo; Segura, Clara; Vellvehí, Montse .
Temporada: 2012/13; 2021/22;
Estrena:
Biblioteca de Catalunya.
(Barcelona).
20/06/2013.
Autor/a : Morales, Pedro . Adaptació : Morales, Pedro; Rodríguez, Rafael . Direcció : Rodríguez, Rafael . Escenografia : Garmendia, Marina; López, Ana; Pavia, Martí . Il·luminació : Sanchis, Carles; Botella, Adrià . Vestuari : Ibar, Mònica; Barkaoui, Hussam . Suports audiovisuals : Garmendia, Marina; Martínez Peñalver, Carlos . Intèrpret : Florensa, Núria; Sentís, Joan ; Puig, Oriol; Comas, Arnau; García Lladó, Blanca; Olasagasti, Joana . Músic/a : Sánchez, Jaume; Sala, Miquel; Abella, Arnau; Martinez, Nico .
Temporada: 2014/15;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
19/06/2015.
Autor/a : Vilaró, Ada; Stoyanova, María; Cendoya, Vero . Direcció : Stoyanova, María; Cendoya, Vero . Escenografia : Bosch, Paula . Il·luminació : Kuchinow, Sylvia . So : Gómez, Carlos . Suports audiovisuals : Bosch, Paula . Producció : Festival TNT; Festival Escena Poblenou . Intèrpret : Vilaró, Ada .
Temporada: 2019/20; 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
19/10/2019.
Autor/a : Ball, Alan . Coreògraf : Guerra, Beàlia . Companyia : Gataro (grup de teatre) . Direcció : Álvaro, Víctor . Escenografia : Figueras, Noé; Algo, Víctor . Il·luminació : Gutiérrez, Quico . Caracterització : Llunell, Núria . Vestuari : García, Marien; Jansana, Lola . Suports audiovisuals : Llorens Mussoles, Jordi . Producció : Gataro (grup de teatre) . Intèrpret : Uyà, Guida; Suñé, Ariadna; Guerra, Beàlia; Casas, Anna; Martínez, Mercè; Latre, Georgina; Álvaro, Víctor .
Temporada: 2009/10;
Estrena:
Almeria Teatre.
(Barcelona).
18/12/2009.
Autor/a : Català, Joan . Compositor/a : Martínez Orio, Rubén; Vich, Miquel . Direcció : Heitzinger, Iris; Català, Joan . Escenografia : Català, Joan . Il·luminació : Gelabert, Guillem; Cascón, Ivan; Serra, Joana . So : Vich, Miquel; Martínez Orio, Rubén; Valverde, Gerard . Suports audiovisuals : Pérez Martín, Tristán . Producció : Mercat de les Flors; Festival Grec . Intèrpret : González, Sergio; Montero, Natxo; Remadi, Nathalie; Català, Joan; Redondo, José Luís; Colacrai, Cecilia . Músic/a : Martínez Orio, Rubén; Vich, Miquel .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
08/01/2021.
Autor/a : Gay, Cesc; Arquillué, Pere . Escenografia : Andújar, Alejandro . Il·luminació : Lucena, Carlos . So : Puntí, Carles . Vestuari : García, Laura; Güell, Anna . Suports audiovisuals : Orfila, Mar . Producció : Mola Produccions; Elefant; Misògines; Teatre Romea . Intèrpret : Marco, Marta; Roca, Àgata; Villanueva, Lluís .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
03/12/2020.
Direcció musical : Assante, Pablo . Autor/a : Stampfli, Benedikt . Direcció : Abramovic, Maria; Méndez, Antonio . Escenografia : Abramovic, Maria . Il·luminació : Schönebaum, Urs . So : Kozlovacki, Luka . Vestuari : Tisci, Riccardo . Suports audiovisuals : Brambilla, Marco; Elderkin, Nabil . Producció : Deutsche Oper de Berlin; Greek National Opera d'Atenes; Bayerische Staatsoper de Munic . Intèrpret : Abramovic, Maria; Dafoe, Willem . Cantant : Cor del Gran Teatre del Liceu; Matheu, Marta; Bonilla, Leonor; Shaham, Rinat; Ahyoung Kim, Antonia; Torre, Benedetta; Fiume, Gilda; Goikoetxea, Vanessa . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
09/03/2023.
Ballarí : Serra, Mireia; Asencio, Sofia; Muntaner, Mònica . Autor/a : Levi, Simona . Compositor/a : Falzoni, Maddish; Marx, Xavi; Oca, Mònica . Companyia : Conservas . Direcció : Levi, Simona . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Rigamonti, Afra . Vestuari : Cervera, Carlos . Suports audiovisuals : Jaroslavsky, Mariana . Intèrpret : Falzoni, Maddish; Mateus, Agnès; Rial, Albert; Saula, Judit .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
17/10/2002.
Autor/a : Lepage, Robert . Adaptació : Bjurman, Peder . Compositor/a : Côté, Jean-Sébastien . Companyia : Ex machina . Direcció : Lepage, Robert . Escenografia : Lepage, Robert . Il·luminació : Routhier, Laurent . So : Côté, Jean-Sébastien . Suports audiovisuals : Fradet-Faguy, Félix . Producció : Ex machina . Intèrpret : Lepage, Robert .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
20/10/2015.
Autor/a : Navarro, Silvia . Companyia : La Canina . Direcció : Navarro, Silvia . Escenografia : Gumbau, Tània . Il·luminació : Gumbau, Tània . So : Navarro, Silvia . Vestuari : Gumbau, Tània . Suports audiovisuals : La Canina . Intèrpret : Díaz, Adrià ; Carreño, Anna .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
30/11/2017.
Autor/a : Barberà, Elies; De Toffoli, Ian . Direcció : Simon, Anne . Escenografia : Simon, Anne . Il·luminació : Simon, Anne . So : Sevindik, Emre . Caracterització : Morera, Meritxell . Suports audiovisuals : Bosch, Paula . Intèrpret : Marín, Arnau; Thill, Claire; Beacraft, Jenny; Barberà, Elies; Alemany, Albert; Montiel, Marta .
Temporada: 2014/15;
Estrena:
Teatre Akadèmia.
(Barcelona).
12/02/2015.
Autor/a : Gascó, Mar . Construcció objecte : Gascó, Mar . Companyia : Titelles Pamipipa . Direcció : Gascó, Mar . Escenografia : Gascó, Mar; López, Pere . Il·luminació : López, Pere . Vestuari : Gascó, Mar . Suports audiovisuals : López, Pere . Músic/a : López, Pere .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Sala Fènix.
(Barcelona).
05/02/2017.
Autor/a : De Filipo, Eduardo . Adaptació : Pasqual, Lluís . Compositor/a : Espasa, Daniel . Direcció : Pasqual, Lluís . Escenografia : Andújar, Alejandro; Pasqual, Lluís . Il·luminació : Clot, Xavier . So : Mateu, Roc . Caracterització : Fernández, Eva . Vestuari : Andújar, Alejandro . Suports audiovisuals : Aleu, Franc . Producció : Teatre Lliure . Intèrpret : Ribalta, Albert; Aubert, Laura; Bosch, Jordi; González, Robert; Madaula, Ramon; Sampietro, Mercè; Lozano, Teresa; Guinart, Oriol; Piñón, Francesca; Rodríguez, Marc . Músic/a : Martorelli, Pablo; González, Robert; Gottwald, Roman; Aubert, Laura; Pedragosa, Carles .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Teatre Lliure. Montjuïc.
(Barcelona).
30/03/2016.
Autor/a : Naylor, Hattie . Traducció : Bonilla, Neus; Camacho, Carme . Direcció : Pla, Pep . Escenografia : Erra, Xavier . Il·luminació : Serra, Joana . So : Ubach, Toni . Vestuari : Compte, Míriam . Suports audiovisuals : Viaplana, Vicenç . Producció : Velvet Events; CAET CCentre d'Arts Escèniques de Terrassa; Grec 2019 Festival de Barcelona . Intèrpret : Ubach, Toni; Cadafalch, Rosa; Lucas, Daniela; Iscla, Miriam; Soler, Lluís .
Temporada: 2018/19; 2019/20;
Estrena:
Teatre Lliure Montjuïc - Espai Lliure.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (43è : 2019).
19/07/2019.
Autor/a : Marsé, Juan . Adaptació : Miró, Pau . Compositor/a : Sisa, Jaume . Direcció : Broggi, Oriol . Escenografia : Brosa, Sebastià . Il·luminació : Gelabert, Guillem . So : Mateu, Roc . Caracterització : Salinas, Àngels . Vestuari : Riera, Berta . Suports audiovisuals : Isern, Francesc . Producció : La Perla 29; Teatre Lliure . Intèrpret : Serra, Marc; Figueras, Jordi; Guinart, Oriol; Hoyo, Mar del; Masó, Xicu; Pedragosa, Carles; Oriol, Jordi; Pérez, Alícia; Marsé, Juan; Sisa, Jaume; Ricart, Xavier .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Teatre Lliure. Gràcia.
(Barcelona).
11/12/2013.
Autor/a : Ritsos, Iannis . Adaptació : Bidegain, Gerard . Traducció : Casa, Joan . Coreògraf : Martí, Cristina . Direcció : Bidegain, Gerard . Escenografia : Haro, Rafa . Il·luminació : Paituvi, Alba . So : Arana, Zúbel . Caracterització : Paituvi, Alba . Vestuari : Paituvi, Alba . Suports audiovisuals : Artigas, Arnau . Producció : Teorema Teatre; Festival Lola . Intèrpret : Martí, Cristina; Genís, Oriol; Arana, Zúbel .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Sala Atrium.
(Barcelona).
11/01/2023.
Autor/a : Ea Sola . Compositor/a : Xuan Son, Nguyen . Escenografia : Ea Sola . Il·luminació : Ea Sola . Suports audiovisuals : Ea Sola . Producció : Pérez, Carlos; Le Brozec, Cyril; ea.project . Intèrpret : Ea Sola .
Temporada: 2009/10;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
05/03/2010.
Adaptació : Montero, David . Coreògraf : Lérida, Juan Carlos . Direcció : Lérida, Juan Carlos . Escenografia : González, Andrés . Il·luminació : Lleixà, Marc . Vestuari : González, Andrés . Suports audiovisuals : Lleixà, Marc . Producció : Associació Creativa Flamenco Empírico; Tanzhaus NRW (Die Werkstatt-Dusseldorf) . Intèrpret : Montero, David . Cantant : Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) . Ballarí : Lérida, Juan Carlos .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
19/12/2015.
Autor/a : Cherta, Dani . Coreògraf : Bonet, Meri . Companyia : Pujol, Keco . Direcció : Cherta, Dani . Escenografia : Peralta, Víctor . Il·luminació : Moraleda, Ramsés . Vestuari : Harillo, Antonio . Suports audiovisuals : Moraleda, Ramsés . Producció : La Roda Produccions . Intèrpret : González, Jordi; Gómez, Jana; Gómez, Víctor; Nubiala, Pol; Bonjoch, Júlia; Sánchez, Miguel Angel .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
03/10/2015.
Direcció musical : Martínez Izquierdo, Ernest; Boada, Òscar . Autor/a : Gayraud, Irène . Compositor/a : García-Tomás, Raquel . Coreògraf : Cabeza de Vaca, María . Direcció : Pazos, Marta . Escenografia : Glaenzel, Max . Il·luminació : Meira, Nuno . So : Cámara, Sixto . Vestuari : Delagneau, Sílvia . Suports audiovisuals : García-Tomás, Raquel . Producció : Gran Teatre del Liceu . Cantant : Cor Vivaldi - Petits cantors de Catalunya; Esteve, Mar; Sabata, Xavier; Copons, Elena; Vinyes-Curtis, Lidia; Amo, Alicia . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
18/03/2023.
Autor/a : Nicolò, Daniela; Casagrande, Enrico; Nicolò, Daniela . Direcció : Nicolò, Daniela; Casagrande, Enrico . Escenografia : Casagrande, Enrico; Nicolò, Daniela . Il·luminació : Casagrande, Enrico; Nicolò, Daniela . So : Comandini, Andrea . Suports audiovisuals : Casagrande, Enrico .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (36è : 2012).
29/07/2012.
Autor/a : Monte Isla . Companyia : Monte Isla . Direcció : Pellejero, Andrea; Girona, Adrià . Escenografia : Pellejero, Miguel . Il·luminació : Pellejero, Andrea . So : Girona, Adrià; Ireland, Uriel . Suports audiovisuals : Girona, Rut .
Temporada: 2020/21; 2022/23;
Estrena:
Sala Atrium.
(Barcelona).
Cicle de creació escènica DespertaLab.
19/05/2021.
Autor/a : Serrano, Anna; AMAGA . Coreògraf : Guntín, Ester . Direcció : AMAGA; Serrano, Anna . Escenografia : AMAGA . Il·luminació : Bianchi, Gabriela . So : Pérez-Pallarès, Víctor . Vestuari : AMAGA . Suports audiovisuals : Pérez-Pallarès, Víctor . Producció : AMAGA . Intèrpret : Molins, Eduard; Cabré Calleja, Àlex; Boces Obis, Arnau; Pérez-Pallarès, Víctor .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
27/10/2022.
Autor/a : AMAGA; Serrano, Anna . Coreògraf : Guntín, Ester . Direcció : AMAGA; Serrano, Anna . Escenografia : AMAGA . Il·luminació : Bianchi, Gabriela . So : Pérez-Pallarès, Víctor . Vestuari : AMAGA . Suports audiovisuals : Esteve Monja, Berta; Pérez-Pallarès, Víctor . Producció : AMAGA . Intèrpret : Cabré Calleja, Àlex; Boces Obis, Arnau; Pérez-Pallarès, Víctor; Molins, Eduard .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
27/10/2022.
Músic/a : Armengol, Robert; Sibila, Gerard; Gottwald, Roman; Espasa, Daniel; Motatu, Valeriu; Traver, Jordi; Figueres, Pau; Vila, Esther; Prats, Guillermo; Martí, Oriol; Pereira, Àngel; Armengol, Ferran; Ammon, Johannes; Puig, Francesc . Adaptació : Arcarazo, Lluís . Coreògraf : Viñas, Natàlia . Companyia : Dagoll Dagom . Direcció : Bozzo, Joan Lluís . Escenografia : Amenós, Montse . Il·luminació : Morros, Ignasi . So : Maza, Òscar . Caracterització : Pereña, Liliana; Núñez, Mònica . Vestuari : Amenós, Montse . Suports audiovisuals : Aleu, Franc . Intèrpret : Julien, Josep; Sansa, Carme; Möller, Julia; Totusaus, Annabel; Codony, Maria; Lardner, Henry; Orrit, Pol; Pujol, Marc; Gisela; Moliner, Anna; Gramaje, Carlos; Frauca, Ferran .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
23/10/2008.
Autor/a : Buchaca, Marta . Compositor/a : Pujol, Keco . Coreògraf : Guerra, Beàlia . Direcció : Andújar, Jordi . Escenografia : Desilence Studio . Il·luminació : Ortiz, Isidre; Gómez, Jaume . So : Sánchez, Josep . Vestuari : Desilence Studio . Suports audiovisuals : Desilence Studio . Producció : Cia Viu el Teatre . Intèrpret : Albinyana, Queralt; Pujol, Marc; Bonjoch, Júlia; Codina, Joan; Llordella, Jordi; Díaz, Xuel; Murillo, Cristina .
Temporada: 2016/17; 2020/21;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
26/02/2017.
Autor/a : Mañas, Àlex . Direcció : Mañas, Àlex . Escenografia : Salicrú, Marc . Il·luminació : Salicrú, Marc . Vestuari : Soteras, Marina . Suports audiovisuals : La 15:23 Produccions . Producció : Mañas, Àlex; Companyia En Cursiva . Intèrpret : Sáez, Xavi; Fernández, Greta; Manzanares, Laia .
Temporada: 2016/17; 2018/19;
Estrena:
Sala Atrium.
(Barcelona).
26/10/2016.
Adaptació : Fernández Giua, Carles; Maestro, Manuel; Azorín, Paco . Compositor/a : Parera Fons, Antoni . Coreògraf : Colomé, Montse . Direcció : Martínez, Virgínia; Azorín, Paco . Escenografia : Azorín, Paco . Il·luminació : Díaz, Ximo . Vestuari : Güell, Anna . Suports audiovisuals : Szwarcer, Eugenio; Chini . Producció : Gran Teatre del Liceu; Laporta, Maria . Intèrpret : González, Llorenç . Cantant : Niz, Orlando; Bayo, María; González, Ruth; Fernández, Xavier; Marsol, Toni; Casanova, Jordi; Ferrer, Josep; Valero, Marta; Martínez-Agudo, Lluís; Moraleda, Inés; Planas, Maia . Músic/a : bcn216 .
Temporada: 2009/10;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
Festival Grec de Barcelona (34a : 2010).
16/07/2010.
Adaptació : Ribó, Paula . Companyia : El Eje . Direcció : Berrondo, Paul . Escenografia : Novoa, José . Il·luminació : Porfau, Esther; Novoa, José . So : Mürfila . Vestuari : Novoa, José . Suports audiovisuals : Cros, Alba . Intèrpret : Pawlowsky, Mar; Aguilar, Marta .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
15/11/2018.
Autor/a : Szpunberg, Victoria . Direcció : Szpunberg, Victoria . Escenografia : Glanezel, Max . Il·luminació : Miranda, Paula . So : Ariel, Lucas . Vestuari : Delagneau, Sílvia . Suports audiovisuals : Rodon, Joan . Producció : Festival Grec; Sala Beckett . Intèrpret : Garcia-Lladó, Blanca; Calpe, Aina; Angelat, Marta .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Sala Beckett. L'Obrador.
(Barcelona).
Festival Grec de Barcelona (43è : 2019).
27/06/2019.
Autor/a : Pompermayer, Sergi . Direcció : Manrique, Julio . Escenografia : Andújar, Alejandro . Il·luminació : Ventura, Jaume . So : Bazin, Damien . Caracterització : Llunell, Núria . Vestuari : Armengol, Maria . Suports audiovisuals : Isern, Francesc . Producció : La Villarroel . Intèrpret : Llop, Aida; Bosch, Marc; Ndong, Tamara; Aixalà, Mireia; Carreras, Joan; Fortuny, Carme .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
La Villarroel.
(Barcelona).
06/12/2022.
Músic/a : Morna, Liviu; Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu . Autor/a : Illica, Luigi . Cantant : Cor del Gran Teatre del Liceu . Compositor/a : Giordano, Umberto . Coreògraf : Morino, Keith . Companyia : The New National Theatre Foundation (Tokio) . Direcció : Steinberg, Pinchas; Arlaudi, Philippe; Basso, José Luis . Escenografia : Arlaudi, Philippe . Il·luminació : Arlaudi, Philippe . So : Watanabe, Masako . Vestuari : Uhmann, Andrea . Suports audiovisuals : Van den Broek, Jean Marc . Intèrpret : Armiliato, Fabio; Dessì, Daniela; Michaels-Moore, Anthony; Ventre, Carlo; Shafajinskaia, Anna; Zanon, Silvio; Obiol, Mercè; Zapater, Miguel Ángel; Esteve, Manel; Esteve, Vicenç; Cura, José; Voigt, Deborah; Álvarez, Carlos; Vas, Francisco; Mishura, Irina; Rodríguez-Cusí, Marina; Serra, Enric; Cutlip, Philip; Ruiz, Josep; Cortez, Viorica .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
28/09/2007.
Autor/a : Insausti, Garbine . Construcció objecte : Insausti, Garbine . Companyia : Kulunka Teatro; Cáceres, Yayo . Direcció : Rikarte, Iñaki . Escenografia : Gómez, Laura Eliseva . Il·luminació : Samaniego, Carlos . Suports audiovisuals : Kintana, Aitor de . Intèrpret : San Martín, Rolando; Rikarte, Iñaki; Cárcamo, Edu; Insausti, Garbine; Dault, José .
Temporada: 2015/16; 2016/17;
Estrena:
Teatre Poliorama.
(Barcelona).
01/06/2016.
Coreògraf : Abreu, Daniel . Direcció : Abreu, Daniel . Escenografia : Abreu, Daniel . Il·luminació : Patiño, Baltasar . Suports audiovisuals : Hera, Teresa de la . Producció : Compañía Daniel Abreu; Auditorio de Tenerife; Mercat de les Flors . Intèrpret : Leal, Roberto; González, Dácil; Alonso, Anuska; Esteban, Álvaro; Abreu, Daniel .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
31/03/2011.
Autor/a : Hilling, Anja . Traducció : Bosom, Maria . Direcció : Bosom, Maria; Manrique, Julio . Escenografia : Andújar, Alejandro . Il·luminació : Ventura, Jaume . So : Bazin, Damien . Caracterització : Llunell, Núria . Vestuari : Armengol, Maria . Suports audiovisuals : Isern, Cisco . Producció : Teatro Español; Sala Beckett . Intèrpret : Riera, Mima; AmargÓs, Joan; Cisteró, Màrcia; Esteve, Mia; Martínez, Norbert; Oriol, Jordi; Vert, David; Villegas, Ernest .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Cicle Planeta Persona.
26/01/2022.
Autor/a : Sòfocles . Compositor/a : Vilà, Arnau . Coreògraf : Ruz, Antonio . Companyia : Teatro de la Ciudad . Direcció : Arco, Miguel del . Escenografia : San Juan, Beatriz; Andújar, Alejandro; Moreno, Eduardo . Il·luminació : Llorens, Juanjo . So : Mingo, Enrique; Vicente, Sandra . Suports audiovisuals : Moreno, Eduardo . Producció : Teatro de la Ciudad . Intèrpret : Prieto, Raúl; Martínez, José Luís; Marín, Santi; Paso, Manuela; Machi, Carmen; Cremonte, Ángela; Álvarez, Sílvia; Suárez, Cristóbal .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
04/12/2015.
Músic/a : Sánchez, David; Molly, Iago; González, Daniel; Elgoibar, Kepa; Alberdi, Nerea . Coreògraf : Gómez, Iker . Direcció : Gómez, Iker . Escenografia : Mitamina . Il·luminació : Sánchez, Amador . Suports audiovisuals : Gómez, Iker . Producció : Mercat de les Flors; Alonso, Cristina . Intèrpret : Balbís, Rut; Galera, Gemma; Gómez, Iker; Caballero, Dani .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
27/10/2010.
Autor/a : Salzmann, Sasha Marianna . Traducció : Bosom, Maria . Companyia : Unter den linden . Direcció : Morales i Pujolar, Oriol . Escenografia : González, Paula; Ares, Yaiza . Il·luminació : Bofarull, David . Vestuari : González, Paula; Ares, Yaiza . Suports audiovisuals : Rué, Albert . Intèrpret : Castellví, Òscar; Bosom, Maria; Latre, Georgina .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
10/05/2023.
Direcció musical : TelemannRec . Autor/a : Greig, David . Traducció : Genebat, Cristina . Compositor/a : McIntyre, Clayre . Coreògraf : Faura, Pere . Direcció : Selvas, David . Escenografia : Añón, Blanca . Il·luminació : Albir, Mingo . So : Ábalos, Roger . Caracterització : Ayuso, Paula . Vestuari : Armengol, Maria . Suports audiovisuals : Orfila, Mar . Producció : Minoria absoluta; La Brutal . Intèrpret : Llussà, Montse; Gómez Mas, Nil; Cervera, Oriol; Massagué, Ivan; Bayarri, Marta . Músic/a : Bauzà, Aurora; Jou, Pere .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
La Villarroel.
(Barcelona).
13/01/2020.
Ballarí : Fernández, Ricard; Campo, Xaro; Rouet, Sandrine; Calvitti, Viviane; Martínez, Xavier; Cendoya, Vero . Coreògraf : Martínez, Xavier . Direcció : Gómez, Mar . Escenografia : Jorba, Joan . Il·luminació : Caballero, Sandra . So : Gómez, Mar; Martínez, Xavier . Vestuari : Soria, Mariel . Suports audiovisuals : Orobitg, Jordi . Producció : Companyia de Dansa Mar Gómez .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
La Villarroel.
(Barcelona).
23/08/2011.
Direcció : Morin, Anne; Celis, Teresa . Escenografia : Celis, Teresa . Il·luminació : Campo Gil, Julián del . Suports audiovisuals : Siles, Alex . Producció : CAC Rogelio Rivel . Intèrpret : Raya, Laura; Berger, Hannes; Loyzeau, Marine; Roig, Maria Antònia; Hidalgo, Amalia; Bosch, Marc; Borràs, Antoni .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
27/05/2022.
Autor/a : Zarzoso, Paco . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Teatre Lliure . Direcció : Rigola, Àlex . Escenografia : Cube . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Roig, Eugeni . Vestuari : Riera, Berta . Suports audiovisuals : Jiménez, Juanjo . Intèrpret : Pérez, Alícia; Monclús, Sandra; Font, Pere Eugeni; Carreras, Joan; Arquillué, Pere; Aimée, Chantal; Manrique, Julio; Roig, Eugeni .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
05/07/2006.
Autor/a : Weissmahr, Laura; Aguilar, Clara; Gallarate, Sofia; Grosse Majench, Max ; Serrano, Anna; Martín Gimeno, Elena; Salicrú, Marc . Coreògraf : Guntín, Ester . Companyia : VVAA Col·lectiu . Escenografia : Salicrú, Marc . Il·luminació : Salicrú, Marc . So : Aguilar, Clara . Vestuari : Moles, Vera . Suports audiovisuals : Rebaque, Pol . Producció : Teatre Lliure; Meetyou Valladolid; VVAA Col·lectiu . Intèrpret : Aguilar, Clara; Vetere, Giovanni; Sàez, Alba; Pujol, Sandra; Juanet Sanagustín, Blai ; Weissmahr, Laura; Serrano, Anna; Grosse Majench, Max ; Salicrú, Marc; Martín Gimeno, Elena .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Lliure. Gràcia.
(Barcelona).
26/05/2021.
Músic/a : Rafael, "El Eléctrico"; Amador, Diego; Charanga Los Sones; Lagos, Alfredo; Bernal, Mercedes; Bobote . Ballarí : Galván, Israel . Cantant : Carrasco, Diego; Poveda, Miguel . Coreògraf : Galván, Israel . Companyia : Compañía Israel Galván; A Negro Producciones . Direcció : Galván, Israel; Romero, Pedro G.; Candil, Ana Belén . Escenografia : Barea, Pepe; Pujol, Pablo . Il·luminació : Bonadei, Ada . So : Vázquez, Félix . Vestuari : Molina, Soledad . Suports audiovisuals : Romero, Pedro G. . Producció : Casado, Cisco; Blanco, Chema .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
23/02/2007.
Autor/a : Morales i Pujolar, Oriol . Direcció : Morales i Pujolar, Oriol . Escenografia : Lucchetti, Mercè . Il·luminació : Lucchetti, Mercè . Suports audiovisuals : Plana, Aleix . Producció : Sàndal Produccions . Intèrpret : Bosch, Gerard; Micó, Ramon .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
04/02/2021.
Autor/a : Saramago, José . Adaptació : Cedó, Clàudia . Compositor/a : Cardoso, Pedro . Direcció : Cardoso, Nuno . Escenografia : Ribeiro, Fernando; Tusal, Nídia . Il·luminació : Meira, Nuno . So : Azevedo, Joel . Suports audiovisuals : Porto, Luís . Producció : Teatro Nacional Sao Joao; Teatre Nacional de Catalunya . Intèrpret : Flores, Gabriela; Brandao, Ana; Carvajal, Ferran; Carvalho, Joana; Collet, Jordi; Sá Cunha, Sérgio; Esteve, Montse; Freixinho, Paulo; Ribera, Maria; Reis, Lisa; Prat, Albert; Mota, Jorge; Fuertes, Adriana; Frias, Pedro .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
29/09/2022.
Coreògraf : Companyia de Dansa Mar Gómez . Direcció : Gómez, Mar; Martínez, Xavier . Escenografia : Jorba, Joan . Il·luminació : Borràs, Carles . So : Martínez, Xavier; Gómez, Mar . Vestuari : Soria, Mariel . Suports audiovisuals : Orobitg, Jordi . Producció : Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016); Companyia de Dansa Mar Gómez . Ballarí : Fernández, Carlos; Peña, Álvaro de la; Marré, Matias; Martínez, Xavier .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016).
21/07/2016.
Autor/a : Solà, Israel . Escenografia : Vila, Clàudia . Il·luminació : Gardés, Xavi . So : Rodriguez, Guillem . Vestuari : Vila, Clàudia . Suports audiovisuals : Marín, Juanjo . Producció : FlyHard Produccions, S.L. . Intèrpret : Poll, Carme; Huertas, Meritxell; Lehane, Brian; Cort, Ester .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Sala FlyHard.
(Barcelona).
27/10/2022.
Escenografia : Aboal, Estanis . Il·luminació : Ventosa, Jordi . So : Gil, Joan . Vestuari : Aboal, Estanis . Suports audiovisuals : Planet, Santi . Producció : Anònims Produccions . Intèrpret : Gil, Joan; Borrego, Anna; Aboal, Estanis; Llop, David G.; Miquel, Laura; Mayné, Ferran; Ginesta, Marta . Músic/a : Martinez, Quique; Marias, Edu; Ferrer, Laia; Horcajo, Jesús .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Almeria.
(Barcelona).
26/11/2020.
Músic/a : Reiter, Eva; Golani, Israel . Ballarí : Sabaté, Joaquim; Vega, Elena de . Autor/a : Dokter, Caroline . Cantant : Sabaté, Joaquim; Vega, Elena de . Compositor/a : Cavalli, Francesco; Rossi, Luigi; Huygens, Constantijn; Marini, Biagio; Uccellini, Marco; Caccini, Giulio; Monteverdi, Claudio; Mazzocchi, Domenico; Kapsberger, Johann Hieronymus; Ortiz, Diego; Frescobaldi, Girolamo . Coreògraf : Sabaté, Joaquim . Direcció : Golani, Israel . Escenografia : Ament, Daan . Vestuari : Magrangeas, Françoise . Suports audiovisuals : Marques, Roberta .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Festival d'Òpera de Butxaca i Noves Creacions (10a : 2005 : Barcelona). Cicle Països Baixos.
08/11/2005.
Direcció musical : Flores, Dídac . Autor/a : Barbarà Mir, Pau . Adaptació : Flores, Dídac . Compositor/a : Barbarà Mir, Pau . Coreògraf : Yuste, Rubén . Direcció : Flynn, Marc . Escenografia : Bulbena, Jordi . Il·luminació : Gener, Dani . Suports audiovisuals : Palau, Helena . Producció : Suerte en mi vida Producciones .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Gaudí de Barcelona (TGB).
(Barcelona).
17/12/2020.
Autor/a : Sanchis Sinisterra, José . Direcció : Simón, Antonio . Escenografia : Simó, Ramon . Il·luminació : Anglada, Pere . So : Vallejos, Lucas Ariel; Bazin, Damien . Vestuari : Ortiz, Irantzu . Suports audiovisuals : Rodon, Joan . Intèrpret : Soler, Lluís; Quintana, Bernat; Barceló, Manel; Molins, Maria; Espluga, Tilda; Vellvehí, Montse; Ruano, Xavier . Cantant : Lorente, Alicia; Massó, Anna; Mulet, Marina; Pastor, Ariadna; Pastor, Laia; Giménez, Iván; Ruiz, Albert; Roche, Ana; Farriol, Anna; Calvet, Laura; Calabuig, Carles; Bonvehí, Ramon; Armengol, Arnau; Portella, Andrea .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (38è : 2014).
18/07/2014.
Autor/a : Bassa, Maite; Ribó, Elisenda; Ribó, Roger; Solé, Blanca; Tamarit, Miquel; Sáez, Clara . Compositor/a : Sáez, Clara . Companyia : Espai en construcció . Direcció : Ribó, Roger . Escenografia : Cerdan, Sergi . Il·luminació : Cerdan, Sergi . Vestuari : Cerdan, Sergi . Suports audiovisuals : Grisalvo, Angel . Intèrpret : Solé, Blanca; Tamarit, Miquel . Músic/a : Sáez, Clara .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
La Badabadoc.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (45è : 2021).
08/07/2021.
Autor/a : Tiersch, Stephanie; Heller, Andrea . Companyia : Mouvoir . Direcció : Tiersch, Stephanie . Escenografia : Buck, Bettina . Il·luminació : Kluge, Ansgar . So : Bailey, Ain . Suports audiovisuals : Tiersch, Stephanie . Producció : Tiersch, Stephanie . Intèrpret : Stamenkovic, Maria; Bailey, Ain .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
Radicals Lliure. Cicle de nova creació escènica (2a : 2008 : Barcelona).
25/04/2008.
Autor/a : De Wailly, León; Barbier, Auguste . Coreògraf : Hausman, Leah . Direcció : Gilliam, Terry; Pons, Josep; García, Conxita . Escenografia : Marsden, Aaron . Il·luminació : Constable, Paule . Vestuari : Lindsay, Katrina . Suports audiovisuals : Ross, Finn . Producció : Teatro dell' Opera di Roma; Dutch National Opera & Ballet; English National Opera (ENO) . Cantant : Halfvarson, Eric; Osborn, John; Xhema, Adrian; Muraro, Maurizio; Vinyes-Curtis, Lidia; Holland, Ashley; Lewek, Kathryn; Comas, Antoni; Esteve Madrid, Manel; Lanchas, Valeriano; Vas, Francisco; Stroppa, Annalisa .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
08/11/2015.
Autor/a : Yesilyurt, Zelal . Adaptació : Brandhorts, Charlotte . Direcció : Yesilyurt, Zelal . Escenografia : Rau, Fanni . Vestuari : Yesilyurt, Zelal; Schulte-Frohlinde, Selma . Suports audiovisuals : Naß, Lilli . Producció : P14 de la Volksbühne am Rosa - Luxemburg - Platz de Berlín . Intèrpret : Huayna, Luis ; Berwing, Hannes; Dörr, Leander; Engelgeer, Ben ; Herms, Milan; Winterstein, Julian; Unterweger, Caspar; Röpnack, Pepe; Michelis, Finn; Heusinger, Emil; Krummenacher, Luis .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
05/02/2020.
Autor/a : Jiménez, Alejandra . Direcció : Bonet, Montse . Escenografia : Gálvez, Mònica . Il·luminació : Espinet, Enric; Ramos, Natalia . So : Espinet, Enric . Vestuari : Gálvez, Mònica . Suports audiovisuals : Kleinrok, Silvina; Cuní, David . Producció : Boronat, Natàlia . Intèrpret : Trilla, Joan; Jiménez, Alejandra .
Temporada: 2014/15; 2015/16; 2016/17; 2019/20; 2021/22;
Estrena:
La Seca Espai Brossa.
(Barcelona).
27/05/2015.
Autor/a : Pompermayer, Sergi . Direcció : Martínez, Norbert . Escenografia : Calafell, Cesc . Il·luminació : Salicrú, Marc . So : Orfila, Mar . Vestuari : Glaenzel, Bàrbara . Suports audiovisuals : Orfila, Mar . Producció : Sala Beckett; La Brutal . Intèrpret : Masó, Xicu; Colette, Esmeralda ; Buch, Eduard; Brió, Gemma .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Cicle: Terrors de la ciutat .
03/10/2018.
Autor/a : Yago, Joan . Direcció : Solà, Israel . Escenografia : Pascual, Albert . Il·luminació : Rodríguez, Elisenda . So : Sánchez-Rico, Josep . Caracterització : Soriano, Lucho . Vestuari : Pascual, Albert . Suports audiovisuals : Estudi Carmel . Producció : La Calòrica (Grup de teatre); Festival d'Estiu de Barcelona Grec (39è : 2015) . Intèrpret : Rius, Marc; López, Esther; Florejachs, Alba; Truyol, Júlia; Galisteo Rocher, Aitor; Francès, Xavier; Farré, Ricard .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
16/09/2015.
Autor/a : García Lorca, Federico . Compositor/a : Garriga, Joan . Direcció : Broggi, Oriol . Escenografia : Broggi, Oriol . Il·luminació : Barcons, Pep . So : Bazin, Damien . Vestuari : Riera, Berta . Suports audiovisuals : Isern, Francesc . Producció : La Perla 29 . Intèrpret : Castells, Anna; Vellvehí, Montse; Segura, Clara; Navas, Nora; Roca, Pau; Benet, Ivan . Músic/a : Garriga, Joan; Roch, Marià; Serra, Marc .
Temporada: 2016/2017; 2016/17; 2017/18;
Estrena:
Biblioteca de Catalunya.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
14/06/2017.
Autor/a : Cia Voël . Compositor/a : Rois, Lu . Companyia : Cia Voël . Direcció : Cia Voël . Escenografia : Cia Voël . Il·luminació : Solé, Ignasi . Vestuari : Lugo, Rosa . Suports audiovisuals : Rocha, Julià . Producció : Festival Grec de Barcelona; Cia Voël . Intèrpret : Capell, Silvia; Serra, Jordi; Rois, Lu; Casas, Candela; Cobos, Debi . Músic/a : Rois, Lu .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
20/07/2022.
Autor/a : Els Pirates Teatre; Escurriola, Míriam . Compositor/a : Cabiró, Ariadna . Coreògraf : Romaní, Anna . Companyia : Els Pirates Teatre . Direcció : Aubert, Adrià . Escenografia : Romaní, Enric . Il·luminació : Aubert, Adrià . Vestuari : Albadalejo, Maria . Suports audiovisuals : Looky Produccions . Intèrpret : Pindado, Lluna; Pau, Laura; Cot, Bernat .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
El Maldà.
(Barcelona).
08/01/2021.
Autor/a : Esplugues, Mariona . Direcció : Esplugues, Mariona . Escenografia : Esplugues, Mariona; Castellanos, Andrea . Il·luminació : Grau, Ona . Vestuari : Esplugues, Mariona; Castellanos, Andrea . Suports audiovisuals : Monje, Andrea . Intèrpret : Esplugues, Mariona .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Teatre Eòlia.
(Barcelona).
06/07/2022.
Autor/a : Cuesta-Dueñas, Juanjo; Tarrida Aribau, Marc; Reyes Alabart, Abel; Marginet Sensada, Francesc; Rosich, Marc . Coreògraf : Nijar, Palwinder; Sabaté, Esther . Companyia : Dúo fácil ; Líquido Teatro . Direcció : Cuesta-Dueñas, Juanjo . Escenografia : Fuentes, Jairo; Ollauri, Violeta . Il·luminació : Font-Mir, Antoni . So : Fernández, Guillem . Vestuari : Benito, Fran de . Suports audiovisuals : Wasp Studio . Producció : Líquido Teatro . Intèrpret : Reyes Alabart, Abel; Tarrida Aribau, Marc; Marginet Sensada, Francesc .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Escenari Joan Brossa.
(Barcelona).
08/11/2019.
Autor/a : López, Carol . Direcció : López, Carol . Escenografia : Novoa, José . Il·luminació : Albir, Mingo . So : Busquets, Jordi . Vestuari : Ibáñez, Míriam . Suports audiovisuals : Isern, Francesc . Producció : Teatre Lliure . Intèrpret : Herrera, Andrés; Espinosa, Borja; Berrondo, Paul; Beltrán, Dolo; Segura, Bea; N'Dongo, Vicenta; Ycobalzeta, Anna .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Teatre Lliure. Gràcia.
(Barcelona).
15/10/2020.
Músic/a : Mallorca, Albert; Engler, Yaron . Ballarí : Sánchez, Rubén; Beneito, David; Molins, Laia; Llombart, Anna; Lavi, Sharon; Padrós, Agnès . Compositor/a : Engler, Yaron; Hassan, Issa; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Kol, Mandy; Lavi, Sharon . Companyia : Tapeplas; Tap Story-Tellers . Direcció : Engler, Yaron; Lavi, Sharon; Engler, Yaron . Escenografia : Garriga, Oriol; Sanjuan, Toni . Il·luminació : Valera, Evaristo . So : Ibáñez, Roc . Vestuari : Cieza, Natalia; Garreta, Montse . Suports audiovisuals : Domain Productions .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Centre Cívic Zona Nord.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
10/11/2005.
Autor/a : García, Rodrigo . Companyia : Compañía Rodrigo García. La Carnicería Teatro; Teatre Lliure . Direcció : García, Rodrigo . Escenografia : García, Rodrigo . Il·luminació : Marqueríe, Carlos . Suports audiovisuals : García, Rodrigo . Intèrpret : Cunill, Gonzalo; Loriente, Juan .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
24/11/2005.
Autor/a : Ollé, Àlex; Plana, David; La Fura dels Baus; Ollé, Àlex; Plana, David . Companyia : La Fura dels Baus; Elsinor . Direcció : Sanou, Josep; Plana, David; Ollé, Àlex; Ollé, Àlex . Escenografia : Pastor, Albert . Il·luminació : Ollé, Àlex; Capell, Pere . So : Sanou, Josep . Vestuari : Verdier, Catou . Suports audiovisuals : Aleu, Franc . Producció : Teatre Nacional de Catalunya; Centro Dramático Nacional; La Fura dels Baus . Intèrpret : Rius, Fina; Rabadan, Òscar; Prat, Albert; Piñón, Francesca; Olivares, Juan; Miràs, Pep; Losilla, Sara Rosa; Gutiérrez, Pedro; Sans, Manel .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
17/04/2008.
Autor/a : Escudé, Beth; Morell, Antoni; Shakespeare, William . Traducció : Sagarra, Josep M. de . Compositor/a : Cartes, Lluís . Coreògraf : Muñoz, Damián . Companyia : Ennev Teatre; Somhiteatre . Direcció : Nadal, Ester . Escenografia : Sánchez-Blanco, Guillem . Il·luminació : Gàmiz, Pep . So : Cartes, Lluís . Vestuari : Compte, Míriam . Suports audiovisuals : Mas, Hèctor; Ibáñez, Guillermo . Producció : Cerezales, Sergi . Intèrpret : Viaplana, Elena; Verdaguer, David; Prat, Albert; Vallès, Sergi; Tomàs, Pere; Godall, Jordi; Fonts, Marc; Richter, Hans; Bres, Isabelle; Mas, Hèctor .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
29/11/2006.
Autor/a : Mouawad, Wajdi . Traducció : Genebat, Cristina . Direcció : Broggi, Oriol . Escenografia : Broggi, Oriol . Il·luminació : Barcons, Pep . So : Bazin, Damien . Caracterització : Ferrer, Marta; Fenoy, Helena . Vestuari : Ribera, Annita . Suports audiovisuals : Isern, Francesc . Producció : La Perla 29 . Intèrpret : Torrecilla, Sergi ; Ruano, Xavier; Rovira, Carol; Rius, Marc; Ripoll, Xavier; Ricart, Xavi; Ramón, Clara de; Josa, Marissa; Genebat, Cristina; Cisteró, Màrcia; Vila, Ramon .
Temporada: 2016/17; 2017/18;
Estrena:
Biblioteca de Catalunya.
(Barcelona).
29/03/2017.
Escenografia : Piquer, Pi . Vestuari : Feys, Nele . Suports audiovisuals : Ferri, Alfonso .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Antic Teatre.
(Barcelona).
01/09/2011.
Direcció : Hausson (Julve Salvadó, Jesus) . Escenografia : Trullàs, Manuel . Il·luminació : Julve, Albert . So : Bonet, Jordi . Suports audiovisuals : Lleixà, Marc . Producció : La Seca Espai Brossa . Intèrpret : Hausson (Julve Salvadó, Jesus); Phillips, James .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
La Seca Espai Brossa.
(Barcelona).
30/03/2016.
Autor/a : Terra, Marcela . Direcció : Terra, Marcela . Escenografia : Terra, Marcela . Il·luminació : Russo, Mattia . So : Gas, Orestes . Suports audiovisuals : Raso Boluda, Cristina . Producció : Sala Fènix . Intèrpret : Cabezas, Felipe .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Sala Fènix.
(Barcelona).
06/10/2016.
Direcció : Bonnín, Hermann . Escenografia : Trullàs, Manolo . Il·luminació : Barcons, Pep . Suports audiovisuals : Alcañiz, Adolf . Producció : Brossa Espai Escènic . Intèrpret : Hausson (Julve Salvadó, Jesus) .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Brossa Espai Escènic.
(Barcelona).
30/06/2011.
Autor/a : Txékhov, Anton Pàvlovitx . Adaptació : Managuerra, Mercè . Traducció : Oliver, Joan . Companyia : Cia. Dau al Sec . Escenografia : Plensa, Damià; Managuerra, Mercè . Il·luminació : Rodríguez, Alberto . So : Bel, Andrea . Vestuari : Figueres, Montse . Suports audiovisuals : Roigé, Laia . Intèrpret : Plensa, Damià; Forns, Sílvia; Muñoz, Laura; Bové, Esther ; Pereira, Àlex .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Dau al Sec Arts Escèniques.
(Barcelona).
15/02/2023.
Adaptació : Bello, Jordi . Coreògraf : Vilamitjana, Eva . Direcció : Vilà, Albert; Vilamitjana, Eva . Escenografia : La Petita Malumaluga . Il·luminació : La Petita Malumaluga; Palomino, Claudi . Vestuari : La Petita Malumaluga . Suports audiovisuals : Carreras, Anna . Producció : Cia. Malumalunga . Ballarí : Vilamitjana, Eva . Músic/a : Marín, Laura; Raventós, Eduard; Aymat, Oriol; Haro, Alba; Duran, Carol; Suberbiola, Asier; Astudillo, Hugo; Vilà, Albert; Villà, Nil .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Tallers.
(Barcelona).
21/02/2016.
Direcció musical : Múrcia, Xavi . Direcció : Vilasís, Mirna . Escenografia : Vidal, Berta; Vilasís, Raül . Il·luminació : Roca, Rafel; Oriol, Roger . Suports audiovisuals : Flare Estudi . Producció : Discos a mà . Intèrpret : Múrcia, Xavi; Vilasís, Mirna . Cantant : Vilasís, Mirna . Músic/a : Múrcia, Xavi .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Jove Teatre Regina.
(Barcelona).
14/05/2022.
Autor/a : Camus, Albert . Adaptació : Gas, Mario . Traducció : Sitjà, Borja . Direcció : Gas, Mario . Escenografia : Azorín, Paco . Il·luminació : Gutiérrez, Quico . So : Gas, Orestes . Caracterització : Santos, Toni . Vestuari : Belart, Antonio . Suports audiovisuals : Arcangeli, Alessandro . Producció : Vilardell, Marina; Teatre Romea; Grec 2017 Festival de Barcelona . Intèrpret : Moya, Ricardo; Derqui, Pablo; Vert, David; Espinosa, Borja; López, Mònica; Quintana, Bernat; Ripoll, Xavier; Ferrer, Pep; Molina, Pep; Moreno, Anabel .
Temporada: 2016/17; 2017/18;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
20/07/2017.
Autor/a : Azkona Goñi, Laida; Toloza-Fernández, Txalo . Adaptació : Cors, Raquel . Compositor/a : Rammsy, Rodrigo . Companyia : Azkona Toloza . Direcció : Azkona Goñi, Laida; Toloza-Fernández, Txalo . Escenografia : MiprimerDrop; Salvà, Xesca . Il·luminació : Rovira, Ana . So : Rammsy, Rodrigo . Vestuari : Espinosa, Sara . Suports audiovisuals : Cors, Raquel; MiprimerDrop . Producció : Azkona Toloza; Teatre Lliure . Intèrpret : Lima, Joao; Rammsy, Rodrigo; Toloza-Fernández, Txalo; Azkona Goñi, Laida; Solà, Maria Luisa .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Teatre Lliure Montjuïc - Espai Lliure.
(Barcelona).
04/05/2022.
Autor/a : Garz, Iñaki . Construcció objecte : Milán, Josep . Direcció : Garz, Iñaki . Escenografia : Martí, Lluís . Il·luminació : Servet, Javi . So : Icaro Teatre . Vestuari : Ripollés, Lola . Suports audiovisuals : Barberà, Alberto . Intèrpret : Beacraft, Jenny; Marín, Arnau; Provant, Francesc .
Temporada: 2010/11; 2011/12;
Estrena:
La Nau Ivanow (Factoria Escènica Internacional - FEI).
(Barcelona).
16/03/2011.
Autor/a : Despeyroux, Denise . Traducció : Belbel, Sergi . Compositor/a : Despeyroux, Pablo . Companyia : T de Teatre . Direcció : Despeyroux, Denise . Escenografia : Andújar, Alejandro . Il·luminació : Taltavull, Ruben . So : Ábalos, Roger . Vestuari : Duch, Mamen . Suports audiovisuals : Orfila, Mar . Producció : T de Teatre; Institut Català de les Empreses Culturals (ICEC) . Intèrpret : Roca, Àgata; Rico, Jordi; Pla, Carme; Pérez, Marta; Duch, Mamen . Cantant : Tris, Charo .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
02/07/2019.
Adaptació : Galián, Andrés . Compositor/a : Cortizo, Mario G. . Coreògraf : Guerrero, Javier . Direcció : Guerrero, Javier . Escenografia : Signes, Mariona . Il·luminació : Galián, Andrés . So : Cortizo, Mario G. . Vestuari : Torres, Maria José . Suports audiovisuals : Pérez-Martín, Tristán . Producció : Mercat de les Flors . Ballarí : Ruiz, Jerónimo; Cobas, Tanit; Sanz, Julia; Rubio, Amanda .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
04/02/2022.
Autor/a : Manau, Jordi; Cabello, Laura . Companyia : Els Malnascuts . Escenografia : Netter, Jacqueline; Pérez, Marina; Soteras, Marina ; Bosch, Alba . Il·luminació : Arizkuren, Itsaso . So : Novell, Anna . Vestuari : Cabré, Silvia; Soteras, Marina . Suports audiovisuals : Blasco, Gemma . Intèrpret : Àvila, Quim; Pérez, Carlos; Lahoz, Andreu; Pawlowsky, Mar; Maymó, Júlia; Frías, Núria; Cortina, Judit .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
05/05/2016.
Músic/a : Suárez, Antonio; Cerreduela, David; Gómez, José Carlos; Bandera, José María; Rubial, Javier; Montoya, Mario; Malikian, Ara; Orquestra de l'Acadèmia del Gran Teatre del Liceu; Goñi, José Amador; Valent, Joan . Cantant : Tolea, Miguel de la; Quirós, Saúl; Cortés, Montse . Compositor/a : Bizet, Georges; Paco de Lucía . Coreògraf : Baras, Sara; Serrano, José; Ortega, Luis . Companyia : Ballet Flamenco Sara Baras . Direcció : Valent, Joan; Baras, Sara . Escenografia : Baras, Sara . Il·luminació : Baras, Sara; Martín, Fernando . Vestuari : Sybilla; Baras, Sara . Suports audiovisuals : Caraballo, Paco . Intèrpret : Galán, José; Nieto, David; Vega, Maria; Martín, David; González, Ana; Saltares, Daniel; Pedraja, Charo; Gómez, Cecilia; Fernández, Raúl; Baras, Sara; Ortega, Luis; Serrano, José; Fernández, Alicia .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
02/09/2007.
Autor/a : Orff, Carl . Adaptació : Padrissa, Carlus; La Fura dels Baus . Companyia : La Fura dels Baus . Escenografia : Padrissa, Carlus . Il·luminació : Schroeder, Melanie . So : Mateu, Roc . Vestuari : Uroz, Chu . Suports audiovisuals : Cid, David . Producció : SOM Produce; Agencia Camera; La Fura dels Baus . Intèrpret : Espinosa, Luca . Cantant : Daza, Carlos; Navarro, Amparo; Diaz, Beatriz; Alberola, Maite; Bauer, Thomas E.; Díaz, José Manuel; Asiáin, Joaquin; Frigola, Lluís; Domènech, Jordi; Khoroshev, Vasily; Sabata, Xavier; Torres, Antonio; Marsol, Toni; Olivé, Josep Ramon .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
09/05/2023.
Autor/a : Enard, Mathias . Adaptació : Manrique, Julio; Pompermayer, Sergi; Artigau, Marc . Direcció : Manrique, Julio . Escenografia : Andújar, Alejandro . Il·luminació : Ventura, Jaume . So : Bazin, Damien . Caracterització : Llunell, Núria . Vestuari : Armengol, Maria . Suports audiovisuals : Isern, Francesc . Intèrpret : Amazian, Moha; Balart, Guillem; Castells, Anna; Casanovas, Elisabet; Martínez, Carles; Hwidar, Abdelatif; El Bouhali, Mohamed; El Hilali, Ayoub .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (45è : 2021).
27/06/2021.
Autor/a : Veiga, Manuel . Direcció : Álvaro, Víctor . Escenografia : Algo, Víctor . Il·luminació : Martín, Marc; Veiga, Manuel . Caracterització : Llunell, Núria . Vestuari : García, Marien . Suports audiovisuals : Gataro . Producció : Teatre de Ponent . Intèrpret : Pla, Pilar; Intente, Òscar .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Teatre del Raval.
(Barcelona).
08/10/2008.
Autor/a : The Cross Border Project . Adaptació : Miranda, Lucía . Companyia : The Cross Border Project . Direcció : Miranda, Lucía . Escenografia : Tusell, Anna . Il·luminació : Yagüe, Pedro . So : Bilbao, Nacho . Vestuari : Tusell, Anna . Suports audiovisuals : Burgos, Javier . Producció : Teatre Lliure; Teatro de la Abadía; Théâtre Dijon Bourgogne . Intèrpret : Sánchez, César; Rodríguez, Efraín; Perabá, Ángel; Bergés, Pilar; Sanz, Macarena .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Lliure. Gràcia.
(Barcelona).
01/12/2021.
Direcció : Lima, Joao . Escenografia : Sáez, Clara . Il·luminació : Cascón, Ivan . So : Casaponsa, Miquel . Suports audiovisuals : Pérez-Martín, Tristán . Intèrpret : Lima, Joao .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
16/02/2023.
Autor/a : Artigau, Marc . Direcció : Artigau, Marc . Escenografia : Brosa, Sebastià; Iglesias, Josep . Il·luminació : Bofarull, David . So : Solé, Joan . Caracterització : Salinas, Àngels . Vestuari : Velasco, Isabel . Suports audiovisuals : Isern, Francesc . Producció : La Perla 29 . Intèrpret : Giraut, Berta; Ramón, Clara de; Rodríguez, Marc; Torrecilla, Sergi ; Villanueva, Lluís; Figueras, Joan .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Biblioteca de Catalunya.
(Barcelona).
15/06/2016.
Autor/a : Madrid, Germán . Direcció : Castillo, Antonia . Escenografia : Carro de Baco . Il·luminació : Muñoz, Javier . Vestuari : Castillo, Antonia . Suports audiovisuals : Madrid, Germán . Producció : Carro de Baco . Intèrpret : Miralles, Vicenç; Totusaus, Annabel; Villena, Javier; Madrid, Germán; Castillo, Antonia .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Sala Muntaner.
(Barcelona).
22/06/2011.
Adaptació : Feixas, Daniela; Güell, Anna . Direcció : Feixas, Daniela . Escenografia : Q-Ars Teatre . Il·luminació : Valls, Xavi . So : Orfila, Mar . Vestuari : Q-Ars Teatre . Suports audiovisuals : Orfila, Mar . Producció : Q-Ars Teatre . Intèrpret : Güell, Anna; Banús, Tània .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Sala Àtrium.
(Barcelona).
15/02/2023.
Autor/a : Cornille, Nathalie; Cornille, Nathalie . Coreògraf : Cornille, Nathalie . Direcció : Cornille, Nathalie . Escenografia : Blondeau, Eric . Il·luminació : Blondeau, Eric . So : Zuliani, Stéphane . Vestuari : Nell C. . Suports audiovisuals : Cornille, Jerome . Producció : CNC Danse; Espace G Brassens; St Martin Boulogne 62; Culture Commune; Scène Nationale du bassin minier du Pas de Calais; Tréteaux Jeune Public; Ville de Tourcoing '59 . Intèrpret : Cornille, Nathalie .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/04/2011.
Autor/a : Ros, Berta; Juanet, Gisela . Direcció : Coma, Dani . Escenografia : Montero, Toni; Vidal, Cris . Il·luminació : Juanet, Lluís . Vestuari : Vidal, Cris . Suports audiovisuals : Cardús, Rosa . Producció : Cia Viu el Teatre . Intèrpret : Córcoles, Estela; Ros, Berta; Muñoz, Marta; Atcher, Alba .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
21/02/2021.
Autor/a : Auster, Paul; Mazzucchelli, David; Karasik, Paul . Adaptació : Bofill, Mònica; Soler i Mallol, Ricard . Traducció : Sellent, Joan . Coreògraf : Martínez, Andreu . Companyia : Obskené . Direcció : Soler i Mallol, Ricard . Escenografia : Carreras, Josep . Il·luminació : Pinar, Adrià . So : Lamarre, Ariane . Suports audiovisuals : Bofill, Mònica; Pinar, Adrià . Producció : Festival Grec de Barcelona; Obskené . Intèrpret : Blasco, Pepo; Ricart, Carlota; Arqué, Joan; Santaló, Nuri; Bofill, Gabriel .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
11/05/2017.