Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
21 - 30 de 77
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Queneau, Raymond . Traducció : Massip i Bonet, Cinta . Compositor/a : Hernández, Pere . Companyia : Centre Dramàtic del Vallès; Mozart, Wolfgang Amadeus . Direcció : Gómez, Pep Anton; Villanueva, Lluís Xavier; Barceló, Eva . Escenografia : Cubeles, Gina . Il·luminació : Cubeles, Gina . Vestuari : Cubeles, Gina . Intèrpret : Olmo, Isidre; Ribalta, Albert; Sáchez Roca, Teresa; Vallès, Ota; Intente, Òscar; Gómez, Pep Anton; Colàs, Núria; Bertran, Xavier; Barceló, Eva; Anglada, Mariona;; Villanueva, Lluís Xavier .
Temporada: 1992/93; 1993/94;
Estrena:
Sala Maria Plans.
(Terrassa).
25/12/1992.
Autor/a : Cirici, David; Vila, Jordi . Compositor/a : Miralles, Xavier; Vila, Joan Eloi . Companyia : Centre Dramàtic del Vallès . Direcció : Vila, Jordi . Escenografia : Casas, Alfred . Il·luminació : Valls, Mani . Vestuari : Ivars, Ramon . Intèrpret : Vadell, Joan Manel; González, Lidia; Morales, Manuel; Pelegrina, Marta; García, Oscar .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
13/10/2000.
Autor/a : Celada, Cristina . Traducció : Martínez, Júlia . Compositor/a : Barco Manrique, César . Direcció : Celada, Cristina . Escenografia : Andújar, Alejandro . Il·luminació : Ruz, Miguel . So : Barco Manrique, César . Vestuari : Andújar, Alejandro . Suports audiovisuals : Costa, Indi . Producció : Conde Duque; Teatro Calderón (Valladolid); Festival TNT . Intèrpret : Celada, Cristina; Romero, Rosa; Cots, Àngels; Clavi, Rosita; Roca, Sergio ; Aguilar, Berta; Giménez, Iván .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Principal.
(Terrassa).
Festival TNT 2022 (15è : 2022 : Terrassa).
01/10/2022.
Direcció musical : Gutiérrez Pastor, Pablo . Adaptació : Fadeyechev, Aleksey . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Ivanov, Lev; Petipa, Marius . Direcció : Ananiashvili, Nina . Escenografia : Fadeychev, Alexei . Il·luminació : Vidar Saevarang, Paul . Producció : Global Showtime Services . Músic/a : Orquesta Sinfónica Académica de San Vicente .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Factoria Cultural de Terrassa.
(Terrassa).
01/10/2022.
Direcció musical : Pons, Josep . Autor/a : Falla, Manuel de . Compositor/a : Falla, Manuel de . Companyia : Nessun Dorma . Direcció : Portaceli, Carme . Escenografia : Bueso, Antoni . Il·luminació : Clot, Xavi . Vestuari : Bueso, Antoni . Intèrpret : Martín, Joan; Moner, Teia; Climent, Lambert; Artysz, Jerzy; Sampietro, Pau; Alemany, Marta . Músic/a : Orquestra de Cambra Teatre Lliure .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
21/03/1991.
Adaptació : Requena, Juan . Compositor/a : Janiak, Savi; Requena, Juan . Coreògraf : Carmona, Jesús . Companyia : Compañia Jesús Carmona . Direcció : Carvajal, Ferran; Carmona, Jesús . Escenografia : Martínez, Carmen . Il·luminació : Pérez, David . So : Janiak, Savi . Vestuari : García Andújar, Rosa . Producció : Gachi Pisani . Cantant : Valencia, José . Ballarí : Reyes, Ángel; Arencibia, Daniel; Fenollar, Joan; Cortés, Borja; Alarcón, José; Puertas, Rubén; Carmona, Jesús . Músic/a : Requena, Juan; Masaedo, Manu .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Factoria Cultural de Terrassa.
(Terrassa).
29/10/2021.
Adaptació : Castellanos, Rodolfo . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Petipa, Marius; Balanchine, George; Castellanos, Rodolfo . Companyia : PAR en Dansa . Direcció : Castellanos, Rodolfo . Escenografia : Batllori Vidal, Noemi; Elek Machado, Madalena . Il·luminació : Miquel, Santi . So : Baltrons, Pol . Vestuari : Solé, Carles . Producció : PAR en Dansa .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Factoria Cultural de Terrassa.
(Terrassa).
17/12/2021.
Ballarí : Suñé, Neus; Cano, Mònica; Vilamitjana, Eva; Johansson, Linn; Fiol, Miquel; Camèlia, Mariona; Ruiz, Laura . Autor/a : Vallvé, Joan-Andreu; Germans Grimm . Compositor/a : Vallvé, Poire . Coreògraf : Planas, Anna; Almirall, Marta . Construcció objecte : Vallvé, Joan-Andreu . Companyia : Centre de Titelles de Lleida . Direcció : Vallvé, Poire; Vallvé, Joan-Andreu; Almirall, Marta . Escenografia : Vallvé, Joan-Andreu . Il·luminació : Rodríguez, Alberto . Vestuari : Vallvé, Joan-Andreu . Producció : Gran Teatre del Liceu . Intèrpret : Albiñana, Queralt; Briansó, Anna .
Temporada: 2011/12; 2006/07; 2007/08; 2010/11; 2012/13;
Estrena:
El Teatre Principal.
(Terrassa).
01/01/1970.
Adaptació : Gades, Antonio; Solera, Antonio; Freire, Ricardo . Compositor/a : Falla, Manuel de . Coreògraf : Gades, Antonio; Saura, Carlos . Companyia : Compañía Antonio Gades . Direcció : Arauzo, Stella . Escenografia : Vera, Gerardo; Gades, Antonio; Saura, Carlos . Il·luminació : You, Dominique; Saura, Carlos; Gades, Antonio . Vestuari : Vera, Gerardo . Producció : Tamirú Producciones Artísticas .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
La Factoria Cultural.
(Terrassa).
15/04/2023.
Autor/a : Bertran, Xavier; Vila, Jordi . Compositor/a : Vilaplana, Albert . Companyia : Centre Dramàtic del Vallès . Direcció : Vila, Jordi . Il·luminació : Valls, Nani . Vestuari : Vilà, Carme . Intèrpret : Bertran, Xavier; Granados, Bárbara .
Temporada: 1996/97; 1997/98;
Estrena:
Tombstone Club.
(Terrassa).
26/01/1997.