Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
41 - 50 de 849
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Coreògraf : Hamilton, Julyen . Construcció objecte : Ramis, Pep . Companyia : Companyia Julyen Hamilton . Direcció : Hamilton, Julyen . Escenografia : Blacker, Denys . Il·luminació : Rovira, Anna . Vestuari : Blacker, Denys . Ballarí : Extremiana, Mònica; Renalias, Carme; Cardoner, Jordi; Hamilton, Julyen .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
30/09/1993.
Compositor/a : Perucho, Oriol; Pons de Vall, Oriol; Calduch, Ramon; Cunningham, Merce . Coreògraf : Brodin, Elisabeth . Companyia : Companyia Elisabeth Brodin & Al-Kufa . Direcció : Brodin, Elisabeth . Il·luminació : Companyó, Joan . Ballarí : Brodin, Elisabeth .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
Cicle Perifèrics.
18/03/1993.
Autor/a : Rodríguez, Manuel; Casals, Oriol; Hernández, Marta . Compositor/a : Aire . Coreògraf : Lliteras, Laura; Fullana, Marina . Companyia : Cia Unaiuna; Cia Manuel Rodríguez; Cia Kiko López . Direcció : Casals, Oriol; Hernández, Marta . Intèrpret : López, Kiko . Ballarí : Miso, Lara; Monzón, Naya; Rodríguez, Manuel .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Plaça Can Fabra.
(Barcelona).
Dansat (17è : 2021 : Barcelona).
16/10/2021.
Ballarí : Young, Laurie; Dunberry, Luc; Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Mascia, Nicola; Suzuki, Takako; Cusimano, Nadia . Autor/a : Waltz, Sasha . Compositor/a : Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Rudolph, Lars; Leichtmann, Hanno . Coreògraf : Dunberry, Luc; Curismano, Nadia; Young, Laurie; Suzuki, Takako; Mascia, Nicola . Companyia : Sasha Waltz & Guests . Direcció : Waltz, Sasha . Il·luminació : Prounk, André . Vestuari : Sasha Waltz & Guests; Bätz, Annette .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
CCCB. Pati de les dones.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
10/07/1997.
Compositor/a : Riisager, Knudåge; Poulenc, Francis; Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Holmes, Anna-Marie; Morris, Mark; Balantxine, George . Companyia : Boston Ballet . Direcció : Marks, Bruce . Escenografia : Barber, David . Il·luminació : Pinkham, Lisa ; Miller, Craig . Vestuari : Morris, Mark; Worsaae, Jens-Jacob; Karinska . Ballarí : Meja, Daniel ; Price, Ronald; Gelfand, Jennifer ; Sevillano, Trinidad; Suárez, Adriana ; Bujones, Fernando ; Armand, Patrick .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (5è : 1991) .
02/08/1991.
Autor/a : Petipa, Marius . Coreògraf : Balanchine, George; Petipa, Marius; Ullate, Víctor . Companyia : Ballet Víctor Ullate; Tshcaikovski, Piotr Ilitx . Direcció : Ullate, Víctor . Escenografia : Ullate, Víctor; Lao, Eduardo; Orive, Víctor . Il·luminació : García, Olga . Vestuari : Dekker, Keso . Ballarí : Wayne, Dennys; Boulogne, Joëlle .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Castell.
(Peralada).
Festival Internacional de Música Castell de Perelada.
30/07/1993.
Ballarí : Oliver, Maria Antònia; Gómez, Isabel; Todó, Violeta; Serka, Pedro; Eulate, Ana; García Angulo, María Ángeles; García Sáez, Mario; Serrano Gómez, Marina; Salas Serrano, Ricardo; Labiano, Nathalie; Arís, Laura; Asensio, Sofía; Coll, Eva; Guitart, Nausica; Vicente, Imma; Jané, Pere; González, Sònia; Karim Karim; Martínez, Xavier; Larriba, Marta; Orteu, Lidia; Fernández, Katy; Carafi, Helga; Ponce, Olga . Compositor/a : Maristany, Xavier; Sebastian Fuks, Martín . Coreògraf : Aragay, Tomàs; Carrasco, Marta; Eulate, Ana; Oliver, Marta; Peña, Álvaro de la . Companyia : Alma Mare. Dansa Espanyola Contemporània; Erre que Erre Danza; Cia. Pedro Serka . Direcció : Górriz, Miquel; Sáez, Toni; Larriba, Marta; Erre que Erre Danza .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (29a : 1998). Cicle Endansa.
14/06/1998.
Compositor/a : Stravinsky, Igor; Beethoven, Ludwig van; Piazzola, Astor . Coreògraf : Perriguey, Olivier; Linkens, Jan; Van Manem, Hans . Companyia : Ballet Víctor Ullate . Direcció : Ullate, Víctor . Il·luminació : Janssen, Jos; Hofstra, Jan . So : García, Olga; Lizarraga, Miguel . Vestuari : Stokvis, Joop; Vroom, Jean Paul; Moreno, Pedro; González, José Luis; Batanero, Juanita; Lacoma, Ana . Ballarí : Aranda, Carlos Enrique; Moya, Ana; Sonnenbluck, David; Moreno, Mar; Izuzquiza, Leticia; Gonzalvo, Silvia; Kosmidis, Kiriakos; Orive, Víctor; Yebra, Igor; Maroto, Ruth; Peces-Barbas, M. Jesús; Martínez, Àngel; Vandenberghe, Isabelle; Arilla, Silvia; Aranda, Carlos E; Giménez, María; Lao, Eduardo; Lot, Cyril; Baena, Raquel; Vertogen, Tom; Taiebi, Omar; Pedemonte, Mercedes .
Temporada: 1989/90;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
28/04/1990.
Ballarí : Martínez Moreno, Iván; Sandfort, Maximiliano; Klimesova, Marie; Herrador, Rosa Mari; Sako, Celia . Autor/a : Mata, Juan . Compositor/a : López, Joaquín ("Chas") . Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Frabetti, Valeria; Meza, Omar . Escenografia : Ceballos, Miguel M.; Monzón, Carlos . Il·luminació : Cendou, Luciano . Vestuari : Casero, Javier F. . Suports audiovisuals : Buzzetti, Andrea . Producció : López, Francisco M. .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Àtrium Viladecans.
(Viladecans).
14/04/2007.
Coreògraf : Carrasco, Rafaela; Betanzos, Manuel; Amargo, Rafael . Companyia : Nacencia . Direcció : Amargo, Rafael . Ballarí : Amargo, Rafael .
Temporada: 2000/01; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Teatre Josep Maria de Sagarra.
(Santa Coloma de Gramenet).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 01.
11/07/2001.