Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 15 de 1,067
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Adaptació : El Harti, El Arbi . Compositor/a : El Harti, El Arbi; Levaniegos, Rubén . Coreògraf : Pagés, María . Companyia : María Pagés Compañia . Direcció : Pagés, María . Il·luminació : Fullana, Pau . So : Cortada, Albert . Vestuari : Pagés, María . Producció : El Canal-Centre d'Arts Escèniques Salt/Girona; Temporada Alta; María Pagés Compañia . Ballarí : Pagés, María . Músic/a : El Harti, El Arbi .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
29/10/2016.
Direcció musical : Delgado-Jiménez, Irene; Planells, Josep; Bayona, Pere . Autor/a : Giménez-Comas, Núria; Santcovsky, Fabià; Monfort, Anne; Palmer, Lila; Mayorga, Juan . Compositor/a : Migó, Marc; Río-Pareja, José . Coreògraf : Guntín, Ester . Companyia : Santcovsky, Fabià; Giménez-Comas, Núria . Direcció : Delagneau, Sílvia; Albet, Nao; Serrat, Alícia; Chornet Artells, Marc . Il·luminació : Bofarull, David; Gracia, Sergio . So : Baskind, Alexis . Cantant : Camero, Pau; Antolí, Santos; Sánchez, Natalia; Tena, Cristina; Ressurreiçao, Helena; Megías, Andrea; Guinot, José Manuel; Morata, Jorge Juan; Aranda, Adriana; Rodellas, Jardiel . Ballarí : Romero Soriano, Julia; Tervonen, Hanna; Camps Moll, Laia; Pop Belentan, Diana . Músic/a : Macías, Juan Carlos; Peña, Alesander; Retuerta, Jorge; Baskind, Alexis; Santcovsky, Fabià; Mendoza, Laura; Expósito, Glòria; Tanaskovic, Nikola; Racki, Nives; Palet, Joan; García Jiménez, Sergio; Román, José Miguel; Erruz, Gerard .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
09/07/2022.
Músic/a : Fernández, Agustí . Ballarí : Corchero, Andrés . Autor/a : Fernández, Agustí; Corchero, Andrés . Compositor/a : Fernández, Agustí . Coreògraf : Corchero, Andrés . Companyia : Andrés Corchero / Agustí Fernàndez . Escenografia : Corchero, Andrés; Fernández, Agustí . Il·luminació : Inglés, Eduard . Vestuari : Corchero, Andrés; Fernández, Agustí .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Pavelló Club Natació.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (18a : 1998 : Tàrrega).
11/09/1998.
Músic/a : Pliz, Sergio . Ballarí : Legarda, Nuria . Autor/a : Duarte, Paulo; Legarda, Nuria . Compositor/a : Duarte, Paulo; Futrell, Tyler . Construcció objecte : Duarte, Paulo . Companyia : N Naranja; Pseudonymo . Direcció : García, Teresa . Escenografia : Duarte, Paulo . Il·luminació : Julián, Arnau; Duarte, Paulo . So : Ciércoles, Ramon . Vestuari : Legarda, Nuria; Duarte, Paulo . Suports audiovisuals : Rubio, Miguel; Pavy, Melanie .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Estudi.
(Barcelona).
Festival NEO. Noves Escenes Obertes (17a : 2006 : Barcelona).
16/11/2006.
Ballarí : Corella, Carmen; Cojocaru, Alina; Corella, Ángel; Liceica, Anna; Saveliev, Gennadi; Cornejo, Herman; Reyes, Xiomara; Abrera, Stella; Molina, Carlos; Gomes, Marcelo . Compositor/a : Glazounov, Alexander; Bruch, Max; Vonlovenskjold, Herman; Gershwin, George; Stuck, Leslie; Prokofiev, Serguei Serguéievitx; Drigo, Ricard; Zimmer, Hans; Txaikovski, Piotr Ilitx; Willems, Thom . Coreògraf : McMillan, Kenneth; Petipa, Marius; Weir, Natalie; Balanchine, George; Forsythe, William; Bournonville, August; Tippet, Clark . Companyia : Ángel Corella & Stars of American Ballet . Direcció : Eirín, María L. . Il·luminació : Sambruno, César; Ramos, Felipe .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (16a : 2002).
11/08/2002.
Ballarí : Ramón, Yolanda; Fernández, Catalina ("Cachi"); Gómez, Iker; Gutiérrez, Emilio; Morgado, Carolina; Fruitós, Lluc; Pascual, Aina . Autor/a : Mir, Paco . Compositor/a : Arbide, Eduardo; Jornet, Josep Lluís "Pantxulo" . Coreògraf : Grau, Mudit . Companyia : Teatre Nacional de Catalunya; Color Dansa . Direcció : Grau, Mudit . Il·luminació : Puiggener, Roger . Vestuari : Color Dansa .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Tallers.
(Barcelona).
27/04/2006.
Ballarí : Solà, Pilar; Martí, Susana; Gómez, Laura; Codina, Encarna . Compositor/a : Mariño, Leo . Coreògraf : Rodríguez, Manuela; Col·lectiu Taba . Companyia : Grup Taba . Direcció : Casanovas, Eugènia . Escenografia : La Guardia, Helena .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Cicle Dansa a Catalunya.
19/04/1986.
Ballarí : Elgueta, Carlos; Sánchez, Antonio; González, Laura; Morris, Nicolia Angela; Martínez, Natalia; Andrés Carrión, Núria; Brule, Chloe; Romero, David . Músic/a : Wafir; Martínez, Sergio; Querol, Fermín; Rodríguez Marqués, Flavio Augusto . Cantant : Roberto . Compositor/a : Rodríguez Marqués, Flavio Augusto . Coreògraf : Romero, David . Companyia : Companyia de Ball David Romero .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Joventut. Sala A.
(L'Hospitalet de Llobregat).
04/03/2006.
Ballarí : Lloberas, Francisco . Compositor/a : Mina; Moloko. K. C. & The Sunshine band; La Susi . Coreògraf : Lloberas, Francisco .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Divendres Dansa a les Corts.
21/03/2003.
Ballarí : Valencia, Violeta; Arija, Carolina; Galera, Gemma; Gómez, Marta; Cabrera, Enrique; Plaza, Raquel de la . Autor/a : El Nudo Compañía Teatral; Cabrera, Enrique . Compositor/a : Gaígne, Pascal; Lozano, Mariano . Coreògraf : Cabrera, Enrique . Construcció objecte : Vergne, Pablo; El Nudo Compañía Teatral . Companyia : Aracaladanza . Direcció : Cabrera, Enrique . Escenografia : Sanz, Elisa . Il·luminació : Yagüe, Pedro . Vestuari : Sanz, Elisa . Producció : Gutiérrez, Maribela; Torres, Javier .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Dan... dan... dansa (1a : 2007 : Barcelona).
24/03/2007.
Ballarí : Villalba, Artur; Cortés, Jordi . Autor/a : Méndez, Claudia; Villalba, Artur; Montesinos, Anna . Compositor/a : Conte, Paolo; Sakamoto, Ruychy; Sclais, Louis; Preisner, Zbiqniew . Coreògraf : Villalba, Artur; Cortés, Jordi . Companyia : Heightened Reality . Direcció : Cortés, Jordi . Il·luminació : Casey, Mike; Thompson, Jack; Morros, Ignasi . Vestuari : La lluna .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
27/11/1998.
Músic/a : Chandramouli, Manjunath Basavahalli; Rozario, Natalie; Mallett, Lisa; Mazhar, Faheem . Ballarí : Ni, Duan; Chaudhari, Navala; Ayguadé, Eulàlia; Rafaelisova, Nikoleta; Basanta, Jorge; Young Jin Kim; Wintock, Shanell; Khan, Akram . Autor/a : Mehnert, Carmen; Kureishi, Hanif . Compositor/a : Nova, Ricardo . Companyia : Akram Khan Company . Direcció : Khan, Akram . Il·luminació : Kunttu, Mikki . Vestuari : Wood, Tony Aaron; Ito, Kei .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
06/04/2006.
Autor/a : Henry, Laurance . Compositor/a : Robine, Sylvain . Companyia : AK Entrepôt . Direcció : Henry, Laurance . Vestuari : Hoarau, Sophie . Ballarí : Malfoy, Jordan; Mpaya, Harrison .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
L'escorxador.
(Lleida).
13/11/2021.
Compositor/a : Moussorgsky, Modest . Coreògraf : Wassileff, T. . Direcció : Sanine, A.; Steimann, Michel . Cantant : Sadoven, Helene ; Andronoff-Elsky; Gallofré, Vicente; Maltzeff, Jean; Niedra, Juan; D'Arial, Michel; Militch, Ana; Mirella, Luba; Zalesky, Segismond; Zaporogetz, Kapiton; Wassilew; Possemkowsky, Georges; Jurenieff, Georges . Ballarí : Barache, T.; Trutovska, H.; Orlova, O.; Blotzkaya, I. . Músic/a : Capdevila, Antoni .
Temporada: 1929/30;
Estrena:
Gran Teatro del Liceo.
(Barcelona).
07/12/1929.
Ballarí : Hernández, Emilio; Sánchez, Montse; García, Sílvia; García, Noelia; Escoda, Marina; Cano, Imma . Compositor/a : Gasull, Feliu . Coreògraf : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Companyia : Increpación Danza . Direcció : Baeza, Ramón; Sánchez, Montse . Escenografia : Deuling, Jereon; Ruiz, Ana . Vestuari : Increpación Danza .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
10/12/1999.