Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
501 - 600 de 1,143
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Coreògraf : La Ribot (Ribot Manzano, M. José) . Direcció : La Ribot (Ribot Manzano, M. José) . Il·luminació : Cunha, Cristóvao . Vestuari : La Ribot (Ribot Manzano, M. José) . Producció : Le Grütli-Centre de Production & de Diffusion des Arts Vivants – Festival La Bâtie-Genève; Dançando com a Diferença – Madeira i La Ribot Cie – Ginebra; CND, Centre National de la Danse –Paris . Ballarí : Marote, Sofia; Pereira, Maria Joao; Caetano, Joana; Matos, Barbara; Silva, Pedro Alexandre .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
24/04/2021.
Ballarí : Viera, Julio; Runde, Mónica; Sanz, Laura; Sanz, Edurne; Martín, Gustavo; Machín, Javier; Hidalgo, Joaquín; González, Dácil . Coreògraf : Runde, Mónica . Companyia : 10 & 10 Danza . Direcció : Runde, Mónica .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
21/04/2007.
Ballarí : Martínez, Xavier; Gimeno, Rufo; Soler, María José; Vilella, Susana; Gómez, Mar . Músic/a : Quintet de Vent Auditorium . Coreògraf : Martínez, Xavier; Gómez, Mar . Companyia : Companyia de Dansa Mar Gómez; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Gómez, Mar .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 00.
17/07/2000.
Compositor/a : Shostakovich, Dimitri; Haydn, Joseph; Maesso, Jerónimo; Mendelshon-Bartholdy, Felix . Coreògraf : Dekker, Kesso; Linkens, Jan; Ullate, Víctor; Christe, Neils . Companyia : Ballet Víctor Ullate . Direcció : Ullate, Víctor . Il·luminació : Gerlache, Freddy; Janssen, Jos . Vestuari : Mampaso . Ballarí : Torrijos, Maite; Alonso, Luis; Aranda, Carlos Enrique; Ochando, Sergio; Lao, Eduardo; Martínez, Àngel; Orive, Víctor; Pimentel, Francisco; Pont, Javier; Pedemonte, Mercedes; Peces-Barbas, M. Jesús; Yebra, Igor; Aparicio, Esperanza; Arilla, Silvia; Baquero, Nieves; Díez Ibeas, Ana Isabel; Giménez, María; Maroto, Ruth; Moreno, Mar; Noya, Ana; Valcárcel, Carlos .
Temporada: 1988/89;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
14/01/1989.
Ballarí : Runde, Mónica; Rojo, Naiara; Martín, Gustavo; Machín, Javier; Hidalgo, Joaquín; González, Dácil; Aguilar, Marcela . Compositor/a : Navarrete, Pedro . Coreògraf : Runde, Mónica . Companyia : 10 & 10 Danza . Direcció : Runde, Mónica . Escenografia : Sanz, Elisa . Il·luminació : Guerra, José Manuel . Vestuari : Chamorro, Maika; Sanz, Elisa .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Pavelló Club Natació.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (26a : 2006 : Tàrrega).
07/09/2006.
Músic/a : Kremerata Baltica; Kremer, Gidon; Grindenko, Tatjana . Ballarí : Barton, Aszure; Briscoe, William; Finkelman, Tina; Freedman, Ariel; Kennedy, Lesley; Na-Ye Kim; Letheren, Doug; McQuade, Todd; Muraski, Lauren; Robinson, Ian; Robinson, Kyle; Wallace, Ashley; Naudet, Alexandra; Alsbery, Jonathan; Baryshnikov, Mikhail . Compositor/a : Martynov, Vladimir; Goel, Kermit; Titomanglio, Domenico; D'Esposito, Salvatore; Miller, Roger; Glass, Phillip; Monk, Meredith; Satie, Erik . Coreògraf : Barton, Aszure; Millepied, Benjamin . Companyia : Baryshnikov Dance Foundation . Direcció : Sterner, Christina L. . Il·luminació : Ranger, Daniel; Janks, Leo . Vestuari : Berg, Deanna; Winters, Wendy . Suports audiovisuals : Simola, Olivier .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
06/07/2006.
Autor/a : Arguimbau, M.; Ivars, Ramon; Prada, Juan de la; Diomny i Merche Mar . Ballarí : Maside, J.; Simpson, Claire; Imperio, América; Vargas, Antonio . Compositor/a : Prada, Juan de la; Muntaner, Ramon . Coreògraf : Manion, Juan . Direcció : Manion, Juan . Escenografia : Germans Salvador . Vestuari : Ivars, Ramon; Lozano, Sergio . Intèrpret : Prat, Iván; Mar, Merche; Diomny; Sheila; Santos, Regina do; Moreno, Amparo; Egea, Susana .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
El Molino.
(Barcelona).
29/04/1986.
Compositor/a : Thollot, Fanny . Coreògraf : Ayguadé, Eulàlia . Direcció : Ayguadé, Eulàlia . Escenografia : Cabanas, Martina . Il·luminació : Pons, Conchita . So : Anido, Julián . Vestuari : Casanova, Ferran; Betancurt, Cristian . Producció : Teatre Nacional de Catalunya; Temporada Alta; Big Story Productions . Ballarí : Steiner, Pierot ; Calsina, Anna; Bons, Hedvig Edvall; Sinniger, Diego; Tranis, Lisard; Yoshia, Akira ; Gomila, Joana .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Petita.
(Barcelona).
18/06/2021.
Coreògraf : Goshen, Smadar; Muñoz, Paloma; Sansalvador, Pablo; Noone, Thomas . Direcció : Sansalvador, Pablo; Colditz, Thomas . Ballarí : Cobas, Tanit; Raiola, Anna; Roncero, Carlos; Ros, Adrian .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
18/09/2021.
Direcció musical : Muñoz, Quiteria; Bardolet, Joel . Autor/a : Luca, Erri de ; Berger, John; Cave, Nick . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Purcell, Henry; Britten, Benjamin; Kurtag, Gyorgy; Haendel, Georg Friedich . Coreògraf : Muñoz, María; Porello, Federica; Castro, Leo; Vakulya, Zoltán; Fàbregas, Enric; Fiol, Miquel; Fusté, Ona; Ramis, Pep . Companyia : Mal Pelo . Direcció : Muñoz, María; Ramis, Pep . Escenografia : Blanco, Kike . Il·luminació : Viladomat, August; Ferrer, Irene . So : Thollot, Fanny . Vestuari : Puidevall i Plantés, Carme . Producció : Théâtre de l'Archipel - Scène Nationale de Perpignan; Mal Pelo; Mercat de les Flors . Cantant : Celenza, Giorgio; Muñoz, Quiteria; Sagastume, David; Corberán, Mario . Ballarí : Ramis, Pep; Fusté, Ona; Porello, Federica; Fàbregas, Enric; Fiol, Miquel; Vakulya, Zoltán; Castro, Leo; Muñoz, María . Músic/a : Titova, Masha; Guri, Jaume; Bardolet, Joel; Claret, Daniel .
Temporada: 2020/21; 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
06/05/2021.
Autor/a : Ferdinand Ramuz, Charles . Compositor/a : Stravinsky, Igor . Coreògraf : Radev, Kirill . Companyia : KoRPo Dance Project . Direcció : Radev, Kirill . So : Chaporov, Andrey . Vestuari : Radev, Kirill; Ludevid, Marta . Suports audiovisuals : Radev, Kirill . Intèrpret : Muixí i Gès, Jordi; Fijo Barnola, Carlota; Reynés Caputo, Carla; Alberro Peralta, Maialen . Ballarí : Miró Carceller, Ariadna; Mañes Agut, Gisela; Garcia Oliveras, Olivia; Lara Gil, Xavier; Serrillo Lavado, Laender; Roger, Mariona; López de Calatayud Lorido, Diandra .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Sala Versus.
(Barcelona).
12/04/2022.
Direcció musical : Martínez, Virgínia . Autor/a : Ferdinand Ramuz, Charles . Compositor/a : Stravisnsky, Igor . Coreògraf : Hosseinpour, Amir . Direcció : Albet, David; Lowery, Nigel; Hosseinpour, Amir . Escenografia : Lowery, Nigel . Il·luminació : Baumgarte, Lothar . So : Bordelaise, Xavier . Caracterització : Tutusaus . Vestuari : Lowery, Nigel . Producció : MOM Produccions; Festival Grec de Barcelona . Intèrpret : Mísia; Marini, Marilú; Pavlosky, Ángel . Ballarí : Somoza, Nagore; Pons, Anna . Músic/a : Grup Instrumental Barcelona 216; Fuster, Josep; Perarnau, Joan; Krysmalsky, Slawomir ; Armengol, Robert; Costes, Gerard; Farrés, Mireia; Kirby, Freya .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (32è : 2008).
25/06/2008.
Ballarí : Delgado, Montserrat; Bigas, Anna; Amorós, Mònica . Músic/a : Rocosa, Oleguer; Pastor, Josep; Igual, Òscar; Guinovart, Ramon; Gómez, Joan; Colomé, Òscar . Autor/a : Guinovart, Ramon . Coreògraf : Bigas, Anna . Companyia : El Grupet . Direcció : Gómez, Joan . Il·luminació : Elías, Quico .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Agrupació Congrés.
(Barcelona).
15/12/2000.
Ballarí : Weickert, Guillermo; Fernández, Beatriz; Muntaner, Mònica; Salazar, Carmelo; Dasí, Oscar . Coreògraf : Dasí, Oscar; Fernández, Beatriz; Salazar, Carmelo . Companyia : La Vana Gloria . Direcció : Salazar, Carmelo .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Plaça del Gas.
(Sabadell).
30 nits (1a : 2000 : Sabadell).
17/07/2000.
Autor/a : Sarrionandia, Joseba; Gabilondo, Mireia . Coreògraf : Maya, Jon . Companyia : Cia. Tanttaka/Kukai . Direcció : Gabilondo, Mireia . Il·luminació : Lozano, Xabier . Vestuari : Turrillas, Ana . Ballarí : Castaño, Vanesa; Vesga, Nerea; Mitxelena, Urko; Huarte, Ibon; Gil, Eneko; Maya, Alain; Maya, Jon . Músic/a : Salvador, Iñaki .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (10a: 2014 Barcelona).
25/04/2014.
Direcció musical : Roa, Miguel . Autor/a : Suárez, Francisco . Adaptació : Plisetsky, Azari; Savina, Valentina . Coreògraf : Granero, José; Duato, Nacho; Barra, Ray; Vaganova, Agrippina . Companyia : Ballet del Teatro Lirico Nacional La Zarzuela . Direcció : Plisetskaya, Maya . Escenografia : Welles Tolkan, Parmelee; Ana, Hugo de; Nobbe, Walter . Vestuari : Duato, Nacho . Ballarí : Argüelles, Arantxa; Bocca, Julio; Plisetskaya, Maya . Músic/a : Orquesta Sinfónica del Gran Teatro del Liceu; Martín Rubio, Víctor M.; Diego, Emilio de; Mendelshon-Bartholdy, Felix; Chávez, Carlos; Drigo, Ricard .
Temporada: 1989/90;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
02/09/1989.
Compositor/a : Llopis, Pep . Coreògraf : Valls, Edison . Companyia : Ananda Dansa . Direcció : Valls, Edison; Valls, Rosángeles . Escenografia : Montesinos, Carlos . Vestuari : Montesinos, Francisco . Ballarí : García, Juli; Fernández, Amparo; Mira, Irene; Extremiana, Ana; Casany, Josep Manel; Macías, Vicente .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
02/12/1990.
Compositor/a : Wiatowitstx, Dimitri; Schubert, Franz; Mahler, Gustav . Coreògraf : Linke, Susanne; Hoyer, Dore . Companyia : Susanne Linke Tanzt . Direcció : Irman, Roger . Il·luminació : Raeymaeker, Bert . Ballarí : Linke, Susanne; Dietrich, Urs .
Temporada: 1987/88;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
14/05/1988.
Coreògraf : Forsythe, William; Martínez, José Carlos; Kirilov, Dimo; Robbins, Jerome . Direcció : Moreno, José María; Martínez, José Carlos . Escenografia : Forsythe, William . Il·luminació : Tipton, Jennifer; García Sánchez, Olga; Forsythe, William . So : The Lab . Vestuari : De Noia, Carmelina; Granell, Carme; Galloway, Stephen; González, Milagros; Arroyo, José Antonio; Aragón, Íñigo; Dowell, Anthony; Roig, Jordi . Producció : Serrano, Javier . Ballarí : Compañía Nacional de Danza . Músic/a : Glazunov, Alexander; Chopin, Frédéric; Granados, Enrique; Schubert, Franz; Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
04/03/2016.
Ballarí : Muñoz, Damián; Arrieta, Blanca; Arroyo, Marga; Bilbao, Matxalen; Zapatero, Isidro . Autor/a : Redondo, Ana . Compositor/a : Gregovic, Goran; Een, Robert; Marcello, Benedetto; Paxariño, J. . Coreògraf : Muñoz, Damián . Companyia : Centro Dramático Nacional; DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Direcció : Muñoz, Damián . Escenografia : Larreine, Francisco Javier . Il·luminació : Ulla, Javi . Intèrpret : Casal, Luz .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
30/05/1997.
Coreògraf : Ricchini, Nicolás . Direcció : Ricchini, Nicolás . Producció : Pallarès, Neus; Nicolas Ricchini Company . Ballarí : Berroneau, Julie; Borràs, Anna . Músic/a : Barros, André .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Plaça de Prim.
(Reus).
22/10/2016.
Adaptació : Corchero, Andreu . Coreògraf : Salas, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles; Sofi . Escenografia : Estrany, Núria . Il·luminació : Corchero, Andreu . Vestuari : Sánchez, Andreu . Ballarí : Dorca, Xavier; Sal, Carles; Purtí, Joan; García, Elena; Ferran, Toti . Músic/a : Lee, Breda; Lemetre, Jean-Jacques; Nomi, Klaus .
Temporada: 1991/92; 1992/93;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
15/10/1992.
Ballarí : Fiadeiro, Joao . Autor/a : Mignot, Marie; Fiadeiro, Joao . Compositor/a : Almeida, Helena . Coreògraf : Fiadeiro, Joao . Companyia : Centre National de la Danse; Centro Cultural de Belém; RE.AL; Fundaçao Calouste Gulbenkian; Centre Georges Pompidou . Direcció : Fiadeiro, Joao . Escenografia : Lauterer, Walter . Il·luminació : Demont, Daniel . So : Coursin, Manuel; Olivares, Jean-Michel .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Per_versions (1a : 2006 : Barcelona).
20/05/2006.
Ballarí : Bes, Manolo; Cidra, Bebeto; Menegon, Fabien . Músic/a : Hug, Martin; Maristany, Xavier; Farrés, Judit . Coreògraf : Cidra, Bebeto . Companyia : Lanònima Imperial . Direcció : Albertí, Xavier .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
25/01/2001.
Compositor/a : Ezquerra, Juanjo . Coreògraf : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso . Companyia : Danat Dansa Contemporània . Direcció : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Valera, Evaristo . Vestuari : Belart, Antonio . Ballarí : Lezameta, Iosu; Ordóñez, Alfonso; Dahrendorf, Sabine; Fernández, Beatriz; Castro, Susana; Cabeza, Amalia; Hurtado, Fernando .
Temporada: 1991/92; 1992/93;
Estrena:
Teatro Central.
(Sevilla).
11/05/1992.
Ballarí : Muñoz, Paloma; Arozena, Javier G.; Horneman, Horne; Barral, Alba; Sanz, Jesús; Enric, Sara . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Direcció : Noone, Thomas . Escenografia : Cristià, Estel; Glaenzel, Max . Il·luminació : Ortiz, Jaume . Intèrpret : Rodríguez, Blai .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
05/10/2010.
Autor/a : Soto, Olga de . Coreògraf : Soto, Olga de . Direcció : Soto, Olga de . Escenografia : Vancraenenbroeck, Thibault . Il·luminació : Gentner, Gilles . So : Gufflet, Pierre . Vestuari : Vancraenenbroeck, Thibault . Producció : Les Spectacles Vivants ; Niels Production; Centre Chorégraphique National de Franche-Comté . Intèrpret : Soto, Olga de . Ballarí : Augendre, Florence; Christoph, Edith; Prunenec, Sylvain .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
11/02/2023.
Ballarí : Ahblom, Per; Albanese, Sílvia; Enrich, Sara; Gómez, Robert; Keskinen, Annamari; Lee, Paul; Miró, Raquel; Muñoz, Paloma; Nogal, Lorena; Perela, Loïc; Vermijs, Rocco; Guiu Sagarra, Núria . Compositor/a : Schnittke, Alfred; Mitsuko, Rita; Vivaldi, Antonio; Bonet, Maria del Mar; García Esquivel, Juan; Vandenhoudt, Koen; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Ramírez, Gustavo; Celis, Stijn; Duato, Nacho; Fabre, Tony . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Duato, Nacho . Il·luminació : Ramírez, Gustavo; Celis, Stijn; Duato, Nacho; Fabre, Tony; Albir, Mingo . Vestuari : Duato, Nacho; Fabre, Tony; Brunner, Kathy; Ramírez, Gustavo .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
04/11/2005.
Compositor/a : Schubert, Franz; Chopin, Frédéric . Coreògraf : Soto, Cayetano; Ramírez Sansano, Gustavo; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Ramírez Sansano, Gustavo; Crespo, Luis . Il·luminació : Bueno, Avi Yona; Soto, Cayetano; Ramírez Sansano, Gustavo; Glas, Albert; Crespo, Luis . So : García Aguado, Marta . Vestuari : Soto, Cayetano; Ramírez Sansano, Gustavo; Naharin, Ohad; Levy, Rakefet; Blasi, Sorne . Producció : Gran Teatre del Liceu; Festival Grec; Institut del Teatre . Ballarí : Zana, Yarden; Achtari, Jasmine; Batalla, Carlota; Bebbington, Sky; Blanco, Martí; Cova, Francesca; Farran, Queralt; Fizona, Eduardo Ignacio; Jansana, Joan; Leiva Gnonnas, Kora; Martínez, Luís; Pazo, Patricia; Parra, Gabriel; Serra, Laia; Towa, Iwase; Verdura, Isaac . Músic/a : Silva, Carlos .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
26/07/2023.
Ballarí : IT Dansa . Coreògraf : Duato, Nacho; Iturrioz, Carlos; Stromgren, Jo . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre; Fundació Teatre Lliure . Direcció : Allard, Catherine .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Fabià Puigserver.
(Barcelona).
29/05/2002.
Ballarí : Villalta, Francisco; Anciola, Cristina de; Gallofré, Cristina; Sitges-Sardà, Nora; Guerrero, Enrique; Bustinduy, Lydia; Alpañez, María Pilar . Compositor/a : Bonet, Maria del Mar . Coreògraf : Naharin, Ohad; Fabre, Tony; Oller, Ramon; Hanna, Jennifer; Duato, Nacho . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad; Duato, Nacho . Il·luminació : Naharin, Ohad; Duato, Nacho . Vestuari : Naharin, Ohad; Duato, Nacho .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Bartrina.
(Reus).
22/12/1998.
Ballarí : Alpañez, María Pilar; Anciola, Cristina de; Gallofré, Cristina; Guerrero, Enrique; Villalta, Francisco Eduardo; Cumplido, Jaume; Cervelló, Emilio; Humet, Josep; Bustinduy, Lydia . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Vivaldi, Antonio; Mitsuko, Rita . Coreògraf : Duato, Nacho; Naharin, Ohad; Fabre, Tony; Oller, Ramon . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad; Bofarull, Xeles de; Prunés, Isidre; Duato, Nacho; Fabre, Tony . Il·luminació : Fischtel, Nicolás; Montesinos, Gloria; Fabre, Tony; Albir, Mingo . Vestuari : Fabre, Tony; Prunés, Isidre; Bofarull, Xeles de; Duato, Nacho .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Centre Cultural de la Fundació La Caixa.
(Granollers).
31/10/1998.
Coreògraf : Duato, Nacho; Zuska, Petr; Celis, Stijn; Fabre, Tony . Direcció : Allard, Catherine . Vestuari : Selma, Maribel . Ballarí : Cáceres, Anna; Muñoz, Paloma; Druch, Dominich; Natividade, Patricia; Castro, Arnau; Ahblom, Per; Abaurrea, Pilar; Coll, Guillermina; Yosef, Golan; Vázquez, Patricia; Cohen, Ariel; Constantin, Erik; Delvaux, Samuel; Galera, Gemma; Gimeno, Virgínia; Pérez, Iván; Blazek, Martin; Sánchez, Ana María; Pérez, Agurtzane .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
27/11/2004.
Coreògraf : Bonachela, Rafael; Khan, Akram; Nogal, Lorena; Rodríguez, Manuel . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Kapoor, Anish; Nogal, Lorena . Il·luminació : Malone, Aideen; Cuenca, Victor . Vestuari : Rodríguez, Manuel; Nogal, Lorena; Nakano, Kimie; Naharro, Paca . Ballarí : Taugbol, Nils Enric; Blasco, José; Casasola, Anna; Cobas Rodríguez, Tanit; Deepen, Felix; Frau, Nicolàs; Garcia, Natalia; Lin, Mathilde; Martín, Andrea; Nel·lo, Francesc; Pérez, Marina; Ruíz, Luis Jerónimo; Sandoya, Celia; Watson, Luke . Músic/a : Sawhney, Nitin; Balagué, Ramón .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
29/07/2018.
Ballarí : IT Dansa . Coreògraf : Allard, Catherine; Godani, Jacopo; Sabaté, Joaquim; Kylián, Jirí . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
CCCB. Auditori.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99.
01/07/1999.
Ballarí : Bustinduy, Lydia; García, Susana; Sasplugas, Olga; Alpañez, María Pilar; Anciola, Cristina de; Gallofré, Cristina; Guerrero, Enrique; Humet, Josep; Cervelló, Emilio; Villalta, Francisco; Cumplido, Jaume; Sitges-Sardà, Nora; Tomaso, Cosimo de . Compositor/a : Bonet, Maria del Mar; Satie, Erik; Godani, Jacopo . Coreògraf : Duato, Nacho; Allard, Catherine; Godani, Jacopo; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad; Duato, Nacho . Il·luminació : Godani, Jacopo; Paré, Gabriel; Cámara, María de la; Fischtel, Nicolás; Naharin, Ohad . So : Suñe, Toni . Vestuari : Naharin, Ohad; Duato, Nacho; Godani, Jacopo; Allard, Catherine; Selma, Maribel . Músic/a : Bonet, Maria del Mar .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
20/02/1999.
Compositor/a : Ravel, Maurice . Coreògraf : Horta, Rui; Duato, Nacho; Stromgren, Jo; Iturrioz, Carlos; Kylián, Jirí . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Duato, Nacho; Kylián, Jirí . Il·luminació : Stromgren, Jo; Caboort, Joop; Azorín Serveis Escènics; Duato, Nacho; Fischtel, Nicolás . So : Azorín Serveis Escènics . Vestuari : Duato, Nacho; Visser, Joke; Comella, Uia; garnier, Catherine; Selma, Maribel . Ballarí : Hernández, Héctor Telémaco; Jelic, Aleska; Martín, Sonia; Sayago, Luís Eduardo; Schneider, Jan; Soler, Tamara; Bendini, Daniela; Sánchez, Ana M.; Roelofsen, Marijn; Hernández, Cleofé; Gómez, Iker; Fernandez, M. Eugenia; Cester, Elena; Canals, Marta; Galera, Gemma . Músic/a : Bonet, Maria del Mar; Baró, Nelsa; Painkiller; Autechre; Flugschädel; Pitch Shifter; Scorn; death prod; Grieg, Edvard; Fear Factory; Dall'Osto, Diego .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
09/03/2002.
Ballarí : Guerrero, Enrique; Anciola, Cristina de; Bustinduy, Lydia; Gallofré, Cristina; Alpañez, María Pilar; Villalta, Francisco; Cumplido, Jaume; Humet, Josep . Músic/a : Infiesta, Robert . Compositor/a : Bonet, Maria del Mar . Coreògraf : Hanna, Jennifer; Duato, Nacho; Oller, Ramon; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad; Duato, Nacho . Il·luminació : Albir, Mingo; Paré, Gabriel; Naharin, Ohad; Fischtel, Nicolás . Vestuari : Selma, Maribel; Duato, Nacho; Naharin, Ohad .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
CCCB. Pati de les dones.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
30/06/1998.
Coreògraf : Kylián, Jirí; Zuska, Petr; Celis, Stijn; Ramírez, Gustavo . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Vestuari : Selma, Maribel . Producció : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre; Teatre Nacional de Catalunya . Ballarí : Miró, Raquel; Muñoz, Paloma; Perela, Loïc; Twiehaus, Milena; Vermijs, Rocco; Coll, Guillermina; Morino, Keith; Lee, Paul; Keskinen, Annamari; Enrich, Sara; Druch, Dominik; Delvaux, Samuel; Castro, Arnau; Blazek, Martin; Amade, Célia; Ahblom, Per; Abaurrea, Pilar; Cohen, Ariel .
Temporada: 2004/05; 2005/06;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
24/05/2005.
Coreògraf : Kylián, Jirí; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa Jove companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Kylián, Jirí; Naharin, Ohad . Vestuari : Selma, Maribel; Naharin, Ohad; Kylián, Jirí . Ballarí : Coll, Guillermina; Turull, Eduard; Tsur, Ygal Jerome; Sanz, Jesús; Rosas, Tana; Reyes, Lautaro Alejandro; Navarra, Núria; Montes, Elena; Miró, Gemma; Bergadà, Eulàlia; Biosca, Elisabet; Díaz, Gonzalo; García, Laia; Granell, Albert; Güell, Gemma; Marzotto, Alessandro; Mastroianni, Michele; Meerendonk, Matilde van der . Músic/a : Silva, Carlos .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (33è : 2009).
07/07/2009.
Adaptació : Artigau, Marc; Recacha, Mercedes; Jodar, Toni . Coreògraf : Kylián, Jirí; Naharin, Ohad . Direcció : Allard, Catherine . Vestuari : Selma, Maribel . Producció : Festival d'Estiu de Barcelona Grec (33è : 2009); Gran Teatre del Liceu; IT Dansa . Ballarí : Segarra, Amélie; Suchel, Melanie; Támez, Raúl Antonio; Borràs Picó, Anna; Coll, Guillermina; Van de Meerendonk, Mathilde ; Robert Reid, Morgan; Pérez Moreno, Óscar; Pedersen, Frank Fannar; Auquer, Xavier; Bizjak, Jernej; Boix, Angela; Domènech, Sara; García, Albert; Gómez, Maya; Lisa Guinoo, May; Heinonen, Reija; Macías, Beatriz; Khoshoie, Kiyan .
Temporada: 2010/11; 2011/12;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
06/04/2011.
Compositor/a : Beltrán Ruiz, Pablo; Vivaldi, Antonio; Martínez Ñoño, Antonio; Ravel, Maurice; Ford, Carl; Faith, Percy . Coreògraf : Kylián, Jirí; Baeza, Ramón; Sánchez, Montse; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre; Couperin, François . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad; Kylián, Jirí . Il·luminació : Barratxina, Peni . So : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Vestuari : Naharin, Ohad; Blasi, Sorne; Visser, Joke . Ballarí : Derganc, Andrei; Blasco, José; Bàguena, Elia; Ara, Javier; Casasola, Ana; Taugbol, Nils Enric; Martín, Andrea; Damasceno, Raphael Philipe; Frau, Nicolàs; Garcia, Natalia; Good Fellow, Jèssica; Collins, Catherine; Lin, Mathilde; López, Enrique; Pérez, Marina; Ruíz, Luis Jerónimo; Ishida, Mari . Músic/a : Mercader, Nan; Baró, Nelsa .
Temporada: 2014/15; 2015/16; 2016/17;
Estrena:
Théâtre du Passage.
(Neuchâtel (Suïssa)).
15/03/2015.
Ballarí : Gómez, Robert; Kerremans, Jori; Dahlin, Dan-Erik; Hierro, Anna; Altés, Anna; Asensio, Imma; Badalamenti, Gaetano; Bergadà, Eulàlia; Angelo, Ares d'; Keskinen, Annamari; Kim, Hyung-Bo; Nogal, Lorena; Merlos, Estela; Macquet, Arnaud; Sarli, Guido; Lev, Yuval; Albanese, Sílvia; Coll, Guillermina; Meerendonk, Mathilde van de ; Guiu Sagarra, Núria . Compositor/a : De Lacour, Marcelle; Simone, Nina; Painkiller; Autechre; Scorn; Pitch Shifter; Flugschädel; Fear Factory; Balagué, Ramón; Ros, Edmundo; Vivaldi, Antonio . Coreògraf : Stromgren, Jo; Bonachela, Rafael; Ekman, Alex . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Il·luminació : Stromgren, Jo; Kurth, Alex; Degira Tècnics; Azorín, Paco . So : Degira Tècnics . Vestuari : garnier, Catherine; Selma, Maribel; Spastor; Comella, Uia . Producció : Miñana, Mireia . Músic/a : Silva, Carlos .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
26/07/2007.
Autor/a : Oriol, Jordi . Compositor/a : Baldomà, Josep Maria . Coreògraf : Ayguadé, Eulàlia . Direcció : Ayguadé, Eulàlia . Escenografia : Salvà, Xesca . Il·luminació : Piccoli, Fabiana . Producció : Temporada Alta; Mercat de les Flors; Elclimamola; Festival Bolzano Danza . Ballarí : Sinniger de Salas, Diego; Rostaing, Marlène; Coutsier, Nick; Calsina Forrelland, Anna .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Casa de la dansa.
(Barcelona).
01/03/2018.
Coreògraf : Cardoner, Jordi . Companyia : La sota de bastos . Direcció : Cardoner, Jordi . Escenografia : Canosa, Eulàlia . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Abril, Josep . Ballarí : Extremiana, Mònica; Cardoner, Jordi; Teixidor, Eduard . Músic/a : Riera, Jordi .
Temporada: 1992/93; 1993/94;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Girona).
20/02/1993.
Ballarí : Tàpies, Isabel; Rubio, Imma; Roblas, Anna; Quartucci, Simona; Dilley, Carol; Aguirre, Ana . Adaptació : Botella, Javier . Coreògraf : Dilley, Carol . Companyia : Companyia Carol Dilley . Direcció : Dilley, Carol . Il·luminació : Carvajal, Menu .
Temporada: 1996/97; 1997/98; 1998/99;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
10/07/1997.
Autor/a : Brossa, Joan; Espriu, Salvador . Ballarí : Cañadas, Manuel; Las Cigarreras, Banda de Cornetas y Tambores; Coral Polifónica Isla Cristina; Jiménez, Inmaculada; Macías, Juanjo; Romero, Juan; Trujillo, Belén; Trujillo, Susana; Álvarez-Ossorio, Leonor; Andany, María Jesús; Grup de Grallers de l'Acord . Cantant : Távora, Salvador; Trujillo, Susana . Músic/a : Berraquero, Manuel; Amaya, Joaquín . Coreògraf : Távora, Salvador . Companyia : La Cuadra de Sevilla . Direcció : Távora, Salvador . Escenografia : Távora, Salvador . Il·luminació : Drillon, Lilyane; Dubois, Jean François . Vestuari : Fridor . Intèrpret : Trujillo, Susana; Álvarez-Ossorio, Leonor; Tábora, Concha .
Temporada: 1994/95; 1995/96;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
17/02/1995.
Autor/a : Ivars, Ramon B.; Rebellón, Jordi . Coreògraf : Vallribera, Berta . Companyia : Arsis Ballet de Cambra . Direcció : Vallribera, Berta . Escenografia : Quintana, Lleonard; Donés, Marc; Bondia, Gràcia; Lobos, Patricio . Vestuari : Quintana, Lleonard; Lobos, Patricio; Bondia, Gràcia; Donés, Marc . Intèrpret : Motta, Guillermina; Muntaner, Ramon . Cantant : Bruch, Bruno . Ballarí : Requena, Magda; Ramos, Noemi; Planas, Marta; Pablos, Fedor de; Macé, Sylvaine; Forns, Marina; Casas, Anna; Arrontes, Carmela .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Jove Teatre Regina.
(Barcelona).
04/05/1991.
Ballarí : González, Sònia; Karim Karim; Jané, Pere; Vicente, Imma; Guitart, Nausica; Coll, Eva . Coreògraf : Peña, Álvaro de la . Direcció : Dueso, Manel; Peña, Álvaro de la . Escenografia : Cámara, María de la . Il·luminació : Inglés, Eduard .
Temporada: 1998/99; 2001/02;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
Les Eines del Coreògraf.
02/11/1998.
Compositor/a : Albéniz, Isaac; Chopin, Frédéric . Coreògraf : Drysdale, Bill; Fokine, Michel; Petipa, Marius . Companyia : The London Studio Centre . Direcció : Bardieri, Margaret . Ballarí : Bardieri, Margaret; Montserrat, Marc; Serra, Mireia .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
Cicle Internacional de Dansa.
17/07/1991.
Autor/a : Kulbik Dance Company; Cobla Sant Jordi-Ciutat de Barcelona; Nieto, Mario . Coreògraf : Valls, Kanga . Direcció : Valls, Kanga . Producció : Kulbik Dance Company; Cobla Sant Jordi-Ciutat de Barcelona . Ballarí : Suárez, Isaac; Cabeza, Manel; Orduña, Sergi; Ayllón, Susanna; Valls, Kanga; Ur, Christian . Músic/a : DJ Code (Nieto, Mario) .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
01/10/2015.
Ballarí : Jáuregui, Germán; Salmi, Ali; Paszkiewcz, Igor; Marsalo, Juha-Pekka; Torzawa Giro, Piotr; Gob, Benoît; Gharbi, Saïd; Benchorf, Nordine; Webber, Gavin; Scarcella, Giovanni . Autor/a : Wim Vandekeybus & Última Vez . Compositor/a : Byrne, David . Coreògraf : Vandekeybus, Wim . Companyia : Wim Vandekeybus & Última Vez . Direcció : Vandekeybus, Wim . Intèrpret : Orly, Christophe .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99.
17/07/1999.
Coreògraf : Forsythe, William . Direcció : Watkin, Aaron . Escenografia : Forsythe, William . Il·luminació : Forsythe, William . Vestuari : Forsythe, William; Takeshima, Yumiko . Ballarí : Bubenícêk, Jiri; Richardson, Courtney; Lacey, Julian Amir; Schmidt, Johannes; Schäferhoff, Jenni; Ouzounis, Casey; Weiss, Julia; Bauch, Christian; Presta, Ana; Martínez, Raquel; Tucker, Michael; Vinograd, Sonia; Pio Ricci, Francesco; Vostrotina, Elena; Lee, Sangeun; Gileva, Svetlana; Hay, Sarah; Coumes-Marquet, Raphaël; Veginy, Denis; Vallejo, Jon; Kerr, Chantelle; Beach, Caroline; Zhu, Duosi; Casier, Jan; Voranger, Fabien .
Temporada: 2014/15;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
20/02/2015.
Compositor/a : Byrne, David . Coreògraf : Colomé, Montse; Puentes, Lola . Companyia : Ola & Tsè, Companyia de Dansa . Direcció : Colomé, Montse; Puentes, Lola . Vestuari : Colomé, Montse; Puentes, Lola . Ballarí : Sabaté, Marta; Puentes, Lola; Ayuso, Rosi; Frande, Ana; Colomé, Montse; Strafase, Silvana .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Saló de sessions de l'Ajuntament.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (23è : 1991).
06/06/1991.
Ballarí : Calzada, Joel; Moliné, Ramon; Sánchez, Rubén; Abad, Joaquín; Miguel, Luis; Saperas, Xavier; Castro, Soledad; Triquell, Xènia; Agulló, Salud; Abardia, Maite; Sánchez, Rosa . Coreògraf : Sánchez, Rosa . Companyia : Grup Incertesa . Direcció : Sánchez, Rosa .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Plaça Major.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (17a : 1997 : Tàrrega).
11/09/1997.
Ballarí : Soriano, Bianca; Góngora, Iván; Ramos, Malden; Carafi, Helga; Garcia, Ruth; Domínguez, Vanesa . Coreògraf : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Companyia : Increpación Danza . Direcció : Baeza, Ramón; Sánchez, Montse . Il·luminació : STEM . Vestuari : Castro, Isabel . Producció : Mateo, Elena .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
La Xarxa.
03/12/2006.
Ballarí : Ureña, Raquel; Sánchez, Montse; García, Noelia; Escoda, Marina; Rodríguez, Vanessa . Compositor/a : Sáez, Toni . Coreògraf : Baeza, Ramón; Sánchez, Montse . Companyia : Increpación Danza . Direcció : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Il·luminació : Barratxina, Peni .
Temporada: 1994/95; 1995/96; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Principal.
(Vilanova i la Geltrú).
05/11/1994.
Compositor/a : Janitors; Skinny Puppy; Teighem, David van . Coreògraf : Lock, Édouard . Companyia : La La La Human Steps; Einstürzende Neubauten . Direcció : Lock, Édouard . Escenografia : Dussault / Lefebvre . Ballarí : Lecavalier, Louise; Lock, Édouard; Williams, Sarah; Bartels, Bernardus; Olsson-Forsberg, Mariti; Boonprakot, Pim; Weikert, Donald . Músic/a : Gallant, Jackie; Provost, Sylvain .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
06/05/1992.
Autor/a : Robert Parés, Júlia; Cole, Rudi . Coreògraf : Cole, Rudi; Robert Parés, Júlia . Companyia : Humanhood . Direcció : Cole, Rudi; Robert Parés, Júlia . Escenografia : Cole, Rudi; Robert Parés, Júlia . Il·luminació : Cole, Rudi; Robert Parés, Júlia; Visser, Tom . Vestuari : Cucala, Sygman; Bergada, Lurdes . Producció : Mercat de les Flors; Birmingham 2022 CommonWealth Games . Ballarí : Humanhood . Músic/a : Cole, Azizi; Dova, Deya; Valtysdottir, Gyda .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
21/04/2022.
Ballarí : Rojas, Ángel; Rodríguez, Carlos; Merino, José; Cano, Mònica; Gómez, Paloma; Ferrándiz, Natalia . Coreògraf : Rojas, Ángel; Rodríguez, Carlos . Companyia : Nuevo Ballet Español . Direcció : Rojas, Ángel; Rodríguez, Carlos . Il·luminació : Caballero, Ginés; Montesinos, Gloria . Vestuari : Nuevo Ballet Español; Rodríguez, Carlos .
Temporada: 1996/97; 1997/98;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
12/04/1997.
Ballarí : Gasa, Enric; Sasot, Artur; Campoy, Elisabeth; Casagran, Xesca; Pochetino, Carla; Pallissera, Sílvia; Pallissera, Sandra; Bustillo, Raquel . Coreògraf : Campos, David . Companyia : Ballet Ensemble David Campos . Direcció : Campos, David .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Municipal La Faràndula.
(Sabadell).
13/02/2000.
Ballarí : Ricchini, Nicolás; Zapater, Glòria; Santanach, Laia; Hevia, Danay . Coreògraf : Hevia, Pepe . Direcció : Hevia, Pepe . Il·luminació : Rigual, Carles; Hevia, Pepe . Vestuari : Hevia, Pepe . Producció : Compañía de Danza Pepe Hevia; Preziosi, Silvano; Fernández, Sonia . Intèrpret : Hevia, Pepe .
Temporada: 2009/10; 2010/11;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
5è Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance.
23/09/2009.
Cantant : Lladó, Margarita; Camerata Coral Sant Cugat (CMSC); Coral Polifònica de Tremp; Guinea, Mercedes; Tobella, Anna; Botines, Aniol; Marsol, Toni; Cor Infantil Casp de Barcelona . Músic/a : Camerata Sant Cugat; Bardagí, Pere . Ballarí : Centre de Dana Laura Esteve; Companyia Pepe Hevia; Increpación Danza . Autor/a : Baulies, Xavier; Shakespeare, William . Traducció : Oliva, Salvador . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Companyia : Increpación Danza; Camerata Sant Cugat . Direcció : Baulies, Xavier; Muntada, Eduard; Culleré, Maria Jesús . Escenografia : Pla-Narbona, Josep; Muntada, Eduard . Il·luminació : Ibars, Gemma . So : Urquizu, Marc . Vestuari : Caragol, Nani; Schroeder, Núria . Producció : Rius, Núria . Intèrpret : Pons, Mercè; Arquillué, Pere .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Auditori del Centre Cultural.
(Sant Cugat del Vallès).
02/10/2005.
Autor/a : The Ground Sisters . Coreògraf : The Ground Sisters . Companyia : La Banda Street Groove . Direcció : Mora, Raquel . Ballarí : Jackson, Adhara; Martínez, Clara; Ripoll, Guillem; Manotas, Marta; Farran, Paula .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Almeria Teatre.
(Barcelona).
26/12/2020.
Compositor/a : Bernedo, René; Magalhaes, Sergio . Coreògraf : Morenah, Malu . Companyia : Compañía Malu Morenah . Direcció : Compañía Malu Morenah . Escenografia : Hermann, Volker . Ballarí : Morenah, Malu . Músic/a : Bernedo, René; Magalhaes, Sergio .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre de la Riereta.
(Barcelona).
14/12/1990.
Ballarí : Toledo, María; Marrero, Laura; Sanz, Virginia; Dorta, Élida; Hernández, Mayte . Autor/a : Torres, Roberto . Compositor/a : Guimerá, Enrique . Coreògraf : Nómada Danza-Teatro . Companyia : Nómada Danza-Teatro . Direcció : Torres, Roberto . Escenografia : Nieto, Julio . Il·luminació : Fernández, Francisco . So : Fernández, Francisco . Vestuari : Ayalón, Cristina . Producció : Iglesias, Arnaldo .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
04/02/2006.
Coreògraf : Sáez, Vicente . Companyia : Compañía Vicente Sáez . Direcció : Sáez, Vicente . Il·luminació : Garny, Bruno . So : López, Santiago . Vestuari : Errando, Pedrin . Ballarí : Arqués, Assumpta; Moreno, Jeanette; Sáez, Vicente; Linares, Rafa . Músic/a : Barrera, Pantxo .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
03/03/1994.
Ballarí : Lecavalier, Louise; Lachambre, Benoît . Coreògraf : Lecavalier, Louise; Rowe, Hahn; Goldring, Laurent; Lachambre, Benoît . Companyia : B.L.eux . Direcció : Lachambre, Benoît . Escenografia : Goldring, Laurent . Il·luminació : Goldring, Laurent . Vestuari : Seonoc, Lim .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
26/09/2008.
Autor/a : Kudo, Satoshi . Ballarí : Ito, Kaori; Bentin,Thomas; Prokesová, Mirka . Coreògraf : Ito, Kaori . Direcció : Ito, Kaori . Il·luminació : Veyssiere, Thomas . So : Gibaud, Louise .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
11/11/2011.
Autor/a : Kudo, Satoshi . Ballarí : Ito, Kaori; Bentin,Thomas; Prokesová, Mirka . Coreògraf : Ito, Kaori . Direcció : Ito, Kaori . Il·luminació : Veyssiere,Thomas . So : Gibaud, Louise .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
11/11/2011.
Ballarí : Rodríguez, Leodán; Pérez, Carlota; Martén, Armando . Coreògraf : Muraday, Chevy; Díaz, Gema . Companyia : Experimentadanza . Direcció : Pérez, Carlota; Ponte, Rebeca .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Contemporanis a la Barceloneta. Dansa primavera 2006 (Barcelona).
06/04/2006.
Compositor/a : Díaz, Jesús . Coreògraf : García, Virginia; Muñoz, Damián . Companyia : La Intrusa . Direcció : Muñoz, Damián; García, Virginia . Escenografia : La Intrusa . Il·luminació : Badal, Daniel . Vestuari : Tichy, Ana . Producció : Mercat de les Flors . Ballarí : Zomas, Miguel; Fernández, Alexis; Muñoz, Damián; Perego, Manfredi; García, Virginia; Fumero, Carmen; Gispert, Helena .
Temporada: 2019/20; 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
12/03/2020.
Ballarí : González, Robert; González, Llorenç; Sirvent, Cristina; Sáez, Xavi; González, Carme; Devant, Adrià; Carrasco, Marta . Adaptació : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Coreògraf : Carrasco, Marta . Companyia : La Llave Maestra; La Zona Films; Teatre Nacional de Catalunya; Pep Bou Produccions . Direcció : Carrasco, Marta; Portaceli, Carme . Escenografia : Danés, Lluís . Il·luminació : Gutiérrez, Quico .
Temporada: 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Petita.
(Barcelona).
27/06/2006.
Ballarí : Guitart, Nausica; Calvitti, Viviane; Jané, Pere . Compositor/a : Altaba, Eduard . Coreògraf : Peña, Álvaro de la . Companyia : Iliacan . Direcció : Peña, Álvaro de la . Il·luminació : Valls, Nani . So : Rodríguez, Xavier; Toda, Albert . Vestuari : Korjala, Ulla; Iglesias, Antoni .
Temporada: 1993/94; 1994/95; 1996/97; 1997/98;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
13/01/1994.
Autor/a : Castells, Joan; Albiol, Francesc . Ballarí : Font, Mireia . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Francesc Albiol . Direcció : Castells, Joan . Escenografia : Caritx, Roser . Il·luminació : Planas, Kiko . Vestuari : Caritx, Roser . Intèrpret : Albiol, Cesc .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (28a : 1997).
12/06/1997.
Autor/a : Olea, Mabel . Coreògraf : Olea, Mabel . Companyia : Cia Mabel Olea . Direcció : Olea, Mabel . Escenografia : Font, Guillem . Il·luminació : Font, Guillem; Olea, Mabel . So : Font, Guillem . Vestuari : Ros, Joan . Suports audiovisuals : López, Andrea . Ballarí : Cobas, Tanit; Tato, Paula; Riera, Eira; Olea, Mabel; Jurado, Maria; Tervonen, Hanna .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
21/05/2022.
Compositor/a : Vangelis; Ianatos, Angelica; Cirigliano, John . Coreògraf : Mattox, Matt; North, Robert; Hammadi, Raza . Companyia : Ballets Jazz Art . Direcció : Hammadi, Raza . Il·luminació : Hammadi, Nasser . Vestuari : Souka, Yao . Ballarí : Mauvais, Cecile; Ory, Isabelle; Padron, Martin; Lenoble, Martine; Khechana, Sadok; Hammadi, Salem; Hammadi, Raza; Hammadi, Ahmed; Fariselli, Loretta; Duchesne, Sylvie; Cantillon, Nicolas; Auger, Corinne .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Centre Cultural Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (7a : 1990-1991 : Terrassa).
16/02/1991.
Compositor/a : Los Gringos; Riera, Sergi; Mas, Joan Anton . Coreògraf : Dahrendorf, Sabine . Companyia : Danat Dansa . Direcció : Dahrendorf, Sabine . Escenografia : Chambers, Deborah . Il·luminació : Valera, Evaristo; Dahrendorf, Sabine . Vestuari : Valls, David . Producció : Festival Grec de Barcelona; Danat Dansa; Centre Cultural Sant Cugat; Actividades Culturales Universidad de Salamanca; Centro Andaluz de Danza . Ballarí : Lezameta, Iosu; Dahrendorf, Sabine; García Sáez, Mario; García Angulo, M.Angels; Salas, Ricardo; Serrano, Marina; Castro, Susana; Ordóñez, Alfonso .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Casa de la Caritat.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (19è : 1995).
19/07/1995.
Ballarí : Martínez, Laia; Fàbregas, Lluís; Tanco, Laia; Rubio, Jordi; Garuz, Glòria; Calvó, Roger . Coreògraf : Factoria Mascaró . Companyia : Vesc; Factoria Mascaró . Direcció : Serra, Quim; Serra, Joan . Escenografia : DigaMelóN . Vestuari : DigaMelóN .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Plaça de les Nacions sense Estat.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (25a : 2005 : Tàrrega).
10/09/2005.
Autor/a : Almirall, Marta; Mbengue, Anna . Compositor/a : Bamba, Ismael; Taylor, Oscar . Coreògraf : Mbengue, Anna; Almirall, Marta . Direcció : Almirall, Marta . Escenografia : Cadafalch, Roman . Il·luminació : Fàbregas, Andreu . Vestuari : Salgado, Marcela . Suports audiovisuals : Cadafalch, Roman . Producció : Roseland Musical; Festival Grec . Ballarí : Ripoll, Guillem; Gómez, Marta; Sarr, Yahya; Induráin, Maragda; Mbengue, Anna; Salvador, Miriam .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
19/07/2023.
Ballarí : Waksman, Andrés; Kovach, John; Gómez, Sònia; Azkue, Idurre; Arís, Laura . Autor/a : Aragay, Tomàs; General Eléctrica d'Espectacles . Compositor/a : Saura, Joan . Coreògraf : Calvitti, Viviane . Companyia : General Eléctrica d'Espectacles; Companyia Tomàs Aragay . Direcció : Aragay, Tomàs . Escenografia : Martínez, Manuel; Aragay, Tomàs . Il·luminació : Martínez, Manuel; Aragay, Tomàs . Vestuari : General Eléctrica d'Espectacles .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99.
21/07/1999.
Coreògraf : Alonso, Yolanda . Companyia : Ballparaiso; Jordà, Miquel . Direcció : Alonso, Yolanda . Escenografia : Cubeles, Gina . Il·luminació : Gascoigne, Gina . Vestuari : Cubeles, Gina . Intèrpret : Llinares, Esmeralda; Jordà, Miquel; Weisbuch, Ellen . Ballarí : Alonso, Yolanda . Músic/a : Jordà, Miquel .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Dansa al Teatre Obert.
02/05/1991.
Ballarí : González, Anna; García, Maria Jesús; Genil, Susana; Portilla, Núria; Rubio, Juan Carlos; Fernández, Raúl; Caucelo, Maika; Cabello, Yolanda; Belenguer, Silvia; Acosta, Natalia; Serrano, José "Peluche"; Baras, Sara . Músic/a : Rosario, Jesús de; Montoya, Mario; Márquel, Raul; Motos, Pepe . Cantant : Marín, Taila; Amador, Antonio ("El Ciervo"); Tolea, Miguel de la . Compositor/a : Rosario, Jesús de; Heredia, Josele; Carrasco, Juan . Coreògraf : Baras, Sara . Companyia : Ballet Flamenco Sara Baras . Direcció : Olmos, Luís . Il·luminació : You, Dominique . Vestuari : Moreno, Pedro .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
21/11/2000.
Ballarí : Lloansí, Núria; Salas, Carles . Compositor/a : En Curs . Coreògraf : Lloansí, Núria; Salas, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles . Escenografia : Búbulus Companyia de Dansa . Il·luminació : Romero, Adriana . Producció : Alonso, Anna .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Cicle La memòria dels que ballen (2005 : Barcelona).
08/09/2005.
Compositor/a : Roca, Oriol . Coreògraf : Rubirola, Anna; Colacrai, Cecilia; Querol, Mireia de; Sekirnik, Ursa . Companyia : Big Bouncers . Direcció : Big Bouncers . Escenografia : Alejandre, Manuel . Il·luminació : Serra, Joana . So : Roca, Oriol . Vestuari : Alejandre, Maria . Suports audiovisuals : Pérez-Martín, Tristán . Producció : Mercat de les Flors . Ballarí : Querol, Mireia de; Colacrai, Cecilia; Sekirnik, Ursa; Rubirola, Anna .
Temporada: 2019/20; 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
27/12/2019.
Compositor/a : Pinchen, Jim . Coreògraf : Thomas Noone Dance . Companyia : Thomas Noone Dance . Direcció : Noone, Thomas . Ballarí : Torres, Andrea; Palomeque, Isabel; Garcia, Dolors; Tirabassi, Eleonora; Forteza, Jerónimo; Arozena, Javier G.; Barral, Alba; Franchesci, Isabella .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
31/10/2015.
Coreògraf : Cardoner, Jordi . Companyia : La sota de bastos . Direcció : Cardoner, Jordi; Tur, Xavier . Il·luminació : García Montes, Agustí . Vestuari : Abril, Josep . Ballarí : Extremiana, Mònica; Tur, Xavier; Cardoner, Jordi . Músic/a : Altaba, Eduard .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
12/06/1992.
Compositor/a : Altaba, Eduard . Coreògraf : Tur, Xavier; Cardoner, Jordi . Companyia : Sota de Bastos . Direcció : Cardoner, Jordi; Tur, Xavier . Escenografia : Sota de Bastos . Il·luminació : Morros, Ignasi . Vestuari : Sota de Bastos . Ballarí : Extremiana, Mònica; Tur, Xavier; Cardoner, Jordi .
Temporada: 1990/91; 1991/92;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (23è : 1991).
07/06/1991.
Ballarí : Kliesch, Norbert; Pla, Amparo; Pérez-Cabrero, Alícia; Martí, Carme; Vázquez, Miguel; Jodar, Toni; Gómez, Toni; Glass-Henry, Jasmin; Gelabert, Cesc; Cancillo, Luis; Bilbija, Vera; Azzopardi, Lydia; Vilana, Catalina; Sonenklar, Howard . Compositor/a : Wagner, Richard . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc . Il·luminació : Gelabert, Cesc . Vestuari : Azzopardi, Lydia .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
Festival Olímpic de les Arts.
16/07/1992.
Cantant : Medina, Amèlia . Músic/a : Stocker, Cristian . Ballarí : Novar, Lena; Papazajariou, Susana . Coreògraf : Papazajariou, Susana; Novar, Lena . Companyia : Ditzah . Direcció : Novar, Lena; Papazajariou, Susana . Escenografia : Costa, Pau . So : Stoker, Beto . Vestuari : Montse .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
18/11/2005.
Ballarí : Yerro, joseba; Guinoo, Mai Lisa; Heinonen, Reija; Martínez, Elena; Montecasino, Gaetano; Pedraza, Luís Ricardo; Pérez, Oscar; Segarra, Amélie; Suchel, Melanie; Gómez, Maya; García, Albert; Domènech, Sara; Carvalho, Hugo Alexander; Borràs, Marc; Boix, Angela; Bizjak, Jernej . Coreògraf : Naharin, Ohad . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad . Vestuari : Eisenberg, Alla . Producció : Miñana, Mireia .
Temporada: 2011/12; 2012/13;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (36è : 2012).
05/07/2012.
Músic/a : Kohatsu; Tkachenko, Elena . Ballarí : Cobos, Olga; Mika, Peter; Cobos, Jesús; Silva, Glaub Charles da; Rodríguez, Sònia; Salas, Manel . Compositor/a : Lioudine, Maxim . Coreògraf : Mika, Peter; Cobos, Olga . Companyia : Festival Grec de Barcelona; CobosMika Company . Direcció : Cobos, Olga; Mika, Peter . Escenografia : Mika, Peter; Fuentes, Jorge . So : Fuentes, Jorge . Vestuari : Wayne, Chidy . Suports audiovisuals : Sangeon, Pedro . Producció : Benages, Estefania .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
06/07/2006.
Ballarí : Lamprianidou, Angela; Humet, Josep . Coreògraf : Lamprianiodu, Angela; Vilella, S. . Companyia : Lavs . Direcció : Lamprianiodu, Angela .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Contemporanis a la Barceloneta. Dansa primavera 2006 (Barcelona).
18/05/2006.
Músic/a : Engler, Yaron . Ballarí : Molins, Laia; Sánchez, Rubén; Llombart, Anna . Coreògraf : Lavi, Sharon . Companyia : Tapeplas . Direcció : Geyra, Ellida .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
18/01/2006.
Ballarí : Grifell, Jordi; Méndez, Lluís; Español, Toni; Méndez, Rafael; Alonso, Guillem; Satorra, Jordi; Sánchez, Rubén; Compte, Pau; Torné, Enric; Busquets, Néstor; Meléndez, Jep . Autor/a : Camut Band . Compositor/a : Méndez, Rafael; Méndez, Lluís; Español, Toni; Alonso, Guillem . Coreògraf : Méndez, Lluís; Español, Toni; Méndez, Rafael; Alonso, Guillem . Companyia : Camut Band . Direcció : Camut Band . Il·luminació : Valera, Evaristo . So : Norman, David .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre de Salt.
(Salt).
Temporada Alta 05. Festival Internacional de Teatre (14a : 2005 : Girona / Salt].
01/10/2005.
Ballarí : Aragón, Juan Manuel; Moreno, Adrián; Navarro, Alfredo; Patiño, Ángel; Torres, Abraham de; Fernández, Ignacio . Adaptació : Molero, Gorka; Garaizábal, Ander . Coreògraf : Logela Multimedia; Addictos Breakdance . Companyia : Logela Multimedia . Direcció : Logela Multimedia; Addictos Breakdance . Escenografia : Logela Multimedia . Il·luminació : Irazábal, Itziar . Vestuari : XL_extralargo .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Espai Euskadi.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (25a : 2005 : Tàrrega).
11/09/2005.
Autor/a : Oriol Canals, Jordi . Compositor/a : Baldomà, Josep Maria . Coreògraf : Ayguadé, Eulàlia . Direcció : Ayguadé, Eulàlia . Escenografia : Salvà, Xesca . Il·luminació : Piccoli, Fabiana . Producció : Mercat de les Flors; Temporada Alta . Ballarí : Coutsier, Nick; Parés, Sergi; Sinniger de Salas, Diego; Calsina, Anna .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
22/01/2016.
Ballarí : Sánchez M., Dori; Pons, Anna; López Espinosa, Roser; López, Isabel; Jiménez, Natalia; Campos, María; Campos, Fátima . Coreògraf : Margarit, Àngels . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Corbella, Llorenç .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
05/11/2010.
Autor/a : Colmenero Díaz, Aída . Coreògraf : Colmenero Díaz, Aída . Companyia : Cia. Aïda Colmenero Díaz; Colmenero Díaz, Aída . Direcció : Colmenero Díaz, Aída . Vestuari : Djané . Producció : Africa Moment; INAEM; Acción Cultural Española . Ballarí : Kanté, Fily; Koné, Ousmane Belém; Ndayshimiye, Arsène Desire; Ouattara, Aïcha; Veronique, Lou Djehinan .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
02/12/2022.
Autor/a : Vergés, Tomeu . Compositor/a : Tazartes, Geudalia . Coreògraf : Vergés, Tomeu . Companyia : Cia Tomeu Vergés . Direcció : Vergés, Tomeu . Escenografia : Vergés, Tomeu . Il·luminació : Mathis, Ivan . Vestuari : Goury; Vergés, Tomeu . Ballarí : Vergés, Tomeu . Músic/a : Orquestra Galana .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (23è : 1991).
06/06/1991.