Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 100 de 1,143
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Brossa, Joan; Giménez, Xavier . Ballarí : Marty, Silvia; Jourda, Nelly . Adaptació : Gràcia, Xavier . Coreògraf : Jourda, Nelly . Construcció objecte : Xirinachs, Berta . Companyia : Teatre Kaddish . Direcció : Giménez, Xavier . Escenografia : Juárez, Dolors; Martín, Gemma . Vestuari : Xirinachs, Berta . Intèrpret : Cercós, Olga; Guntín, Eduard; Porta, Carme .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Brossa Espai Escènic.
(Barcelona).
Brossa a la Mercè.
12/09/2000.
Cantant : Pérez, Silvia . Ballarí : Muñoz, Damián; Cortés, Jordi . Adaptació : DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Coreògraf : Cortés, Jordi; Muñoz, Damián . Companyia : DMDanza (Damián Muñoz Danza); Alta Realitat . Direcció : Muñoz, María . Escenografia : Cortés, Jordi; Muñoz, Damián; Frutos, María de . Il·luminació : Ulla, Javi . Vestuari : Torres, Gabriel; DMDanza (Damián Muñoz Danza); Belart, Antonio .
Temporada: 2004/05; 2005/06;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
01/10/2004.
Adaptació : El Harti, El Arbi . Compositor/a : El Harti, El Arbi; Levaniegos, Rubén . Coreògraf : Pagés, María . Companyia : María Pagés Compañia . Direcció : Pagés, María . Il·luminació : Fullana, Pau . So : Cortada, Albert . Vestuari : Pagés, María . Producció : El Canal-Centre d'Arts Escèniques Salt/Girona; Temporada Alta; María Pagés Compañia . Ballarí : Pagés, María . Músic/a : El Harti, El Arbi .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
29/10/2016.
Direcció musical : Delgado-Jiménez, Irene; Planells, Josep; Bayona, Pere . Autor/a : Giménez-Comas, Núria; Santcovsky, Fabià; Monfort, Anne; Palmer, Lila; Mayorga, Juan . Compositor/a : Migó, Marc; Río-Pareja, José . Coreògraf : Guntín, Ester . Companyia : Santcovsky, Fabià; Giménez-Comas, Núria . Direcció : Delagneau, Sílvia; Albet, Nao; Serrat, Alícia; Chornet Artells, Marc . Il·luminació : Bofarull, David; Gracia, Sergio . So : Baskind, Alexis . Cantant : Camero, Pau; Antolí, Santos; Sánchez, Natalia; Tena, Cristina; Ressurreiçao, Helena; Megías, Andrea; Guinot, José Manuel; Morata, Jorge Juan; Aranda, Adriana; Rodellas, Jardiel . Ballarí : Romero Soriano, Julia; Tervonen, Hanna; Camps Moll, Laia; Pop Belentan, Diana . Músic/a : Macías, Juan Carlos; Peña, Alesander; Retuerta, Jorge; Baskind, Alexis; Santcovsky, Fabià; Mendoza, Laura; Expósito, Glòria; Tanaskovic, Nikola; Racki, Nives; Palet, Joan; García Jiménez, Sergio; Román, José Miguel; Erruz, Gerard .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
09/07/2022.
Ballarí : Corella, Carmen; Cojocaru, Alina; Corella, Ángel; Liceica, Anna; Saveliev, Gennadi; Cornejo, Herman; Reyes, Xiomara; Abrera, Stella; Molina, Carlos; Gomes, Marcelo . Compositor/a : Glazounov, Alexander; Bruch, Max; Vonlovenskjold, Herman; Gershwin, George; Stuck, Leslie; Prokofiev, Serguei Serguéievitx; Drigo, Ricard; Zimmer, Hans; Txaikovski, Piotr Ilitx; Willems, Thom . Coreògraf : McMillan, Kenneth; Petipa, Marius; Weir, Natalie; Balanchine, George; Forsythe, William; Bournonville, August; Tippet, Clark . Companyia : Ángel Corella & Stars of American Ballet . Direcció : Eirín, María L. . Il·luminació : Sambruno, César; Ramos, Felipe .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (16a : 2002).
11/08/2002.
Ballarí : Ramón, Yolanda; Fernández, Catalina ("Cachi"); Gómez, Iker; Gutiérrez, Emilio; Morgado, Carolina; Fruitós, Lluc; Pascual, Aina . Autor/a : Mir, Paco . Compositor/a : Arbide, Eduardo; Jornet, Josep Lluís "Pantxulo" . Coreògraf : Grau, Mudit . Companyia : Teatre Nacional de Catalunya; Color Dansa . Direcció : Grau, Mudit . Il·luminació : Puiggener, Roger . Vestuari : Color Dansa .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Tallers.
(Barcelona).
27/04/2006.
Ballarí : Solà, Pilar; Martí, Susana; Gómez, Laura; Codina, Encarna . Compositor/a : Mariño, Leo . Coreògraf : Rodríguez, Manuela; Col·lectiu Taba . Companyia : Grup Taba . Direcció : Casanovas, Eugènia . Escenografia : La Guardia, Helena .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Cicle Dansa a Catalunya.
19/04/1986.
Coreògraf : Santanach, Laia . Companyia : Cia. Laia Santanach . Direcció : Santanach, Laia . Il·luminació : Serra, Joana . Vestuari : Sala de Buen, Maria . Producció : El Climamola . Ballarí : Hierro, Anna; Santanach, Laia . Músic/a : Shoeg (Martorell, Carlos) .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (15è : 2019 : Barcelona).
24/10/2019.
Autor/a : Asciano, Jean-Luc A. d’ . Traducció : Batlle, Carles . Coreògraf : Montlló, Roser; Seth, Brigitte . Companyia : Toujours Après Minuit . Direcció : Montlló, Roser; Seth, Brigitte . Escenografia : Bischoff, Emmanuelle . Il·luminació : Tesson, Guillaume . Vestuari : Dequest, Sylvette . Suports audiovisuals : Laniesse, Hugues . Producció : Toujours Après Minuit; CNN de Tours . Ballarí : Seth, Brigitte; Dufour, Sylvain; Montlló, Roser .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
15/10/2022.
Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Díaz, Rosa; Meza, Omar . Escenografia : Illanes, Luciano . Il·luminació : Monza, Ernesto . So : Fernández, Jesús . Vestuari : León, Laura . Ballarí : Montardit, Ivan; Jonsson, Greta .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
El més petit de tots (11è : 2015 : Sabadell).
12/11/2015.
Direcció musical : Vinuesa, Francisco . Coreògraf : Martin, Víctor ; Ramos, Daniel; Heredia, Miguel; López, Hugo; Miró, Jonatán; Betanzos, Manuel; Liñán, Manuel . Companyia : Cia. Manuel Liñán . Direcció : Liñán, Manuel . Producció : Cia. Manuel Liñán; Teatros del Canal . Ballarí : López, Hugo; Liñán, Manuel ; Miró, Jonatán; Heredia, Miguel; Ramos, Daniel; Betanzos, Manuel; Martin, Víctor . Músic/a : Guadiana, Víctor; Terrón, Kike; Vinuesa, Francisco .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
30/04/2021.
Coreògraf : Navarro, Paco . Direcció : Montesinos, Angel F. . Escenografia : Cuenca, Vladimir; Burmann, Wolfgang . Producció : Colsada; Colsada, Matias . Intèrpret : Pollyanna and Maurice; Simpson, Claire; Peña, Pedro; Cuenca, Luis; Doris, Tania; Peña, Pedro Luis . Ballarí : Ballet Gin Pak .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Teatro Apolo.
(Barcelona).
28/09/1993.
Coreògraf : Ferrante, Ricardo . Direcció : Maestro Morcillo; Colsada, Matias . Vestuari : Coll, Amparo . Intèrpret : Duval, Norma; Bigote Arrocet . Ballarí : Ballet Norma Duval .
Temporada: 1988/89;
Estrena:
Teatro Apolo.
(Barcelona).
12/01/1989.
Ballarí : Valencia, Violeta; Arija, Carolina; Galera, Gemma; Gómez, Marta; Cabrera, Enrique; Plaza, Raquel de la . Autor/a : El Nudo Compañía Teatral; Cabrera, Enrique . Compositor/a : Gaígne, Pascal; Lozano, Mariano . Coreògraf : Cabrera, Enrique . Construcció objecte : Vergne, Pablo; El Nudo Compañía Teatral . Companyia : Aracaladanza . Direcció : Cabrera, Enrique . Escenografia : Sanz, Elisa . Il·luminació : Yagüe, Pedro . Vestuari : Sanz, Elisa . Producció : Gutiérrez, Maribela; Torres, Javier .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Dan... dan... dansa (1a : 2007 : Barcelona).
24/03/2007.
Ballarí : Teixidor, Eduard; Recacha, Mercedes; Muntaner, Mònica; Mallol, Carles . Autor/a : Boza, Inés; Mallol, Carles . Coreògraf : Boza, Inés . Companyia : Senza Tempo . Direcció : Mallol, Carles; Boza, Inés . Vestuari : Cal, Maria; Ponzoña, Àlex . Producció : Sil·la, Mònica .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Parc Güell.
(Barcelona).
Dies de dansa. 10è Festival Internacinal de Dansa en Paisatges Urbans.
16/09/2001.
Autor/a : Lazarof, D.; Pérez, M. . Cantant : Ferrer, Rosita . Ballarí : Ballet Fiesta 86 . Coreògraf : Lerin, José . Companyia : Compañía de Yvette René . Direcció : Pérez Peña, Manuel . Il·luminació : Melero, Antonio . Vestuari : Almagro, Maria . Intèrpret : Lois, Merche; Durán, Rodrigo; Augus; Strada, Katy; Alem, Abel; René, Ivette; Ruiz, Goya .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
03/07/1986.
Ballarí : Villalba, Artur; Cortés, Jordi . Autor/a : Méndez, Claudia; Villalba, Artur; Montesinos, Anna . Compositor/a : Conte, Paolo; Sakamoto, Ruychy; Sclais, Louis; Preisner, Zbiqniew . Coreògraf : Villalba, Artur; Cortés, Jordi . Companyia : Heightened Reality . Direcció : Cortés, Jordi . Il·luminació : Casey, Mike; Thompson, Jack; Morros, Ignasi . Vestuari : La lluna .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
27/11/1998.
Compositor/a : Moussorgsky, Modest . Coreògraf : Wassileff, T. . Direcció : Sanine, A.; Steimann, Michel . Cantant : Sadoven, Helene ; Andronoff-Elsky; Gallofré, Vicente; Maltzeff, Jean; Niedra, Juan; D'Arial, Michel; Militch, Ana; Mirella, Luba; Zalesky, Segismond; Zaporogetz, Kapiton; Wassilew; Possemkowsky, Georges; Jurenieff, Georges . Ballarí : Barache, T.; Trutovska, H.; Orlova, O.; Blotzkaya, I. . Músic/a : Capdevila, Antoni .
Temporada: 1929/30;
Estrena:
Gran Teatro del Liceo.
(Barcelona).
07/12/1929.
Ballarí : Hernández, Emilio; Sánchez, Montse; García, Sílvia; García, Noelia; Escoda, Marina; Cano, Imma . Compositor/a : Gasull, Feliu . Coreògraf : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Companyia : Increpación Danza . Direcció : Baeza, Ramón; Sánchez, Montse . Escenografia : Deuling, Jereon; Ruiz, Ana . Vestuari : Increpación Danza .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
10/12/1999.
Ballarí : Viveiros, James; Saykaly, Dorotea; Reyes, Gérard; Prieur, Carol; Ostrowski, Mariusz; Gallucio, Valeria; Nameishi, Michael ; May, Lucy M.; Kupferschmid, Leon . Coreògraf : Chouinard, Marie . Direcció : Chouinard, Marie . Escenografia : Chouinard, Marie . Il·luminació : Bernier, Jean-François . So : Bernier, Jean-François . Vestuari : Vandal .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (36è : 2012).
02/07/2012.
Compositor/a : Shoeg (Martorell, Carlos) . Coreògraf : Barcelona, Miquel . Direcció : Barcelona, Miquel . Il·luminació : Berch, Jordi . So : Bernal, Carles . Vestuari : Sala, Mariona . Producció : Fundació Catalunya La Pedrera; SAT!; El Graner; FiraTàrrega . Ballarí : Sun, Junyi; Vilajuana, Marc; Güell, Martí; Barcelona, Miquel; Gispert, Helena .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
27/09/2019.
Ballarí : Pla, Miguel Ángel; Sanz, Edurne; Rey, Raquel; Blanco, Gabriel; Bosch, Francisco; Luis Mazagatos, Jonhatan de; Díaz-Maroto, Raúl; Dohl, Johannes; Torres, Héctor; Pereira, Inés; Méndez, Andrea; Maiques, Débora; Bouvard, Erika; Barbadillo, Lucía . Coreògraf : Fabre, Tony; Bana, Patrick de; Duato, Nacho; Taira, Yoko . Direcció : Fabre, Tony; Duato, Nacho .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Poliorama.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 02.
09/07/2002.
Ballarí : Quemini, Giuiano; Saiz, Vicky; Taylor, Sarah; Costa, Hervé; Gelabert, Cesc; López, Maureen; Azzopardi, Lydia . Autor/a : Gelabert, Cesc; Amat, Frederic . Compositor/a : Comelade, Pascal . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Festival Internacional de Música y Danza de Granada; Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Hebbel Theater Berlin . Direcció : Gelabert, Cesc; Amat, Frederic . Escenografia : Amat, Frederic . Il·luminació : Amat, Frederic; Gelabert, Cesc; Lee, Samantha . Vestuari : Azzopardi, Lydia; Amat, Frederic .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Palacio de Carlos V.
(Granada).
Festival Internacional de Música y Danza de Granada.
24/06/1998.
Coreògraf : Oliva, Julián . Companyia : L'Irregular dansa . Direcció : Oliva, Julián . Escenografia : Paco, Mª Cruz . Il·luminació : Coromina, Ramon . Ballarí : Colet, Sara . Músic/a : Tuxedomon; Penguin Café; Camalade, Paul; Milanés, Pablo; Copeland, Stewart; Cocteau Twins .
Temporada: 1991/92; 1992/93;
Estrena:
l'Atlàntida.
(Vic).
29/03/1992.
Compositor/a : Theodorakis, Mikis . Coreògraf : Massine, Lorca . Companyia : Ballet Nacional de Sofia . Direcció : Massine, Lorca . Ballarí : Nedelcheva, Anastasia; Ivanov, Kiril; Yordanov, Emil; Hadjitanev, Nikola; Petrova, Katerina; Petkova, Marta; Yebra, Igor .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Centre Cultural Terrassa.
(Terrassa).
19/12/2016.
Ballarí : Borucki, Dominik; Santana, Félix; Díaz, Gemma; Cendoya, Vero . Coreògraf : Eupierre, Alexis . Companyia : Lapsus Dansa . Direcció : Eupierre, Alexis .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
18/01/2001.
Compositor/a : Nyman, Michael . Coreògraf : Atila . Companyia : Timanfaya . Direcció : Atila . Escenografia : Timanfaya . Il·luminació : Górriz, Pasqual ; Timanfaya . Vestuari : Ponzoña, A. de . Ballarí : Pineda, Concha; Pastor, Maite; Martin, Cecilia; Torres, Roberto .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Cúpula La Plana.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (10a : 1990 : Tàrrega).
07/09/1990.
Autor/a : Vallés, Ana . Ballarí : Marvel, Pasky; Lap, Minke; Fernández Campos, Leonardo; Baamonde, Gena; Vallés, Ana . Compositor/a : Patiño, Baltasar . Coreògraf : Vallés, Ana . Companyia : Matarile Teatro . Direcció : Patiño, Baltasar; Vallés, Ana . Escenografia : Matarile Teatro . Il·luminació : Patiño, Baltasar . Vestuari : Matarile Teatro .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Cicle Márgenes.
11/09/1996.
Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. . Escenografia : Murchland, Toni; Alonso, Roberto G.; Peralta, Víctor . Il·luminació : Murchland, Toni . So : Cors, Carles . Vestuari : Alonso, Roberto G.; Peralta, Víctor . Producció : Companyia Roberto G. Alonso . Ballarí : Àstrid, Anita; Salom, Pol; Vera, Gisela .
Temporada: 2015/16; 2016/17;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
22/11/2015.
Coreògraf : Palmitesta, Francesco; Pascual, Berta . Direcció : Palmitesta, Francesco . Ballarí : Palmitesta, Francesco; Pascual, Berta .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Pla Roig.
(Barcelona).
15/07/2021.
Autor/a : Pérez, Arnau . Coreògraf : Pérez, Arnau . Companyia : Cia Arnau Pérez . Direcció : Estrada, Álvaro . So : Neuman, Diego . Vestuari : Domínguez, Adolfo . Intèrpret : Villa, Elena . Ballarí : Manzano, Adrián; Pérez, Arnau; Ruiz De Loizaga, Maddi .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
23/10/2021.
Autor/a : Cortázar, Julio . Compositor/a : Ossa, Gabriel . Coreògraf : Restrepo, Alvaro . Companyia : Athanor Danza - Compañía de danza . Direcció : Restrepo, Alvaro . Escenografia : Vallejo, Luis Guillermo; Villegas, Liliana . Il·luminació : Pessanha, Sergio . Vestuari : Carrié, Susana . Ballarí : Pasqual, Dafne; Restrepo, Alvaro; Jaramillo, Rosario; Roigé, Marianna; Canessa, Humberto .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
10/05/1991.
Autor/a : García Lorca, Federico . Ballarí : Mexía, Maleni; Moreira, Mar; Alonso, Lia; Cabezas, Elena; Inchausti, Rosario; Martínez, Clotilde; Artíguez, Trinidad; Cortés, Carmen; Vanegas, Javier; Llori, Diego . Músic/a : Núñez, Gerardo; Cortés, Mario; Fernández, Salvador ("El Salva"); Galicia, José Antonio . Cantant : Maya, Toni; Soto, Miguel ("El Londro"); Andújar, Elena; Guadiana; Carmina . Compositor/a : Núñez, Gerardo . Coreògraf : Cortés, Carmen . Companyia : Ballet Flamenco Carmen Cortés . Direcció : Núñez, Gerardo; Espert, Núria . Il·luminació : Teunis, Eric . Vestuari : Cortés, Carmen; Carlota; Espert, Núria . Producció : Art Danza, S.L. .
Temporada: 1996/97; 1997/98;
Estrena:
Centre Cultural Sant Cugat.
(Sant Cugat del Vallès).
18/04/1997.
Coreògraf : Fridman, Sharon; Maya, Jon; Marín, Andrés . Companyia : Cia. Kukai Dantza . Direcció : Marín, Andrés; Maya, Jon; Fridman, Sharon . Cantant : Achiary, Julen . Ballarí : Maya, Jon; Marín, Andrés . Músic/a : Achiary, Julen .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
Dansa. Quinzena metropolitana.
18/03/2023.
Autor/a : Bozsik, Yvette . Ballarí : Bozsik, Yvette; Vati, Tamas . Compositor/a : Sumac, Yma . Coreògraf : Bozsik, Yvette . Companyia : Yvette Bozsik . Direcció : Bozsik, Yvette . Il·luminació : Peto, Jozsef .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999).
06/06/1999.
Coreògraf : Klein, Raquel . Direcció : Klein, Raquel . Escenografia : Klein, Raquel; Sopenlehto, Robert . Il·luminació : Klein, Raquel; Sopenlehto, Robert . So : Terrats, Albert ; Juan, Adrià . Vestuari : Rincón, Juan . Producció : Teatre Principal de Palma; Mercat de les Flors; Lambisto, Inés . Ballarí : Bardam, Darío ; Rocosa, Martina ; Roncero, Carlos; Tolsà, Blanca; Juan, Adrià ; Tarrats, Albert .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
25/01/2020.
Compositor/a : Shoeg (Martorell, Carlos); Raime; Bagcan, Selda; Nurse With Wound; Árbol . Coreògraf : Álvarez, Olga; Gómez, Mar; Martínez, Xavier; Barcelona, Miquel; Muñoz, Paloma; Santanach, Laia; Mas, Angie; Checa, Meritxell; García, Irene; Ricchini, Nicolás . Companyia : Cia. Siberia; Cia. La Quebrá; Cia. Wilky_Troc; Companyia de Dansa Mar Gómez; Cia. La Taimada . Direcció : Muñoz, Paloma; Gómez, Mar; Álvarez, Olga . Il·luminació : García, Begoña; Barroso, Ana . So : Llotge, Guillem . Ballarí : Mas, Angie; Muñoz, Paloma; Santanach, Laia; Barcelona, Miquel; Gómez, Mar; Checa, Meritxell; Aragón, Jesús; Rigata, Diana; Martínez, Xavier .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (15è : 2019 : Barcelona).
25/10/2019.
Compositor/a : Chopin, Frédéric; The Chordettes; Orchestra Barzizza . Coreògraf : Miller, Andrea . Companyia : Gallim Dance Company . Direcció : Miller, Andrea . Escenografia : Bausor, Jon . Il·luminació : Vigilante, Vincent . So : Blind Ear Music . Vestuari : Solis, Jose . Ballarí : Harwell, James Lindsay; Adler, Tal ; Yamada, Arika ; Walczak, Dan ; Usborne, Georgia; D'Hont, Celine ; Staaf, Daniel; Romo, Francesca; Perez, Matthew; Mackenzie, Gwyneth ; Hooks, Allysen ; Tyson, Austin .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (38è : 2014).
01/07/2014.
Compositor/a : Schubert, Franz . Coreògraf : Preljocaj, Angelin . Direcció : Corazza, Luc . Escenografia : Guisset, Constance . Il·luminació : Soyer, Eric . Vestuari : Preljocaj, Angelin . Producció : Festival Montpellier Danse; Ballet Preljocaj; Les Théâtres - Grand Théâtre de Provence . Cantant : Tatzl, Thomas . Ballarí : Emig, Matt; Alcantara, Angela; Torres Morillo, Cecilia; Shtylla, Redi; Nagimova, Nuriya ; Marchignoli, Tommaso; McNeil, Zoë; Yu-Hua, Lin; Jean-Pouvreau, Erwan; Coissieu, Baptiste; García López, Isabel; Jager, Florette . Músic/a : Vaughan, James .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
05/11/2021.
Ballarí : Lizari, Helena; Zambrana, Víctor; Pons, Fèlix . Coreògraf : Lizari, Helena . Companyia : Fani Benages Projectes Artístics . Direcció : Lizari, Helena . Escenografia : Viciana, Miquel . Il·luminació : Milan, Pere .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Bacsteix (1a : 2007 : Barcelona).
06/02/2007.
Coreògraf : Boronat, Mercè . Companyia : Companyia Satsumas . Direcció : Prades, Pepón . Escenografia : Satsumas . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Toda, Albert . Vestuari : Satsumas . Ballarí : Sant, Sílvia; Nájera, Carme; Boronat, Mercè . Músic/a : Domènech, Javier; Clements, Thomas; Sakamoto, Ruychy .
Temporada: 1992/93; 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
11/03/1993.
Ballarí : Cardona, Claudia; Borucki, Dominik . Coreògraf : Borucki, Dominik; Cardona, Claudia . Companyia : Dominik Borucki - Claudia Cardona . Direcció : Borucki, Dominik .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
13/11/2002.
Compositor/a : Feldman, Morton . Coreògraf : Brncic, Constanza . Direcció : Brncic, Constanza . Escenografia : Ojanguren, Sara . Il·luminació : Cube.bz . So : Gómez, Carlos . Vestuari : Diaz, Marina . Producció : Labrador, Anabel . Ballarí : Brncic, Constanza .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
13/07/2017.
Adaptació : Fratini, Roberto . Compositor/a : Madau, Adele; León, Lina; Robles, Marta . Coreògraf : Dossavi, Julie; Seki, Minako; Picó, Sol; Shivalingappa, Shantala . Direcció : Picó, Sol . Producció : Sol Picó Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona; Festival Internacional de Buenos Aires . Ballarí : Nag, Shreyashee; Seki, Minako; Dossavi, Julie; Picó, Sol . Músic/a : Madau, Adele; León, Lina; Monfort, Sandra .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
26/10/2017.
Músic/a : Tife Iparragirre, Maite; Rombouts, Peter . Ballarí : Rombouts, Peter; Sabaté, Joaquim . Cantant : Sabaté, Joaquim . Coreògraf : Sabaté, Joaquim . Companyia : Joaquim Sabaté . Direcció : Sabaté, Joaquim . Escenografia : Sabaté, Joaquim; Martínez, Pepa . Il·luminació : Kluts, Marcel . Vestuari : Masgrangeas, Françoise; Martínez, Pepa .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999). Cicle Endansa.
07/06/1999.
Direcció musical : Vaquero, Julio . Coreògraf : Buitrón, Zaira . Direcció : Yllana; Ottone, David; Ramos, Juan F. . Escenografia : Braida, Carlos . Vestuari : Sarabia, Tatiana de . Intèrpret : Sequero, Enrique; Bartoll, Manuel . Ballarí : Buitrón, Zaira; Porcel, Héctor; Salaberry, Sara; Prados, Marina . Músic/a : Palacios, Gonzalo; González, Sergio; García, Sergi .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Apolo.
(Barcelona).
31/05/2023.
Autor/a : Borucki, Dominik . Ballarí : Borucki, Dominik; Medina, Natalia . Coreògraf : Medina, Natalia; Borucki, Dominik . Companyia : ¿Qué tal estás? . Direcció : Borucki, Dominik .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Plaça del Gas.
(Sabadell).
30 nits (2a : 2001 : Sabadell).
02/07/2001.
Coreògraf : López, Kiko; Asensio, Anna; Salvador, Miriam; Baeza, Irene . Companyia : Cia Kiko López . Direcció : López, Kiko; Hernández, Marta; Casals, Oriol . Il·luminació : Pérez, Jordi . Suports audiovisuals : Costa, Marc . Ballarí : Baeza, Irene; Asensio, Anna; López, Kiko; Salvador, Miriam . Músic/a : Llombart, Anna .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Sala Versus.
(Barcelona).
18/10/2022.
Autor/a : Voorter, Mat; Boogaard, Oscar Van Den; Wissen, Samantha van; Hauert, Thomas; Parkinson, Chrysa; Hauert, Thomas; Kilvady, Martin; Ludi, Sara . Ballarí : Voorter, Mat; Hauert, Thomas; Kilvady, Martin; Ludi, Sara; Parkinson, Chrysa; Wissen, Samantha van . Cantant : Voorter, Mat; Hauert, Thomas; Kilvady, Martin; Ludi, Sara; Parkinson, Chrysa; Wissen, Samantha van . Músic/a : Petrasso, Alejandro . Compositor/a : Wissen, Samantha van; Kilvady, Martin; Aga, Bart; Ludi, Sara; Petrasso, Alejandro; Voorter, Mat; Parkinson, Chrysa; Hauert, Thomas . Coreògraf : Hauert, Thomas; Kilvady, Martin; Ludi, Sara; Parkinson, Chrysa; Voorter, Mat; Wissen, Samantha van . Companyia : Zoo . Direcció : Hauert, Thomas . Intèrpret : McQuarrie, Stuart .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival Complicitats 07 (1a : 2007 : Barcelona / Sabadell).
15/02/2007.
Ballarí : Larriba, Marta; García, Noelia; Sánchez, Montse; García, Sílvia; Cano, Imma . Músic/a : Trujillo, Susana; Gómez, Juan ("Chicuelo"); Mercader, Nan . Compositor/a : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Coreògraf : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Companyia : Increpación Danza . Direcció : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Il·luminació : Barratxina, Peni .
Temporada: 1995/96; 1996/97; 1997/98; 2001/02; 2006/07;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
15/02/1996.
Ballarí : Arnal, Ramon; Salas, Carles; Ros, Norma; Otaño, Botxi . Coreògraf : Salas, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa; Artenbrut . Direcció : Salas, Carles . Escenografia : Cámara, María de la . Il·luminació : Luqie, Mario .
Temporada: 1996/97; 1997/98;
Estrena:
Teatre Principal.
(Olot).
26/04/1997.
Ballarí : Cuesta, Sílvia . Compositor/a : Chahartugchi, Urna; Piazzola, Astor . Coreògraf : Cuesta, Sílvia . Companyia : Centre Cívic del Nord; Centre Cívic Barceloneta; Sílvia Cuesta & Companyia . Direcció : Cuesta, Sílvia . Escenografia : Cuesta, Sílvia . Il·luminació : Rueda, Toni . So : Rueda, Toni .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
06/06/2000.
Ballarí : Martínez, Yaima; García Martínez, Marta; Cutillas, M. del Mar; Casasempere, María; Martínez, Marta; Cardoso, Mónica; Domínguez, Mónica; Sances, Olga; Lillo, Verónica; Torres, Ana . Autor/a : Mas Griera, Albert; Ordóñez, Jaume; Reguant, Ricard; Egea, Octavi; Ramos, Guillermo . Coreògraf : Luengo, Esther . Companyia : Apasionadda . Direcció : Reguant, Ricard; Reguant, Ricard; Soto, Raquel . Escenografia : Francesc, Pere . Il·luminació : Osuna, Pepe . So : Osuna, Pepe . Producció : Osuna, Teresa . Intèrpret : Moncloa, Lorenzo; Gracia, Malena; Walls, Rosanna; Morreau, Marlene .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Apolo.
(Barcelona).
17/12/2005.
Autor/a : Molina, Rocío . Compositor/a : Cortés, Yeray . Coreògraf : Molina, Rocío . Direcció : Molina, Rocío . Escenografia : Molina, Rocío; Valencia, Julia; Serrano. Antonio . Il·luminació : Serrano, Antonio . So : Álvarez, Javier . Vestuari : Valencia, Julia . Producció : El Mandaito Producciones; Danza Molina; Teatro Español . Intèrpret : Cortés, Yeray . Ballarí : Molina, Rocío .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
El Canal.
(Salt).
Festival Temporada Alta (31è : 2022 : Girona).
06/11/2022.
Adaptació : Fratini, Roberto; Gisbert, Pablo . Coreògraf : Morau, Marcos . Companyia : La Veronal . Direcció : Morau, Marcos . Escenografia : Planas, Enric . Il·luminació : Faura, Albert . So : Lastra, Marcelo . Suports audiovisuals : Rodon, Joan . Producció : La Veronal; Mercat de les Flors; Festival d'Estiu de Barcelona Grec (39è : 2015) . Ballarí : Wong, Sau-Ching; Collado, Joaquín; López, Jon; Todeschi, Giacomo; Rodríguez, Marina; Rodríguez, Manuel; Nogal, Lorena; Partush, Shay .
Temporada: 2014/15; 2015/16;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (39è : 2015).
01/07/2015.
Ballarí : Brignon, Frédéric; Borges Henriques, Patricia; Bonnery, Annabelle; Paquemar, Karl . Compositor/a : Machado, Jean-Marie . Coreògraf : Taffanel, Jackie . Companyia : Compagnie Taffanel . Direcció : Taffanel, Jackie . Il·luminació : Lenan, Thierry . Vestuari : Chaperon, Judith .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Dansa a l'Institut.
15/04/1999.
Ballarí : Torrents, Carlota; Selvas, Elisenda; Sanfeliu, Esther; Miralles, Rosa; Erill, Carme; Chalons, Anna; Castañer, Marta; Badia, Mireia; Arana, Montse . Coreògraf : Castañer, Marta . Companyia : Grup de Dansa Contemporània Esbós - UDL . Direcció : Castañer, Marta .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
Mostra d'Arts Escèniques (13a : 2004 : Lleida).
05/11/2004.
Músic/a : Jones, Thimoty; The Sixteen; Hopkins, Kirsty; Thomas, Elin Manahan; Clegg, David; Royall, Christopher; Berridge, Simon; Unwin, William; Dougan, Eamonn . Ballarí : Hollingsworth, Amy; Lambie, Alan; Halsackda, Khamlane; Storer, Sarah; Gaborit, Delphine; Clinkard, Theo . Autor/a : Bonachela, Rafael; Macdonald, Alan . Compositor/a : Herbert, Matthew; Berio, Luciano . Coreògraf : Bonachela, Rafael . Companyia : Bonachela Dance Company . Direcció : Bonachela, Rafael . Il·luminació : Curran, Lee . Vestuari : Clinkard, Theo . Suports audiovisuals : Clayton, Lenka .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
11/10/2006.
Coreògraf : Molina, Òscar . Companyia : Companyia Òscar Molina . Direcció : Molina, Òscar . Escenografia : Simarro, Constancio . Ballarí : Suñol Berenguer, Noemi; López, Esther; Martínez, Irene; Portilla, Mariví; Lepori, Victòria; Labrador, Anabel; Ventura Ponsa, Montse; Roca, Susana; Cubeles Màrquez, Eva; Muñoz Peláez, Lola; Sánchez, Mónica . Músic/a : Vivaldi, Antonio .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
10/12/1992.
Autor/a : Magnet i Burch, Cristina . Coreògraf : Magnet i Burch, Cristina . Companyia : Companyia Magnet i Burch . Direcció : Magnet i Burch, Cristina . Escenografia : Quintana, Mònica . Il·luminació : Simarro, Constancio . Vestuari : Ramis, Ramon; Núñez, Carme; Langa, Toni; Español, Rosa . Ballarí : Arboç, Anna; Daussà, Helena; Gimeno, Rufo; Alsina, Mònica; Lee, Juan Carlos; Boada, Martí; Brossa, Sílvia; Leiva, Diego; Tarruella, Cristina; Tejada, Domingo; Vilanova, Maria; Vilella, Susana . Músic/a : Mompou, Frederic; Faure, Julien; Vivaldi, Antonio; Monteverdi, Claudio; Civit, Jordi; Bach, Johann Sebastian .
Temporada: 1991/92; 1992/93; 1993/94;
Estrena:
l'Atlàntida.
(Vic).
Xarxa de Teatres Públics de Catalunya.
28/03/1992.
Ballarí : Rodrigo, Víctor; Reyes, Óscar; Portillo, Paca; Merlos, Neus; Gisbert, Ramon; Dahl, Janine; Ariño, Maite . Adaptació : Rodrigo, Víctor . Coreògraf : Rodrigo, Víctor . Companyia : Vincles . Direcció : Ràfols, Mingo . Il·luminació : Barratxina, Peni . So : Ribas, Jordi .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
18/03/2000.
Ballarí : Gómez, Toni; Huetos, Alberto; López, Maureen; Fernández, Carlos; Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc; Paniagua, Caliope; Liaña, Noelia . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc . Escenografia : Patiño, Baltasar . Il·luminació : Patiño, Baltasar . Vestuari : Azzopardi, Lydia .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 03.
22/07/2003.
Ballarí : Cañadas, Manuel . Coreògraf : Cañadas, Manuel . Companyia : Perros en Danza . Direcció : Martínez, Marga . Escenografia : Narbona, Gonzalo .
Temporada: 2000/01; 2006/07;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (32a : 2001). Cicle Endansa.
06/06/2001.
Ballarí : Civera, Germana; Cortés, Jordi; Boza, Inés . Coreògraf : Civera, Germana; Cortés, Jordi; Boza, Inés . Companyia : Teatre Nacional de Catalunya . Direcció : Picó, Sol .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Tallers.
(Barcelona).
26/04/2007.
Ballarí : Noone, Thomas; Sánchez, Montse; Faura, Pere . Coreògraf : Noone, Thomas; Sánchez, Montse; Faura, Pere . Companyia : Teatre Nacional de Catalunya . Direcció : Picó, Sol .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Tallers.
(Barcelona).
26/04/2007.
Autor/a : Witzman Anaya, Alejandro . Coreògraf : Witzman Anaya, Alejandro . Companyia : Ballet Contemporani de Barcelona . Direcció : Boluda, Amèlia . Ballarí : García, Elena; Purtí, Joan; Dorca, Xevi; Suñol, Noemí; Boluda, Amèlia .
Temporada: 1995/96;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
26/12/1995.
Autor/a : Meneu, Gracel; Hernández, Pedro Pablo . Ballarí : Fernández, Marian; Benito, Mercedes; Rossi, Idoia; Nacher, Isabel; Meneu, Gracel; Cidoncha, Esther; Zamora, Amparo; Selma, Antonio . Adaptació : Nubla, Víctor; Mariño, Leo . Coreògraf : Meneu, Gracel; Cidoncha, Esther; Olivé, Núria; Nacher, Isabel; Zamora, Amparo . Companyia : Vianants Dansa . Direcció : Hernández, Pedro Pablo; Meneu, Gracel . Escenografia : Hernández, Pedro Pablo; Gisbern, Jordi .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Festival Internacional de Teatre (18è.).
02/05/1986.
Músic/a : Jaén, Roberto Carlos; Amador, Ramón . Cantant : Núñez, Antonio ("El Pulga"); Gelo, Vicente; Martín, Reyes . Ballarí : Hoyos, Cristina . Compositor/a : Rodríguez, José Luis . Coreògraf : Hoyos, Cristina . Companyia : Ballet Flamenco de Andalucía . Direcció : Hoyos, Cristina; Oller, Ramon .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Auditori del Camp de Mart.
(Tarragona).
30/06/2006.
Músic/a : Barcelona 216; Pich, Joan Antoni . Ballarí : Carvajal, Ferran . Compositor/a : Davies, Peter Maxwell . Coreògraf : Carvajal, Ferran . Companyia : Barcelona 216 . Direcció : Carvajal, Ferran; Albet, David; Albiach, Álvaro . Escenografia : Carvajal, Ferran . Il·luminació : Domènec, Maria . Vestuari : Carvajal, Ferran . Producció : Suñol, Noemí .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'Òpera de Butxaca i Noves Creacions (11a : 2006 : Barcelona / Tarragona).
04/11/2006.
Autor/a : Echegaray, Ferran . Coreògraf : Bergadà, Eulàlia . Direcció : Bergadà, Eulàlia . Il·luminació : Roca, Sergio ; Ubach, Toni . So : Naya, Marc . Vestuari : O’Keefe, Claire . Suports audiovisuals : López, Ventura . Producció : Mercat de les Flors; Teatre Principal de Palma . Ballarí : Clavel, Olga; Rossie, Evelyne; Naya, Marc; Torrents, Maria .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
11/12/2020.
Adaptació : Guadiana, Víctor . Compositor/a : Guadiana, Víctor; Sampela, Karo; Cortés, Yeray; Almarcha, José; González, Jaime . Coreògraf : Collado, Mariana; Chamorro, Carlos . Companyia : Suárez, Pablo; Cia Bojiganza . Direcció : Collado, Mariana; Chamorro, Carlos . Il·luminació : Pérez, David . Vestuari : Cabrera, Germán . Suports audiovisuals : Urrutia, Nacho . Intèrpret : Galeano, Eduardo . Cantant : Debel, Juan; Miguel, Llúcia de ; Diego, Loreto de . Ballarí : Collado, Mariana; Chamorro, Carlos .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Versus Teatre.
(Barcelona).
27/06/2017.
Autor/a : Ortega, Adrian; Daura, M.; Gómez de Segura, Mikel . Ballarí : Gori, Sianna; Shirley; Jackson, Lynne; Fornés, Fernando; Estrada, Joan; Tortosa, Conrado; Pirondello; Pipper; León, Eva . Músic/a : Llanes, Jordi; Barea, Manuel; Nacho M. . Compositor/a : Doncos, Jordi . Coreògraf : Michalsky, Suavek . Direcció : Coll, José María . Escenografia : Muñoz, José; Hermanos Salvador .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Arnau.
(Barcelona).
25/04/1985.
Ballarí : López, Maureen; Pagliaro, Roberta; Noone, Thomas; Guerrini, Giuliano; Gelabert, Cesc; Wilson, Kylie-Jane; Taylor, Sarah; Martínez, Núria . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Hebbel Theater Berlin; Teatre Nacional de Catalunya . Direcció : Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc . Escenografia : Gelabert, Cesc . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Lee, Samantha . Vestuari : Azzopardi, Lydia .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
02/04/2000.
Ballarí : Gutiérrez, Emili; Palau, Joan . Coreògraf : Moreso, Claudia . Direcció : Moreso, Claudia . Escenografia : Ruiz, Miquel . Producció : Lorente, Silvia .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
25/11/2012.
Ballarí : Ballet Visión 3 . Coreògraf : Alarcón, Elena . Direcció : La Maña (Giménez, Emilia); Mourreau, Marlene . Escenografia : La Teatreria; Salvadó, Jordi . Vestuari : Beato, Pepe; Parra, Pilar . Intèrpret : Ramos, Yolanda; Durán, Rodrigo; La Maña (Giménez, Emilia); Mourreau, Marlene .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
18/12/1997.
Direcció musical : Santiesteban, Alfonso . Coreògraf : Portillo, Alberto; Figueras, Carolina . Direcció : Richart, Rafael . Escenografia : Vda. de López y Muñoz; Salvador, Jordi; Salvador, Joan . Vestuari : Sitjes, Fernando . Producció : Colsada . Intèrpret : Cano, Maribel; Cano, Tina; Roca, Eugenia; Laguna, Emilio; Torner, Lluís; Oller, Ventura; Doris, Tania; Oar, Luis; Cuenca, Luis . Ballarí : Figueras, Carolina .
Temporada: 1982/83;
Estrena:
Teatro Apolo.
(Barcelona).
02/04/1983.
Ballarí : Ballet Diferente . Compositor/a : Eurythmics; Art of the Noise; Egea, Pepe; Diamond, Neil; Vila, Carlos; Ritchi, Lionel; Algueró, Augusto; Monroy, Alejandro . Coreògraf : Aresu, Giorgio . Companyia : Compañía de Bibí Andersen . Direcció : Serrano, Javier . Escenografia : Vera, Gerardo . Il·luminació : Astiano, Tano . Vestuari : Moreno, Pedro . Intèrpret : Andersen, Bibí; Campos, Javier de; Caifeo, Miquel; Elisé .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
01/11/1985.
Compositor/a : Riera, Jordi; Riba, Xavier . Coreògraf : Colomé, Montse; Puentes, Lola . Companyia : Ola & Tsè. Companyia de Dansa . Direcció : Colomé, Montse; Puentes, Lola . Escenografia : Colomé, Montse; Puentes, Lola . Ballarí : Puentes, Lola; Colomé, Montse .
Temporada: 1990/91; 1991/92;
Estrena:
Teatre Malic.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (2n : 1990).
01/11/1990.
Ballarí : Eulate, Ana; Recacha, Mercedes . Coreògraf : Eulate, Ana; Recacha, Mercedes . Companyia : Compañía Pendiente . Direcció : Eulate, Ana; Recacha, Mercedes . Il·luminació : Llongueras, Jordi .
Temporada: 1995/96; 1996/97; 1998/99; 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2005/06;
Estrena:
Plaça dels Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (15a : 1995 : Tàrrega).
10/09/1995.
Autor/a : Da Ponte, Lorenzo . Adaptació : Graells, Guillem-Jordi . Compositor/a : Martín i Soler, Vicent . Coreògraf : Ros, Agustí . Direcció : Montanyès, Josep; Savall, Jordi . Escenografia : Corbella, Llorenç . Il·luminació : Clot, Xavier . Vestuari : Oliva, César . Intèrpret : Duch, Mamen; Gàmiz, Rosa; García, Blanca; montanyès, Arnau; Salas, Carles; Sánchez-Cerrudo, Margarita; Torras, Jordi; Tur, Xavier; Boada, Martí; Alzina, Mònica; Capella Reial de Catalunya . Cantant : Peters, M. Angeles; Figueras, Montserrat; Fabuel, Gloria; Palacio, Ernesto; Palatchi, Stefano; Belaza, Fernando; Fresán, Iñaki; Garrigosa, Francesc . Ballarí : Dasí, Oscar; Ros, Agustí .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
23/02/1991.
Direcció musical : Roger, Xavier . Adaptació : Jaro (Serrano, José Luis) . Compositor/a : Roger, Xavier . Coreògraf : Méndez, Rafael; Méndez, Luis . Companyia : Méndez, Luis; Noctámbulos S.A. . Direcció : Fuentes Fernández-Prieto, Eduardo . Escenografia : Zaris . Il·luminació : Gas, Mario . Cantant : Méndez, Cristina . Ballarí : Méndez, Luis; Méndez, Rafael . Músic/a : Sacristan, Jordi; Roger, Xavier; Busquets, Josep; Gironell, Quim; González, Miquel; Martínez, Jordi; Asenjo, Alfonso .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Condal.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (2n : 1990).
07/11/1990.
Coreògraf : Vakulya, Zoltán; Quesada, Albert . Direcció : Quesada, Albert . Il·luminació : Dijck, Bert Van . So : Quesada, Albert . Vestuari : Durnez, Sofie . Producció : Albert Quesada – Klein Verzet vzw; Charleroi Danses; CCNR . Ballarí : Vakulya, Zoltán; Quesada, Albert .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (5è : 2016 : Barcelona).
02/12/2016.
Ballarí : Meerendonk, Matilde van der; Gómez, Toni; Lacalle, Ángeles; Bisetti, Maite; Vinyas, Natàlia; Mel·lo, Lali; Gella, Gloria; Mas, Marta; Peña, Álvaro de la; Coll, Guillermina . Compositor/a : Debussy, Claude; Schubert, Franz; Besses, Antoni; Ríos, Gustavo . Coreògraf : Peña, Álvaro de la; Coll, Guillermina . Companyia : Glub 29h13-D . Direcció : Coll, Guillermina . Vestuari : Coll, Guillermina; Peña, Álvaro de la; Roig, Jordi .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
La Fàbrica Espai de Dansa.
(Barcelona).
08/02/1986.
Compositor/a : Chopin, Frédéric; Red, Lou; The Pretenders; Monteverdi, Claudio . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc . Ballarí : Jodar, Toni; Koegel, Kurt; Potter, Lauren; Runde, Mónica; Vargas, Adolfo; Coll, Guillermina .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (2n : 1990).
10/12/1990.
Ballarí : Casas, Juny; Alonso, Roberto G. . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
04/02/2000.
Ballarí : Burgos, Guiomar; Quartucci, Simona; Berrenechea, Bea; Aguirre, Ana . Compositor/a : Garbarer, Joan . Coreògraf : Aguirre, Ana; Berrenechea, Bea; Quartucci, Simona . Companyia : Fuoridins . Direcció : Quartucci, Simona .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Plaça del Gas.
(Sabadell).
30 nits (1a : 2000 : Sabadell).
03/07/2000.
Coreògraf : Pericet, Olga . Direcció : Pericet, Olga; Ferrer, Carlota . Cantant : Inma "La Carbonera"; Lavi, Miguel . Ballarí : Ruiz, Paula; Pericet, Olga; Espejo, Conchi . Músic/a : Vega, Paco; Vistel, Jorge; Jiménez, Antonia .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
01/11/2019.
Ballarí : Díaz, Victória; Sako, Celia; Meza, Omar . Autor/a : Meza, Omar; Meza, Omar . Compositor/a : García de la Puente, Sergio . Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Meza, Omar . Escenografia : Butler, Miguel Ángel . Il·luminació : Aparicio, Ramón . Vestuari : Butler, Miguel Ángel . Producció : López, Francisco M. . Intèrpret : Cantero, José .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
La Sala Miguel Hernández.
(Sabadell).
25/11/2001.
Ballarí : Egurrola, Nerea; Carvajal, Ferran; Alcaraz, Eneko; Palau, Joan; Sant Funk, Sílvia; Margarit, Àngels; Noales, Asun . Músic/a : Bardagí, Pere; Lanza, Olvido; Vallvé, Montse; Fresno, Manuel M. del; Saura, Joan . Compositor/a : Saura, Joan; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); Festival Grec de Barcelona . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels; Corbella, Llorenç . Il·luminació : Capella, Ferran . Vestuari : Marquès, Antònia .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
21/07/1998.
Músic/a : Hangonyi, Barnabas; Peris, Llorenç; Saña, Oriol; Briceño, Ernesto; Gex, Elisabeth; Virus String Quartet . Ballarí : Bonin, Jaume; Clavel, Olga; Damian, Elline; Espejo, Eduardo; Gallinera, Ailleen; Marínez, Aleix; Mullens, Yester; Padriànova, Petra; Plee, Federico; Bones, Lily; Aragonès, Tomàs . Compositor/a : Saña, Oriol; Peris, Llorenç . Coreògraf : Campos, David . Companyia : Companyia de Ballet de Santa Coloma de Gramenet David Campos . Direcció : Campos, David; Saña, Oriol . Escenografia : Campos, David; Campoy, Josep . Il·luminació : Planas, Kiko . So : Ballbé, Jordi . Vestuari : Campos, David; Sabas, Irene . Suports audiovisuals : TV Works-Effio . Producció : Molner, Enric .
Temporada: 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
08/06/2006.
Ballarí : Vidal, Montse; Roc, Maite; Gutiérrez, Manon; Casas, Àngels . Coreògraf : Moreso, Claudia . Companyia : Nats Nus Nens . Direcció : Moreso, Claudia . Escenografia : Ruiz, Miguel . Il·luminació : Mira, Toni; Valls, Nani .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
16/02/2002.
Compositor/a : Shinjo, Toshihiro; Iijima, Suguru . Coreògraf : Kikuchi, Shohei . Companyia : Warabi-za . Direcció : Ono, Kooh . Escenografia : Tajima, Motoharu; Sumiya, Sumiya . Il·luminació : Maruyama, Narumi; Ookawa, Mitsuru . Ballarí : Adachi, Wahei . Músic/a : Shinjo, Toshihiro; Shichiku, Yoshiyuki; Suzuki, Tamiko; Takada, Kazumitsu .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (15è : 1991).
28/07/1991.
Ballarí : Cos de Dansa de l'Esbart . Compositor/a : Figueres, Joan . Coreògraf : Serra, Joan; Serra, Quim . Companyia : Esbart Sant Cugat . Direcció : Serra, Joan; Serra, Quim . Escenografia : Malaret, Carme . Il·luminació : Álvarez, José Luis . Vestuari : Paloma, Mercè . Intèrpret : Pujol, Lídia; Comes, Sílvia; Ferré, Pep; Cadafalch, Roser .
Temporada: 1996/97; 1998/99;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
15/02/1997.
Ballarí : Fernández, Marta; Grañé, Mercè; Garriga, Maria; Vázquez, Sol; Tapia, Isabel; Campo, Xaro; Rovira, Maria; Roque, Jaime; Castro, William . Músic/a : Briceño, Ernesto; Castillo, Roberto; Carmona, Lluís; Mataron, Martin . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Trànsit . Direcció : Rovira, Maria . Il·luminació : Valls, Xavier . Vestuari : Ciudad, Montse; Rovira, Maria .
Temporada: 2005/06; 2004/05;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Cicle La memòria dels que ballen (2005 : Barcelona).
21/09/2005.
Coreògraf : Olmo, Sara; Lunay, Victor . Companyia : Balletto di Siena . Direcció : Batti, Marco . Ballarí : Balletto di Siena; Tagliavia, Emanuela .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Girona).
18/05/2018.
Ballarí : Anderson, Dean; Taylor, Enddalyn; Thomas, Keith; Tompkins, Terri; Williams, Derek; Williams, Donald; Woodard, Leslie; Woodard, Laurie; Ward, Theara; Tyrus, Judy; Swayze, Linda; Sampson, Allen; Sampson, Allen; Rotardier, Judith; Phifer, Cassandra; Person, Melanie; Mallette, Adelaide; Smith, Lowell; Shellman, Eddie J.; Audain, Joselli; Austin, Anjali; Brooks, Tyrone; Burke, Lubie; Cipolla, Joseph; Davis, Darrell; Goree, James; Heerden, August van; James, Adam; Jonassaint, Carld; Lockett, Pierre; Magen, Hugues; McCarthy, Mitchell; McClain, Bernard; Sanchez, Willow; Saunders, Keith; Johnson, Christina; Hooks,Tassia; Johnson, Virginia; Graves, Lorraine; Attles, Lisa; Blackson, Rita; Brown, Karen; Castro, Marcia de; Crawford, Carol; Henry, Karen; Hall, Yvonne; Gordon, Kellye; Felix, Julie; Domínguez, Elena; Dabney, Stephanie; Hunter, Charmaine . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu . Adaptació : Michel, Carl . Compositor/a : Adam, Adolphe; Downes, Bob . Coreògraf : Perrot, Jules; Coralli, Jean; North, Robert . Companyia : Dance Theater of Harlem . Direcció : Mitchell, Arthur; Mitchell, Arthur; Michel, Carl; Rosenstock, Milton; Staplin, Boyd; Lamarche, David; Shook, Karel . Escenografia : Ter-Arutunian, Roube; Michel, Carl . Il·luminació : Prendergast, Shirley; Tipton, Jennifer; Sullivan, Paul . Vestuari : Michel, Carl; Ter-Arutunian, Roube .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
08/10/1985.
Ballarí : Quera, Tati; Montada, Isabel; Garzón, Magdalena; Dàvila, Anna; Basté, Ruth . Cantant : Coral Cantoria . Músic/a : Ahmed, Riadh; Rallo, Jordi; Kunça, Vladimir; Encinas, Míriam; Encinas, Alfons . Coreògraf : Basté, Ruth; Garzón, Magdalena; Montada, Isabel; Dàvila, Anna; Quera, Tati . Companyia : Coral Cantoria; Adangi . Direcció : Grosset, Josep Maria .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Carrer.
(Castelló d'Empúries).
Terra de Trobadors.
10/09/2000.
Autor/a : Molina, Rocío . Compositor/a : Riqueni, Rafael; Cortés, Yerai; Trassierra, Eduardo . Coreògraf : Molina, Rocío . Direcció : Molina, Rocío . Producció : Teatros del Canal; Chaillot Théâtre National de la Danse; Teatro Español; Danza Molina, SL . Ballarí : Molina, Rocío . Músic/a : Cortés, Yerai; Riqueni, Rafael; Trassierra, Eduardo .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
10/03/2023.
Ballarí : Sanchis, Maria del Mar; Arribas, Susana; Berdala, Alba; Bustamante, Marta; Bustamante, Norma; Merlos, Estela; Montfort, Ariadna; Nieto, Patricia; Puig Domènech, Alba; Angulo, Elísabeth . Compositor/a : Mas, Mario; Montoto, Santiago; Nyman, Michael . Coreògraf : Bustamante, Marta . Companyia : Sunhai . Direcció : Bustamante, Marta . Il·luminació : Pinto, Igor; Fraga, César . Vestuari : Bustamante, Marta; Puig Domènech, Alba .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Zona Nord.
(Barcelona).
19/09/1997.
Autor/a : Narros, Miguel . Compositor/a : Albéniz, Isaac; Lalo, Eduardo . Coreògraf : Alonso, Rodrigo; Esmeralda, Merche; Granero, José . Companyia : Merche Esmeralda y el Ballet Región de Murcia . Direcció : Esmeralda, Merche . Escenografia : Granero, José; D'Odorico, Andrea . Cantant : Cantero, Juan . Ballarí : Conesa, Eva ; Mexia, Malena; Morales, Fuensanta; Moreno, África; Alonso, Rodrigo; Navarro, José Luis ; Ortega, Luis; Palacios, Javier; Rodríguez, Eva ; Solano, Fernando; Uria, Beatriz ; Vilan, Carlos; Andrés, Elvira; Argenta, Bruno ; Jiménez, Óscar; Capdevila, Elena ; Domínguez, Virginia; Esmeralda, Merche; Bella, Olivia; Fuente, Miguel; Villalba, Miguel Ángel ; Asensio, Blanca ; Artíguez, Trinidad; Habichuela, Luis ; Jiménez, José . Músic/a : Guadina ; Gómez, José Carlos .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
28/02/1991.