Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1,096 - 1,110 de 1,700
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Ballarí : Minim, Rushlan; Zahkarov, Veinamin; Berenona, Tatiana; Fadeeva, Ekaterina . Músic/a : Orquestra de l'Òpera de Bielorússia . Compositor/a : Katxaturian, Aram . Coreògraf : Yelizariev, Valentin . Companyia : Ballet Nacional de Bielorússia . Direcció : Koliadko, Nikolái; Yelizariev, Valentin .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Palau d'Esports.
(Barcelona).
19/03/1999.
Ballarí : Ballet Nacional de Bielorrusia . Músic/a : Orquestra Nacional de Bielorrusia . Coreògraf : Yelizariev, Valentin .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Palau d'Esports.
(Barcelona).
18/03/1999.
Compositor/a : Drigo, Riccardo; Levenshold, Herman . Coreògraf : Perrot, Jules; Saint-Léon, Arthur; Petipa, Marius . Companyia : Pugni, Cesare; Ballet de Sant Petersburg. Estrelles del Kirov . Direcció : Vikharev, Serguei . Ballarí : Lijovskaya, Olga; Kullik, Margarita; Kim, Vladimir; Chechinkova, Olga; Vaziev, Makhar; Vijorev, Serguei .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
14/12/1991.
Músic/a : Nel·lo, Daniel; Crespo, David; Fuks, Martín; Swanson, Miriam . Ballarí : Navarrete, Teresa; Castro, Susana; García Sáez, Mario; Cabeza de Vaca, María; Welckert, Guillermo; García Angulo, Maria Àngels . Compositor/a : Serradesanferm, Guim; Crespo, David . Coreògraf : Welckert, Guillermo; Cabeza de Vaca, María; García Sáez, Mario; García Angulo, Maria Àngels; Navarrete, Teresa; Castro, Susana . Companyia : Erre que Erre Danza . Direcció : Erre que Erre Danza . Escenografia : Mheen, Irene van de . Il·luminació : Rigual, Carles . Vestuari : Erre que Erre Danza . Suports audiovisuals : Morales, Guillem . Producció : Bergamo, Margherita .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre de Salt.
(Salt).
Temporada Alta 06. Festival Internacional de Teatre (15a : 2006 : Girona / Salt].
02/12/2006.
Compositor/a : Iglesias, Alberto; Maristany, Xavier; Torge, Henry; Houppin, Serge . Coreògraf : Cidra, Bebeto . Companyia : Companyia de Dansa Bebeto Cidra; Lanònima Imperial . Escenografia : Vélez, Patricio; Thome, Elmar . Il·luminació : Engle, Claude . Vestuari : Ferrer, Neus . Ballarí : Hernández, Inés; Cidra, Bebeto; Asensio, Sofía; Calvitti, Viviane; Gutiérrez, Emilio; Marian, Lucia; Medina, Eva; Alegado, Joe . Músic/a : Yas-Kas; Maristany, Xavier .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
16/01/1995.
Ballarí : Nebot, Nel·lo; Cobos, Jesús; Rubirola, Anna; Coll, Eva . Compositor/a : Belda, Carles; Bélez, Pablo . Coreògraf : Nebot, Nel·lo; Cobos, Jesús; Rubirola, Anna; Coll, Eva . Companyia : Iliacan . Direcció : Peña, Álvaro de la .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre La Lira.
(Tremp).
05/12/2005.
Ballarí : Alonso, Guillem; Font, Roser; Molins, Laia; Meléndez, Jep . Coreògraf : Alonso, Guillem; Moros, Isabel . Companyia : Barcelona Rhythm Tap . Direcció : Alonso, Guillem .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
04/06/1999.
Compositor/a : Corner, Philip; Couperin, François . Coreògraf : Oliva, Julián; Rosselló, Empar . Companyia : Companyia Pegaso . Direcció : Rosselló, Empar . Escenografia : Guinovart, Josep . Ballarí : Clemence, Quentin; Rosselló, Empar .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
Dilluns Dansa.
05/11/1990.
Compositor/a : Tejedor, Dani . Coreògraf : Cereza, Hansel . Ballarí : Blanco, Nacho; Ayala, Eli .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Ciutat Flamenco (24è : 2017 : Barcelona).
19/05/2017.
Autor/a : Maya Sein, Jon . Compositor/a : Azurza, David; Cobo, Luis Miguel . Coreògraf : Fridman, Sharon . Companyia : Cia. Kukai Dantza . Il·luminació : Bernués, David . So : Agüero, Ángel . Vestuari : Giménex, Ikerne . Cantant : Azurza, David; Cor de noies de l'Orfeó Català . Ballarí : Vesga, Nerea; Aizpuru, Izar ; Huarte, Ibon; Gil, Eneko; Maya, Alain; Mitxelena, Urko .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
21/02/2020.
Ballarí : François, Charles; Saunier, Johanne . Autor/a : Joji Inc. . Compositor/a : Delmrue, Georges; The Staples Singers; Zorn, John; Hanrahan, Kip; Parton, Dolly; Sivaraman, Umayalpuram K.; Deleure, Georges . Coreògraf : Soupart, Isabella; De Keersmaeker, Anne Teresa; The Wooster Group . Companyia : Joji Inc. . Escenografia : Clayburgh, Jim . Il·luminació : Clayburgh, Jim .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
24/03/2006.
Autor/a : Dickens, Charles . Ballarí : Cancillo, Luis; Brossa, Sílvia; Arnal, Ramon; Tarruella, Cristina . Compositor/a : Kodály, Zoltán; Bach, Johann Sebastian; Shostakovich, Dimitri; Hasse, J.A. . Coreògraf : Magnet, Cristina . Companyia : Dos de Tres; Magnet i Burch Companyia de Dansa . Direcció : Davies, Benjamin . Il·luminació : Pladevall, Tomàs . Vestuari : Araujo, María .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Cirviànum.
(Torelló).
Perifèrics ' 96.
26/10/1996.
Ballarí : Guillem, Sylvie; Lepage, Robert; Maliphant, Russell . Coreògraf : Guillem, Sylvie; Lepage, Robert; Maliphant, Russell .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
15/07/2009.
Ballarí : Méndez, Rafael; Español, Toni; Méndez, Lluís; Farnier, Gaëtan; Beltran, Maria; Cañal, Margaux; Florensa, Maria . Autor/a : Camut Band . Coreògraf : Satorra, Jordi; Alonso, Guillem; Méndez, Rafael; Español, Toni; Méndez, Lluís . Companyia : Camut Band Junior . Direcció : Camut Band . Producció : Kiting Kita S.L. .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/11/2021.
Ballarí : Brncic, Constanza . Músic/a : Rossell, Oriol . Compositor/a : Rossell, Oriol . Coreògraf : Brncic, Constanza .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
SGAE.
(Barcelona).
Dies de dansa. 10è Festival Internacinal de Dansa en Paisatges Urbans.
16/09/2001.