Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
961 - 980 de 1,568
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Ballarí : Trush, Pavel; Carrión, Fernando; Roque, Jaime; Scott-Gilbert, Corey; Ruz, Antonio; Kostrzewski, Misha; Cezario, Bruno; Bordato, Eneka; Costa, Louis-Clément da; Jiang, Yang; Li, Hong Jung; Mattavelli, Francesca; Otagaki, Yu; Piatka, Jerôme; Quinaou, Kevin; Terrasse, Denis; Laizet, Franck; Gallofré, Cristina; François, Amandine; Grelat Dupont, Peggy; Delabie, Dorothée; Presta, Ana; Knight, Caelyn; Lee, Sora; Bernard, Coralie; Riquet, Marie . Compositor/a : Willems, Thom . Coreògraf : Forsythe, William . Companyia : Ballet de l'Opéra de Lyon . Direcció : Loukos, Yorgos . Escenografia : Forsythe, William; Simon, Michael . Il·luminació : Forsythe, William; Simon, Michael . Vestuari : Forsythe, William .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
09/06/2006.
Músic/a : El Porrito; Garzón, José Manuel; Losada, Vaqui; Losada, Diego; Parrilla, Juan; Salinas, Pablo Luís; Favier, Fernando; Porrina, Ramón; El Bandolero; García, Úrsula; Martínez, Hugo; Carramolino, Carlos . Ballarí : Cortés, Joaquín . Cantant : Reyes, Ana de los; Manzano, Charo; Carbonell, Antonio; Potito, Juañares . Companyia : Gitana Producciones S.L. . Direcció : García Biosca, José Ma; Durán, Alfonso .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
07/03/2001.
Autor/a : Morales i Pujolar, Oriol . Direcció : Serra, Dani . Escenografia : Sanjuan, Juli . Il·luminació : Alabert, Txema . Producció : Marià Llop . Intèrpret : Alabert, Rebecca; Porta, Laura . Ballarí : Sanjuan, Juli . Músic/a : Maculé, David .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Sala La Planeta.
(Girona).
18/04/2018.
Ballarí : Cardona, Claudia; Tragant, Olga; Roca, Maria . Compositor/a : Klezmer; Morricone, Ennio; Lizards, L.; Byrne, David; Zorn, John . Coreògraf : Tragant, Olga . Companyia : Tragant Dansa . Direcció : Tragant, Olga . Escenografia : Amigó, Jaume .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
04/11/1999.
Compositor/a : Morales, Miguel; Brito, Ángel; Sánchez, Rosa; Morales, Miguel . Autor/a : Kònic . Ballarí : Mestre, Montserrat . Construcció objecte : Brito, Ángel . Companyia : Kònic . Direcció : Kònic . Escenografia : Kònic . Il·luminació : Rey, Ramón .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Teatre Malic.
(Barcelona).
14/02/1986.
Cantant : Segarra, Mariona; Ysamat, Uma . Ballarí : Martínez, Maribel; Castro, Leo . Músic/a : Segarra, Mariona; Ysamat, Uma . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Direcció : Picó, Sol . Vestuari : Civil, Valeria . Intèrpret : Castro, Leo; Martínez, Maribel .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre de Salt.
(Salt).
Temporada Alta 05. Festival Internacional de Teatre (14a : 2005 : Girona / Salt].
04/11/2005.
Direcció musical : Jarana, Paco . Autor/a : Eva Yerbabuena (Garrido, Eva María) . Coreògraf : Eva Yerbabuena (Garrido, Eva María) . Direcció : Eva Yerbabuena (Garrido, Eva María); Jarana, Paco . Escenografia : Palacios, Vicente . Il·luminació : Ortiz, Florencio . So : Meñaca, Manu . Ballarí : Jiménez, Fernando; Córdoba, Mercedes de; Guerrero, Eduardo; Eva Yerbabuena (Garrido, Eva María); Lozano, Christian; Moreno, María; Franco, Lorena . Músic/a : Coronel, Antonio; Jarana, Paco .
Temporada: 2009/10; 2016/17;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (34è : 2010).
31/07/2010.
Companyia : Vincent Dance Theatre . Direcció : Vincent, Charlotte . Il·luminació : Harrison, James . Ballarí : Lubos, Aurora .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (32è : 2008).
19/07/2008.
Autor/a : Cabrera, Enrique . Compositor/a : Cobo, Luis Miguel . Coreògraf : Cabrera, Enrique . Direcció : Cabrera, Enrique . Escenografia : Sanz, Elisa . Il·luminació : Yagüe, Pedro . Vestuari : Sanz, Elisa . Suports audiovisuals : Luna, Álvaro . Producció : Festival Grec de Barcelona; Aracaladanza . Ballarí : Plaza, Raquel de la; Arija, Carolina; Brea, Jorge; Rodríguez, Aleix; Trueba, Jimena; Luis, Jonatan de .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Teatre Condal.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
15/07/2022.
Adaptació : Gade, Axel . Coreògraf : Gasa, Enric . Direcció : Gasa, Enric . Escenografia : Lauckner, Helfried . Vestuari : Edelbauer-Heiss, Brigit . Ballarí : Tarragüel, Paula; Campo Vecino, Carlos; Marangio, Marco; Marseglia, Gabriel; Segeta, Martín; Ullate, Josué; Swintek, Olivia; Nishii, Sayumi; Greenberg, Anna; Fernández, Pilar; Danesi, Camilla ; Cissé, Oumy; Brandi, Lara; Amorotti, Alice; Winkle, Samuel .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
La Factoria Cultural.
(Terrassa).
40a. Temporada BBVA de Dansa.
13/05/2023.
Adaptació : Gade, Axel . Coreògraf : Gasa Valga, Enrique . Direcció : Gasa Valga, Enrique . Escenografia : Lauckner, Helfried . Il·luminació : Seebacher, David . Caracterització : Spalatro, Marisa di . Vestuari : Edelbauer-Heiss, Brigit . Ballarí : Venturato, Locke; Ito, Mitsuro; Guo, Mingfu; Tarragüel, Paula; Nishii, Sayumi; Chamochumbi Castro, Sandra; Swintek, Olivia; Fernández, Pilar; Marseglia, Gabriel; Winkler, Samuel; Segeta, Martín; Greenberg, Anna; Anastasi, Michele; Danesi, Camilla ; Amorotti, Alice; Brandi, Lara; Presti, Marco Lo . Músic/a : Ito, Mitsuro; Presti, Marco Lo; Timofeeva, Valérie .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Factoria Cultural de Terrassa.
(Terrassa).
40a. Temporada BBVA de Dansa.
14/05/2023.
Autor/a : Palomar, Enric . Ballarí : Córdoba, Pedro; Ayala, Eli . Músic/a : Vilaprinyó, Jordi; Teixidó, Anna; Espasa, Daniel; Peris, Neus; Vila, Ignasi; Armengol, Robert; Domínguez, David . Cantant : Valero, Marta; López, Pablo; Martínez, Xavier; Navarro, Mónica; Levia, Raúl; Hinojosa, María . Compositor/a : Palomar, Enric . Coreògraf : La Torre, Javier . Companyia : Taller de Músics; L'Auditori de Barcelona . Direcció : Palomar, Enric .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
L'Auditori.
(Barcelona).
Cicle Visions'06.
20/04/2006.
Ballarí : Galán, Laura . Autor/a : Rubianes, Pepe . Companyia : Fila 7 . Direcció : Rubianes, Pepe . Escenografia : Belart, Antonio . Il·luminació : Parramon, Josep . Vestuari : Belart, Antonio . Intèrpret : Pere, Emili; Pérez, Silvana; Roca, Ainoha; Brañas, Xesús; Bermejo, Míriam; Benet, Eloi; Molina, Maite; Jiménez, Alejandra; Labarri, Esteban; Minaya, Jonatan .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Club Capitol. Sala 2.
(Barcelona).
18/01/2006.
Autor/a : Beuter, Juana María; Beuter, Juana María; Beuter, José; Beuter, José . Ballarí : Herrada, María Dolores . Cantant : Torre, Magdalena; Cor-trapunt . Compositor/a : Beuter, José . Direcció : Beuter, José; Beuter, Juana María .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre de l'Eixample.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
26/06/1998.
Adaptació : Cerro-Ferran, Francesc . Direcció : Cerro-Ferran, Francesc . Suports audiovisuals : Vinuesa, Ivo . Intèrpret : Fabra, Belén . Ballarí : Sambola, Sara . Músic/a : Bové, Aleix .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
06/04/2021.
Ballarí : Buckley, Anne; Egan, Helen; Norris, Gillian; Flynn, Bernardette; Nolan, Daire; Bailey, Desmond; O'kane, Demian; Flatley, Michael . Autor/a : Flatley, Michael . Compositor/a : Hardiman, Ronan . Coreògraf : Flatley, Michael . Companyia : Michael Flatley . Direcció : Flatley, Michael . Escenografia : Woodruff, Patrick; Park, Jonathan . Vestuari : Blanc, Sue .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Palau Sant Jordi.
(Barcelona).
23/04/1999.
Cantant : Rubio, Jorgre ("El Canastero"); Anillo, José; Vizárraga, María . Músic/a : Rey, Antonio; Vicentí, Román . Ballarí : Fernández, Juan Antonio ("Barullo"); Montoya, Pilar ("La Faraona"); Fernández Montoya, Antonio ("Farruco"); Montoya, Rosario ("La Farruca") . Coreògraf : Fernández Montoya, Juan Manuel ("Farruquito") . Direcció : Fernández Montoya, Juan Manuel ("Farruquito") .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
De Cajón! Festival Flamenco de Barcelona (2006).
27/06/2006.
Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Wassilew, Teodoro; Labinsky, Alexandre . Direcció : Steimann, Michel; Sanine, A. . Cantant : Stroukoff, B; Sadoven, Helene ; Militch, Ana; Maltzeff, Jean; Niedra, Juan; Jurenieff, Georges; Kaidanoff, Constantin; Zaporogetz, Kapiton; Possemkowsky, Georges; Wassilew, Nicolai; D'Arial, Michel; Andronoff-Elsky . Ballarí : Gimeno; Lajoie; Cuadras; Bologovskoï, W.; Jacquemin; Kochanovsky, S.; Moïseenko, N.; Pelnen, J.; Stark, N.; Hild; Andrée; Barache, T.; Blotzkaïa, J.; Jourenieva, A.; Filippova, M.; Labinskaya, J.; Polesskaya, N.; Orlowa, Olga; Trutovskaya, Helena; Magriñà, Joan; Angelita . Músic/a : Capdevila, Antoni .
Temporada: 1929/30;
Estrena:
Gran Teatro del Liceo.
(Barcelona).
17/12/1929.
Autor/a : Belda, Carmina S.; Morau, Marcos . Coreògraf : Morau, Marcos . Companyia : Cia Led Silhouette . Direcció : Morau, Marcos; Cia Led Silhouette . Escenografia : Pascual, David . Il·luminació : Mendizabal, Andoni . So : Saavedra, Juan Cristóbal . Suports audiovisuals : Iriarte, Iñaki; Rodríguez, Marina . Producció : Cia Led Silhouette . Intèrpret : Zuñiga, Oier . Ballarí : Rodríguez, Martxel; López, Jon .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre .
(Salt).
Festival Temporada Alta (31è : 2022 : Girona).
18/11/2022.
Direcció musical : Estellés, José Luis . Autor/a : Brecht, Bertolt . Direcció : Amat, Frederic . Vestuari : Araujo, María . Producció : Elsinor . Cantant : Carewe, Mary ; Coro Tenebrae . Ballarí : Allard, Catherine . Músic/a : Joven Orquesta Nacional de España .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatro Arriaga.
(Bilbao).
18/03/2008.