Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
501 - 550 de 1,154
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Compositor/a : Ravel, Maurice . Coreògraf : Horta, Rui; Duato, Nacho; Stromgren, Jo; Iturrioz, Carlos; Kylián, Jirí . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Duato, Nacho; Kylián, Jirí . Il·luminació : Stromgren, Jo; Caboort, Joop; Azorín Serveis Escènics; Duato, Nacho; Fischtel, Nicolás . So : Azorín Serveis Escènics . Vestuari : Duato, Nacho; Visser, Joke; Comella, Uia; garnier, Catherine; Selma, Maribel . Ballarí : Hernández, Héctor Telémaco; Jelic, Aleska; Martín, Sonia; Sayago, Luís Eduardo; Schneider, Jan; Soler, Tamara; Bendini, Daniela; Sánchez, Ana M.; Roelofsen, Marijn; Hernández, Cleofé; Gómez, Iker; Fernandez, M. Eugenia; Cester, Elena; Canals, Marta; Galera, Gemma . Músic/a : Bonet, Maria del Mar; Baró, Nelsa; Painkiller; Autechre; Flugschädel; Pitch Shifter; Scorn; death prod; Grieg, Edvard; Fear Factory; Dall'Osto, Diego .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
09/03/2002.
Ballarí : Guerrero, Enrique; Anciola, Cristina de; Bustinduy, Lydia; Gallofré, Cristina; Alpañez, María Pilar; Villalta, Francisco; Cumplido, Jaume; Humet, Josep . Músic/a : Infiesta, Robert . Compositor/a : Bonet, Maria del Mar . Coreògraf : Hanna, Jennifer; Duato, Nacho; Oller, Ramon; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad; Duato, Nacho . Il·luminació : Albir, Mingo; Paré, Gabriel; Naharin, Ohad; Fischtel, Nicolás . Vestuari : Selma, Maribel; Duato, Nacho; Naharin, Ohad .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
CCCB. Pati de les dones.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
30/06/1998.
Compositor/a : Beltrán Ruiz, Pablo; Vivaldi, Antonio; Martínez Ñoño, Antonio; Ravel, Maurice; Ford, Carl; Faith, Percy . Coreògraf : Kylián, Jirí; Baeza, Ramón; Sánchez, Montse; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre; Couperin, François . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad; Kylián, Jirí . Il·luminació : Barratxina, Peni . So : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Vestuari : Naharin, Ohad; Blasi, Sorne; Visser, Joke . Ballarí : Derganc, Andrei; Blasco, José; Bàguena, Elia; Ara, Javier; Casasola, Ana; Taugbol, Nils Enric; Martín, Andrea; Damasceno, Raphael Philipe; Frau, Nicolàs; Garcia, Natalia; Good Fellow, Jèssica; Collins, Catherine; Lin, Mathilde; López, Enrique; Pérez, Marina; Ruíz, Luis Jerónimo; Ishida, Mari . Músic/a : Mercader, Nan; Baró, Nelsa .
Temporada: 2014/15; 2015/16; 2016/17;
Estrena:
Théâtre du Passage.
(Neuchâtel (Suïssa)).
15/03/2015.
Ballarí : Canals, Marta; Gabarre, Cristina; García, Susana; Hernández, Hèctor; Huertas, Diana; Jelic, Aleska; Palazzo, Manuel; Cester, Elena; Sasplugas, Olga; Sayago, Luís Eduardo; Tommaso, Cosimo de; Hernández, Cleofé; Martín, Sonia; Coll, Guillermina . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Oller, Ramon; Horta, Rui; Vandekeybus, Wim; Torroja, Eduardo; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre; Teatre Nacional de Catalunya . Escenografia : Horta, Rui; Naharin, Ohad . Il·luminació : Horta, Rui; Naharin, Ohad; Montesinos, Gloria; Azorín Serveis Escènics . So : Azorín Serveis Escènics . Vestuari : Selma, Maribel; Prunés, Isidre; Bofarull, Xeles de; Naharin, Ohad; Horta, Rui . Músic/a : Baró, Nelsa .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
03/05/2001.
Ballarí : Gómez, Robert; Kerremans, Jori; Dahlin, Dan-Erik; Hierro, Anna; Altés, Anna; Asensio, Imma; Badalamenti, Gaetano; Bergadà, Eulàlia; Angelo, Ares d'; Keskinen, Annamari; Kim, Hyung-Bo; Nogal, Lorena; Merlos, Estela; Macquet, Arnaud; Sarli, Guido; Lev, Yuval; Albanese, Sílvia; Coll, Guillermina; Meerendonk, Mathilde van de ; Guiu Sagarra, Núria . Compositor/a : De Lacour, Marcelle; Simone, Nina; Painkiller; Autechre; Scorn; Pitch Shifter; Flugschädel; Fear Factory; Balagué, Ramón; Ros, Edmundo; Vivaldi, Antonio . Coreògraf : Stromgren, Jo; Bonachela, Rafael; Ekman, Alex . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Il·luminació : Stromgren, Jo; Kurth, Alex; Degira Tècnics; Azorín, Paco . So : Degira Tècnics . Vestuari : garnier, Catherine; Selma, Maribel; Spastor; Comella, Uia . Producció : Miñana, Mireia . Músic/a : Silva, Carlos .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
26/07/2007.
Autor/a : Oriol, Jordi . Compositor/a : Baldomà, Josep Maria . Coreògraf : Ayguadé, Eulàlia . Direcció : Ayguadé, Eulàlia . Escenografia : Salvà, Xesca . Il·luminació : Piccoli, Fabiana . Producció : Temporada Alta; Mercat de les Flors; Elclimamola; Festival Bolzano Danza . Ballarí : Sinniger de Salas, Diego; Rostaing, Marlène; Coutsier, Nick; Calsina Forrelland, Anna .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Casa de la dansa.
(Barcelona).
01/03/2018.
Coreògraf : Cardoner, Jordi . Companyia : La sota de bastos . Direcció : Cardoner, Jordi . Escenografia : Canosa, Eulàlia . Il·luminació : Albir, Mingo . Vestuari : Abril, Josep . Ballarí : Extremiana, Mònica; Cardoner, Jordi; Teixidor, Eduard . Músic/a : Riera, Jordi .
Temporada: 1992/93; 1993/94;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Girona).
20/02/1993.
Autor/a : Denk, Andreas . Coreògraf : Denk, Andreas . Escenografia : Denk, Andreas; Steenvoorden, Pink . Il·luminació : Steenvoorden, Pink . Vestuari : Ijsseldijk, Dorine van . Ballarí : Porre, Wannes de; Gorski, Edita; Beese, Lisa; Gram Bentsen, Nanna .
Estrena:
Ballarí : Tàpies, Isabel; Rubio, Imma; Roblas, Anna; Quartucci, Simona; Dilley, Carol; Aguirre, Ana . Adaptació : Botella, Javier . Coreògraf : Dilley, Carol . Companyia : Companyia Carol Dilley . Direcció : Dilley, Carol . Il·luminació : Carvajal, Menu .
Temporada: 1996/97; 1997/98; 1998/99;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
10/07/1997.
Autor/a : Brossa, Joan; Espriu, Salvador . Ballarí : Cañadas, Manuel; Las Cigarreras, Banda de Cornetas y Tambores; Coral Polifónica Isla Cristina; Jiménez, Inmaculada; Macías, Juanjo; Romero, Juan; Trujillo, Belén; Trujillo, Susana; Álvarez-Ossorio, Leonor; Andany, María Jesús; Grup de Grallers de l'Acord . Cantant : Távora, Salvador; Trujillo, Susana . Músic/a : Berraquero, Manuel; Amaya, Joaquín . Coreògraf : Távora, Salvador . Companyia : La Cuadra de Sevilla . Direcció : Távora, Salvador . Escenografia : Távora, Salvador . Il·luminació : Drillon, Lilyane; Dubois, Jean François . Vestuari : Fridor . Intèrpret : Trujillo, Susana; Álvarez-Ossorio, Leonor; Tábora, Concha .
Temporada: 1994/95; 1995/96;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
17/02/1995.
Ballarí : Veit, Kristina; Salas, Manel; Silva, Glaub Charles da; Cobos, Olga; Cobos, Jesús; Arrue, Iker . Compositor/a : Iiudine, Maxim . Coreògraf : Cobos, Olga; Mika, Peter . Companyia : CobosMika Company . Escenografia : Mika, Peter . Il·luminació : Mika, Peter; Kunitsch, Michael . So : Iiudine, Maxim . Vestuari : Cobos, Olga .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
01/03/2007.
Autor/a : Rossini, Gioacchino; Sterbini, Cesare . Ballarí : Bes, Manolo; Criado, Ana; Dorca, Xevi; Gimeno, Rufo; Goulart, Susana; Labiano, Nathalie; López, Maureen; Salas Serrano, Ricardo; Serrano, Marina; Villalta, Francisco; Viñas, Natàlia; Utrera, Ana de . Cantant : Villavecchia, Xavier; Cor Lieder Càmera; Arquimbau, Enric; Martínez-Castignani, Enric; Mentxaka, Itxaro; Òdena, Àngel; Monar, Isabel; Palatchi, Stefano; Ferrer, Josep; Comas, Antoni . Músic/a : Orquestra de Cadaqués . Companyia : Festival Castell de Peralada; Institut Valencià de la Música . Direcció : Santos, Carles; Vila, Josep; Ramos, Gloria Isabel . Escenografia : Roqué, Mariaelena . Il·luminació : Lee, Samantha . Vestuari : Roqué, Mariaelena . Intèrpret : Herrera, David; Tugues, Alejandra; McClure, Mac .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (14a : 2000).
04/08/2000.
Autor/a : Compagnie XY . Coreògraf : Touzé, Loïc . Companyia : Compagnie XY . Il·luminació : Millet, Vincent . Vestuari : León, Nadia . Producció : EPPGHV-Parc de La Villette; L’Equinoxe - Scène Nationale de Châteauroux . Intèrpret : Beylier, Gwendal ; Hugo, Jérôme ; Bouseta, Mohamed ; Guimard, Romain ; Samacoïts, Thomas ; Berthias,Thibaut ; Lavabre, Xavier; Oegema, Zinzi ; Sendron, Guillaume ; Mercier, Evertjan ; Dariès, Emmanuel; Allal, Nordine; Valle, Amaia; Somoza, Andrés; Caen, Airelle; Noel, Alice; Jornot, Ann-Katrin ; Thirion, Antoine ; Liotard, Aurore ; Vergnaud, Charlie ; Badia Hernández, David; Coll Povedano, David ; Dulon, Denis . Ballarí : Guiffes, Aude ; Mencia, Philippe .
Temporada: 2014/15;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (39è : 2015).
27/07/2015.
Ballarí : González, Sònia; Karim Karim; Jané, Pere; Vicente, Imma; Guitart, Nausica; Coll, Eva . Coreògraf : Peña, Álvaro de la . Direcció : Dueso, Manel; Peña, Álvaro de la . Escenografia : Cámara, María de la . Il·luminació : Inglés, Eduard .
Temporada: 1998/99; 2001/02;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
Les Eines del Coreògraf.
02/11/1998.
Músic/a : Marín, Miguel . Ballarí : Navarrete, Teresa; García Sáez, Mario . Compositor/a : Marín, Miguel . Coreògraf : García Sáez, Mario; Navarrete, Teresa . Companyia : Erre que Erre Danza . Escenografia : Erre que Erre Danza . Il·luminació : Rigual, Carles . Vestuari : Erre que Erre Danza . Suports audiovisuals : Salas, Ricardo .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance (2a : 2007 : Barcelona).
28/02/2007.
Autor/a : Waltz, Sasha; Sandig, Jochen . Coreògraf : Waltz, Sasha . Il·luminació : Danilsen, Olaf . Vestuari : Lepore, Jasmin . Producció : Sasha Waltz & Guests . Ballarí : Ernesto, Edivaldo; Suárez Gómez, Joel; Rodríguez, Orlando; Rivera Blanca, Aladino; Randrianantenaina, Zaratiana; Mualem, Michal; Leso, Annapaola; Pretoro, Davide De; Figueiredo, Melissa; Hwang, Hwanhee .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
07/04/2022.
Músic/a : Ryapolova, Viktoriya; Largo, Luigi; Mainz, Jens Peter; Hermann, Claudius . Ballarí : Bolotov, Ilya; Babajanyan, Artur; Zhu, Duosi; Wang, Yi; Volk, Yuriy; Vincent, Alice; Varga, Josef; Spagnol, Evelyne; Shankardass, Nandita; Seillan, Anne-Laure; Segers, Dirk; Sebestyén, Ákos; Safronkine, Vitali; Cabaleiro Campo, Ruben; Calderón, Ana; Chu, Kuei-Hsien; Boisnon, Jean-François; Watanabé, Kyoro; Strejeck, Janina; Schittenhelm, Julien; Sassani, Matilde; Rigg, Laurence; Monguillot, Elsa; Molino, Mariateresa; Mariner, Viola; López Ponilla, Carla; Gulyás, Virág; Ehrensperger, Sandra; Quaresma, Ana Carolina; Portugal, Filipe; Petit, François; Karchai, Pornpim; Jermakov, Stanislav; Grigoryan, Arman; Govoroukhine, Dmitri; Fukuoka, Yudai; Bledsoe, Matthew; Babenko, Anatole; Alexi, Kusha; Seh Yun Kim; Kiritchenko, Nicolai; Kiritxenko, Oleksandr; Nevado, Pilar; Murillo, Iker; Moret González, Amílcar; Moraes, Juliana; Miqueo Vaquero, Diana; Mihaylova, Galina; Mendizábal, Itziar; Han, Yen; Maltarolli, Fabiana; Martins, Roberta; Martirosyan, Vahe . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Spoerli, Heinz . Companyia : Ballet de Zuric . Escenografia : Cavero, Sergio . Il·luminació : Gebhardt, Martin . Vestuari : Spoerli, Heinz .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
19/01/2006.
Coreògraf : Forsythe, William . Direcció : Watkin, Aaron . Escenografia : Forsythe, William . Il·luminació : Forsythe, William . Vestuari : Forsythe, William; Takeshima, Yumiko . Ballarí : Bubenícêk, Jiri; Richardson, Courtney; Lacey, Julian Amir; Schmidt, Johannes; Schäferhoff, Jenni; Ouzounis, Casey; Weiss, Julia; Bauch, Christian; Presta, Ana; Martínez, Raquel; Tucker, Michael; Vinograd, Sonia; Pio Ricci, Francesco; Vostrotina, Elena; Lee, Sangeun; Gileva, Svetlana; Hay, Sarah; Coumes-Marquet, Raphaël; Veginy, Denis; Vallejo, Jon; Kerr, Chantelle; Beach, Caroline; Zhu, Duosi; Casier, Jan; Voranger, Fabien .
Temporada: 2014/15;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
20/02/2015.
Músic/a : Birntraum, Alexander . Ballarí : Roy, Xavier le; Huber, Anna . Compositor/a : Bley-Borkowski, Wolfgang; Birntraum, Alexander . Coreògraf : Roy, Xavier le; Huber, Anna . Companyia : Anna Huber; Cia. Le Kwatt . Escenografia : Reuther, Thilo . Il·luminació : Reuther, Thilo . Vestuari : Zysk, Inge .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (29a : 1998).
13/06/1998.
Ballarí : Simeoni, Sara; Santucci, Christina; Micani, Isida; Vigna, Alessandra; Orselli, Sara; Rocha, Sonia; Kosakatani, Chinastu . Compositor/a : Waits, Tom; Springsteen, Bruce; Amar, Armand . Coreògraf : Carlson, Carolyn . Construcció objecte : Luyton, Monique . Companyia : Centre Chorégraphique National Roubaix Nord-Pas de Calais; Atelier de Paris . Escenografia : Burnet-Smith, Ewan . Il·luminació : Nicolas, Rémi . Vestuari : Pia, Emmanuelle .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
01/02/2007.
Autor/a : Lauwers, Jan . Ballarí : Clauwens, Erick; Waldhor, Afra; Moesen, Simonne; Willems, Mark . Compositor/a : Pichal, André; Moesen, Simone . Companyia : Epigonenteater ZLV . Direcció : Lauwers, Jan . Il·luminació : Lauwers, Jan . Vestuari : Lauwers, Bieke .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Casa de la Caritat.
(Barcelona).
Grec 86.
16/07/1986.
Ballarí : Soriano, Bianca; Góngora, Iván; Ramos, Malden; Carafi, Helga; Garcia, Ruth; Domínguez, Vanesa . Coreògraf : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Companyia : Increpación Danza . Direcció : Baeza, Ramón; Sánchez, Montse . Il·luminació : STEM . Vestuari : Castro, Isabel . Producció : Mateo, Elena .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
La Xarxa.
03/12/2006.
Ballarí : Ureña, Raquel; Sánchez, Montse; García, Noelia; Escoda, Marina; Rodríguez, Vanessa . Compositor/a : Sáez, Toni . Coreògraf : Baeza, Ramón; Sánchez, Montse . Companyia : Increpación Danza . Direcció : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Il·luminació : Barratxina, Peni .
Temporada: 1994/95; 1995/96; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Principal.
(Vilanova i la Geltrú).
05/11/1994.
Autor/a : Robert Parés, Júlia; Cole, Rudi . Coreògraf : Cole, Rudi; Robert Parés, Júlia . Companyia : Humanhood . Direcció : Cole, Rudi; Robert Parés, Júlia . Escenografia : Cole, Rudi; Robert Parés, Júlia . Il·luminació : Cole, Rudi; Robert Parés, Júlia; Visser, Tom . Vestuari : Cucala, Sygman; Bergada, Lurdes . Producció : Mercat de les Flors; Birmingham 2022 CommonWealth Games . Ballarí : Humanhood . Músic/a : Cole, Azizi; Dova, Deya; Valtysdottir, Gyda .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
21/04/2022.
Ballarí : Rojas, Ángel; Rodríguez, Carlos; Merino, José; Cano, Mònica; Gómez, Paloma; Ferrándiz, Natalia . Coreògraf : Rojas, Ángel; Rodríguez, Carlos . Companyia : Nuevo Ballet Español . Direcció : Rojas, Ángel; Rodríguez, Carlos . Il·luminació : Caballero, Ginés; Montesinos, Gloria . Vestuari : Nuevo Ballet Español; Rodríguez, Carlos .
Temporada: 1996/97; 1997/98;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
12/04/1997.
Compositor/a : Storino, Felipe . Direcció : Beltrão, Bruno . Il·luminació : Machado, Renato . Vestuari : Sommer, Marcelo . Producció : Kampnagel (Hamburg – Alemanya); Beltrão, Bruno; Festival de Marseille . Ballarí : Ciriaco, Leonardo ; Rodrigues, Leandro; Yon, Sid ; Chataignier, João ; Ferreira, Guilherme ; Felizardo, Douglas; Hermanson, Eduardo; Junior, Alci ; Araujo, Ronielson .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
08/05/2020.
Ballarí : Campoy, Cristina; Casagran, Xesca; Pochetino, Carla; Pallissera, Sílvia; Pallissera, Sandra; Bustillo, Raquel . Compositor/a : Infiesta, Robert . Coreògraf : Campos, David . Il·luminació : Elías, Quico . Vestuari : Sabas, Irene; Campos, David .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
27/01/2000.
Ballarí : Ricchini, Nicolás; Zapater, Glòria; Santanach, Laia; Hevia, Danay . Coreògraf : Hevia, Pepe . Direcció : Hevia, Pepe . Il·luminació : Rigual, Carles; Hevia, Pepe . Vestuari : Hevia, Pepe . Producció : Compañía de Danza Pepe Hevia; Preziosi, Silvano; Fernández, Sonia . Intèrpret : Hevia, Pepe .
Temporada: 2009/10; 2010/11;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
5è Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance.
23/09/2009.
Cantant : Lladó, Margarita; Camerata Coral Sant Cugat (CMSC); Coral Polifònica de Tremp; Guinea, Mercedes; Tobella, Anna; Botines, Aniol; Marsol, Toni; Cor Infantil Casp de Barcelona . Músic/a : Camerata Sant Cugat; Bardagí, Pere . Ballarí : Centre de Dana Laura Esteve; Companyia Pepe Hevia; Increpación Danza . Autor/a : Baulies, Xavier; Shakespeare, William . Traducció : Oliva, Salvador . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Companyia : Increpación Danza; Camerata Sant Cugat . Direcció : Baulies, Xavier; Muntada, Eduard; Culleré, Maria Jesús . Escenografia : Pla-Narbona, Josep; Muntada, Eduard . Il·luminació : Ibars, Gemma . So : Urquizu, Marc . Vestuari : Caragol, Nani; Schroeder, Núria . Producció : Rius, Núria . Intèrpret : Pons, Mercè; Arquillué, Pere .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Auditori del Centre Cultural.
(Sant Cugat del Vallès).
02/10/2005.
Ballarí : Toledo, María; Marrero, Laura; Sanz, Virginia; Dorta, Élida; Hernández, Mayte . Autor/a : Torres, Roberto . Compositor/a : Guimerá, Enrique . Coreògraf : Nómada Danza-Teatro . Companyia : Nómada Danza-Teatro . Direcció : Torres, Roberto . Escenografia : Nieto, Julio . Il·luminació : Fernández, Francisco . So : Fernández, Francisco . Vestuari : Ayalón, Cristina . Producció : Iglesias, Arnaldo .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
04/02/2006.
Compositor/a : Oliveira, Patrick de . Coreògraf : Boubetra, Mellina . Companyia : Cie Etra . Il·luminació : Sarcy, Fabrice . Producció : Cie Etra; Prix HIP HOP GAMES 2018; Initiatives d’Artistes en Danses Urbaines / La Villette . Ballarí : Faye, Allison ; Lecrique, Lauren ; Lharaig, Katia ; Boubetra, Mellina .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
22/12/2019.
Autor/a : Asencio, Sofia . Companyia : Societat Doctor Alonso . Direcció : Aragay, Tomàs . Escenografia : Cube . Il·luminació : Cube . Ballarí : Asencio, Sofia .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
26/02/2016.
Compositor/a : Ensemble für intuitive musik Weimar . Coreògraf : Plonsk, Irka . Companyia : Ensemble für intuitive musik Weimar . Il·luminació : Bewegung; Klang, Farbe . Ballarí : Schneider, Janine . Músic/a : Peter, Mario; Hintzenstern, Mattias von; Tutschku, Hans .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Escorxador.
(Sitges).
12/06/1994.
Direcció musical : Bardolet, Joel . Autor/a : Ramis, Pep; Muñoz, María . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian . Escenografia : Blanco, Kike . Il·luminació : Viladomat, August . So : Thollot, Fanny . Vestuari : CarmePuigdevalliPlantés . Producció : Mal Pelo; Temporada Alta; Festival Grec de Barcelona . Cantant : Muñoz, Quiteria; Sagastume, David; Corberán, Mario; Celenza, Giorgio . Ballarí : Castro, Leo; Fàbregas, Enric; Muñoz, María; Porello, Federica; Ramis, Pep; Vakulya, Zoltán . Músic/a : Bardolet, Joel; Guri, Jaume; Titova, Masha; Claret, Daniel .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Museu Marítim.
(Barcelona).
04/07/2021.
Coreògraf : Sáez, Vicente . Companyia : Compañía Vicente Sáez . Direcció : Sáez, Vicente . Il·luminació : Garny, Bruno . So : López, Santiago . Vestuari : Errando, Pedrin . Ballarí : Arqués, Assumpta; Moreno, Jeanette; Sáez, Vicente; Linares, Rafa . Músic/a : Barrera, Pantxo .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
03/03/1994.
Companyia : Compagnie DCA - Philippe Decouflé . Direcció : Benamirouche, Lahlou; Decouflé, Philippe . Escenografia : Verbraeken, Pierre-Jean . Il·luminació : Besombes, Patrice . So : Spirli, Jean-Pierre . Vestuari : Malo, Jean . Suports audiovisuals : Radanovic, Laurent; Simola, Olivier; Waksmann, Christophe . Producció : Kanagawa Arts Foundation /DCA . Ballarí : Waksmann, Christophe; Ito, Kaori; Kim, Miya; Corbel, Muriel; Naudet, Alexandra; Clastres, Geneviève; Soejima, Aya; Jiang, Yang; Lu, Xinyun; André, Jean-Baptiste; Kohama, Mashiro; Fei, Bo; Simola, Olivier; Chivot, Stéphane . Músic/a : Terzi, Dit; Touzi, Claire .
Temporada: 2003/04;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
08/06/2004.
Ballarí : Lecavalier, Louise; Lachambre, Benoît . Coreògraf : Lecavalier, Louise; Rowe, Hahn; Goldring, Laurent; Lachambre, Benoît . Companyia : B.L.eux . Direcció : Lachambre, Benoît . Escenografia : Goldring, Laurent . Il·luminació : Goldring, Laurent . Vestuari : Seonoc, Lim .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
26/09/2008.
Autor/a : Kudo, Satoshi . Ballarí : Ito, Kaori; Bentin,Thomas; Prokesová, Mirka . Coreògraf : Ito, Kaori . Direcció : Ito, Kaori . Il·luminació : Veyssiere, Thomas . So : Gibaud, Louise .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
11/11/2011.
Autor/a : Kudo, Satoshi . Ballarí : Ito, Kaori; Bentin,Thomas; Prokesová, Mirka . Coreògraf : Ito, Kaori . Direcció : Ito, Kaori . Il·luminació : Veyssiere,Thomas . So : Gibaud, Louise .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
11/11/2011.
Escenografia : Mal Pelo . Il·luminació : Viladomat, August . Ballarí : Muñoz, María; Porello, Federica; Casanovas, Jordi; Ramis, Pep . Músic/a : Sarikouyoumdjian, Haïg; Hespèrion XXI ; Mayoral, David ; Psonis, Dimitri ; Güngör, Hakan ; Savall, Jordi .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
13/02/2016.
Autor/a : García, Virginia . Compositor/a : Díaz, Jesús . Companyia : La Intrusa . Direcció : Muñoz, Damián; García, Virginia . Escenografia : La Intrusa . Il·luminació : Badal, Daniel; La Intrusa . So : Badal, Daniel . Vestuari : Tichy, Ana . Producció : Cane ; Mercat de les Flors . Ballarí : Muñoz, Damián; Gispert, Helena; García, Virginia; Fumero, Carmen; Fernández, Alexis; Zomas, Miguel .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
27/05/2021.
Compositor/a : Díaz, Jesús . Coreògraf : García, Virginia; Muñoz, Damián . Companyia : La Intrusa . Direcció : Muñoz, Damián; García, Virginia . Escenografia : La Intrusa . Il·luminació : Badal, Daniel . Vestuari : Tichy, Ana . Producció : Mercat de les Flors . Ballarí : Zomas, Miguel; Fernández, Alexis; Muñoz, Damián; Perego, Manfredi; García, Virginia; Fumero, Carmen; Gispert, Helena .
Temporada: 2019/20; 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
12/03/2020.
Coreògraf : Gruwez, Lisbeth . Companyia : Voetvolk (Companyia de Dansa); Cauwenberghe, Maarten van . Il·luminació : Mathieu, Caroline; Cole, Harry . So : Cauwenberghe, Maarten van . Vestuari : Branquinho, Veronique . Producció : Voetvolk vzw ; Grand Theater Groningen; Troubleyn . Ballarí : Gruwez, Lisbeth .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
22/05/2021.
Ballarí : González, Robert; González, Llorenç; Sirvent, Cristina; Sáez, Xavi; González, Carme; Devant, Adrià; Carrasco, Marta . Adaptació : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Coreògraf : Carrasco, Marta . Companyia : La Llave Maestra; La Zona Films; Teatre Nacional de Catalunya; Pep Bou Produccions . Direcció : Carrasco, Marta; Portaceli, Carme . Escenografia : Danés, Lluís . Il·luminació : Gutiérrez, Quico .
Temporada: 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Petita.
(Barcelona).
27/06/2006.
Ballarí : Guitart, Nausica; Calvitti, Viviane; Jané, Pere . Compositor/a : Altaba, Eduard . Coreògraf : Peña, Álvaro de la . Companyia : Iliacan . Direcció : Peña, Álvaro de la . Il·luminació : Valls, Nani . So : Rodríguez, Xavier; Toda, Albert . Vestuari : Korjala, Ulla; Iglesias, Antoni .
Temporada: 1993/94; 1994/95; 1996/97; 1997/98;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
13/01/1994.
Autor/a : Castells, Joan; Albiol, Francesc . Ballarí : Font, Mireia . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Francesc Albiol . Direcció : Castells, Joan . Escenografia : Caritx, Roser . Il·luminació : Planas, Kiko . Vestuari : Caritx, Roser . Intèrpret : Albiol, Cesc .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (28a : 1997).
12/06/1997.
Autor/a : Olea, Mabel . Coreògraf : Olea, Mabel . Companyia : Cia Mabel Olea . Direcció : Olea, Mabel . Escenografia : Font, Guillem . Il·luminació : Font, Guillem; Olea, Mabel . So : Font, Guillem . Vestuari : Ros, Joan . Suports audiovisuals : López, Andrea . Ballarí : Cobas, Tanit; Tato, Paula; Riera, Eira; Olea, Mabel; Jurado, Maria; Tervonen, Hanna .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
21/05/2022.
Compositor/a : Vangelis; Ianatos, Angelica; Cirigliano, John . Coreògraf : Mattox, Matt; North, Robert; Hammadi, Raza . Companyia : Ballets Jazz Art . Direcció : Hammadi, Raza . Il·luminació : Hammadi, Nasser . Vestuari : Souka, Yao . Ballarí : Mauvais, Cecile; Ory, Isabelle; Padron, Martin; Lenoble, Martine; Khechana, Sadok; Hammadi, Salem; Hammadi, Raza; Hammadi, Ahmed; Fariselli, Loretta; Duchesne, Sylvie; Cantillon, Nicolas; Auger, Corinne .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Centre Cultural Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (7a : 1990-1991 : Terrassa).
16/02/1991.
Autor/a : Valli, Perrine . Ballarí : Bonn, Jennifer; Valli, Perrine . Coreògraf : Valli, Perrine . Escenografia : Szersnovicz, Marie . Il·luminació : Leclerc, Cyrill . So : Bonn, Jennifer .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
09/11/2011.
Companyia : Jennifer Müller and the Works an American Dance Company . Direcció : Müller, Jennifer . Il·luminació : Bickel, Rachel . Vestuari : Herrera, James . Ballarí : Diftler, Allison; Wolf, Angeline; Carroll, Lana; Gale, Jorge; Riseling, Jonathan Edward .
Temporada: 1987/88;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
04/06/1988.