Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
46 - 60 de 1,154
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Coreògraf : Kogan, Hillel . Il·luminació : Castro, Amir . Producció : DDD - www.dddames.eu . Ballarí : Boutrous, Adi ; Kogan, Hillel .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
09/07/2017.
Coreògraf : López, Kiko; Asensio, Anna; Salvador, Miriam; Baeza, Irene . Companyia : Cia Kiko López . Direcció : López, Kiko; Hernández, Marta; Casals, Oriol . Il·luminació : Pérez, Jordi . Suports audiovisuals : Costa, Marc . Ballarí : Baeza, Irene; Asensio, Anna; López, Kiko; Salvador, Miriam . Músic/a : Llombart, Anna .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Sala Versus.
(Barcelona).
18/10/2022.
Músic/a : Sene, Ousmane; Diop, Oumar Fandy; Seck, Ndeye; Fall, Pape Badara; Diop, Abdoulaye . Ballarí : Dramé, André; Diop, Abdou; Ndao, Daouda Camara; Baldé, Mamadou; Sow, Assane Abib; Kane, Mohamed Abdoulaye; Saky, Bertrand; Beye, Ciré . Coreògraf : Acogny, Germaine; Acogny, Patrick . Companyia : Jant-Bi . Escenografia : Acogny, Patrick . Il·luminació : Mühlberger, Horst . Vestuari : Acogny, Germaine; Acogny, Patrick .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
26/03/2009.
Ballarí : Moutte, Jean-Baptiste; Barthaux, Aurélie; Campion, Véronique; Cantin, Aurélie; Chen, Asley; Cretey, Dorian; Chaevalier, Yannis; Dupont, Virginie; Leff, Severine . Compositor/a : Prokofiev, Serguei Serguéievitx; Pärt, Arvo; Garnier, Laurent; Nikolaïs, Alwin; Darling, David; Scelsi; Zorn, John; Björk . Coreògraf : Trehet, Philippe; Barsacq, Lara; Nikolaïs, Alwin . Companyia : Junior Ballet du Conservatoire de Paris . Il·luminació : Nikolaïs, Alwin . Vestuari : garnier, Catherine .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Dansa a l'Institut.
30/04/1998.
Ballarí : Larriba, Marta; García, Noelia; Sánchez, Montse; García, Sílvia; Cano, Imma . Músic/a : Trujillo, Susana; Gómez, Juan ("Chicuelo"); Mercader, Nan . Compositor/a : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Coreògraf : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Companyia : Increpación Danza . Direcció : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Il·luminació : Barratxina, Peni .
Temporada: 1995/96; 1996/97; 1997/98; 2001/02; 2006/07;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
15/02/1996.
Autor/a : Moreso, Claudia . Companyia : Companyia Mons Dansa . Direcció : Moreso, Claudia . Escenografia : Ruiz, Miquel . Il·luminació : Guinot, Roger . Vestuari : Moreso, Claudia; Onofre das Neves, Flavia . Suports audiovisuals : Delgado, Diego . Producció : Pino, Rosa . Ballarí : Anglada, Sarah; Pons, Sara .
Temporada: 2015/16; 2017/18;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
31/01/2016.
Ballarí : Arnal, Ramon; Salas, Carles; Ros, Norma; Otaño, Botxi . Coreògraf : Salas, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa; Artenbrut . Direcció : Salas, Carles . Escenografia : Cámara, María de la . Il·luminació : Luqie, Mario .
Temporada: 1996/97; 1997/98;
Estrena:
Teatre Principal.
(Olot).
26/04/1997.
Ballarí : Barra, Rosana . Companyia : Compañía de Danza-Teatro Cuerpo Transitorio . Escenografia : Muñoz, Marta; Barra, Rosana . Il·luminació : Muñoz, Miguel . Vestuari : Barra, Rosana .
Temporada: 2000/01; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Plaça de la Font.
(Tarragona).
Festival d'Estiu de Tarragona. Camp de Mart'01.
11/08/2001.
Ballarí : Cuesta, Sílvia . Compositor/a : Chahartugchi, Urna; Piazzola, Astor . Coreògraf : Cuesta, Sílvia . Companyia : Centre Cívic del Nord; Centre Cívic Barceloneta; Sílvia Cuesta & Companyia . Direcció : Cuesta, Sílvia . Escenografia : Cuesta, Sílvia . Il·luminació : Rueda, Toni . So : Rueda, Toni .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
06/06/2000.
Ballarí : Martínez, Yaima; García Martínez, Marta; Cutillas, M. del Mar; Casasempere, María; Martínez, Marta; Cardoso, Mónica; Domínguez, Mónica; Sances, Olga; Lillo, Verónica; Torres, Ana . Autor/a : Mas Griera, Albert; Ordóñez, Jaume; Reguant, Ricard; Egea, Octavi; Ramos, Guillermo . Coreògraf : Luengo, Esther . Companyia : Apasionadda . Direcció : Reguant, Ricard; Reguant, Ricard; Soto, Raquel . Escenografia : Francesc, Pere . Il·luminació : Osuna, Pepe . So : Osuna, Pepe . Producció : Osuna, Teresa . Intèrpret : Moncloa, Lorenzo; Gracia, Malena; Walls, Rosanna; Morreau, Marlene .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Apolo.
(Barcelona).
17/12/2005.
Autor/a : Molina, Rocío . Compositor/a : Cortés, Yeray . Coreògraf : Molina, Rocío . Direcció : Molina, Rocío . Escenografia : Molina, Rocío; Valencia, Julia; Serrano. Antonio . Il·luminació : Serrano, Antonio . So : Álvarez, Javier . Vestuari : Valencia, Julia . Producció : El Mandaito Producciones; Danza Molina; Teatro Español . Intèrpret : Cortés, Yeray . Ballarí : Molina, Rocío .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
El Canal.
(Salt).
Festival Temporada Alta (31è : 2022 : Girona).
06/11/2022.
Adaptació : Fratini, Roberto; Gisbert, Pablo . Coreògraf : Morau, Marcos . Companyia : La Veronal . Direcció : Morau, Marcos . Escenografia : Planas, Enric . Il·luminació : Faura, Albert . So : Lastra, Marcelo . Suports audiovisuals : Rodon, Joan . Producció : La Veronal; Mercat de les Flors; Festival d'Estiu de Barcelona Grec (39è : 2015) . Ballarí : Wong, Sau-Ching; Collado, Joaquín; López, Jon; Todeschi, Giacomo; Rodríguez, Marina; Rodríguez, Manuel; Nogal, Lorena; Partush, Shay .
Temporada: 2014/15; 2015/16;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (39è : 2015).
01/07/2015.
Ballarí : Brignon, Frédéric; Borges Henriques, Patricia; Bonnery, Annabelle; Paquemar, Karl . Compositor/a : Machado, Jean-Marie . Coreògraf : Taffanel, Jackie . Companyia : Compagnie Taffanel . Direcció : Taffanel, Jackie . Il·luminació : Lenan, Thierry . Vestuari : Chaperon, Judith .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Dansa a l'Institut.
15/04/1999.
Ballarí : Gallego, Nilo; Asencio, Sofia . Autor/a : Aragay, Tomàs; Asencio, Sofia . Companyia : Teatre Lliure; Societat Doctor Alonso . Direcció : Aragay, Tomàs . Escenografia : Cube . Il·luminació : Cube . So : Gallego, Nilo . Producció : Vara, Elena de la .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
Radicals Lliure. Cicle de nova creació escènica (1a : 2007 : Barcelona).
27/04/2007.
Músic/a : Jones, Thimoty; The Sixteen; Hopkins, Kirsty; Thomas, Elin Manahan; Clegg, David; Royall, Christopher; Berridge, Simon; Unwin, William; Dougan, Eamonn . Ballarí : Hollingsworth, Amy; Lambie, Alan; Halsackda, Khamlane; Storer, Sarah; Gaborit, Delphine; Clinkard, Theo . Autor/a : Bonachela, Rafael; Macdonald, Alan . Compositor/a : Herbert, Matthew; Berio, Luciano . Coreògraf : Bonachela, Rafael . Companyia : Bonachela Dance Company . Direcció : Bonachela, Rafael . Il·luminació : Curran, Lee . Vestuari : Clinkard, Theo . Suports audiovisuals : Clayton, Lenka .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
11/10/2006.