Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
601 - 700 de 2,400
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Velarde, Amaranta . Adaptació : Fratini, Roberto . Compositor/a : Saavedra, Juan Cristóbal . Coreògraf : Velarde, Amaranta . Direcció : Velarde, Amaranta . Il·luminació : Horneman, Horne . Producció : Festival d'estiu Grec; Mercat de les Flors . Ballarí : Saavedra, Juan Cristóbal; Velarde, Amaranta ; Jiménez, Guillem . Músic/a : Saavedra, Juan Cristóbal .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
La Caldera.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
05/07/2022.
Compositor/a : Pujol, Toni . Coreògraf : Rovira, Anna . Companyia : La Nau (Cia de Dansa) . Direcció : Rovira, Anna . Escenografia : Rovira, Anna . Vestuari : La Nau (Cia de Dansa) . Ballarí : Font, Marta; Teixidor, Eduard; Rosés, Marta; Rodeja, Judith; Ribera, Marta; Vicens, Gisela .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
El Pati.
(Tàrrega).
Fira de teatre al Carrer (11a : 1991 : Tàrrega).
07/09/1991.
Autor/a : Sant Funk, Sílvia . Ballarí : Sant Funk, Sílvia . Escenografia : Plant, Frank . Vestuari : Sant Funk, Sílvia . Producció : Sant Funk, Sílvia .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Plaça del Gas.
(Sabadell).
30 nits (2a : 2001 : Sabadell).
23/07/2001.
Compositor/a : Santiesteban, Alfonso . Coreògraf : Chappelle, Betty . Direcció : Ortega, Adrian . Escenografia : Germans Salvador . Vestuari : Sitjes, Fernando; Figurines Lumiere . Producció : Colsada . Intèrpret : Doris, Tania; Valverde, Maximo; Oar, Luis; Montiel, Lorena; Daina, Irene; Laguna, Emilio . Ballarí : Martín, Leo; Ballet Internacional Gales Dance Super Magic 85 ; Pecos, Sara .
Temporada: 1983/84;
Estrena:
Teatro Apolo.
(Barcelona).
13/12/1984.
Ballarí : Henchiri, Zoro . Companyia : Traction avant cie. .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
23/04/1997.
Compositor/a : Gordon, Michael . Coreògraf : Quesada, Albert . Direcció : Quesada, Albert . Vestuari : Dutor, Jorge . Producció : L'Auditori de Barcelona . Ballarí : Quesada, Albert; Vardarou, Georgia; Vickers, Katie . Músic/a : Frames Percussion .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
L'Auditori.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
16/07/2022.
Músic/a : Banda Municipalde l'Aliança de Vinaròs . Ballarí : Gelabert, Cesc; Goday, Mònica; García, Juan Carlos; Sabaté, Joaquim; Xena, Ana; Azzopardi, Lydia . Adaptació : Riba, Xavier . Compositor/a : Lewin-Ritcher, Andrés; Caralda, Teo; Santos, Carles . Coreògraf : Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Renovell, Josep Ramon . Escenografia : Roda, Jaime; Nicolau, Lluís "Nico"; Hernández, Pedro . Il·luminació : Gelabert, Cesc . Caracterització : Díaz, Manolo . Vestuari : Azzopardi, Lydia .
Temporada: 1985/86; 1986/87;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
07/03/1986.
Coreògraf : Fuente, Santiago de la; Clavel, Olga . Companyia : La coja dansa . Direcció : Clavel, Tatiana; León, Raúl . Ballarí : Fuente, Santiago de la; Clavel, Olga .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Auditori.
(Granollers).
14/03/2021.
Autor/a : Benet i Jornet, Josep M. . Direcció : Munt, Sílvia . Escenografia : Planas, Enric . Il·luminació : Marqueríe, Carlos . So : Farrés, Judit; Bonet, Jordi . Vestuari : Compte, Míriam . Suports audiovisuals : Lacasa, Daniel . Producció : Teatre Nacional de Catalunya . Intèrpret : Molins, Raimon; Sahún, Anna; Martínez, Carles; Conejero, Laura . Ballarí : Campos, Fátima; Lladó, Olga .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
27/01/2022.
Músic/a : Vilà, Albert; Tassa, Joan; López, Manolo; Farré, Javier . Ballarí : Vilamitjana, Eva; Pérez, Rosa; Gómez, Isabel; Cendoya, Vero . Compositor/a : Tassa, Joan; Vilà, Albert . Coreògraf : Vilamitjana, Eva . Companyia : Companyia Eva Vilamitjana . Direcció : Vilamitjana, Eva .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Centre Cívic Can Rull.
(Sabadell).
20/04/2001.
Músic/a : Solé, Quim . Cantant : Rosselló, Empar . Autor/a : Rosselló, Empar; Rosselló, Empar . Ballarí : Rosselló, Empar . Coreògraf : Rosselló, Empar . Construcció objecte : Araksan; Rosselló, Empar . Companyia : Dames Negres, Reis Blancs; Espai MER . Direcció : Rosselló, Empar . Escenografia : Solé, Quim; Clemence, Quentin; Rosselló, Empar . Il·luminació : Rosselló, Empar . Vestuari : Rosselló, Empar; Araksan . Suports audiovisuals : Rosselló, Empar . Producció : Soria, Lorena . Intèrpret : Rosselló, Empar .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cívic Can Felipa. Sala Gran.
(Barcelona).
Escena Poblenou. IV Festival de Tardor (4a : 2005 : Barcelona).
15/10/2005.
Ballarí : Corchero, Andrés . Coreògraf : Corchero, Andrés . Companyia : Teatre Lliure; Raravis-Andrés Corchero/Rosa Muñoz . Direcció : Corchero, Andrés .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
31/03/2006.
Ballarí : García Angulo, María Ángeles; Serrano, Marina; García Sáez, Mario; Salas, Ricardo . Compositor/a : Fuks, Martín Sebastián . Coreògraf : García Angulo, María Ángeles . Companyia : Erre que Erre Danza . Vestuari : López, Araceli .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Plaça del Gas.
(Sabadell).
30 nits (2a : 2001 : Sabadell).
23/07/2001.
Coreògraf : Bigas, Quim . Direcció : Bigas, Quim . Escenografia : López, Ángela . Il·luminació : Ubach, Toni . So : Matas, Pau . Vestuari : Linding Urup, Søren . Producció : Mercat de les Flors; Bohigas, Anna . Ballarí : Alegre, Aina; Sant, Sílvia; Linding Urup, Søren .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
17/10/2019.
Ballarí : Amaya, Jose Leonardo; Luna, Jhair; Martínez, Eduard; Toro, Heidy del; Sarmiento, Ingrid; Mendoza, Gina . Coreògraf : Delieuvin, Marie France; Restrepo, Alvaro . Companyia : Colegio del Cuerpo . Direcció : Restrepo, Alvaro; Delieuvin, Marie France .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Dies de dansa. 10è Festival Internacinal de Dansa en Paisatges Urbans.
16/09/2001.
Ballarí : Lloberas, Francisco; Pons, Bàrbara; Recacha, Mercedes; Roig, Montse . Coreògraf : Lloberas, Francisco . Companyia : Suite 13 . Direcció : Lloberas, Francisco .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
08/03/1999.
Autor/a : Solà, Lluís . Ballarí : Ros, Agustí . Companyia : Centre Dramàtic d'Osona . Direcció : Solà, Lluís . Escenografia : Pladevall, Enric . Il·luminació : Sumsi, Salvador . Intèrpret : Salvanyà, Eulàlia .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Teatre Municipal l'Atlàntida.
(Vic).
29/05/1986.
Ballarí : Fernández, Beatriz; Jaroslavsky, Mariana; Salazar, Carmelo; Dasí, Oscar . Coreògraf : Dasí, Oscar; Fernández, Beatriz; Salazar, Carmelo . Companyia : La Vana Gloria . Direcció : Salazar, Carmelo . Il·luminació : Paré, Gabriel; Cámara, María de la .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
Cicle Endansa.
25/03/2000.
Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Trànsit Companyia de Dansa . Il·luminació : Pesanha, Sergio; Inglés, Eduard; Álvarez, José Luis . Cantant : Garcia-Munté, Sílvia . Ballarí : Planas, Anna; Pons, Susana; Ros, Norma; Vilamitjana, Eva; Rovira, Maria; Tenias, Laura; Vendrell, Ester; Peraire, Cristina; Pearson, Candence; Morató, Jaume; Grajera, Joan; Giménez, Rufo; Fonseca, Fedora . Músic/a : Roig, Òscar; Les Palau, Enric; Carmona, Lluís M; Caballero, Sergio .
Temporada: 1995/96;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
25/01/1996.
Ballarí : Colón, Maria; Asín, Núria; Canalias, Neus; Parramon, Laura . Compositor/a : Simone, Sergio de . Coreògraf : ComoDin-A4 . Companyia : ComoDin-A4 . Direcció : ComoDin-A4 .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
08/02/2006.
Autor/a : Dubrillard, Roland . Ballarí : Codinachs, Maria; Cunill, Lina . Músic/a : Benito, Josep . Adaptació : Anguera, Joan . Traducció : Anguera, Joan . Compositor/a : Benito, Josep . Companyia : L'Amanida Mòbil . Direcció : Vila, Ramon . Escenografia : Chambers, Deborah . Vestuari : Chambers, Deborah; L'Amanida Mòbil; Oliveres, Pepita .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Centre Cultural de la Fundació La Caixa.
(Granollers).
31/05/1986.
Compositor/a : Sarraute, Jorge; Gorécki, Hernyk; Mainetti, Pablo . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Lanònima Imperial . Direcció : García, Juan Carlos . Escenografia : Montoya, Pep . Il·luminació : Ribas, Ramon . Vestuari : Sil, Teresa . Ballarí : Briansó, Anna; García, Juan Carlos; Ferrer, Neus; Cidra, Carlos Alberto; Vilana, Catalina .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Teatre Monumental.
(Mataró).
20/11/1993.
Músic/a : Zell, Wolgang; Vogel, Eberhard; Swoboda, Bernd; Nehring, Karl-Heinz; Lange, Norbert; Kuhnt, Klaus-Dieter; König, Ernst; Grieger, Kurt; Ernst, Helmut; Bastian, Ruth; Jungmann, Michael; Orquestra del Berliner Ensemble . Ballarí : Trilling, Heinz; Stahl, Dietlind; Schramm, Henrich; Popig, Harald; Meyer, Siegfried; Kern, Jürgen; Conrad, Johannes; Barthold, Fritz; Seifert, Martin; Hladik, Peter; Holz, Wolfgang; Soubeyrand, Manuel; Tepper, Peter; Wünsch, Horst; Viehmann, Franz; Steffens, Karl M.; Petry, Achim; Köster, Erhard; Buttchereit, Heinrich; Handel, Wolfram; Gerber, Michael; Reinecke, Hans-Peter; Lisewski, Stefan; Wyzniewski, Arno; Richter, Renate; Troegner, Franziska; Harfouch, Corinna; Bause, Peter; Dittus, Barbara; Kind, Michael; Ritter, Angelika; Wilken, Marlies; Frost, Simone; Gloger, Christine; Antoni, Carmen-Maja . Autor/a : Ziller, Jochen; Brecht, Bertolt . Compositor/a : Weill, Kurt . Companyia : Berliner Ensemble . Direcció : Böhm, Rainer; Wekwerth, Manfred; Kern, Jürgen . Escenografia : Stein, Mathias . Il·luminació : Karsch, Johannes; Bruk, Reinhard; Neider, Gerhard . Caracterització : Strauchmann, Werner . Vestuari : Stromberg, Christine; Schelluch, Hans J.; Max, Hidemarie .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
09/05/1986.
Autor/a : Stephanie, Gottlieb (fill) . Ballarí : Orquestra de Cambra de Granollers . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Centre Social i Cultural de la Fundació La Caixa.
(Lleida).
49a Fira i Festes de l'Ascensió.
14/05/1999.
Autor/a : Stephanie, Gottlieb (fill) . Ballarí : Orquestra de l'Òpera de Cambra de Varsòvia; Cor de l'Òpera de Cambra de Varsòvia . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus . Companyia : Òpera de Cambra de Varsòvia . Direcció : Wicherez, Tadeusz; Wicherez, Tadeusz .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
18/05/1999.
Ballarí : Rodríguez, Susanna; Olmo, Anna dell' . Cantant : Gómez, Minerva; Ever, Hans; Camós, Josep; Medina, Lorena; Sarmiento, Daniela; Aguilar, Xavier; Pintado, Alejandro; Muñoz, Mònica; Piernagorda, Rebeca; Rojas, Patricia; Vila, Núria; Lee, Woo Kyung . Músic/a : Orquestra de Cambra del Conservatori del Liceu . Autor/a : Riera, Pere; Riera, Pere; Franco, Isabel . Compositor/a : Suppé, Franz von . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Jove Companyia d'Òpera del Conservatori del Liceu . Direcció : Franco, Isabel; Mestre, Daniel; Bustamante, Carmen . Escenografia : Murchland, Toni . Il·luminació : Murchland, Toni . Vestuari : Sánchez Anglés, Pep; Germans Miranda .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Universitat de Barcelona. Pati de Lletres.
(Barcelona).
Cicle de Música a la Universitat (19a : 2006 : Barcelona).
28/06/2006.
Ballarí : Orquestra de Cadaqués; Nens de l'Escolania de Nuestra Señora de los Desamparados de València; Coro de Valencia; Nens i nenes de l'Escola de Teatre del Casino Menestral de Figueres . Cantant : Poblador, Milagros; Sintes, Lluís; Parramon, Virgínia; Bagby, Kevin; Ferrer, Josep; Vas, Francisco; Mateu, Rosa; Pintó, Mireia; Mentxaka, Itxaro; Estes, Simon; Bradley, Gwendolyn; Kundlak, Josef . Autor/a : Schikaneder, Johann Emmanuel . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus . Companyia : Festival Castell de Peralada; Teatres de la Generalitat Valenciana . Direcció : Noseda, Gianandrea; Garrido, Luis; Perales, Francisco; Kemp, Lindsay . Escenografia : Kemp, Lindsay; Castells, Jordi . Il·luminació : Naville, Claude . Vestuari : Kemp, Lindsay .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Auditori dels Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (12a : 1998).
02/08/1998.
Ballarí : Hargraves, Carl A.; Max J.; Rokn, E. . Companyia : Companyia NZE (Naixement) .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Bikini.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
18/07/1997.
Ballarí : Fura; Tayeb Benamara; Käfig; The Pffftl company; Taller Álvaro de la Peña; Taller Mar Gómez; Taller Ramón Baeza i Montse Sánchez; Fuepalbar Martí-Martín Cie.; Provisional Danza; Taller Toni Mira; Taller Bo Madvig (Sasha Waltz); Sticklebar Plasticus; Barcelona Addictos .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97. Dies de dansa.
20/07/1997.
Ballarí : La Porta . Músic/a : Orquestra del Caos . Intèrpret : Vilardebó, Arnau .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97. Dies de dansa.
20/07/1997.
Ballarí : Companyia Lino Zorrilla; Tomàs Aragay; Taller d'Enric Reaves; Momentary Fusion; Fura; Erre que erre; Companyia de Dansa Mar Gómez; Companyia Emil Matesic; Companyia Brenda Angiel; Companyia Ana Huber . Companyia : Transmarató Espectacles; Festival Grec de Barcelona .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Auditori del MACBA.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
25/07/1998.
Ballarí : Increpación Danza; La Vana Gloria; Saxtap; Lhotáková, Kristyna; Soukup, Ladislav; Fernández, Agustí; Asencio, Sofia; Brncic, Constanza; Salas, Carles; Vincent Dance Company; Lapsus Dansa; Àfrika d'Ivori; El Ojo de la Faraona; Yiri, Gowlê; Ana Buitrago y Cia.; General Eléctrica d'Espectacles; Hamilton, Julyen; Vergés, Tomeu; Morell, Álvaro; Muñoz, Damián; Huber, Anna; Yuang Shang, Lin; Sean Tuan John Company; Projecte CQD 2 "Al descubierto"; Renalies, Carme; Corchero, Andrés . Companyia : Festival Grec de Barcelona .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 00. Dies de dansa.
21/07/2000.
Ballarí : Projecte CQD 2 "Al descubierto"; Cor Nélius; Paloma Díaz; José Luis Sultán; Johanna Keinänen; Constanza Macras; Andrés Corchero i Agustí Fernández; Rosa Muñoz i Liba Vilaveccia; Taller d'Elena Castelar; Sean Tuan John; Bert van Gorp; Taller de Carles Salas; MK; Protein Dance; Fuepalbar-Martí Aguiar Cie.; Anna Huber; El Ojo de la Faraona; Jérôme Bel; Tomàs Aragay; Teresa García-Valenzuela; Fura; Ex Nihilo; Cel Ras; Taller hip hop de la companyia ACA; Barcelona Addictos; Sol Picó; Projecte + 5 ->; Projecte Jordà Ferrer / Mariantònia Oliver . Companyia : Transmarató Espectacles; Festival Grec de Barcelona .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99.
23/07/1999.
Ballarí : Colla Blanca Espurna; Ertza; Proyecto Babel; B612; Wired; Taller Sebastián García Ferro; Ziza Azazi; Blanca Arrieta; Germán Jáuregui i Jorge Jáuregui; TgManeje; Cleofé & Cia.; Sílvia Cuesta / Anna Robles; Escola de Ballet de Sitges Lola Vilalta; Esplai de Dansa Casino Prado; Grup de Balls i Dansa de la Saca; Sitgetana de Cultural i Animació; Amics de la Sardana de Sitges; Claire Ducreux; Probe; Compagnie 7273; Compañía de Mujeres Africanas; Vero Cendoya i Lluc Fruitós; Lali Ayguadé i Anton Lachky; Membros; Ijòdèè Dance Company; Les Jeunes Tréteaux; DansaeDansa; Compañía de Hip Hop; Willi Dorner; Raravis-Andrés Corchero / Rosa Muñoz; Tayeb Benamara; Laura Arís i Jorge Jáuregui; Lapsus Dansa; Bonachela Dance Company; Contrapunctus Danceport . Companyia : Transmarató Espectacles; Festival Grec de Barcelona .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Carrer.
(Mataró).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).Dies de Dansa (15a : Barcelona / Mataró / Sitges : 2006).
30/06/2006.
Autor/a : Mira, Toni . Ballarí : Gutiérrez, Emili; Mira, Toni; Palau, Joan . Compositor/a : Villalonga, Cristina . Coreògraf : Nats Nus Dansa . Companyia : Nats Nus Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Mira, Toni . Escenografia : Nats Nus Dansa . Il·luminació : Valls, Nani . Vestuari : Nats Nus Dansa .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2000/01;
Estrena:
CCCB. Auditori.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99.
06/07/1999.
Ballarí : Lizari, Helena; Pablo, Marc de . Coreògraf : Lizari, Helena . Direcció : Weston, Joe .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Artenbrut.
(Barcelona).
03/06/2002.
Ballarí : Albert, Elena . Coreògraf : Albert, Elena . Il·luminació : Rovira, Anna .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
La Caldera.
(Barcelona).
LP'07. Festival de dansa... o no (1a : 2007 : Barcelona).
21/03/2007.
Ballarí : García, Trinidad . Coreògraf : García, Trinidad .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
26/10/2006.
Autor/a : Pérez Galí, Aimar; Conde-Salazar, Jaime . Direcció : Conde-Salazar, Jaime; Pérez Galí, Aimar . So : Villegas, Òscar . Producció : CondeGalí B. L. . Ballarí : Méndez, Daniel; Manubens, Xavier .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
06/03/2021.
Ballarí : Serrano, Marina; García Sáez, Mario; Salas, Ricardo; Navarrete, Teresa; Castro, Susana . Compositor/a : Fuks, Martín Sebastián . Coreògraf : Erre que Erre Danza . Companyia : Erre que Erre Danza . Escenografia : Colomer, Jordi; Huber, Ralf . Vestuari : Erre que Erre Danza; López, Araceli .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999). Cicle Endansa.
07/06/1999.
Companyia : Retahíla Ballet . Ballarí : Ramírez, Esther; Ramos, Moisés; Ponce, Olga .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre del Raval.
(Barcelona).
14/10/2020.
Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Jiménez, Juan Francisco; Stravinsky, Igor; Glazunov, Alexander; Mozart, Wolfgang Amadeus; Grieg, Edward . Coreògraf : Scholz, Uwe; Petipa, Marius; Cranko, John; Galindo, Mauro; Forsythe, William . Companyia : Ballet de Zaragoza . Direcció : Galindo, Mauro . Escenografia : Roig, Jordi; Forsythe, William; Cano, José Luis . Il·luminació : Szaller, Laszlo; Forsythe, William; Galindo, Mauro . Vestuari : Galindo, Mauro; Forsythe, William; Roig, Jordi . Ballarí : Rodríguez, José Manuel; Lanuza, Marc de ; Saiz, Victòria; París, Carmen; Crecente, Marta; Bosch, Frederic . Músic/a : López Coscolla, Jaime .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (17a : 2000-2001 : Terrassa).
19/01/1991.
Ballarí : Manau, David; Prats, Helena; Sanz, Mónica; Soteras, Marta; Pinto, Elisabet; Marimon, Giselle; Palomino, Susana; Garriga, Roser; Alibes, María; Herrero, Tània . Companyia : Ballet Comptal de Barcelona . Direcció : Gutiérrez, Emili; Sales, Margarita .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Divendres Dansa a les Corts.
28/03/2003.
Companyia : Cia. Unaiuna ; Cia La Súbita . Ballarí : Reyes, Lautaro; Auquer, Xavi; López, Kiko; Noone, Thomas; Lérida, Juan Carlos; Sarli, Guido .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/10/2022.
Ballarí : Eupierre, Alexis; Ramis, Pep; Muñoz, María . Músic/a : Noble, Steve . Companyia : Lapsus Dansa; Mal Pelo . Intèrpret : Roig, Albert .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
CaixaForum.
(Barcelona).
14/05/2002.
Ballarí : Griffiths, Sophy; Rocamora, Isabel . Coreògraf : Griffiths, Sophy; Rocamora, Isabel . Companyia : Momentary Fusion . Direcció : Rocamora, Isabel; Griffiths, Sophy .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Pati Manning.
(Barcelona).
25/07/1998.
Autor/a : Buero Vallejo, Antonio . Ballarí : Dicenta, Natalia; Cardena, Lola; Lemos, Carlos; Merlo, María Luisa; Tejada, Manuel; Merlo, Ismael . Compositor/a : García Segura, Gregorio . Companyia : Producción Progresa . Direcció : Pérez Puig, Gustavo . Escenografia : Cortés, Tony .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
-.
(Reus).
15/10/1985.
Direcció : Lérida, Juan Carlos . Il·luminació : Lleixà, Marc . So : Ceccaldi, François . Vestuari : Gusmerini, Eugenia . Suports audiovisuals : Stucki, Valeria . Producció : Mercat de les Flors; Pioli, Danilo; Tanzhaus Nrw- Dusseldorf . Cantant : Mesa, Jorge ("El Pirata") . Ballarí : Terraciano, Rosanna; Ceccaldi, François ; Mesa, Jorge ("El Pirata"); Vega, Adrián; Mora, Karen; Colomes, Vincent; Lorenzo, Raúl; Lleixà, Marc; Stucki, Valeria; Muñoz, Carmen; Luko, Oskar; Antó, Andrea .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
27/09/2019.
Ballarí : Cor d'Arquitectura de la UPC . Autor/a : Stein, Gertrude . Traducció : Requena, Teresa . Companyia : Associació d'Investigació i Experimentació Teatral (AIET) . Direcció : Gurrola, Pedro . Escenografia : Millà, Mariona . Il·luminació : García, Jaume . So : García, Jaume . Vestuari : Millà, Mariona . Intèrpret : Goycoolea, María; Rosa, Sara; Escribano, Olga; Gironés, Rita; García, Oscar; Díaz, Javier; Pastó, Pere; Siles, Xavier .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 00. Teatre i Universitat.
30/06/2000.
Ballarí : Hezy y Lital . Companyia : Hezy y Lital . Direcció : Hezy y Lital .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Espai Ronaldo.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (20a : 2000 : Tàrrega).
09/09/2000.
Compositor/a : Szatmár; Monastery, Gyuto; Modugno, Domenico; Honsinger, Tristan; Hailu, Tsehay . Coreògraf : Ramis, Pep; Muñoz, María . Companyia : Mal Pelo . Direcció : Ramis, Pep; Muñoz, María . Escenografia : Mulder, Martin; Ramis, Pep . Il·luminació : Gascoigne, Gina; Inglés, Eduard . Vestuari : Boschung, Paulette . Ballarí : Muñoz, María; Honsinger, Tristan; Ramis, Pep .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
17/03/1995.
Coreògraf : El Ameri, Andrea . Escenografia : Bernardo, Sol de . So : García, Rosa . Vestuari : Bernardo, Sol de . Ballarí : El Ameri, Andrea . Músic/a : García, Rosa .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
L'Estruch.
(Sabadell).
03/12/2022.
Músic/a : Imbert- Bouchard, Laura; Segarra, Manel; Cunningham, Philip . Autor/a : Vilarasau, Dolors . Cantant : Osta, Adolfo . Coreògraf : Meerendonk, Matilde van der . Companyia : Adolfo Osta; Tetrateatre . Direcció : Osta, Adolfo; Vilarasau, Dolors . Escenografia : Ayza, Jaume . Il·luminació : Ayza, Jaume . Vestuari : Cortijos, Eulàlia . Intèrpret : González, Carme; Berlanga, Joan . Ballarí : Meerendonk, Matilde van der .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatreneu.
(Barcelona).
Els dilluns del Teatreneu.
06/03/2000.
Ballarí : Vicente, Imma; Pascual, José; Jané, Pere; Gómez, Pau; González, Sònia; Coll, Eva . Compositor/a : Lisboa Zentral Café . Coreògraf : Peña, Álvaro de la . Companyia : Iliacan . Escenografia : Pare, Gabi; Cámara, María de la . Il·luminació : Inglés, Eduard . Vestuari : Guitart, Nausica .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Plaça Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (20a : 2000 : Tàrrega).
10/09/2000.
Cantant : Anabel; Peña, Ana . Ballarí : Romero, Juan; Vargas, Marco; Romero, José Manuel; Crespo, Pilar; Reguera, Magui; Vega, Carmen; Torres, Fran; Martín, José Manuel . Músic/a : Santísimo Cristo de las Tres Caídas; Vera, Julio; Tomás, Miguel Angel; Gómez, José; Souto, Ramiro . Autor/a : Távora, Salvador . Adaptació : Alcaine, Ángel . Coreògraf : Távora, Salvador . Direcció : Távora, Salvador; Pérez, Juan Luis . Escenografia : Palomino, José Luis; Távora, Salvador . Il·luminació : Castaño, Vicente . So : Pozo, Juan José del . Vestuari : Giles, Carmen de .
Temporada: 2000/01; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
26/02/2000.
Ballarí : García, Barbara; Pastos, Javier; Pinillos, Carlos; Orive, Víctor; Jiménez, Víctor; Savoye, Pablo; Giménez, María; Miró, Rut; Noya, Ana; Royo, Rosa; Rodríguez Coca, Marta; López, Carlos; Lao, Eduardo; Bosch, Marcel; Carrión, Fernando; Pardo, Jesús . Adaptació : Ullate, Víctor . Compositor/a : Minkus, Ludwig . Coreògraf : Gorsky, Alexander; Ullate, Víctor; Petipa, Marius . Companyia : Ballet de la Comunidad de Madrid . Direcció : Ullate, Víctor . Escenografia : Salas, Roger . Vestuari : Salas, Roger .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
10/10/1997.
Ballarí : Cor de Cambra del Palau de la Música Catalana; Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu . Cantant : Oliver, Flavio; Vas, Francisco; Garrigosa, Francesc; Bou, Felipe; Jurado, Pilar; Mentxaka, Itxaro; Baquerizo, Enrique . Autor/a : Navarro, Justo . Compositor/a : Turina, José Luís . Companyia : Fondation International pour une Histoire de la Civilisation Européene; La Fura dels Baus; Teatro de la Maestranza de Sevilla; Gran Teatre del Liceu . Direcció : Padrissa, Carles; Ollé, Àlex; Pons, Josep . Escenografia : Miralles-Tagliabue . Il·luminació : Faura, Albert . Vestuari : Uroz, Chu .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
02/10/2000.
Ballarí : American Ballet Theatre . Coreògraf : Petipa, Marius; Gorski, Aleksandr . Direcció : McKenzie, Kevin; Jones, Susan . Escenografia : Loquasto, Santo; Loquasto, Santo . Il·luminació : Katz, Natasha .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
24/10/2012.
Adaptació : Lezhnina, Larisa; Garcia, Elias . Compositor/a : Zarco, José; Barreda, Juan José; Minkus, Ludwig . Coreògraf : Petipa, Marius; Bagà, Javier . Companyia : Ballet de Catalunya . Direcció : Tanaka, Carmen; Sorribes, Leo; Garcia, Elias . Il·luminació : Rodriguez Vega, Alberto . Ballarí : Mizu, Yukari; Ashcroft, Adam; Mäkelä, Ellen; Francioli, Mariane; Nunes da Costa, Beatriz; Esposito, Sara; Vivancos, Cristo .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Apolo.
(Barcelona).
02/03/2022.
Coreògraf : Martínez, José Carlos . Companyia : Compañía Nacional de Danza . Direcció : Díaz, Oliver . Escenografia : Guerrero García, Raúl . Il·luminació : Fischtel, Nicolás . Caracterització : Dubuis Valérie, Lou . Vestuari : Granell, Carme . Producció : García, Noemí; Serrano, Javier . Ballarí : Rosii, Giada; Agirretxe, Ion; Molinero García, Ángel; Gómez, Yanier; Ilan, Erez; Madrigal, Álvaro; Mallitt, Toby; Vervoort, Daan; Park, YaeGee; Otani, Haruhi; Muñoz, Natalia; Riga, Alessandro; Casa, Cristina; Everhart, Kayoko ; Montllor, Isaac; Pina, Anthony; Aguiló, Mar; Badía, Aida; Barthélémy, Lucie; Biosca, Elisabet; Fernández, Sara . Músic/a : Minkus, Ludwig; Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu .
Estrena:
Autor/a : Petipa, Marius . Ballarí : Yebra, Igor . Compositor/a : Minkus, Ludwig . Coreògraf : Vassiliev, Anatoli; Petipa, Marius . Companyia : Ballet Nacional de Lituània .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Barcelona Teatre Musical (BTM).
(Barcelona).
17/11/2005.
Ballarí : Ortiz, Juan Manuel; Paris, Luciana; Pérez, Rosana; Sabena, Lorena; Alessandría, Christian; Amarante, Sergio; Ledo, Juan Pablo; Navarro, Mario Jesús; Parada, Benjamín; Torres, Pablo; Gros, Julieta; Gossweiler, Ana Clara; Figaredo, Cecilia; Budarina Vadimovna, Daria . Compositor/a : Piazzola, Astor . Coreògraf : Méndez, Alberto; Graham, Martha; Criquet, Marcela; Stekelman, Ana Maria . Companyia : Ballet Argentino Julio Bocca . Direcció : Bocca, Julio . Vestuari : Ferrari, Jorge .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (14a : 2000).
11/08/2000.
Ballarí : Gibert, Marta; Moran, Marta; Giménez, Esther; Torrens, Alf; Porqueras, Eduard; Tapia, Raquel . Compositor/a : Mkitus . Coreògraf : Gibert, Marta; Mariani, Paula . Companyia : Sin-Tesis . Direcció : Gibert, Marta . Il·luminació : Parodi, Conrado .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2002/03;
Estrena:
Centre Cívic Sant Martí.
(Barcelona).
Mercateatre'00. 3a Fira de Teatre i Animació al Carrer a la Verneda.
08/07/2000.
Compositor/a : Donizetti, Gaetano . Coreògraf : Bocca, Julio; Petipa, Marius . Companyia : Julio Bocca-Ballet Argentino . Direcció : Segni, Lidia . Ballarí : Bocca, Julio; Vallone, Stefania .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (9è : 1995).
09/08/1995.
Ballarí : Muñoz, Paloma; Badalamenti, Gaetano . Compositor/a : Living Colour; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Bombardó, Claudi; Sitges-Sardà, Nora . Companyia : Contrapunctus Danceport .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Cal Massó.
(Reus).
Més Dansa (2a : 2007 : Reus).
19/10/2007.
Compositor/a : Houppin, Serge; Pärt, Arvo . Coreògraf : Merrill, Rick; Roca, Maria; Van de Meerendonk, Mathilde ; Bissetti, Maite . Companyia : Companyia Rick Merrill . Escenografia : Merrill, Rick . Il·luminació : Engle, Claude . Vestuari : Ropa Dopa . Ballarí : Merrill, Rick; Roca, Maria; Van de Meerendonk, Mathilde ; Bissetti, Maite . Músic/a : Grisman, David; Volans, Kevin; Torgue, Henry; Houppin, Serge; Darling, David; D'Alessio, Carlos ; Vargas, Chavela; Pärt, Arvo; Daring, Mason .
Temporada: 1995/96;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
06/06/1996.
Ballarí : Argüelles, Avelina; Muñoz, Rosa; Muñoz, Damián; Hernández, Lipi; Gutiérrez, Emili; Corchero, Andrés; Martínez, Maribel; Mira, Toni; Carrasco, Marta; Oller, Ramon; Sánchez, Montse; Navarrete, Teresa . Músic/a : Ketama; Serrat, Joan Manel . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Fundació Teatre Lliure . Il·luminació : Fraga, César . Producció : Álvarez, Olga . Intèrpret : Swanson, Miriam .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
01/02/2002.
Compositor/a : Wandji, Manuel . Coreògraf : Attou, Kader . Companyia : Compagnie Accrorap; Cie Accrorap; Centre Chorégraphique National de La Rochelle . Direcció : Attou, Kader . Il·luminació : Crouzet, Fabrice . Vestuari : Genez, Nadia . Ballarí : Abdallah, Hichem Sérir ; Saïd, Chaouki ; Mouhajir, Salem; Hamchaoui, Rachid; Boussa, Amine; Bounechada, Fouaz ; Benalima, Sim’Hamed ; Gouicem, Mabrouk .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
24/07/2017.
Autor/a : Senesi, Gino; Arozena, javeir . Coreògraf : Arozena, javeir . Companyia : Javier Arozena Cia . Direcció : Senesi, Gino; Arozena, javeir . Il·luminació : Horneman, Horne . Ballarí : Arozena, javeir .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
22/04/2022.
Ballarí : Thomas, Keith; Jonassaint, Carld; Cipolla, Joseph; Woodard, Leslie; Woodard, Laurie; Taylor, Enddalyn; Mallette, Adelaide; Johson, Christina; Hooks,Tassia; Henry, Karen; Gordon, Kellye; Castro, Marcia de; Crawford, Carol; Blackson, Rita; Attles, Lisa; Ward, Theara; Rotardier, Judith; Domínguez, Elena; Saunders, Keith; Shellman, Eddie J.; Sanchez, Willow; Sampson, Allen; McClain, Bernard; McCarthy, Mitchell; Magen, Hugues; James, Adam; Goree, James; Burke, Lubie; Davis, Darrell; Brooks, Tyrone; Austin, Anjali; Audain, Joselli; Anderson, Dean; Williams, Donald; Williams, Derek; Herdeen, August van; Smith, Lowell; Tyrus, Judy; Tompkins, Terri; Swayze, Linda; Lockett, Pierre; Brown, Karen; Dabney, Stephanie; Felix, Julie; Graves, Lorraine; Hall, Yvonne; Hunter, Charmaine; Johnson, Virginia; Person, Melanie; Phifer, Cassandra . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu . Adaptació : Pennington, William; Wynn, Zelda; Leon, Tania; Txabukiani, Waktang . Compositor/a : Santana, Carlos; Debussy, Claude; Holder, Geoffrey; Drigo, Riccardo . Coreògraf : Holder, Geoffrey; Shook, Karel; Reiter-Soffer, Domy; Beatty, Talley . Companyia : The Dance Theatre of Harlem . Direcció : Mitchell, Arthur; Staplin, Boyd; Lamarche, David; Shook, Karel; Mitchell, Arthur; Rosenstock, Milton; Michel, Bernard . Escenografia : Reiter-Soffer, Domy . Il·luminació : Sullivan, Paul; Prendergast, Shirley; Tipton, Jennifer . Vestuari : Wynn, Zelda; Reiter-Soffer, Domy; Pennington, William .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
17/10/1985.
Ballarí : Navarrete, Teresa; Aubin, Estelle; Eulate, Ana . Autor/a : Escoffet, Eduard . Adaptació : Coupille, Rémi . Coreògraf : Eulate, Ana . Direcció : Eulate, Ana . Il·luminació : Inglés, Eduard . Suports audiovisuals : Phan, Jean . Intèrpret : Escofet, Eduard; Recacha, Mercedes; Eulate, Ana .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cultural de la Fundació La Caixa.
(Granollers).
Mostra de Dansa i Teatre Contemporani (1a : 2005 : Granollers).
15/09/2005.
Cantant : Esteve, Vicenç; Guerra, Laura de la; Moncloa, Graciela; Ramos, Ana María; Adame, Antonio; Cárdenas, Ángel; Higuera, José Antonio; Álvarez, Tomás; Rizzo, Laura; González, Ascensión; Gavilán, Soledad . Músic/a : Orquesta Complutense de Madrid . Ballarí : Ballet Español Antología; Sol, Mario del; Lavega, Mario . Autor/a : Romero, Federico; Fernández-Shaw, Guillermo . Compositor/a : Vives, Amadeo . Coreògraf : Lorca, Alberto . Companyia : Compañía Lírica Amadeo Vives . Direcció : Vega, Pilar de la; Torres, José Antonio; Tamayo, José; Perera, José . Escenografia : Colomina, Ángel . Vestuari : Moreno, Pedro; Crespi, Miquel .
Temporada: 1996/97; 2004/05;
Estrena:
Teatre Apolo.
(Barcelona).
12/02/1996.
Cantant : Guerra, Thais de la; Chávez, Soraya; Adame, Antonio; Coro de Teatre Líric de Barcelona; González, Ruth; Beltrán, manuel; Izquierdo, Tamara . Músic/a : Orquesta de Teatre Líric de Barcelona . Ballarí : Ballet de Teatre Líric de Barcelona . Autor/a : Fernández-Shaw, Guillermo; Romero, Federico . Compositor/a : Vives, Amadeo . Coreògraf : Ferrer, Mireia; Moren, Isa . Companyia : Festival de Zarzuela de Las Palmas de Gran Canaria; Teatre Líric de Barcelona . Direcció : Damunt, Josep Maria; Damunt, Josep Maria; Ramallo, Antonio . Escenografia : Readecor . Vestuari : Peris Hermanos .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
23/04/2003.
Compositor/a : Reich, Steve . Coreògraf : Keersmaeker, Anne Teresa de . Companyia : Rosas . Direcció : Bernat, Miquel; Octors, Georges-Elie . Escenografia : Versweyveld, Jan . Il·luminació : Versweyveld, Jan . So : Fostier, Alexandre . Vestuari : Noten, Dries Van . Producció : Sadler's Wells; De Munt / La Monnaie . Intèrpret : Valero Martínez, Marta; Garrigó, Carme . Ballarí : Blomqvist, Linda; Akhmetzyanova, Polina; Youn, Sue-Yeon; Wissen, Samantha van; Truszkowski, Jakub; Torrice, Marco; Shyshko, Igor; Antoncic, Bostjan; Coronado, Marta; Dolven, Tale; Garbin, Carlos; Ikeda, Fumiyo; Ortega, Sandra . Músic/a : Ictus ; Gualda, Isabel; Vich, Miquel; Pons, Cristian; Montané, Pau; Cornudella, Pere; Rodríguez, Alba; Martínez, Rubén; Weilacher, Michael; Bernat, Miquel; Octors, Georges-Elie; Percussionistes ESMUC .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
27/03/2014.
Ballarí : Axenfeld, Norma; Olivé, Núria . Coreògraf : Axenfeld, Norma; Olivé, Núria . Direcció : Axenfeld, Norma; Olivé, Núria . Escenografia : Axenfeld, Norma; Olivé, Núria . Il·luminació : Miquel, Quique . Vestuari : Español, Rosa .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
La Fàbrica Espai de Dansa.
(Barcelona).
24/05/1986.
Ballarí : Morales, Mariel .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
dansa + a prop. 2a Mostra de solos.
21/02/2002.
Compositor/a : Debussy, Claude; Chávez, Carlos; Bissainthe, Toto . Coreògraf : Duato, Nacho; Kylián, Jirí . Companyia : Compañía Nacional de Danza . Direcció : Vicent, Jim; Wennegren-Juras, Lena . Escenografia : Kylián, Jirí; Nobbe, Walter . Il·luminació : Limdsctröm, D.; Fischtel, Nicolás; Caboort, Joop . Vestuari : Duato, Nacho; Raad, Heidi de; Unger, Susan . Ballarí : Grissette, Jernnifer; Seijo, Sandra; Taira, Yoko; Calero, Antonio; Bana, Patrick de; Guzmán, Africa; López Crivillén, Eva .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Palau d'Esports.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (17è : 1993).
13/07/1993.
Direcció musical : Konoe, Hidetake . Compositor/a : Oguri, Katsumi; Konoe, Hidetake; Gámez, Antonio . Coreògraf : Ortega, Luis; Komatsubara, Yoko; Victoria Eugenia . Direcció : Komatsubara, Yoko . Escenografia : Kanosue, Shiro . Il·luminació : Yashima, Yasufumi . Vestuari : Komatsubara, Yoko; Kanosue, Shiro . Ballarí : Nuno, Carmen; Neyra, Ernesto; Nakajima, Tomoko; Ortega, Luis; Alcántara, Antonio; Sawashima, Mika; Seino, Harumi; Suefuji, Mika; Taire, Yoshie; Takaku, Mariko; Nagai, Takako; Morishita, Tamako; Matsuo, Mika; Aoki, Aiko; Berlanga, Maria del Mar; Gámez, Antonio; Gutierrez, Miguel; Haeno, Kaori; Hamamoto, Arimi; Hata, Shino; Inoue, Keiko; Kishi, Kyoko; Komatsubara, Yoko; Lahoz, Paco; Martín, Juan; Masuno, Emiko; Yokokawa, Sakae .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Palau Nacional.
(Barcelona).
16/09/1994.
Ballarí : Zabaleta, Idoia; Francisco, Filipa . Compositor/a : Rua, Vitor . Coreògraf : Zabaleta, Idoia; Francisco, Filipa . Companyia : Alkantara; Panorama Rio Dança . Il·luminació : Madeira, Ricardo .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
LP'07. Festival de dansa... o no (1a : 2007 : Barcelona).
12/03/2007.
Autor/a : Torres, Roberto . Compositor/a : Aguilar, Samuel . Coreògraf : Hurtado, Paloma; Quintana, Paula; Torres, Roberto; Morales, Daniel . Companyia : Cia. Nómada . Direcció : Torres, Roberto . Il·luminació : Morales, Grace . Vestuari : Pinillos, Yaiza . Suports audiovisuals : Acosta, Yudi . Producció : Centro Insular de Artes Escénicas . Ballarí : Hurtado, Paloma; Morales, Daniel; Quintana, Paula . Músic/a : Aguilar, Samuel; Jaubert, Miguel .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
30/10/2020.
Ballarí : Pagés, María; Larbi Cherkaoui, Sidi . Compositor/a : Labaniegos, Rubén; Brzoska, Szymon . Coreògraf : Pagés, María; Larbi Cherkaoui, Sidi . Direcció : Pagés, María; Larbi Cherkaoui, Sidi . Il·luminació : Ramos, Felipe . So : Cortada, Albert . Vestuari : Gilbert, Alexandra; Pagés, María . Suports audiovisuals : Rodon, Joan .
Temporada: 2009/10; 2010/11;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Girona).
Festival Temporada Alta (18è : 2009 : Girona).
27/10/2009.
Ballarí : Eulate, Ana; Falzoni, Maddish .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Centre Cívic Sagrada Família.
(Barcelona).
21/02/2000.
Ballarí : Solano, Claudia; Díaz, Gemma; Gutiérrez, Emili; Cervantes, Mónica; Verdú, Juan Carlos; Kempster, Susan; Barahona, Mario; García Ferro, Sebastián; Forment, Ester . Autor/a : Zambrano, Mario; Serrano, Àlex; Ramírez, Gustavo . Compositor/a : Strauss, Richard; Dettinger, O.; Monthieux, Krishoo; Schubert, Franz; García Ferro, Sebastián; Brinkmann, T. . Coreògraf : García Ferro, Sebastián; Forment, Ester; Barahona, Mauro; Kempster, Susan; Ramírez, Gustavo . Companyia : Lapsus Dansa; Proyecto Titoyaya . Direcció : Eupierre, Alexis; Ramírez, Gustavo; Serrano, Àlex .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (4a : 2007 : Barcelona).
11/04/2007.
Ballarí : Morino, Keith; Verdú, Juan Carlos; Noales, Asun; Costa, Hervé; Sanguino, Sara . Compositor/a : Pärt, Arvo; Lemper, Utte; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Morino, Keith; Noales, Asun; Costa, Hervé; Sanguino, Sara . Companyia : Companyia Keith Morino; Les 4 Souffles; Patas Arriba . Il·luminació : Lee, Sam . Vestuari : Orive, Anna .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Dansat! Festival de Dansa Contemporània de Sant Andreu (3a : 2006 : Barcelona).
30/03/2006.
Ballarí : Borràs, Ona; Gràcia, Elena; Sabadell, Montse; Soler, Mireia . Coreògraf : Sabadell, Montse . Companyia : Vats Dansa .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
Mostra d'Arts Escèniques (13a : 2004 : Lleida).
13/11/2004.
Autor/a : Rovira, Maria . Ballarí : Vázquez, Sol; Rosado, Daniel; Ribeiro, Reinaldo; Garriga, Maria; Molsosa Fabrés, Pere . Coreògraf : Rovira, Maria . Direcció : Gamazo, Javier; Rovira, Maria . Producció : Trànsit Dansa . Intèrpret : Gnutti, Rudy; Gamazo, Javier; Rovira, Maria; Pich, Joan Antoni .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
20/10/2010.
Autor/a : Geltzer, W; Begitchev, W . Coreògraf : Petipa, Marius; Ivanov, Lev . Direcció : Kamysh, Margarita . Escenografia : Okunev, Vyacheslav . Vestuari : Okunev, Vyacheslav . Intèrpret : Tarakanov, V . Ballarí : Abaturov, Aleksandr; Filatova, Svetlana; Kuznetsov, V; Dubrovin, S; Menshikova, Maria; Khalikova, A . Músic/a : Tchaikovsky, Piotr .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
09/05/2018.
Cantant : Argemí, Anna; Ysamat, Uma; García Demestres, Alberto . Ballarí : Fäustino, Sergi; Picó, Sol . Autor/a : Picó, Sol . Compositor/a : García Demestres, Alberto . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Sol Picó Companyia de Dansa . Direcció : García Demestres, Alberto; Grau, Joan . Escenografia : Ferré, Jordà . Il·luminació : Luque, Mario . Vestuari : Simón, Begoña; Binoux, Marga .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
CCCB. Pati de les dones.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
10/07/1998.
Adaptació : Amadeus Hoffmann, Ernst Theodor . Coreògraf : Petipa, Marius; Ivanov, Lev . Direcció : Txaikovski, Piotr Ilitx; Garcia, Elias; Lezhnina, Larisa . Ballarí : Ballet de Catalunya .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Teatre Kursaal - Sala Gran .
(Manresa).
04/01/2018.
Companyia : Cia. Úrsula Rilo . Direcció : Rilo, Úrsula . Escenografia : Rilo, Úrsula . Vestuari : Rilo, Úrsula . Ballarí : Carrascosa, Marina; Rodríguez, Marc Wen Yu ; Calero, Nacho; Mas, Marta; Polonio, Abril; Digon, Nayade; Puerta, Iratxe .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre l'Artesà.
(El prat de Llobregat).
Dansa. Quinzena metropolitana.
11/03/2023.
Ballarí : Lin, Elena . Coreògraf : Lin, Elena .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
Contemporanis a la Barceloneta. Dansa hivern 2006 (Barcelona).
23/03/2006.
Ballarí : Jacquot, Magali; Carasso, Maxime; Reitz, Nicolas; Mourles, Yoan; Mourles, Pierre; Brotons, Caroline; Cholet, Mélanie; Viviès, Sabine de . Compositor/a : No Smoking Orchestra; Haïdouk, Tarafv de; Bregovic, Goran . Companyia : Cia. Rialto Fabrik Nomade . Direcció : Petit, William . Il·luminació : Lacroix, Thierry .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Plaça del Gas.
(Sabadell).
30 nits (3a : 2002 : Sabadell).
22/07/2002.
Ballarí : Martínez Torrejón, Javier; Vilella, Susana; Gómez, Mar; Gimeno, Rufo . Companyia : Companyia de Dansa Mar Gómez .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
27/05/1999.
Ballarí : Arago, Aude; Baron, Gilles; Brown, Armance; Krief, Bruno . Músic/a : Moctar, Sidy . Compositor/a : Moctar, Sidy . Coreògraf : Arago, Aude; Baron, Gilles; Brown, Armance; Krief, Bruno . Direcció : Devidal, Yann . So : Araya, Francisco .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Dies de dansa. 10è Festival Internacinal de Dansa en Paisatges Urbans.
16/09/2001.
Autor/a : Tolsà, Blanca . Coreògraf : Tolsà, Blanca . So : Tarrats, Albert ; Juan, Adrià ; McLafferty, Finn . Vestuari : Janot, Txell; Dutor, Jorge . Ballarí : Tolsà, Blanca .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
L'Estruch. Fàbrica de Creació de les Arts en viu.
(Sabadell).
12/03/2022.
Compositor/a : Roig Collage, Óscar; Mikus, Stephen; Massenet, Jules; Flaskkvartetten . Coreògraf : Oller, Ramon; Ek, Mats; Duato, Nacho . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Direcció : Duato, Nacho . Escenografia : Ek, Karin; Nobbe, Walter; Jordà, Joan . Il·luminació : Högsander, Anne; Montesinos, Gloria; Fischtel, Nicolás . Vestuari : Duato, Nacho; Ek, Karin; Paloma, Mercè . Ballarí : Arteaga, Cati; Armas, J. Manuel; Álvarez, Marta; Alonso, Daniel; Fernández, Antonio; Fabre, Tony; Bana, Patrick de; Bombardó, Mireia; Broncin, Emmanuelle; Buisson, Nathalie; Burgos, Rosanna; Calero, Antonio; Castro, Eduardo; Delgado, M. Luisa; Donderis, Marina; Duato, Nacho; Baudesson, Mar; Beguiristáin, J. Antonio; Allard, Catherine .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Teatre Zona Nord.
(Barcelona).
14/07/1995.
Autor/a : Boza, Inés . Compositor/a : Valle, Giulia . Coreògraf : Sun, Junyi; Pérez Mora, Carla; Mira, Toni; Calvitti, Viviane; Boza, Inés . Companyia : Senza Tempo . Direcció : Boza, Inés . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Gil, Ganecha . So : Villar, Òscar . Vestuari : Compte, Míriam . Producció : Mercat de Música Viva de Vic; Festival Sismògraf; Senza Tempo; Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016) . Ballarí : Sun, Junyi; Pérez Mora, Carla; Mira, Toni; Calvitti, Viviane; Boza, Inés . Músic/a : Valle, Giulia; Líbera; Pastor, David; Selnik, Pablo; Arizu, Edurne; Cordobés, Josep .
Temporada: 2016/17; 2015/16;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
02/07/2016.
Compositor/a : Riera, Jordi; Palet, Benet . Coreògraf : Corchero, Andrés; Muñoz, Rosa . Companyia : Andrés Corchero / Rosa Muñoz . Direcció : Corchero, Andrés . Escenografia : Chambers, Deborah; Corchero, Andrés . Producció : Centre Dramàtic d'Osona; Endansa . Ballarí : Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Músic/a : Palet, Benet; Riera, Jordi .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai.
(Barcelona).
09/02/1995.
Ballarí : Arrieta, Blanca . Coreògraf : Arrieta, Blanca . Companyia : Ciento Cincuenta Cuerdas . Il·luminació : Grijalba, Óscar . So : Metrónomo .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Bacsteix (1a : 2007 : Barcelona).
16/01/2007.
Autor/a : Pineda, Irina . Coreògraf : Pineda, Irina . Companyia : Humancía Dansa . Direcció : Pineda, Irina . Il·luminació : Franch, Genís . So : Franch, Genís . Ballarí : Muñoz, Agnès; Prat, Anais; Cerdán, David; Fieux, Marina; Grifols, Marina; Castro, Nerea; Camarero, Ona; Sánchez, Ambar; Bretcha, Andrea .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Sala Versus.
(Barcelona).
20/07/2022.