Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 50 de 1,396
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Coreògraf : Belaza, Nacera . Companyia : Festival Montpellier Danse; Forum Culturel du Blanc-Mesnil . Il·luminació : Belaza, Nacera . Suports audiovisuals : Belaza, Nacera . Intèrpret : Belaza, Dalila; Belaza, Nacera .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
Festival Complicitats 08 (2a : 2008 : Barcelona / Sabadell).
20/02/2008.
Ballarí : Sutton, Abby; Quarg, Lisa; Quarg, Laura; Hayward, Susan; Klein Gunnewiek, Jeroen; De Cloedt, Marloes; Andriessen, Vincent; Rosenfeld, Arthur . Coreògraf : Rosenfeld, Arthur . Companyia : Tanzhaus NRW (Die Werkstatt-Dusseldorf); Meekers . Direcció : Rosenfeld, Arthur . Escenografia : De Nijs, Ascon . Il·luminació : Steenvoorden, Pink . Vestuari : Magrangeas, Françoise .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Dan... dan... dansa (1a : 2007 : Barcelona).
10/03/2007.
Ballarí : Callejas, Lorena; Viñals, Antoni; Alonso, Roberto G.; Ballús, Meritxell; Rodríguez, Susanna; Martí, Cristina . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Il·luminació : Azorín, Paco . So : Portavella, Josep Maria . Intèrpret : Gómez, Pau .
Temporada: 2004/05; 2006/07;
Estrena:
Teatre de Ponent.
(Granollers).
08/10/2004.
Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. . Escenografia : Gómez, Pau . Il·luminació : Murchland, Toni . Vestuari : Alonso, Roberto G. . Intèrpret : Pinelo, Daniel P.; Viñals, Toni; Martí, Cristina; Callejas, Lorena; Ballús, Meritxell; Alonso, Roberto G. .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Plaça de les Nacions sense Estat.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (26a : 2006 : Tàrrega).
08/09/2006.
Ballarí : Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Autor/a : Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Coreògraf : Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Companyia : Raravis-Andrés Corchero/Rosa Muñoz . Escenografia : Corchero, Andrés . Il·luminació : Corchero, Andrés; Inglés, Eduard .
Temporada: 2003/04; 2005/06; 2007/08;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
17/06/2004.
Autor/a : Corchero, Andrés . Coreògraf : Corchero, Andrés; Muñoz, Rosa . Companyia : Raravis-Andrés Corchero/Rosa Muñoz; Mercat de les Flors . Direcció : Corchero, Andrés; Muñoz, Rosa . Escenografia : González, Beatriz . Il·luminació : López, Ananda; Corchero, Andrés . So : Ases, Marc . Vestuari : Pérez, Caterina . Producció : Felip, Txell . Intèrpret : Evinson, Soren; Mas, Jordi; Rebenaque, Isidre; Anido, Diego; Bachero, Pau .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
Tensdansa'07. Festival de Dansa de Terrassa (5a : 2007 : Barcelona / Sabadell / Terrassa).
29/09/2007.
Ballarí : Panadero, Nazareth; Ichida, Kyomi; Kesselheim, Sylvia; Kortland, Ed; Libonati, Beatrice; Martin, Anne; Mercy, Dominique; Minarik, Jan; Pikon, Helena; Rosenfeld, Arthur; Sagon, Monika; Saspsortes, Jean Lauren; Subicz, Janusz; Grossman, Methtchild; Forster, Lutz; Duszinski, Dominique; Cronin, Finola; Billiet, Bénedicte; Benati, Anne-Marie . Músic/a : Burkert, Matthias . Coreògraf : Bausch, Pina; Pabst, Peter . Companyia : Tanztheater Wuppertal . Direcció : Pabst, Peter; Bausch, Pina . Escenografia : Seeliger, Hans . Il·luminació : Windeker, Robert . So : Frunder, Hans-Jurgen . Vestuari : Cito, Marion . Intèrpret : Ernesto, Ralf John .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Memorial Xavier Regàs.
19/11/1985.
Ballarí : Muñoz, Rosa; Ángel, Florencia; Sàrries, Imma; Salas, Carles; Otaño, Botxi; Arnal, Ramon . Compositor/a : Lennox, Annie; Catelli, Mario; Fontova, Carles; Lemetre, Jean-Jacques; Mariño, Leo; Vertes, Negresses . Coreògraf : Salas, Carles; Muñoz, Rosa . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Escenografia : Búbulus Companyia de Dansa . Il·luminació : Boya, Memé . Vestuari : Alves, Rui . Producció : Canosa, Lali .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
03/05/2001.
Autor/a : Los Rinos . Adaptació : Peláez, Sixto . Compositor/a : JUMO . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Los Rinos . Direcció : Antúnez, Marcel·lí . Escenografia : Nubiola, Nico . Il·luminació : Rey, Ramón . Vestuari : Nubiola, Pau . Intèrpret : Nubiola, Pau; Caballero, Sergi; Picó, Sol; Antúnez, Marcel·lí .
Temporada: 1990/91; 1991/92;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
10/04/1991.
Autor/a : Bolaño, Roberto . Adaptació : Ley, Pablo; Rigola, Àlex . Coreògraf : Carvajal, Ferran . Construcció objecte : La columna Curvada . Companyia : Teatro Cuyás (Las Palmas de Gran Canaria); Festival Grec de Barcelona; Teatre Lliure . Direcció : Rigola, Àlex . Escenografia : Glaenzel, Max; Cristià, Estel . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Ciércoles, Ramon . Caracterització : Trias, Mariona . Vestuari : Riera, Berta; Viñolo, Georgina . Suports audiovisuals : Vericat, David . Intèrpret : Pi, Víctor; Pons, Fèlix; Carvajal, Ferran; Lillo, Manuel Carlos; Brondo, Cristina; Pérez, Alícia; Aimée, Chantal; Carreras, Joan; Manrique, Julio; Benito, Andreu; Pujol, Alba .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
27/06/2007.
Autor/a : Fernández, Marc Lluís . Compositor/a : Alarcón, Carles . Coreògraf : Reyes, Óscar . Companyia : Cia. La Sinàptica . Direcció : Capellades, Pili . Escenografia : Romaní, Enric . Il·luminació : Aubert, Adrià . Vestuari : Albadalejo, Maria . Producció : El Maldà . Intèrpret : Fernández, Marc Lluís; Malet, Judit . Músic/a : Aracón, Carles .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
El Maldà.
(Barcelona).
15/03/2023.
Autor/a : Proyecto Babel . Ballarí : Recacha, Eva . Compositor/a : Quintans, Santiago . Coreògraf : Recacha, Eva . Companyia : Festival Shakespeare de Santa Susanna . Direcció : Recacha, Eva; Recacha, Amanda; García de Pé, Silvia; Cester, Elena . Il·luminació : Festival Shakespeare de Santa Susanna . Vestuari : Molero, Pilar . Intèrpret : Cester, Elena; García de Pé, Silvia .
Temporada: 2003/04;
Estrena:
Can Ratés. Jardí.
(Santa Susanna).
Festival Shakespeare (2a : 2004 : Santa Susanna).
18/08/2004.
Autor/a : Ball, Alan . Coreògraf : Guerra, Beàlia . Companyia : Gataro (grup de teatre) . Direcció : Álvaro, Víctor . Escenografia : Figueras, Noé; Algo, Víctor . Il·luminació : Gutiérrez, Quico . Caracterització : Llunell, Núria . Vestuari : García, Marien; Jansana, Lola . Suports audiovisuals : Llorens Mussoles, Jordi . Producció : Gataro (grup de teatre) . Intèrpret : Uyà, Guida; Suñé, Ariadna; Guerra, Beàlia; Casas, Anna; Martínez, Mercè; Latre, Georgina; Álvaro, Víctor .
Temporada: 2009/10;
Estrena:
Almeria Teatre.
(Barcelona).
18/12/2009.
Ballarí : Córdoba, Pedro; Ruiz, Mercedes; Arias, Marta; Ruíz Muñoz, Mercedes; Peña, Andrés; Carbonell, Juan Carlos; Cardoso, Juan Carlos; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Guarnido, Lucía; Paniagua, David; Lozano, Eduardo . Cantant : Castro, Marta de; Soto, Enrique; Falcón, Segundo; Lago, David; García, Conxita; Enrique, "El extremeño" . Músic/a : Vidaechea, Ignacio; Coronel, Antonio; Gutiérrez, Salvador; Jarana, Paco . Compositor/a : Jarana, Paco . Coreògraf : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Latorre, Javier . Companyia : Companyia Eva Yerbabuena . Direcció : Cereza, Javier ("Hansel"); Castro, Marta de; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Il·luminació : Ruiz, Germinal; Perotti, Raúl . So : González, Manolo . Vestuari : San Román, Jimena .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
17/04/2001.
Ballarí : Díaz, Carolina; Ros, Norma; Rius, Gemma; Cienfuegos, Yoshua; Arnal, Ramon . Autor/a : Salas, Carles . Compositor/a : Fontova, Carles . Coreògraf : Salas, Carles; Ariza, Xavier . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles . Escenografia : Groven, Else; Cámara, María de la . Il·luminació : Luque, Mario . Vestuari : Alves, Rui .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Plaça dels Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (18a : 1998 : Tàrrega).
10/09/1998.
Ballarí : Ölme, Rasmus; Ortega González, Orlando; Schad, Isabelle; Perraud, Céline; Meeussen, Lieve; Di Calogero, Lorenza; Haro López, Carlos de; Campbell, John; Benchorf, Nordine . Coreògraf : Vandekeybus, Wim . Companyia : Wim Vandekeybus & Última Vez . Direcció : Vandekeybus, Wim . Escenografia : Vandekeybus, Wim . Il·luminació : Vercruyse, Dries; Vandekeybus, Wim . Vestuari : Lhoas, Isabelle .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
26/07/1997.
Músic/a : Pantoja, Edgar; Díaz Arbolay, Vladimir; Rasúa, Enildo; García, José Raúl . Ballarí : Azzopardi, Lydia; Fernández, Carlos; Gelabert, Cesc; Gómez, Toni; Huetos, Alberto; Liñana, Noelia; López, Maureen; Paniagua, Caliope . Compositor/a : Shostakovich, Dimitri . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Rasúa, Enildo . Escenografia : Patiño, Baltasar . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Patiño, Baltasar . So : Grande, Francisco . Vestuari : Verdier, Catou; Azzopardi, Lydia .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
22/03/2003.
Autor/a : Smet, Johan de . Compositor/a : Tétreault, Martín . Coreògraf : Blackburn, Hélène . Companyia : Cia Cas Públic . Direcció : Blackburn, Hélène . Il·luminació : Blackburn, Hélène; B-Beaulieu, Emilie . Producció : Kopergietery; Cia Cas Públic . Ballarí : Kizilca, Seymanur; Miroslavov, Evgeni; Salfamones, Chaz Keith; Serrai, Ramzi; Zambu, Burhan .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/03/2022.
Ballarí : Rocamora, Valentí; Rubirola, Anna; Campos, Fátima; Busquet, Sònia . Coreògraf : Busquet, Sònia; Rubirola, Anna; Rocamora, Valentí . Companyia : Restos de Serie . Il·luminació : Sánchez, Rosa . So : Ferrer, Miquel; Moras, Héctor .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
06/06/2000.
Ballarí : Muñoz, Rosa . Coreògraf : Muñoz, Rosa . Companyia : Andrés Corchero / Rosa Muñoz . Escenografia : Muñoz, Rosa . Il·luminació : Corchero, Andrés . Producció : Benages, Estefania .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
Cicle Endansa.
20/10/2001.
Autor/a : Shakespeare, William . Compositor/a : Mendelshon-Bartholdy, Felix; Harding, Alison . Coreògraf : Beers, Sara van . Construcció objecte : Wright, Lynne . Companyia : Cheek by Jowl . Direcció : Donnellans, Declan . Escenografia : Ormerod, Nick . Il·luminació : Kidd, Nick . Vestuari : Humpston, Charlotte . Intèrpret : Chubb, William; Sykes, Paul; Wakefield, Colin; Gillespie, David; Turner, Martin; Hodgson, Leda; Greenwood, Sally; Reeves, Saskia; White, Anne; Bramwell, Stephen .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Teatre Regina.
(Barcelona).
10/01/1986.
Ballarí : Rodríguez, Sònia; Cobos, Jesús; Michl, Volker; Cobos, Olga . Compositor/a : Iiudine, Maxim . Coreògraf : Cobos, Olga; Mika, Peter . Companyia : CobosMika Company . Escenografia : Mika, Peter . Il·luminació : Mika, Peter; Kunitsch, Michael . So : Iiudine, Maxim . Vestuari : Cobos, Olga .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
20/10/2005.
Compositor/a : Rodríguez, José Luis . Coreògraf : Marín, Manolo; Pérez Calvete, Pilar . Companyia : Compañía de Baile Manolo Marín . Direcció : Marín, Manolo; Pérez Calvete, Pilar . Il·luminació : Dóniz, Paco . Vestuari : Compañía de Baile Manolo Marín . Cantant : Saavedra, Antonio; Reina, Juan . Ballarí : Romero Ruiz, Luis; Romero, Fernando; Bayón, Isabel; Parra, Balbina; Nogales, Manuela; López, Isabel; Fernández, Nelson; Diaz Álamo, Paloma; Silva Campallo, Rafael . Músic/a : Rodríguez, José Luis; Silva Campallo, Marian .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (23è : 1991).
08/06/1991.
Ballarí : Poveda, Sonia; Zurano, Juan Manuel; González, Luis Miguel; Pérez, Asunción ("Choni"); Moreno, María; Córdoba, Mercedes de; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Rojas, Amador . Cantant : Soto, Enrique; Falcón, Segundo; Pura, Pepe de; Poveda, Miguel . Músic/a : Jarana, Paco; Luz, Manuel de la; Coronel, Antonio; Vidaechea, Ignacio . Adaptació : García, Horatius . Compositor/a : Jarana, Paco . Coreògraf : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Companyia : Companyia Eva Yerbabuena . Direcció : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Escenografia : Helguera, José María; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Il·luminació : Perotti, Raúl . So : González, Manolo . Vestuari : San Román, Jimena .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Església de Sant Domènec.
(Girona).
Temporada Alta. Festival Internacional de Teatre de Girona.
16/10/2004.
Autor/a : Hub, Ulrich . Coreògraf : Ferràndiz, Maria . Companyia : alGalliner . Direcció : González, Albert . Escenografia : Lucchetti, Mercè . Il·luminació : Berch, Jordi . Caracterització : Camps, Carmina . Vestuari : Lucchetti, Mercè . Producció : alGalliner . Intèrpret : Lorenzo, Marc; García, Mercè; González, Albert; Tricuera, Marta .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
19/01/2017.
Autor/a : Brecht, Bertolt . Adaptació : Salvat, Ricard . Traducció : Fontcuberta, Joan . Compositor/a : Alavedra, Joan . Coreògraf : Carrasco, Marta . Companyia : Mercat de les Flors i Centre dramàtic del Vallès . Direcció : Salvat, Ricard . Escenografia : Chambers, Deborah . Il·luminació : Borràs, Josep Maria . Vestuari : Chambers, Deborah; Albàs, Montse . Intèrpret : Carreras, Domènec; Blasco, Pepo; Llunell, Mireia; Escobar, Helena ("La Bleda"); Fargas, Joan; Josa, Marissa; García, Jaume; Tarrasón, Oriol; Sans, Manel; Vila, Ramon; Bernet, Jaume; Sirvent, Cristina; Cadafalch, Rosa; Salas, Carles; Majó, Enric; Ricart, Santi; González, Adrià .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
08/10/1998.
Autor/a : Ferrando, Sílvia . Coreògraf : Martí, Cristina . Companyia : Via Teatre; La Porta Clàssica . Direcció : Ferrando, Sílvia . Escenografia : Calafell, Cesc . Il·luminació : Masó, Xavier . Vestuari : Martín, Toni . Producció : Scatti, Montse . Intèrpret : Lleixà, Mercè; Martí, Cristina; Belmonte, Resu; Pàmpols, Blanca .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Sala La Planeta.
(Girona).
Temporada Alta 05. Festival Internacional de Teatre (14a : 2005 : Girona / Salt].
11/12/2005.
Músic/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Ballarí : Roblas, Anna; Vilaseca, Jordi; Gimeno, Virgínia; Heitzinger, Iris; Millard, Leslie; Marckmann, Nico . Compositor/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Teatro Arriaga Azkoitia; Mercat de les Flors; Lanònima Imperial . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Menchero, José; García, Juan Carlos . Vestuari : Menchero, José; García, Juan Carlos . Suports audiovisuals : Wallen, Lawrence .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Joventut. Sala A.
(L'Hospitalet de Llobregat).
28/10/2006.
Músic/a : Vila, Edurne; Saki, Ezequiel Guillem; Cordero, Ángel; Prats, Guillermo; Heras, Lluís; Vila, Esther; Arregui, Toni; Sánchez, Francesca; Ferrer, Joan Ignasi; Cabal, Lluís; Krosenbrink, Gerrit-Hendrik; Morera, Joan; Guardi, Imma; Vilalta, Joan; Cortadellas, Jaume; Gas, Manuel; Izzillo, Cindy; Pladellorens, Pep; Badia, Jordi; Gomariz, Josep; Manchón, Ernest; Magraner, Asensio; Solà, Pau; Oltra, Ferran . Autor/a : Sondheim, Stephen; Wheeler, Hugh . Traducció : Peña, Roger; Batalla, Roser . Compositor/a : Sondheim, Stephen . Coreògraf : Carrasco, Marta . Companyia : Bitò Produccions; Festival Internacional de Música Castell de Perelada; Festival Grec de Barcelona; Scaramush . Direcció : Gas, Mario; Gas, Manuel . Escenografia : Berrondo, Jon . Il·luminació : Gutiérrez, Quico . So : Galiano, Joan Manel . Intèrpret : Cirici, Maria; Guillén, Víctor; Ferrer, Alicia; Peña, Vicky; Romero, Constantino; Renom, Rosa; Canals, Núria; Llàcer, Àngel; Pi, Víctor; Gas, Miranda; Feu, Anna; García Demestres, Alberto; Torre, Teresa de la; Argemí, Anna; Fernández, Xavier; Boixaderas, Jordi; Carulla, Montserrat; López, Mònica .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 00.
26/06/2000.
Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Schwarz, Etiènne; Pärt, Arvo; Glass, Philip . Coreògraf : Rodrigues, Giselle; Horta, Rui; Mendoça, Luiz . Companyia : Endança . Direcció : Mendoça, Luiz . Il·luminació : Pessanha, Sergio . Vestuari : Brunner, Kathy . Ballarí : Moura, Cristina; Gama, Claudia; Rodrigues, Giselle; Bourke, Annie; Villa-Lobos, Maria Clara .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (19è : 1995).
25/07/1995.
Ballarí : Morgado, Carolina; Fernández, Catalina ("Cachi"); González, Fátima; Fernández, Carmen; Duran, Maria; Ramón, Yolanda; Mendoza, Rocío . Coreògraf : Grau, Rosa M. . Companyia : 3xtr3s; Color, Dansa Espanyola; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Grau, Rosa M. . Escenografia : Grau, Rosa M. . Il·luminació : Pujol, David . Vestuari : Taulé, Assumpta .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Teatre Poliorama.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 01.
10/07/2001.
Coreògraf : Senatore, Ambra . Companyia : EDA . Il·luminació : Bonvini, Fausto . So : Caporale, Gregorio . Ballarí : Catarzi, Claudia; Basso, Caterina ; Senatore, Ambra .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (4t : 2015 : Barcelona).
26/11/2015.
Autor/a : Màcia Vicent, Paco . Compositor/a : Doénado, el Ur . Coreògraf : Robadura Dansa . Companyia : Companyia Robadura Dansa . Escenografia : Reddering, Karen . Il·luminació : García, Agustí . So : Doénado, el Ur; Martínez, Aureli . Vestuari : Bretones, Antonia; Nubiola, Nico; Vidal, Assumpta . Ballarí : Muntaner Bonet, Mònica; Hernández Andrés, Lipi; Marín Aristegui, Gurene; Màcia Vicent, Paco . Músic/a : Doénado, el Ur .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Teatre Municipal l'Atlàntida.
(Vic).
27/11/1992.
Ballarí : García Sáez, Mario; García Angulo, María Ángeles; Castro, Susana; Navarrete, Teresa; Salas, Ricardo; Serrano, Marina . Autor/a : Weickert, Guillermo . Compositor/a : Fuks, Martín Sebastián . Coreògraf : Castro, Susana . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Erre que Erre Danza . Direcció : Weickert, Guillermo . Escenografia : Reymundo, Candela . Il·luminació : Rigual, Carles; Tarragüel, Alex . Producció : Swanson, Myriam . Intèrpret : Swanson, Miriam .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 03.
16/07/2003.
Autor/a : Canals, Montserrat; Miquel, Jordi . Músic/a : Orchestra Fireluche . Coreògraf : Deambulants . Companyia : Deambulants . Direcció : Escudé, Beth . Escenografia : López, Julià . Il·luminació : Güell, Maria; García, Robert . So : Cortada, Albert . Vestuari : Puigdevall i Plantés, Carme . Intèrpret : Miquel, Jordi; Moya, Mariona; Ortega, Mariona; Radresa, Paula; Canals, Montserrat; Pou, Marta .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
El Nacional petit.
11/05/2008.
Autor/a : Margarit, Àngels . Ballarí : Margarit, Àngels . Compositor/a : Rossell, Oriol; Egea, Marc . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); NU2'S Associació per a la Creació . Il·luminació : Rey, Ramón . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Font, Núria .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
IDN-imatge, dansa i nous mitjans (1a : 2007 : Barcelona).
03/03/2007.
Autor/a : Hauert, Thomas . Coreògraf : Hauert, Thomas . Companyia : Zoo . Direcció : Hauert, Thomas . Il·luminació : Van Gijsel, Jan . So : Van Hoesen, Peter . Vestuari : OWN . Intèrpret : Hauert, Thomas; Kilvady, Martin; Ludi, Sara; Parkinson, Chrysa; Voorter, Mat; Van Wissen, Samantha .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
10/10/2008.
Compositor/a : Ysaÿe, Eugène; Ligeti, György . Coreògraf : Keersmaeker, Anne Teresa de . Companyia : Rosas (Companyia de Dansa) . Direcció : Ducourt, Jean Luc . Escenografia : Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Ducourt, Jean Luc . So : Fostier, Alexandre . Vestuari : Weckx, Ann . Producció : La Monnaie (Bruselas); Rosas (Companyia de Dansa) . Ballarí : Campbell, Bruce; Benchorf, Nordine; Dunoyer, Vicent; Levy, Marion; Loemy, Cynthia; Million, Nathalie; Hérault, Muriel; Saunier, Johanne; Poletti, Laura Maria; Bachman, Laura; Ratsifandrihana, Soa; Svajda, Luka; Hashimoto, Yuika; Haghi, Robin; Gizycki, Frank; Edström Kawaji, Anika . Músic/a : Ahonen, Joonas ; Braceras, Juan María ; Arditti, Irvin; Hind, Rolf .
Temporada: 1992/93; 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/12/1992.
Autor/a : Childs, Lucinda . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Glass, Philip . Coreògraf : Childs, Lucinda . Companyia : Ballet de l’Opéra de Lyon . Il·luminació : Emmons, Beverly . Vestuari : Giannini, Christina; Lavenère, Bruno de . Ballarí : Romanova, Anna; Haywood, Jackson; Pryszo, Lore; Merenda, Marco; Sosa Sánchez, Erik; Todeschi, Giacomo; Conjeaud, Noëllie; Díaz, Abril; Bakker, Katrien de; Albert, Marie; Pupo-Guillen, Leoannis; Blloshmi, Edi; Evans, Brendan; Campello, Eleonora; Paperini, Chiara; Bâby, Jacqueline; Serrano Núñez, Raúl .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
02/03/2023.
Compositor/a : Leon, Tania; Holder, Geoffrey; Odekoza & Sinergy; Mahler, Gustav; Sullivan, Thimithy . Coreògraf : Holder, Geoffrey; Maldoom, Royston; Alleyne, John; Sekwan Mantsoe, Vincent . Companyia : Dance Theater of Harlem . Il·luminació : Connaughton, Kevon; Flowers, Roma; Thornton, Clarke W.; Sullivan, Paul . Vestuari : Doidge, Cecilia; Allen-Cummings, Pamela .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori dels Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (13a : 1999).
16/08/1999.
Adaptació : Lamarche, David . Compositor/a : Leon, Tania; Holder, Geoffrey; Mahler, Gustav; Soweto String Quartet; Matthews, Artie; Lamb, Joseph; Joplin, Scott; Scott, James . Coreògraf : Holder, Geoffrey; Garland, Robert; Maldoom, Royston; Mitchell, Arthus; Naidu, Laveen; Heerden, Augustus van . Companyia : Dance Theater of Harlem . Il·luminació : Jarvis, Brady; Thornton, Clarke W.; Sullivan, Paul . Vestuari : Michel, Carl; Doidge, Cecilia; Allen-Cummings, Pamela .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori dels Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (13a : 1999).
17/08/1999.
Compositor/a : Piazzolla, Astor; Beethoven, Ludwig van . Coreògraf : Schayk, Toer Van; Manen, Hans van; Dantzig, Rudi Van . Companyia : Ballet Nacional d'Holanda . Direcció : Eagling, Wayne . Escenografia : Schayk, Toer Van; Vroom, Jean Paul . Il·luminació : Schayk, Toer Van . Vestuari : Stokvis, Joop; Schayk, Toer Van; Vroom, Jean Paul . Músic/a : Beethoven, Ludwig van; Bartók, Béla; Satie, Erik; Strauss, Richard .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Centre Cultural Terrassa.
(Terrassa).
29/04/1995.
Autor/a : Belló, Jaume . Coreògraf : Ruestes, Pepita . Companyia : Ara teatre . Direcció : Alonso, Belén; Belló, Jaume . Escenografia : Rosselló, Alejandro . Il·luminació : Esquerda, Gaspar . Vestuari : Anguera, Albert . Producció : Talia Teatre . Intèrpret : Montagut, Núria; Olmo, Eva del; Oriach, Marta; Esquerda, Laia; Gatius, Sònia; Armengol, Gisela; Olmo, Àlex del; Roselló, Marc; Herraiz, Raúl; Esquerda, Gerard; Fuentes, César; Pacheco, Toni; Arqué, Xavier; Mur, Òscar; Sánchez, Ariadna .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
12/11/1999.
Compositor/a : Polo, José Pablo . Coreògraf : Bermúdez Gil, Mario . Companyia : Cia Marcat Dance . Il·luminació : Gil, Mamen B. . Ballarí : Bermúdez Gil, Mario; Coury, Catherine; Gallicchio, Marilisa .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
29/10/2022.
Músic/a : Mas, Roger; Torres, Nuno; Berenjena, Rubén . Autor/a : Ebb, Fred; Costa, Josep . Adaptació : Anglès, Daniel; Pintó, David . Traducció : Costa, Josep . Compositor/a : Kander, John . Coreògraf : Guerra, Aixa . Companyia : Teatre Kaddish; Artenbrut . Direcció : Costa, Josep; Torras, Xavier . Il·luminació : Lloris, David . Producció : Martos, Pati . Intèrpret : Amazares, Àngel; Portas, Mireia; Julià, Roger; Llunell, Mireia; Morató, Jaume; Leiva, Lucía; Sancho, Laura; Porta, Laia; Marty, Silvia; Guerra, Aixa; Zapata, Pepe; Ricart, Santi; Labanda, Ivan; González, Adrià; Torras, Xavier .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Artenbrut.
(Barcelona).
20/12/2001.
Compositor/a : Wiatowitstx, Dimitri; Mahler, Gustav; Dietrich, Urs . Coreògraf : Dietrich, Urs; Linke, Susanne . Companyia : Susanne Linke . Direcció : Dietrich, Urs; Linke, Susanne . Escenografia : Dietrich, Urs; Linke, Susanne . Il·luminació : Kresiment, Wilfried . Ballarí : Linke, Susanne; Dietrich, Urs .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Polisportiu Pins Bens.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (23è : 1991).
06/06/1991.
Ballarí : Muntaner, Mònica; Calvitti, Viviane; Hernández, Lipi . Coreògraf : Hernández, Lipi . Companyia : Las Malqueridas . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Boya, Memé; Abir, Mingo . Vestuari : Pastor, Rocío; Casquete, Nieves .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Plaça dels Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (18a : 1998 : Tàrrega).
11/09/1998.
Ballarí : Teixidó, Núria; García, Filo; García, Francisco; González, Fátima; Martín, Helena; Padial, Africa; Peral, Rafael; Ramón, Yolanda; Fernández, Carmen; Calvo, Sílvia; Blanco, Cristina; Adame, Marisa . Músic/a : Grau, Marc; Linares, Carmen; Montoro, Santi; Morente, Enrique; Pardo, Jorge; Soler, Toti; Soto, Pepe; Carrasco, Diego . Compositor/a : Pardo, Jorge; Grau, Marc; Soler, Toti; Falla, Manuel de; Turina, Joaquín; Carrasco, Diego; Morente, Enrique . Coreògraf : Bagà, Xavier; Tani . Companyia : Color, Dansa Espanyola . Il·luminació : Puiggener, Roger . Producció : Calvo, Sílvia .
Temporada: 1994/95; 1995/96;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
05/02/1995.
Autor/a : Castro, Rosalía de . Ballarí : Gómez, Toni; Sánchez, Lucía; Dachs, Rosa; Argüelles, Avelina; Roca, Maria . Compositor/a : Schwarz, Etiènne; Prada, Amancio; Millandoiro (Grup musical); Brncic, Gabriel . Coreògraf : Argüelles, Avelina . Companyia : Companyia de Dansa Avelina Argüelles . Direcció : Argüelles, Avelina . Escenografia : Argüelles, Avelina . Il·luminació : Yetton, Keith . Vestuari : Mur, Glòria .
Temporada: 1991/92; 1990/91; 1992/93; 1997/98;
Estrena:
Teatre La Lira.
(El Vendrell).
13/06/1990.
Cantant : Rodríguez, Ángel; Cor dels Amics de l'Òpera de Sabadell; Borràs, Judith; Lotti, Antonio; Corbacho, Sylvia; Sardinero, Vicenç; Pieres, Josep; Librenç Valero, Miki Mori . Ballarí : Ballet Compañía Color . Autor/a : Ghislanzoni, Antonio . Músic/a : Orquestra Simfònica del Vallès . Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Grau, Rosa M. . Companyia : Amics de l'Òpera de Sabadell . Direcció : García Vigil, Federico; Poda, Stefano; Ribera, Rosa Maria; Lacambra, Mirna . Escenografia : Poda, Stefano . Il·luminació : Faura, Albert . Vestuari : Poda, Stefano .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Municipal La Faràndula.
(Sabadell).
04/11/1998.