Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 100 de 973
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Peya, Clara; Peya, Ariadna; Escurriola, Míriam . Compositor/a : Peya, Clara . Coreògraf : Peya, Ariadna . Direcció : Escurriola, Míriam . Escenografia : Bernardy, Sarah . Il·luminació : Berch, Jordi . So : Raoût, Aurélie; Sánchez-Rico, Josep . Vestuari : Bernardy, Sarah . Producció : l'Era dels Impuxibles; Versus Teatre . Cantant : Castillo, Mariona; Arena, Alessio . Ballarí : Ramos, Christian; Vergés, Bea; Vidal-Ribas, Guille; Peya, Ariadna .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Versus Teatre.
(Barcelona).
06/06/2014.
Autor/a : Olivella, Macià G. . Compositor/a : González, Ferran . Coreògraf : Pérez, Esther . Direcció : González, Ferran; Nicasi, Gerard; Solé, Maria Agustina . Escenografia : Guzmán, Tero . Il·luminació : Campos, Francesc . So : Campos, Francesc . Caracterització : Santos, Toni . Vestuari : Carrasco, José . Intèrpret : Solé, Maria Agustina; Pérez-Ferrer, Esther; Miramunt, Marc; Gimeno, Maties; Fañanás, Olga; Clement, Marcel; Campos, Mariona; Soler, Xavier .
Temporada: 2012/13; 2013/14;
Estrena:
Jove Teatre Regina.
(Barcelona).
27/07/2013.
Ballarí : Muñoz, Rosa; Ángel, Florencia; Sàrries, Imma; Salas, Carles; Otaño, Botxi; Arnal, Ramon . Compositor/a : Lennox, Annie; Catelli, Mario; Fontova, Carles; Lemetre, Jean-Jacques; Mariño, Leo; Vertes, Negresses . Coreògraf : Salas, Carles; Muñoz, Rosa . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Escenografia : Búbulus Companyia de Dansa . Il·luminació : Boya, Memé . Vestuari : Alves, Rui . Producció : Canosa, Lali .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
03/05/2001.
Autor/a : Los Rinos . Adaptació : Peláez, Sixto . Compositor/a : JUMO . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Los Rinos . Direcció : Antúnez, Marcel·lí . Escenografia : Nubiola, Nico . Il·luminació : Rey, Ramón . Vestuari : Nubiola, Pau . Intèrpret : Nubiola, Pau; Caballero, Sergi; Picó, Sol; Antúnez, Marcel·lí .
Temporada: 1990/91; 1991/92;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
10/04/1991.
Direcció musical : Ferré, Josep . Autor/a : Zweig, Stefan . Adaptació : Batalla, Roser; Ly-Cuong, Stephane; Khandjian, Christine . Compositor/a : Dreznin, Sergei . Coreògraf : Martín, Helena . Direcció : García, Ignacio . Escenografia : Martín Burgos, Arturo . Il·luminació : Llorens, Juanjo . So : Ballbé, Albert; Ballbé, Jordi . Vestuari : Garay, Ana . Suports audiovisuals : Cortázar, David . Producció : LAMARSÓ produce . Intèrpret : Torres, Germán; Ansola, Felipe; Marsó, Silvia .
Temporada: 2019/20; 2020/21;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Girona).
06/03/2020.
Direcció musical : Ferré, Josep . Autor/a : Zweig, Stefan . Adaptació : Batalla, Roser . Compositor/a : Dreznin, Sergei . Coreògraf : Martín, Helena . Direcció : García, Ignacio . Escenografia : Martín Burgos, Arturo . Il·luminació : Llorens, Juanjo . So : García, Nacho; Ballbé, Albert; Ballbé, Jordi . Vestuari : Garay, Ana . Producció : LAMARSÓ produce . Intèrpret : Torres, Germán; Parejo, Marc; Marsó, Silvia . Músic/a : Vila, Esther; Vila, Edurne; Calvo Tapia, Carlos; Ferré, Josep .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Onyric-Teatre Condal.
(Barcelona).
07/11/2018.
Autor/a : Fernández, Marc Lluís . Compositor/a : Alarcón, Carles . Coreògraf : Reyes, Óscar . Companyia : Cia. La Sinàptica . Direcció : Capellades, Pili . Escenografia : Romaní, Enric . Il·luminació : Aubert, Adrià . Vestuari : Albadalejo, Maria . Producció : El Maldà . Intèrpret : Fernández, Marc Lluís; Malet, Judit . Músic/a : Aracón, Carles .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
El Maldà.
(Barcelona).
15/03/2023.
Autor/a : Proyecto Babel . Ballarí : Recacha, Eva . Compositor/a : Quintans, Santiago . Coreògraf : Recacha, Eva . Companyia : Festival Shakespeare de Santa Susanna . Direcció : Recacha, Eva; Recacha, Amanda; García de Pé, Silvia; Cester, Elena . Il·luminació : Festival Shakespeare de Santa Susanna . Vestuari : Molero, Pilar . Intèrpret : Cester, Elena; García de Pé, Silvia .
Temporada: 2003/04;
Estrena:
Can Ratés. Jardí.
(Santa Susanna).
Festival Shakespeare (2a : 2004 : Santa Susanna).
18/08/2004.
Ballarí : Córdoba, Pedro; Ruiz, Mercedes; Arias, Marta; Ruíz Muñoz, Mercedes; Peña, Andrés; Carbonell, Juan Carlos; Cardoso, Juan Carlos; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Guarnido, Lucía; Paniagua, David; Lozano, Eduardo . Cantant : Castro, Marta de; Soto, Enrique; Falcón, Segundo; Lago, David; García, Conxita; Enrique, "El extremeño" . Músic/a : Vidaechea, Ignacio; Coronel, Antonio; Gutiérrez, Salvador; Jarana, Paco . Compositor/a : Jarana, Paco . Coreògraf : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Latorre, Javier . Companyia : Companyia Eva Yerbabuena . Direcció : Cereza, Javier ("Hansel"); Castro, Marta de; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Il·luminació : Ruiz, Germinal; Perotti, Raúl . So : González, Manolo . Vestuari : San Román, Jimena .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
17/04/2001.
Ballarí : Díaz, Carolina; Ros, Norma; Rius, Gemma; Cienfuegos, Yoshua; Arnal, Ramon . Autor/a : Salas, Carles . Compositor/a : Fontova, Carles . Coreògraf : Salas, Carles; Ariza, Xavier . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles . Escenografia : Groven, Else; Cámara, María de la . Il·luminació : Luque, Mario . Vestuari : Alves, Rui .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Plaça dels Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (18a : 1998 : Tàrrega).
10/09/1998.
Músic/a : Pantoja, Edgar; Díaz Arbolay, Vladimir; Rasúa, Enildo; García, José Raúl . Ballarí : Azzopardi, Lydia; Fernández, Carlos; Gelabert, Cesc; Gómez, Toni; Huetos, Alberto; Liñana, Noelia; López, Maureen; Paniagua, Caliope . Compositor/a : Shostakovich, Dimitri . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Rasúa, Enildo . Escenografia : Patiño, Baltasar . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Patiño, Baltasar . So : Grande, Francisco . Vestuari : Verdier, Catou; Azzopardi, Lydia .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
22/03/2003.
Autor/a : Shakespeare, William . Compositor/a : Mendelshon-Bartholdy, Felix; Harding, Alison . Coreògraf : Beers, Sara van . Construcció objecte : Wright, Lynne . Companyia : Cheek by Jowl . Direcció : Donnellans, Declan . Escenografia : Ormerod, Nick . Il·luminació : Kidd, Nick . Vestuari : Humpston, Charlotte . Intèrpret : Chubb, William; Sykes, Paul; Wakefield, Colin; Gillespie, David; Turner, Martin; Hodgson, Leda; Greenwood, Sally; Reeves, Saskia; White, Anne; Bramwell, Stephen .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Teatre Regina.
(Barcelona).
10/01/1986.
Ballarí : Rodríguez, Sònia; Cobos, Jesús; Michl, Volker; Cobos, Olga . Compositor/a : Iiudine, Maxim . Coreògraf : Cobos, Olga; Mika, Peter . Companyia : CobosMika Company . Escenografia : Mika, Peter . Il·luminació : Mika, Peter; Kunitsch, Michael . So : Iiudine, Maxim . Vestuari : Cobos, Olga .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
20/10/2005.
Direcció musical : Díez-Boscovich, Arturo ; Barrigüete de Gabriel, Borja; Baiges, Pau . Autor/a : Kleban, Edward; Dante, Nicholas; Kirkwood, Neal . Traducció : García May, Ignacio; Batalla, Roser . Compositor/a : Hamlisch, Marvin . Coreògraf : Bennett, Michael; Breglio, John; Lee, Baayork; Couvillon, Matthew; Avian, Bob; Banderas, Antonio . Direcció : Milla, Marianvest; Villabon, Luis; Lee, Baayork; Bennett, Michael; Breglio, John; Banderas, Antonio . Escenografia : Wagner, Robert . Il·luminació : Musser, Tharon; Torrijos, Carlos . So : Isequilla, Javier; Rubio López, Francisco Manuel . Caracterització : Lara, Sandra . Vestuari : Aldrege, Theoni V.; Milla, Marian . Producció : Teatro del Soho . Intèrpret : Castro, Lucia; Sánchez, Aida; Belotto, M¡guel Ángel; Ruiz, Estibalitz; Moreno, Fran; Facchin, Roberto; Galcerà, Pol; Garod, Daniel; Mariano, Fernando; Monterde, Graciela; Nava, Marcela; Petraglia, Lucrecia; San Buenaventura, Zuhaitz; Mur, Beatriz; Girbau, Diana; Marco, Juan José; Escobar, Alberto; Pino, Fran del; Coll, Anna; Marimon, Enric; Hlong, Cassandra; Pareja-Obregón, Ivo; Schielke, Sarah; Alonso, Kristina; Bolea, Albert; Alcázar, Angie; Santiago, Lorena; Délyon, Daniel; Puyol, Pablo .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
23/04/2020.
Compositor/a : Rodríguez, José Luis . Coreògraf : Marín, Manolo; Pérez Calvete, Pilar . Companyia : Compañía de Baile Manolo Marín . Direcció : Marín, Manolo; Pérez Calvete, Pilar . Il·luminació : Dóniz, Paco . Vestuari : Compañía de Baile Manolo Marín . Cantant : Saavedra, Antonio; Reina, Juan . Ballarí : Romero Ruiz, Luis; Romero, Fernando; Bayón, Isabel; Parra, Balbina; Nogales, Manuela; López, Isabel; Fernández, Nelson; Diaz Álamo, Paloma; Silva Campallo, Rafael . Músic/a : Rodríguez, José Luis; Silva Campallo, Marian .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (23è : 1991).
08/06/1991.
Ballarí : Poveda, Sonia; Zurano, Juan Manuel; González, Luis Miguel; Pérez, Asunción ("Choni"); Moreno, María; Córdoba, Mercedes de; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Rojas, Amador . Cantant : Soto, Enrique; Falcón, Segundo; Pura, Pepe de; Poveda, Miguel . Músic/a : Jarana, Paco; Luz, Manuel de la; Coronel, Antonio; Vidaechea, Ignacio . Adaptació : García, Horatius . Compositor/a : Jarana, Paco . Coreògraf : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Companyia : Companyia Eva Yerbabuena . Direcció : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Escenografia : Helguera, José María; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Il·luminació : Perotti, Raúl . So : González, Manolo . Vestuari : San Román, Jimena .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Església de Sant Domènec.
(Girona).
Temporada Alta. Festival Internacional de Teatre de Girona.
16/10/2004.
Autor/a : Brecht, Bertolt . Adaptació : Salvat, Ricard . Traducció : Fontcuberta, Joan . Compositor/a : Alavedra, Joan . Coreògraf : Carrasco, Marta . Companyia : Mercat de les Flors i Centre dramàtic del Vallès . Direcció : Salvat, Ricard . Escenografia : Chambers, Deborah . Il·luminació : Borràs, Josep Maria . Vestuari : Chambers, Deborah; Albàs, Montse . Intèrpret : Carreras, Domènec; Blasco, Pepo; Llunell, Mireia; Escobar, Helena ("La Bleda"); Fargas, Joan; Josa, Marissa; García, Jaume; Tarrasón, Oriol; Sans, Manel; Vila, Ramon; Bernet, Jaume; Sirvent, Cristina; Cadafalch, Rosa; Salas, Carles; Majó, Enric; Ricart, Santi; González, Adrià .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Alegria.
(Terrassa).
08/10/1998.
Músic/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Ballarí : Roblas, Anna; Vilaseca, Jordi; Gimeno, Virgínia; Heitzinger, Iris; Millard, Leslie; Marckmann, Nico . Compositor/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Teatro Arriaga Azkoitia; Mercat de les Flors; Lanònima Imperial . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Menchero, José; García, Juan Carlos . Vestuari : Menchero, José; García, Juan Carlos . Suports audiovisuals : Wallen, Lawrence .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Joventut. Sala A.
(L'Hospitalet de Llobregat).
28/10/2006.
Compositor/a : Coltrane, John . Coreògraf : Sanchis, Salva; Keersmaeker, Anne Teresa de . Il·luminació : Versweyveld, Jan . Vestuari : Kunz, Anne-Catherine . Producció : Rosas (Companyia de Dansa); De Munt / La Monnaie . Ballarí : Respilieux, Jason; El Had, Bilal; Dos Santos, José Paulo; Vantuycom, Thomas .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
04/05/2018.
Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Schwarz, Etiènne; Pärt, Arvo; Glass, Philip . Coreògraf : Rodrigues, Giselle; Horta, Rui; Mendoça, Luiz . Companyia : Endança . Direcció : Mendoça, Luiz . Il·luminació : Pessanha, Sergio . Vestuari : Brunner, Kathy . Ballarí : Moura, Cristina; Gama, Claudia; Rodrigues, Giselle; Bourke, Annie; Villa-Lobos, Maria Clara .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (19è : 1995).
25/07/1995.
Autor/a : Màcia Vicent, Paco . Compositor/a : Doénado, el Ur . Coreògraf : Robadura Dansa . Companyia : Companyia Robadura Dansa . Escenografia : Reddering, Karen . Il·luminació : García, Agustí . So : Doénado, el Ur; Martínez, Aureli . Vestuari : Bretones, Antonia; Nubiola, Nico; Vidal, Assumpta . Ballarí : Muntaner Bonet, Mònica; Hernández Andrés, Lipi; Marín Aristegui, Gurene; Màcia Vicent, Paco . Músic/a : Doénado, el Ur .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Teatre Municipal l'Atlàntida.
(Vic).
27/11/1992.
Autor/a : Margarit, Àngels . Ballarí : Margarit, Àngels . Compositor/a : Rossell, Oriol; Egea, Marc . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); NU2'S Associació per a la Creació . Il·luminació : Rey, Ramón . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Font, Núria .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
IDN-imatge, dansa i nous mitjans (1a : 2007 : Barcelona).
03/03/2007.
Compositor/a : Ysaÿe, Eugène; Ligeti, György . Coreògraf : Keersmaeker, Anne Teresa de . Companyia : Rosas (Companyia de Dansa) . Direcció : Ducourt, Jean Luc . Escenografia : Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Ducourt, Jean Luc . So : Fostier, Alexandre . Vestuari : Weckx, Ann . Producció : La Monnaie (Bruselas); Rosas (Companyia de Dansa) . Ballarí : Campbell, Bruce; Benchorf, Nordine; Dunoyer, Vicent; Levy, Marion; Loemy, Cynthia; Million, Nathalie; Hérault, Muriel; Saunier, Johanne; Poletti, Laura Maria; Bachman, Laura; Ratsifandrihana, Soa; Svajda, Luka; Hashimoto, Yuika; Haghi, Robin; Gizycki, Frank; Edström Kawaji, Anika . Músic/a : Ahonen, Joonas ; Braceras, Juan María ; Arditti, Irvin; Hind, Rolf .
Temporada: 1992/93; 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/12/1992.
Autor/a : Childs, Lucinda . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Glass, Philip . Coreògraf : Childs, Lucinda . Companyia : Ballet de l’Opéra de Lyon . Il·luminació : Emmons, Beverly . Vestuari : Giannini, Christina; Lavenère, Bruno de . Ballarí : Romanova, Anna; Haywood, Jackson; Pryszo, Lore; Merenda, Marco; Sosa Sánchez, Erik; Todeschi, Giacomo; Conjeaud, Noëllie; Díaz, Abril; Bakker, Katrien de; Albert, Marie; Pupo-Guillen, Leoannis; Blloshmi, Edi; Evans, Brendan; Campello, Eleonora; Paperini, Chiara; Bâby, Jacqueline; Serrano Núñez, Raúl .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
02/03/2023.
Compositor/a : Leon, Tania; Holder, Geoffrey; Odekoza & Sinergy; Mahler, Gustav; Sullivan, Thimithy . Coreògraf : Holder, Geoffrey; Maldoom, Royston; Alleyne, John; Sekwan Mantsoe, Vincent . Companyia : Dance Theater of Harlem . Il·luminació : Connaughton, Kevon; Flowers, Roma; Thornton, Clarke W.; Sullivan, Paul . Vestuari : Doidge, Cecilia; Allen-Cummings, Pamela .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori dels Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (13a : 1999).
16/08/1999.
Adaptació : Lamarche, David . Compositor/a : Leon, Tania; Holder, Geoffrey; Mahler, Gustav; Soweto String Quartet; Matthews, Artie; Lamb, Joseph; Joplin, Scott; Scott, James . Coreògraf : Holder, Geoffrey; Garland, Robert; Maldoom, Royston; Mitchell, Arthus; Naidu, Laveen; Heerden, Augustus van . Companyia : Dance Theater of Harlem . Il·luminació : Jarvis, Brady; Thornton, Clarke W.; Sullivan, Paul . Vestuari : Michel, Carl; Doidge, Cecilia; Allen-Cummings, Pamela .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Auditori dels Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (13a : 1999).
17/08/1999.
Compositor/a : Piazzolla, Astor; Beethoven, Ludwig van . Coreògraf : Schayk, Toer Van; Manen, Hans van; Dantzig, Rudi Van . Companyia : Ballet Nacional d'Holanda . Direcció : Eagling, Wayne . Escenografia : Schayk, Toer Van; Vroom, Jean Paul . Il·luminació : Schayk, Toer Van . Vestuari : Stokvis, Joop; Schayk, Toer Van; Vroom, Jean Paul . Músic/a : Beethoven, Ludwig van; Bartók, Béla; Satie, Erik; Strauss, Richard .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Centre Cultural Terrassa.
(Terrassa).
29/04/1995.
Autor/a : Colautti, Arturo; Legouvé, Ernest; Scribe, Eugène . Compositor/a : Cilea, Francesco . Coreògraf : George, Andrew . Direcció : Basso, José Luis; Benini, Maurizio; McVicar, David . Escenografia : Edwards, Charles . Il·luminació : Silverman, Adam . Vestuari : Reiffenstuel, Brigitte . Intèrpret : Pujol, Marc; Santamaría, Eduardo; Coma-Alabert, Gemma; Perdomo, Roberto; Vas, Francisco; Giuseppini, Giorgio; Pons, Joan; Alagna, Roberto; Zajick, Dolora; Frittoli, Barbara . Cantant : Carosi, Micaela; Cornetti, Marianne; Fiorillo, Maria Elisabetta; Perdomo, Estefanía; Alàs, Anna; Dessì, Daniela; Prat, Carles; Moreno, Josep Lluís; Simone, Bruno de; Vas, Francisco; Palatchi, Stefano; Ventre, Carlo; Armiliato, Fabio .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
14/05/2012.
Compositor/a : Vives, Joan . Coreògraf : Quintana, Leo . Direcció : Milán, Jordi . Il·luminació : Costales, Aleix; Aregay, Arnau . So : Agut, Jordi . Caracterització : La Bocas . Vestuari : López, Cristina . Suports audiovisuals : Rodon, Joan . Intèrpret : Melgar, Virginia; Tena, Xavi; Martorell, Filomena; Ramírez, David; Totusaus, Annabel; Benet, Nüria; Gonzalez, Alex ; Amat, Montse; Ferrés, Edu; Ripoll, Babeth; Torres, Toni; Sans, Toni; Gómez, Víctor; Arnau, Miquel; Baucis, Jaume .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Coliseum.
(Barcelona).
02/02/2022.
Adaptació : Puga, Montse . Compositor/a : Pinchen, Jim . Coreògraf : Noone, Thomas . Construcció objecte : Mello, Andre . Direcció : Noone, Thomas . Il·luminació : Ström, Jimmy . Vestuari : Udina, Marc . Producció : Esteller, Sara; Thomas Noone Dance; SAT . Ballarí : Noone, Thomas .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/07/2019.
Autor/a : Grimani, Vincenzo . Compositor/a : Händel, Georg Friederich . Coreògraf : George, Andrew . Direcció : McVicar, David; Bicket, Harry . Escenografia : Macfarlane, John . Il·luminació : Constable, Paule . Vestuari : Macfarlane, John . Cantant : Selig, Franz-Josef; Martínez-Castignani, Enric; Connolly, Sarah; Waddington, Henry; Daniels, David; Niese, Danielle de; Ernman, Malena; Visse, Dominique .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
16/11/2013.
Autor/a : Castro, Rosalía de . Ballarí : Gómez, Toni; Sánchez, Lucía; Dachs, Rosa; Argüelles, Avelina; Roca, Maria . Compositor/a : Schwarz, Etiènne; Prada, Amancio; Millandoiro (Grup musical); Brncic, Gabriel . Coreògraf : Argüelles, Avelina . Companyia : Companyia de Dansa Avelina Argüelles . Direcció : Argüelles, Avelina . Escenografia : Argüelles, Avelina . Il·luminació : Yetton, Keith . Vestuari : Mur, Glòria .
Temporada: 1991/92; 1990/91; 1992/93; 1997/98;
Estrena:
Teatre La Lira.
(El Vendrell).
13/06/1990.
Cantant : Rodríguez, Ángel; Cor dels Amics de l'Òpera de Sabadell; Borràs, Judith; Lotti, Antonio; Corbacho, Sylvia; Sardinero, Vicenç; Pieres, Josep; Librenç Valero, Miki Mori . Ballarí : Ballet Compañía Color . Autor/a : Ghislanzoni, Antonio . Músic/a : Orquestra Simfònica del Vallès . Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Grau, Rosa M. . Companyia : Amics de l'Òpera de Sabadell . Direcció : García Vigil, Federico; Poda, Stefano; Ribera, Rosa Maria; Lacambra, Mirna . Escenografia : Poda, Stefano . Il·luminació : Faura, Albert . Vestuari : Poda, Stefano .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Municipal La Faràndula.
(Sabadell).
04/11/1998.
Autor/a : Ghislanzoni, Antonio . Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Smimmo, Angelo . Direcció : Guthrie, Thomas; García, Conxita . Escenografia : Mestres Cabanes, Josep . Il·luminació : Faura, Albert . Vestuari : Squarciapino, Franca . Producció : Gran Teatre del Liceu . Cantant : Òdena, Àngel; Fadó, Josep; Vassallo, Franco; Perles, Berna; Mimica, Marko; Youn, Kwangchul; Ganci, Luciano; Lee, Yonghoon; Rowley, Jennifer; Meade, Angela; Kutasi, Judit; Buccino, Mariano; Cor del Gran Teatre del Liceu; Margaine, Clémentine . Músic/a : Bogdanoski, Kostadin; Orquestra Sinfònica del Gran Teatre del Liceu .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
13/01/2020.
Ballarí : Moya, Sergio; Rouet, Sandrine; Gracia, Susana; Lasala, Ignacio; Mora, Judith; Wong, Sau-Ching; Castro, Arnau; Corrales, Daniel; Heras, Raúl; Muñoz, Paloma; Enrich, Sara; Cervantes, Mónica; Martín, Sonia; Ploquin, Geoffrey; Palomo, Vicente; García, Javier . Músic/a : Gleusteen, Kai . Cantant : Fantini, Norma; Fadó, Josep; Alberdi, Begoña; Giuseppini, Giorgio; Papi, Andrea; Calombara, Carlo; Mastromarino, Alberto; Maestri, Ambrogio; Giuliacci, Piero; Berti, Marco; Alagna, Roberto; Diadkova, Larissa; Cornetti, Marianne; Papian, Hasmik; Kabatu, Isabel; Neves, Susan; Fiorillo, Maria Elisabetta; Grunewald, Eugenie; Grigorian, Gegam; Zvetanov, Boiko; Pons, Joan; Carosi, Micaela; Cedolins, Fiorenza; Zajick, Dolora; Lucic, Zeljko; Rigosa, Danilo; Sardinero, Vicenç; Palatchi, Stefano; Scandiuzzi, Roberto . Autor/a : Ghislanzoni, Antonio . Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Gran Teatre del Liceu; Festival Internacional de Música de Santander; Metros . Direcció : Basso, José Luis; Gutiérrez, José Antonio ("Guti"); Gallegari, Daniele . Escenografia : Mestres Cabanes, Josep . Il·luminació : Faura, Albert . Vestuari : Squarciapino, Franca .
Temporada: 2000/01; 2007/08;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
12/05/2001.
Autor/a : Febrero, Pedro ; Masgriera, Albert . Compositor/a : Vives, Joan . Coreògraf : Palazón, Antonio . Companyia : Las Veneno . Direcció : Rañé, Ferran . Escenografia : Berastegui, Manu . Il·luminació : Liss, Laura . Vestuari : Berastegui, Manu . Intèrpret : Benedicto, Nuria; Giralte, Pepa; Olayo, Gracia; Juan, Arancha de; Navarro, Carmen .
Temporada: 1993/94; 1994/95;
Estrena:
Carpa Alis Kim.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (13a : 1993 : Tàrrega).
10/09/1993.
Direcció musical : York, Donald . Compositor/a : York, Donald; Poulenc, Francis; Händel, Georg Friederich . Coreògraf : Taylor, Paul . Companyia : Paul Taylor Dance Company . Direcció : Taylor, Paul . Il·luminació : Tipton, Jennifer . Vestuari : Loquasto, Santo; Moore, Gene . Ballarí : Roberts, Denise ; Patrick, Thomas; Wadlington, Jeff ; Stone, Sandra; McCann, Cathy; Mauricio, Joao; Benz, Rachel Berman; Chaib, Elie; Cochran, Mary; Corbin, Patrick; Cortez, Hernando; Dinapoli, Constance; Gillis, Christopher; Grenke, David; Heilman, Caryn; Huber, Francie ; Asnes, Andrew .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Centre Cultural Caixa Terrassa.
(Terrassa).
27/10/1990.
Autor/a : Eya, Sharon; Ballarins del Ballet Rambert . Compositor/a : Lichtik, Ori . Coreògraf : Eyal, Sharon . Companyia : Ballet Rambert (companyia de dansa) . Direcció : Tavares, Kibwe . Il·luminació : Chivers, Natasha . Vestuari : Bakhtiozina, Uldus . Suports audiovisuals : Nicholls, Paul; Tan, Guillian . Producció : Ballet Rambert (companyia de dansa); The Royal Ballet .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
18/03/2022.
Autor/a : Giró, Mireia; Alsina Riera, Laia; Morató, Xavi; Cedó, Clàudia; Clemente, Cristina; Cirici, Maria; Pau, Laura; Escurriola, Míriam . Compositor/a : Peya, Clara; Sesé, Gerard; Tordera, Arnau; Cabiró, Ariadna . Coreògraf : Romaní, Anna . Companyia : The Feliuettes . Direcció : Escurriola, Míriam . Escenografia : Montseny, Maria . Il·luminació : Escurriola, Míriam; Aubert, Adrià . Vestuari : Montseny, Maria . Producció : El Maldà . Intèrpret : Peña, Vicky; Pau, Laura; Cirici, Maria; Alsina Riera, Laia .
Temporada: 2018/19; 2020/21; 2021/22; 2022/23;
Estrena:
El Maldà.
(Barcelona).
11/03/2019.
Compositor/a : Caballero, Sergio; Strohmann, Michael; Szymanski, Pawel; Massenet, Jules; Pärt, Arvo; Alcalde, Pedro . Coreògraf : Duato, Nacho . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Direcció : Pandur, Tomaz; Duato, Nacho . Escenografia : Duato, Nacho; Pandur, Tomaz . Il·luminació : Fields, Brad . Vestuari : Atlagic, Angelina . Intèrpret : Wagener, Ana .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
07/02/2008.
Autor/a : Pérez Galí, Aimar . Compositor/a : Pérez Galí, Aimar; Vilamala, Hug . Coreògraf : Pérez Galí, Aimar . Direcció : Pérez Galí, Aimar . Escenografia : Pedra . Il·luminació : Oscila Studio . Vestuari : Pedra . Producció : Dansàneu; Mercat de les Flors; Festival Castell de Peralada . Ballarí : Pardo, Almudena; Zapata, Iver; Libertad, Tania; Ferré, Joan; Crespo, Núria . Músic/a : Vilamala, Hug .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Castell de Peralada.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (37è : 2023).
30/07/2023.
Autor/a : Ste Croix, Gilles . Compositor/a : Dupéré, René . Coreògraf : Brown, Debra . Companyia : Cirque du Soleil . Direcció : Watson, Andrew; Dragone, Franco; Parisien, Pierre . Escenografia : Crête, Michel . Il·luminació : Lafortune, Luc . So : Desrochers, Guy . Vestuari : Lemieux, Dominique .
Temporada: 1997/98; 2006/07;
Estrena:
Carpa el Grand Chapiteau.
(Barcelona).
02/04/1998.
Direcció musical : Martínez Izquierdo, Ernest; Boada, Òscar . Autor/a : Gayraud, Irène . Compositor/a : García-Tomás, Raquel . Coreògraf : Cabeza de Vaca, María . Direcció : Pazos, Marta . Escenografia : Glaenzel, Max . Il·luminació : Meira, Nuno . So : Cámara, Sixto . Vestuari : Delagneau, Sílvia . Suports audiovisuals : García-Tomás, Raquel . Producció : Gran Teatre del Liceu . Cantant : Cor Vivaldi - Petits cantors de Catalunya; Esteve, Mar; Sabata, Xavier; Copons, Elena; Vinyes-Curtis, Lidia; Amo, Alicia . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
18/03/2023.
Ballarí : Young, Laurie; Dunberry, Luc; Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Mascia, Nicola; Suzuki, Takako; Cusimano, Nadia . Autor/a : Waltz, Sasha . Compositor/a : Díaz de Garaio Esnaola, Juan Kruz; Rudolph, Lars; Leichtmann, Hanno . Coreògraf : Dunberry, Luc; Curismano, Nadia; Young, Laurie; Suzuki, Takako; Mascia, Nicola . Companyia : Sasha Waltz & Guests . Direcció : Waltz, Sasha . Il·luminació : Prounk, André . Vestuari : Sasha Waltz & Guests; Bätz, Annette .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
CCCB. Pati de les dones.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
10/07/1997.
Compositor/a : Riisager, Knudåge; Poulenc, Francis; Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Holmes, Anna-Marie; Morris, Mark; Balantxine, George . Companyia : Boston Ballet . Direcció : Marks, Bruce . Escenografia : Barber, David . Il·luminació : Pinkham, Lisa ; Miller, Craig . Vestuari : Morris, Mark; Worsaae, Jens-Jacob; Karinska . Ballarí : Meja, Daniel ; Price, Ronald; Gelfand, Jennifer ; Sevillano, Trinidad; Suárez, Adriana ; Bujones, Fernando ; Armand, Patrick .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (5è : 1991) .
02/08/1991.
Compositor/a : Stravinsky, Igor; Beethoven, Ludwig van; Piazzola, Astor . Coreògraf : Perriguey, Olivier; Linkens, Jan; Van Manem, Hans . Companyia : Ballet Víctor Ullate . Direcció : Ullate, Víctor . Il·luminació : Janssen, Jos; Hofstra, Jan . So : García, Olga; Lizarraga, Miguel . Vestuari : Stokvis, Joop; Vroom, Jean Paul; Moreno, Pedro; González, José Luis; Batanero, Juanita; Lacoma, Ana . Ballarí : Aranda, Carlos Enrique; Moya, Ana; Sonnenbluck, David; Moreno, Mar; Izuzquiza, Leticia; Gonzalvo, Silvia; Kosmidis, Kiriakos; Orive, Víctor; Yebra, Igor; Maroto, Ruth; Peces-Barbas, M. Jesús; Martínez, Àngel; Vandenberghe, Isabelle; Arilla, Silvia; Aranda, Carlos E; Giménez, María; Lao, Eduardo; Lot, Cyril; Baena, Raquel; Vertogen, Tom; Taiebi, Omar; Pedemonte, Mercedes .
Temporada: 1989/90;
Estrena:
Centre Cultural Caixa d'Estalvis de Terrassa.
(Terrassa).
28/04/1990.
Ballarí : Martínez Moreno, Iván; Sandfort, Maximiliano; Klimesova, Marie; Herrador, Rosa Mari; Sako, Celia . Autor/a : Mata, Juan . Compositor/a : López, Joaquín ("Chas") . Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Frabetti, Valeria; Meza, Omar . Escenografia : Ceballos, Miguel M.; Monzón, Carlos . Il·luminació : Cendou, Luciano . Vestuari : Casero, Javier F. . Suports audiovisuals : Buzzetti, Andrea . Producció : López, Francisco M. .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Àtrium Viladecans.
(Viladecans).
14/04/2007.
Compositor/a : Ligeti, Györg; Zorn, John; Dylan, Bob; Theodorakis, Mikis . Coreògraf : Gil, Román; Béjart, Maurice . Il·luminació : Roman, Dominique . Vestuari : Davila, Henri .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
La Factoria Cultural.
(Terrassa).
Dansa. Quinzena metropolitana.
11/03/2023.
Autor/a : Goiricelaya, María . Compositor/a : García de los Ojos, Adrian . Coreògraf : Ferrero, Alberto . Direcció : Goiricelaya, María . Escenografia : Ibarrondo, Eider . Il·luminació : Alkorta, David . So : Aguirre, Ibon . Vestuari : Saitua, Betitxe . Producció : La Dramática Errante . Intèrpret : Pikaza, Ane; Borobia, Aitor; Sánchez, Egoitz; Farré González, Lindes; Acosta, Isabel .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
04/07/2023.
Autor/a : Buchaca, Marta . Compositor/a : Pujol, Keco . Coreògraf : Guerra, Beàlia . Direcció : Andújar, Jordi . Escenografia : Desilence Studio . Il·luminació : Ortiz, Isidre; Gómez, Jaume . So : Sánchez, Josep . Vestuari : Desilence Studio . Suports audiovisuals : Desilence Studio . Producció : Cia Viu el Teatre . Intèrpret : Albinyana, Queralt; Pujol, Marc; Bonjoch, Júlia; Codina, Joan; Llordella, Jordi; Díaz, Xuel; Murillo, Cristina .
Temporada: 2016/17; 2020/21;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
26/02/2017.
Autor/a : Buchaca, Marta . Compositor/a : Pujol, Keco . Coreògraf : Guerra, Beàlia . Direcció : Andújar, Jordi . Escenografia : Desilence . Il·luminació : Gómez, Jaume; Ortiz, Isidre . So : Sánchez, Josep . Vestuari : Desilence . Producció : Viu el Teatre! . Intèrpret : Murillo, Cristina; Pujol, Marc; Díaz, Xuel; Bonjoch, Júlia; Codina, Joan; Llordella, Jordi; Albinyana, Queralt .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
05/03/2022.
Autor/a : Valenciano, Luz . Adaptació : Casado, Juana . Compositor/a : León, José Manuel . Coreògraf : Toledo, Rosario . Companyia : Cia. Andanzas . Direcció : Casado, Juana . Escenografia : Casado, Juana . Il·luminació : You, Dominique . Vestuari : Moreno, Susana . Suports audiovisuals : Vázquez, Félix . Producció : Cia. Andanzas . Intèrpret : Muñoz, Elisa; Villalba, Elisa . Cantant : Inma "La Carbonera" . Ballarí : Calero, Melisa; Toledo, Rosario; Salazar, Ana . Músic/a : Howe, Ana; Morales, Inma; Sánchez Jurado, Macarena; León, José Manuel .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Fortuny.
(Reus).
27/04/2021.
Autor/a : Giménez, Xavier; Otero, Xavier . Compositor/a : Dorgan, Duane; Tenneriello, Pino; Zweifel, Rafael . Coreògraf : Ventura, Montse . Companyia : Associació d'Investigació i Experimentació Teatral (AIET) . Direcció : Gurrola, Pedro . Escenografia : Muñoz, Meritxell . Il·luminació : Muñoz, Meritxell . Vestuari : Gucht, Myriam van; Salazar, Marcela . Intèrpret : Ros, Natalia; Mela, Cinzia; Bagaria, Alberto; Alsina, Pau; Cercós, Olga; García, Oscar .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Zona Nord.
(Barcelona).
14/02/1998.
Compositor/a : Lemetre, Jean-Jacques; Mariño, Leo . Coreògraf : Salas i Monforte, Carles . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Sales i Monforte, Carles . Escenografia : Muniz, José . Il·luminació : Luque, Mario . So : Sants, Laura . Vestuari : Muniz, José . Ballarí : Otaño, Botxi; Dilley, Carol; Morin, Anne; Sales i Monforte, Carles; Arnal, Ramon .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
03/11/1994.
Adaptació : Fernández Giua, Carles; Maestro, Manuel; Azorín, Paco . Compositor/a : Parera Fons, Antoni . Coreògraf : Colomé, Montse . Direcció : Martínez, Virgínia; Azorín, Paco . Escenografia : Azorín, Paco . Il·luminació : Díaz, Ximo . Vestuari : Güell, Anna . Suports audiovisuals : Szwarcer, Eugenio; Chini . Producció : Gran Teatre del Liceu; Laporta, Maria . Intèrpret : González, Llorenç . Cantant : Niz, Orlando; Bayo, María; González, Ruth; Fernández, Xavier; Marsol, Toni; Casanova, Jordi; Ferrer, Josep; Valero, Marta; Martínez-Agudo, Lluís; Moraleda, Inés; Planas, Maia . Músic/a : bcn216 .
Temporada: 2009/10;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
Festival Grec de Barcelona (34a : 2010).
16/07/2010.
Autor/a : Kafka, Franz . Músic/a : Baggioli, Marco; Panatteri, Alessandro; Salza, Simone . Adaptació : Malcovati, Fausto . Traducció : Malcovati, Fausto . Compositor/a : Chiaramello, Giancarlo . Coreògraf : Brancaccio, Mariano . Companyia : Teatro Eliseo de Roma; Théâtre des Italiens . Direcció : Scaparro, Maurizio . Escenografia : Francia, Roberto . Il·luminació : Luzzati, Emanuele . Vestuari : Luzzati, Emanuele . Intèrpret : Di Rauso, Giovanna; Costa, Dario; Trapani, Andrea; Bottai, Francesco; Malesta, Max; Turrin, Enzo .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
03/10/2001.
Músic/a : Thiessen, Jennifer; Van Gee, Jill; Giroux, Elisabeth; Kie, Njo Konk . Compositor/a : Byars, Gavin; Lang, David; Hargreaves, Blake . Coreògraf : Lock, Édouard . Companyia : La la la Human Steps . Direcció : Kie, Njo Konk . Escenografia : Vaillancourt, Armand . Il·luminació : Munro, John . Vestuari : Vandal . Intèrpret : Boardman, Andrea; Tujaka, Zofia; Shipley-Holmes, Jason; Santia, Dominic; Martin, Bernard; Knight, Keir; Hemingway, Mistaya; Cheng, Xuan; Evtushenko, Talia .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/11/2007.
Músic/a : Martín, José Luis ("Keke"); Rojas, Nelson . Autor/a : Shakespeare, William . Adaptació : Oddo, Ismael; Celedón, Mauricio . Compositor/a : Rojas, Nelson . Coreògraf : Silveira, Cristina D. . Companyia : Silencio; Karlik Danza Teatro; Samarkanda Teatro . Direcció : Celedón, Mauricio; Leveneu, Cécile; Bruas, Sebastien . Escenografia : Celedón, Mauricio . Il·luminació : Planas, Kiko . Vestuari : Verdejo, Claudia . Producció : Pérez, David; Arias, César . Intèrpret : Santos, Luisa; Núñez, Fermín; Méndez, Félix; Oddo, Ismael; Laso, Nazaret; Silveira, Cristina D.; Rase, Jean Marie; Recio, José; Estibill, Nelson; García, Ana; Márquez, Beatriz; Lucas, Elena .
Temporada: 2003/04;
Estrena:
Can Ratés. Jardí.
(Santa Susanna).
Festival Shakespeare (2a : 2004 : Santa Susanna).
19/08/2004.
Autor/a : García Lorca, Federico; Villanueva, Jaume; Villanueva, Jaume . Músic/a : Porta, David ("El Rubio") . Cantant : Porta, David ("El Rubio") . Compositor/a : Raposo, Valentina; Gas, Orestes . Coreògraf : Sánchez, Montse . Construcció objecte : Otal, Pepe; Companyia de Titelles Herta Frankel . Companyia : Octubre Teatral . Direcció : Villanueva, Jaume . Escenografia : Murchland, Toni . Il·luminació : Murchland, Toni . Vestuari : Guri, Miguel . Intèrpret : Brik, Maite; Morillo, Montse; Isasi, Maria .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
La Farinera del Clot.
(Barcelona).
Teatre + a prop.
01/10/2005.
Autor/a : Illica, Luigi . Compositor/a : Giordano, Umberto . Coreògraf : George, Andrew . Direcció : García, Conxita; McVicar, David; Steinberg, Pinchas . Escenografia : Jones, Robert . Il·luminació : Silverman, Adam . Vestuari : Tiramani, Jenny . Producció : Royal Opera House Convent Garden . Cantant : Tomowa-Sintow, Anna; Zaremba, Elena; Esteve, Manel; Marsol, Toni; Vas, Francisco; Orquestra Simfònica i Cor del Gran Teatre del Liceu; Ferrández, Sandra; Coma-Alabert, Gemma; Mennibaeva, Yulia; Di Giacomo, Julianna; Radvanovsky, Sondra; Álvarez, Carlos; Palombi, Antonello; De León, Jorge; Kaufmann, Jonas; Chioldi, Michael .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
09/03/2018.
Músic/a : Morna, Liviu; Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu . Autor/a : Illica, Luigi . Cantant : Cor del Gran Teatre del Liceu . Compositor/a : Giordano, Umberto . Coreògraf : Morino, Keith . Companyia : The New National Theatre Foundation (Tokio) . Direcció : Steinberg, Pinchas; Arlaudi, Philippe; Basso, José Luis . Escenografia : Arlaudi, Philippe . Il·luminació : Arlaudi, Philippe . So : Watanabe, Masako . Vestuari : Uhmann, Andrea . Suports audiovisuals : Van den Broek, Jean Marc . Intèrpret : Armiliato, Fabio; Dessì, Daniela; Michaels-Moore, Anthony; Ventre, Carlo; Shafajinskaia, Anna; Zanon, Silvio; Obiol, Mercè; Zapater, Miguel Ángel; Esteve, Manel; Esteve, Vicenç; Cura, José; Voigt, Deborah; Álvarez, Carlos; Vas, Francisco; Mishura, Irina; Rodríguez-Cusí, Marina; Serra, Enric; Cutlip, Philip; Ruiz, Josep; Cortez, Viorica .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
28/09/2007.
Compositor/a : Granados, Enrique . Coreògraf : Kirilov, Dimo . Companyia : Compañía Nacional de Danza (CND) . Il·luminació : García Sánchez, Olga . So : The Lab . Vestuari : Aragón, Íñigo . Músic/a : Torres Pardo, Rosa .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
04/03/2016.
Direcció musical : Chapi . Autor/a : Picó, Sol . Compositor/a : Chapi . Coreògraf : Picó, Sol . Direcció : Picó, Sol . Escenografia : Manrique, Joan . Il·luminació : Rojo, Ximo . Vestuari : Reig, Joan Miquel . Producció : Conselleria d’Educació, Cultura i Esports de la Generalitat Valenciana; Tots a una veu; Institut Valencià de Cultura . Intèrpret : Maestre, Irene; Dènia, Carles . Ballarí : Di Calogero, Lorenza; Cerdeiriña, Alba; García, Albert; Gisbert, Rocío; Martínez, Luís; Maestre, Irene; Reig, Alícia; Peinado, Rubén . Músic/a : Banda Chapicó .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
13/03/2021.
Autor/a : González, Juan Carlos; Mena, Karel; Mena, Karel; Barceló, Manel; Moraga, Aída . Músic/a : Mendoza, Christian; Ortiz, Andrés . Compositor/a : Bellorín, C.; Pérez Guarro, Jordi . Coreògraf : García, Sara . Construcció objecte : Soria, Mariel . Companyia : Festival Grec de Barcelona; La Korbata . Direcció : Mendoza, Christian; Barceló, Manel . Escenografia : Ayza, Jaume . Il·luminació : Ayza, Jaume . Vestuari : Soria, Mariel . Producció : Pas 29; Mena, Karel . Intèrpret : Jofré, Paula; Torres, Alonso; González, Juan Carlos; Ortega, Joaquín; Martorell, Filomena; García, Sara; Leiva, Lucía; García, Cecília; Moraga, Aída; Bellorín, Cecilia; Montoya, José Joaquín .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Convent de Sant Agustí.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 03.
22/07/2003.
Ballarí : Serrano, Marina . Compositor/a : Fuks, Martín Sebastián . Coreògraf : Serrano, Marina . Companyia : Erre que Erre Danza . Il·luminació : Rigual, Carles . Vestuari : Pérez, Jordi; Serrano, Marina .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
L'Antic Teatre.
(Barcelona).
08/06/2006.
Autor/a : Mena, Karel; Pérez Guarro, Jordi . Compositor/a : Pérez Guarro, Jordi . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : Produccions Amapuche . Direcció : Villanueva, Edgar . Il·luminació : Ayza, Jaume . Vestuari : Soria, Mariel .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Nou Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
16/01/2001.
Ballarí : Zorzetto, Bastien; Ben-Tal, Amos; Aranburu, Urtzi; Telford, Lesley; Scharafali, Parvaneh; Scaglia, Valentina; Sánchez, Paula; Redel, Mariëtte; Novotná, Natasa; Dubreuil, Yvan; Goucha, Pedro; Zeromski, Stefan; Walerski, Medhi; Timulak, Lukás; Suneson, Mattias; Nozal, Jorge; Marin, Patrick; Korte, Joeri de; Magadan, Fernando Hernando; Martinat, Virginie; Geiger, Simone; Euverink, Nancy; Esseboom, Shirley; Cayla, Aurélie; Bustinduy, Lydia; Balen, Bregie van; Oliveira, Miguel . Compositor/a : Willems, Thom; Bach, Johann Sebastian; Glass, Phillip . Coreògraf : Lightfoot, Paul; León, Sol; Godani, Jacopo . Companyia : Nederlands Dans Theater I . Escenografia : Lightfoot, Paul; Godani, Jacopo; León, Sol . Il·luminació : Godani, Jacopo; Bevoort, Tom . Vestuari : León, Sol; Quinta Colonna; Lightfoot, Paul .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
09/09/2005.
Direcció musical : López, Miguel Ángel; Pantchenko, Shasha Alexander . Autor/a : Vidal, Ignasi . Compositor/a : Elefantes . Coreògraf : Botindari, Mariano . Direcció : Santos, Pablo; Vidal, Ignasi . Escenografia : Meloni, Alessio . Il·luminació : Ramos, Felipe . So : Martin, Alejandro . Vestuari : Calderón, Marieta; López, Txiki . Producció : Beon Entertainment . Intèrpret : Massan, Víctor; Moncada, Paula; Shuarma; Ros, Beatriz; Vázquez, Alberto; Dachs, Ana; Miralles, Vicenç . Músic/a : Cascán, Julio; Ramiro, Jordi; Pantchenko, Shasha Alexander; Shuarma; Aliana, Marc .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Teatre Apolo.
(Barcelona).
05/05/2021.
Autor/a : Tamayo, José . Compositor/a : Sorozábal, Pablo; Albéniz, Isaac . Coreògraf : Lorca, Alberto . Companyia : Compañía de José Tamayo . Direcció : Tamayo, José . Escenografia : Sorozábal, Pablo . Il·luminació : Tamayo, José . So : Botana, Felix; Sales, Javier . Vestuari : Burgos, Emilio; Moreno, Pedro . Intèrpret : Companyia Lírica Amadeo Vives . Cantant : Domingo, Plácido .
Temporada: 1991/92; 1992/93;
Estrena:
Muralles del Carme.
(Peralada).
10/08/1992.
Autor/a : Sòfocles . Adaptació : Griffell, Fernando . Traducció : Bueno, Ester . Compositor/a : Diago, Eduardo . Coreògraf : Grau, Rosa M. . Companyia : Te-A-Traç . Direcció : Griffell, Fernando . Escenografia : Casas, Carles . Il·luminació : Morros, Ignasi . Vestuari : Casas, Carles . Intèrpret : Ruíz, Frank ; Rusinés, Elvira; Bueno, Ester; Tur, Muntsa; Pulido, Alexandra; Perezdeloz, Oscar ; Peire, Sergio; Martínez, Núria; Ferrer, Esteve; Domènech, Xavier; Díaz, Rosi; Vilaregut, Angels . Músic/a : Recio, Juan A. .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
La Casona.
(Barcelona).
29/10/1993.
Autor/a : Sòfocles . Compositor/a : Tort, Xavier . Coreògraf : Piquer, Sònia . Companyia : Peplum Teatre . Direcció : Timón, Marta . Escenografia : Rosselló, Helena . Il·luminació : Atanes, Carlos . Vestuari : LLobet, Blanca de . Intèrpret : García, Manolo; Vladimir, Antonio; Mallofré, Joan; Bernabé, Daniel; Cáceres, José; Solàs, Manel; Insa, Beatriz; Castuera, Àngels; Hernández, Elisabeth; Petrus, Graziella; Miró, Estrella; Gutiérrez, Carmen; Pujol, Pere .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Lluïsos de Gràcia.
(Barcelona).
11/02/2000.
Autor/a : Jimonas, Yorgos . Cantant : Linares, Carmen . Ballarí : Coro de Valencia . Adaptació : Melero, Antonio . Compositor/a : Pradal, Vicente; Ono, Yoko; Linares, Carmen . Coreògraf : Sáez, Vicente . Companyia : Teatres de la Generalitat Valenciana; Universitat de València . Direcció : Pavlakis, Spiros; Perales, Francisco; Papas, Irene; Cerveró, Joan; Sáez, Vicente . Escenografia : Metzikof, Yannis . Il·luminació : Gómez-Cornejo, Juan . Vestuari : Metzikof, Yannis . Intèrpret : Papas, Irene; Viñals, Marina; Perales, Cristina; Castilla, Ángela; Peris, Maria-Josep .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Auditori dels Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (12a : 1998).
07/08/1999.
Ballarí : Chapucilli, Terese . Compositor/a : Copland, Aaron; Stravinsky, Igor; Egge, Klaus . Coreògraf : Graham, Martha . Companyia : Martha Graham Dance Company . Escenografia : Noguchi, Isamu; Protas, Ron; Ming Cho Lee . Il·luminació : Rosenthal, Jean; Skelton, Thomas . Vestuari : Rosenthal, Jean .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Grec 86.
06/07/1986.
Direcció musical : TelemannRec . Autor/a : Greig, David . Traducció : Genebat, Cristina . Compositor/a : McIntyre, Clayre . Coreògraf : Faura, Pere . Direcció : Selvas, David . Escenografia : Añón, Blanca . Il·luminació : Albir, Mingo . So : Ábalos, Roger . Caracterització : Ayuso, Paula . Vestuari : Armengol, Maria . Suports audiovisuals : Orfila, Mar . Producció : Minoria absoluta; La Brutal . Intèrpret : Llussà, Montse; Gómez Mas, Nil; Cervera, Oriol; Massagué, Ivan; Bayarri, Marta . Músic/a : Bauzà, Aurora; Jou, Pere .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
La Villarroel.
(Barcelona).
13/01/2020.
Ballarí : Artacho, Lucía; Sant, Sílvia; Oliver, Maria Antònia . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Oliver, Maria Antònia . Companyia : Companyia de Dansa Mariantònia Oliver . Direcció : Salgado, Kike; Oliver, Maria Antònia . Escenografia : Ferré, Jordà . Il·luminació : Paré, Gabriel . So : Salgado, Kike; Guerrero, Daniel . Vestuari : Cal, Maria .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
01/03/1999.
Compositor/a : Paniagua, Luís . Coreògraf : Leiva, Diego; Macià, Paco; Saorin, Juan Antonio . Companyia : Companyia Ferroviària-Paco Macià . Direcció : Macià, Paco . Escenografia : Macià, Paco . Il·luminació : Corchero, Andrés . Vestuari : Macià, Paco . Ballarí : Saorin, Juan Antonio; Macià, Paco; Leiva, Diego .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
16/02/1995.
Ballarí : Navarro, Àfrica; Moura, Cristina; Margarit, Àngels; Eupierre, Alexis; Extremiana, Mònica; Palau, Joan . Compositor/a : Maristany, Xavier . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Kunster Centrum Voorvit de Gent; Internationales Sommertheater Festival Hamburg; INAEM; Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Corbella, Llorenç; Margarit, Àngels . Il·luminació : Capella, Ferran . Vestuari : Marquès, Antònia .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
21/11/1996.
Direcció musical : Pons, Josep . Autor/a : Hofmannsthal, Hugo von . Adaptació : Crimp, Martin . Compositor/a : Strauss, Richard . Coreògraf : Alford, Joseph . Direcció : Mitchell, Katie . Escenografia : Lamford, Chole . Il·luminació : Farncombe, James . Vestuari : Blenkinsop, Sarah . Producció : Théâtre des Champs-Élysées; Festival d'Aix-en- Provence; Gran Teatre del Liceu . Cantant : Munck, Sonia de; Masllorens, Anaïs; Vila, Núria; Esteve, Vicenç; Rosen, Alex; Noval-Moro, Juan; Vicente, Jordi; Graça, Gisesa; Ortega, David; Murillo, Cristina; Rosés, Pipino; Junquera, Anna; Regueras, Cristina; Appl, Benjamin; Oostrum, Johanni van; Värelä, Miina-Liisa; Solbach, Maik; López, José Antonio; Hankey, Samantha; Murrihy, Paula; Schukoff, Nikolai; Pomeroy, David; Fadó, Josep; Padullés, Roger; Rodríguez-Norton, Jorge; Lagares, David; Sancho Pereg, Elena; Blanch, Sara . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
22/09/2021.
Ballarí : Gómez, Toni; Wilson, Kylie-Jane; Gelabert, Cesc; Bilbija, Vera; Grissete, J.; Musial, H.; Macras, Constanza . Compositor/a : Linton, David . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Direcció : Gelabert, Cesc . Escenografia : Gelabert, Cesc . Il·luminació : Lee, Sam; Gelabert, Cesc . Vestuari : Azzopardi, Lydia .
Temporada: 1994/95; 1995/96;
Estrena:
Hebbel Theatre.
(Berlin).
08/06/1995.
Ballarí : Lérida, Juan Carlos; Núñez, Francis; González, Pilar; García, Filo; Fernández, Carmen; Calvo, Sílvia; Ramón, Yolanda; Algado, Elena . Músic/a : Gómez de Jérez; Grau, Marc; González, Pedro Javier; Riera, Sergi . Compositor/a : Vivaldi, Antonio; Benavent, Carles; Grau, Marc . Coreògraf : Grau, Rosa M. . Companyia : Color, Dansa Espanyola . Il·luminació : Puiggener, Roger . Vestuari : Taulé, Assumpta .
Temporada: 1996/97; 1997/98;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
06/02/1997.
Músic/a : Pérez, Manuel; Arriaga, Paco; Rodríguez, José Luis . Ballarí : Agalla, Juan; El Junco; Aguilera, Jesús; Martín, Francisco; Jiménez, Juan Antonio; Sánchez, Mónica; Torres, Carmen; Romero, Ana; Ríos, Manuela; Hoyos, Cristina . Cantant : Méndez, José; Utrera, Rafael de; Lagos, David . Compositor/a : Arriaga, Paco . Coreògraf : Marín, Manuel . Companyia : Ballet Cristina Hoyos . Direcció : Oller, Ramon; Hoyos, Cristina . Escenografia : Bianco, Daniel . Il·luminació : Dóniz, Paco . Vestuari : Lacroix, Christian .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
05/03/1997.
Cantant : Allemano, Carlo; Shi Chiao Tu; Smith, Jennifer; Pitarch, Olga; Haidan, Delphine; Drumm, Imelda . Autor/a : Otero, Juan Bautista; Metastasio, Pietro . Músic/a : Kurosaki, Hiro . Compositor/a : Terradellas, Domènec . Coreògraf : Hevia, Pepe . Direcció : Otero, Juan Bautista; Rousset, Christophe . Escenografia : Roqué, Mariaelena . Il·luminació : Lee, Samantha . Vestuari : Roqué, Mariaelena .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
08/07/1998.
Compositor/a : Higgs, Andy; Pinchen, Jim . Coreògraf : Bennet, Lucy; Benstead, Christopher; Inao, Yoshifumi . Companyia : Stopgap Dance Company . Direcció : Bennet, Lucy . Escenografia : Jones, Anna . Il·luminació : Yavrovan, Chahine . Vestuari : Moriling, Rosey ; Jones, Anna . Producció : Sho Shibata . Ballarí : Toole, Dave; Pavia, Chris; Jones, Laura; Butler, Amy; Willdridge, David .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
23/10/2015.
Ballarí : Gomila, Tomeu; Cruz, Andrea; Mas, Jordi; Vidal, Xim . Compositor/a : Barrenengoa, Kiko . Coreògraf : Au Ments Dansa . Companyia : Au Ments Dansa; Teatre Principal de Palma . Direcció : Gomila, Tomeu . Escenografia : Joan, Rafel; Cruz, Andrea; Gomila, Tomeu . Il·luminació : Martínez, Manuel . Vestuari : Cruz, Carolina; Cruz, Andrea .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Espai Illes Balears.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (25a : 2005 : Tàrrega).
11/09/2005.
Ballarí : Ramis, Pep; Casanovas, Jordi . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Casanovas, Jordi; Ramis, Pep . Companyia : Instituto Cervantes; Mal Pelo; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Ramis, Pep; Muñoz, María . Escenografia : Ramis, Pep; Muñoz, María; Heinzel-Lichtwark, Ben . Il·luminació : Rey, Ramón; Viladomat, August . So : Robirola, Lluís . Vestuari : Papió, Ariadna .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/07/2005.
Compositor/a : Costa, Conrado T. . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Hus, Walter; Companyia Mudances . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Anglí, Pep; Margarit, Àngels . Il·luminació : Capella, Ferran . Vestuari : Corominas, Tona . Ballarí : Casas, Àngels; Vidal, Carme; Margarit, Àngels; Jobin, Gilles; Cortés, Jordi; Zamora, Olga . Músic/a : Alavedra, Joan .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Théâtre de l'Agora.
(Evry (França)).
22/03/1991.
Autor/a : Salvat, Pep . Compositor/a : Riera, Jordi . Coreògraf : Morin, Anne . Il·luminació : Gàmiz, Pep . Vestuari : Caritx, Roser .
Temporada: 1992/93; 1995/96;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
29/05/1993.
Compositor/a : Caffenne, François . Coreògraf : Dubois, Olivier . Companyia : Ballet du Nord . Escenografia : Dubois, Olivier . Il·luminació : Riou, Patrick . Vestuari : Zingiro, Chrystel . Producció : Centre Chóreographique National Roubaix Hauts-de-France; Ballet du Nord . Ballarí : Calmelet, Mathieu; Mouilhade, Aurélie; Palmer, Loren; Perrault, Sébastien; Richaud, Rémi; Savin, Sandra; Tourillon, Justine; Vidal, Tessa; Bertrand, Benjamin; Aboulakoul, Youness ; Micouin, Thierry; Menzo, Cherish ; Garcia, Virginie; Girard, Karine; Hernández, Inés; Hervouet, Steven; Jeammes, Shirwann; Ledig, Sébastien; Bida, Camerone ; Lagrange, Aimée; Maubon, Clémentine ; Thaï, David Le .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
23/11/2017.
Autor/a : Rudis, Jaroslav . Traducció : Rami Oms, Naila . Compositor/a : Roca, Oriol . Coreògraf : Campos, Fátima . Direcció : Torras Mayneris, Martí . Escenografia : Colomer, Judit . Il·luminació : Torras Mayneris, Martí . So : Villar, Òscar . Vestuari : Campos, Fátima . Intèrpret : Ulldemolins, Mar; Roca, Oriol; Carreras, Joan; Blasco, Pepo; Julien, Josep; Cham, Babou; Bargalló, Patricia .
Temporada: 2018/19; 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
16/07/2019.
Autor/a : Sanchis Sinisterra, José . Compositor/a : Cabo, Luis Miguel . Coreògraf : Nieto, Teresa . Companyia : Compañía de Miguel Narros . Direcció : Narros, Miguel . Escenografia : D'Odorico, Andrea . Il·luminació : Gómez-Cornejo, Juan . Vestuari : Narros, Miguel . Intèrpret : Forqué, Veronica; Ramos, Santiago .
Temporada: 2005/06; 2007/08;
Estrena:
L'Auditori de Cornellà.
(Cornellà de Llobregat).
08/10/2006.
Compositor/a : Pärt, Arvo . Coreògraf : Costa, Hervé . Companyia : Les 4 Souffles . Il·luminació : Costa, Hervé . Vestuari : Sanguino, Sara . Intèrpret : Costa, Hervé .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
04/05/2007.
Autor/a : Skatti, Nora; Loukiti, Fatima . Compositor/a : Megri, Younes . Coreògraf : Perenjet, Paco . Companyia : Takoon . Direcció : Akarriou, Samia . Escenografia : Ben Maimoun, Rafika . Il·luminació : Benjeddi, Hassan . Vestuari : Ben Maimoun, Rafika . Intèrpret : Akarriou, Samia; Skatti, Nora; Ladib, Saadia; Azgoun, Saadia; Saadidi, Hind; Alami, Nadia .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Auditori Felip Pedrell. Sala Gran.
(Tortosa).
EntreCultures. Festival Internacional de Teatre de Tortosa (2a : 2005).
18/11/2005.
Autor/a : Carrasco, Catalina . Adaptació : Duran, Jordi . Compositor/a : Fernández, Ginés; Barrenengoa, Kiko; Bosch, Juanmi . Coreògraf : Carrasco, Catalina . Direcció : Carrasco, Catalina . Escenografia : Ponce, Isi; Garay, Anna . Il·luminació : Oller, Roger; Llull, Miquel . So : Bosch, Juanmi; Barrenengoa, Kiko; Fernández, Ginés . Vestuari : Suau, Guillem . Suports audiovisuals : Cruz, André . Intèrpret : Morey, Gaspar; Carrasco, Catalina; Jaume, Mariona; Susilla, Elena; Chicas, Yeinner; López, Kiko .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Col·legi Sant Josep.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (42a :2022 : Tàrrega).
09/09/2022.
Ballarí : Muñoz, María . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Muñoz, María . Direcció : Muñoz, María . Il·luminació : Viladomat, August . So : Robirola, Lluís . Vestuari : Puigdevall i Plantés, Carme; Ros, Montserrat . Suports audiovisuals : Robirola, Lluís; Font, Núria . Producció : Mal Pelo . Músic/a : Tepfer, Dan .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2015/16; 2016/17; 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 05.
14/07/2005.
Autor/a : Serrano, Àlex . Compositor/a : García Ferro, Sebastián . Coreògraf : Forment, Ester; García Ferro, Sebastián . Companyia : Sebastián García Ferro Dance Cia. . Il·luminació : Shacham, Youval; Serrano, Àlex . Vestuari : Forment, Ester . Suports audiovisuals : Balagué, Ramón . Intèrpret : García Ferro, Sebastián; Forment, Ester; Solano, Claudia .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance (3a : 2007 : Barcelona).
30/10/2007.
Adaptació : Pascual, Pep . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Margarit, Àngels . Direcció : Margarit, Àngels . Il·luminació : Cube.bz . So : Pascual, Pep . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Font, Núria . Producció : Mercat de les Flors; Mudances (Companyia de dansa) . Ballarí : Pereira, Celso; Lissia, Francesca; Fiol, Miquel; Campos, Fátima; Sánchez, Dory; Alcaraz, Eneko; Redondo, José Luís .
Temporada: 2016/17; 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
26/12/2016.
Compositor/a : Montserrat, Arnau; Stravinsky, Igor; Reserva Espiritual d’Occidente . Coreògraf : Muñoz, Carmen . Companyia : Cia. Carmen Muñoz . Direcció : Muñoz, Carmen . Il·luminació : García, Olga . So : Muñoz, Carmen . Vestuari : Piñol, Marta . Suports audiovisuals : Lamas, Wences (Lamas López, Wenceslao) . Cantant : Pura, Pepe de . Ballarí : Muñoz, Carmen .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
30/10/2020.
Compositor/a : Ezquerra, Juanjo; Mariño, Leo . Coreògraf : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso . Companyia : Danat Dansa . Direcció : Ordóñez, Alfonso; Dahrendorf, Sabine . Escenografia : Menchero, José; Lucio Blanco, Ovidio . Il·luminació : Dahrendorf, Sabine; Valera, Evaristo . So : García, Albert . Vestuari : Díaz, Luz; Font, Josep . Ballarí : Dahrendorf, Sabine; Ordóñez, Alfonso; Castro, Susana; Fernández, Beatriz; Pascual, Josep Lluís .
Temporada: 1988/89; 1994/95;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
03/02/1989.
Ballarí : Acker, Cindy van . Compositor/a : Rollet, Denis . Coreògraf : Acker, Cindy van . Companyia : Greffe . Il·luminació : Gendroz, Luc . Vestuari : Courvoisier, Aline .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
LP'07. Festival de dansa... o no (1a : 2007 : Barcelona).
18/03/2007.
Autor/a : Sèneca; Narros, Miguel . Compositor/a : Nieto, José; Sarasate, Pablo; Falla, Manuel de . Coreògraf : Mariemma; Sánchez, Felipe; Eugenia, Victoria; Granero, José . Companyia : Granados, Enrique; Ballet Nacional de España . Direcció : Lorca, Nana; Eugenia, Victoria; Pons, Aurora . Escenografia : Odorico, Andrea d'; Zaris . Il·luminació : Guerrero, Carlos; Yunta, Rafael; Sánchez, Felipe . Vestuari : Moreno, Pedro; Sánchez, Felipe; Narros, Miguel; Basaldua, Emilio . Cantant : Palacín, Manuel; Cantero, Juan; Alcalá, Juan José . Ballarí : Gómez, Lupe; Carpio, Adoración; Calvín, Adelaida; Gallardo, Maribel; Márquez, Antonio; Greco, Lola; Mata, Juan; González, Ana; Marín, Montserrat; Florencio, Jesús; Jiménez, Óscar; Gómez, Aida; Morell, Paco; Guerrero, Francisco . Músic/a : Bandera, José María; El Habichuela (Carmona, Luis); Sánchez, Juan José; Álvarez, Juan; Gómez, José Carlos .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
15/11/1993.