Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 20 de 187
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Tamayo, Anna; Palacios, Ángela . Direcció : Palacios, Ángela . Escenografia : Massana, Bàrbara . Il·luminació : Montilla, CArlos . So : Rubio, Alba . Vestuari : Buxaus Mir, Ester . Producció : Sala Fènix . Intèrpret : Tamayo, Anna .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Sala Fènix.
(Barcelona).
02/09/2020.
Direcció musical : Ferré, Josep . Autor/a : Zweig, Stefan . Adaptació : Batalla, Roser; Ly-Cuong, Stephane; Khandjian, Christine . Compositor/a : Dreznin, Sergei . Coreògraf : Martín, Helena . Direcció : García, Ignacio . Escenografia : Martín Burgos, Arturo . Il·luminació : Llorens, Juanjo . So : Ballbé, Albert; Ballbé, Jordi . Vestuari : Garay, Ana . Suports audiovisuals : Cortázar, David . Producció : LAMARSÓ produce . Intèrpret : Torres, Germán; Ansola, Felipe; Marsó, Silvia .
Temporada: 2019/20; 2020/21;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Girona).
06/03/2020.
Autor/a : Vilaró, Ada; Stoyanova, María; Cendoya, Vero . Direcció : Stoyanova, María; Cendoya, Vero . Escenografia : Bosch, Paula . Il·luminació : Kuchinow, Sylvia . So : Gómez, Carlos . Suports audiovisuals : Bosch, Paula . Producció : Festival TNT; Festival Escena Poblenou . Intèrpret : Vilaró, Ada .
Temporada: 2019/20; 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
19/10/2019.
Autor/a : Gay, Cesc; Arquillué, Pere . Escenografia : Andújar, Alejandro . Il·luminació : Lucena, Carlos . So : Puntí, Carles . Vestuari : García, Laura; Güell, Anna . Suports audiovisuals : Orfila, Mar . Producció : Mola Produccions; Elefant; Misògines; Teatre Romea . Intèrpret : Marco, Marta; Roca, Àgata; Villanueva, Lluís .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
03/12/2020.
Direcció musical : Díez-Boscovich, Arturo ; Barrigüete de Gabriel, Borja; Baiges, Pau . Autor/a : Kleban, Edward; Dante, Nicholas; Kirkwood, Neal . Traducció : García May, Ignacio; Batalla, Roser . Compositor/a : Hamlisch, Marvin . Coreògraf : Bennett, Michael; Breglio, John; Lee, Baayork; Couvillon, Matthew; Avian, Bob; Banderas, Antonio . Direcció : Milla, Marianvest; Villabon, Luis; Lee, Baayork; Bennett, Michael; Breglio, John; Banderas, Antonio . Escenografia : Wagner, Robert . Il·luminació : Musser, Tharon; Torrijos, Carlos . So : Isequilla, Javier; Rubio López, Francisco Manuel . Caracterització : Lara, Sandra . Vestuari : Aldrege, Theoni V.; Milla, Marian . Producció : Teatro del Soho . Intèrpret : Castro, Lucia; Sánchez, Aida; Belotto, M¡guel Ángel; Ruiz, Estibalitz; Moreno, Fran; Facchin, Roberto; Galcerà, Pol; Garod, Daniel; Mariano, Fernando; Monterde, Graciela; Nava, Marcela; Petraglia, Lucrecia; San Buenaventura, Zuhaitz; Mur, Beatriz; Girbau, Diana; Marco, Juan José; Escobar, Alberto; Pino, Fran del; Coll, Anna; Marimon, Enric; Hlong, Cassandra; Pareja-Obregón, Ivo; Schielke, Sarah; Alonso, Kristina; Bolea, Albert; Alcázar, Angie; Santiago, Lorena; Délyon, Daniel; Puyol, Pablo .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
23/04/2020.
Autor/a : Mateu Trias, Roc; Cámara, María de la; Mateu Decourtye, Rita; Colomer, Imma; Lafourest, Nicolas; Muñoz, María; Tortell Poltrona (Mateu i Bullich, Jaume); Refree (Fernández, Raül); Amat, Frederic; Mateu, Blai; Decourtye, Camille; Garcés, Marina; Paré Lezcano, Gabriel . Companyia : Baro d'Evel Cirk Compagnie . Direcció : Baro d'Evel Cirk Compagnie . Il·luminació : Cube.bz . So : Mateu, Roc . Suports audiovisuals : Gibert Mateu, Xavier .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (44è : 2020).
30/06/2020.
Coreògraf : Corchero, Andrés . Escenografia : Ruiz, Miquel . Il·luminació : Parra, Llorenç . Vestuari : Pérez, Caterina . Producció : Corchero, Andrés . Intèrpret : Corchero Pérez, Rita . Ballarí : Corchero, Andrés .
Temporada: 2019/20; 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
16/01/2020.
Autor/a : Ghislanzoni, Antonio . Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Smimmo, Angelo . Direcció : Guthrie, Thomas; García, Conxita . Escenografia : Mestres Cabanes, Josep . Il·luminació : Faura, Albert . Vestuari : Squarciapino, Franca . Producció : Gran Teatre del Liceu . Cantant : Òdena, Àngel; Fadó, Josep; Vassallo, Franco; Perles, Berna; Mimica, Marko; Youn, Kwangchul; Ganci, Luciano; Lee, Yonghoon; Rowley, Jennifer; Meade, Angela; Kutasi, Judit; Buccino, Mariano; Cor del Gran Teatre del Liceu; Margaine, Clémentine . Músic/a : Bogdanoski, Kostadin; Orquestra Sinfònica del Gran Teatre del Liceu .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
13/01/2020.
Autor/a : Priestley, J.B. . Traducció : Gallén, Martí . Direcció : Belbel, Sergi . Escenografia : Glaenzel, Max . Il·luminació : Planas, Kiko . So : Bonet, Jordi . Vestuari : Pawlowsky, Nina . Producció : La Perla 29 . Intèrpret : Soler, Lluís; Bel, Sílvia; Banacolocha, Jordi; Alamany, Míriam; Martínez, Carles .
Temporada: 2018/19; 2019/20; 2020/21;
Estrena:
Teatre Biblioteca de Catalunya.
(Barcelona).
12/06/2019.
Autor/a : Arqués, Jordi . Direcció : Arqués, Jordi . Il·luminació : Barcons, Pep . So : Simon, Arnau . Producció : CorCia; L'Atlàntida. Centre d'Arts Escèniques d'Osona . Intèrpret : Simón, Josep .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
l'Atlàntida.
(Vic).
27/10/2020.
Autor/a : Casanovas, Jordi . Direcció : Utzet, Ferran . Escenografia : Novoa, José . Il·luminació : Kuchinow, Sylvia . So : Rodriguez, Guillem . Vestuari : Novoa, José . Producció : Velvet Events . Intèrpret : Ossó, Marta; Folk, Abel; Iscla, Miriam; Cuéllar, Francesc .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Teatre Auditori.
(Granollers).
16/10/2020.
Autor/a : Foguet, Laia; Foguet, Aura . Coreògraf : Zraiby, Yucef . Construcció objecte : Llull, Miquel . Companyia : La Viciosa (companyia de Teatre) . Direcció : Foguet, Aura . Escenografia : Pallejà, Alexandra . Il·luminació : Rufo, Eric . So : Fontanals, Pol . Vestuari : Reina, Néstor . Intèrpret : Taljo, Manar; Latre, Georgina; Amazlan, Moha .
Temporada: 2019/20; 2020/21; 2021/22; 2022/23;
Estrena:
El Maldà.
(Barcelona).
15/01/2020.
Companyia : La niña bonita . Direcció : Suñé, Neus; Álvarez, Xavier . Il·luminació : Gil Gàcia, Ganecha . So : La niña bonita . Vestuari : La niña bonita . Producció : La niña bonita . Intèrpret : Álvarez, Xavier; Uresberueta, Lorea; Suñé, Neus; Avilés, Herminio; Fernández, Odile; Batalla, Roser .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Sala Versus.
(Barcelona).
05/02/2020.
Autor/a : Barceló, Marta . Compositor/a : Mingolla, Sara . Escenografia : Vizcarro, Núria . Il·luminació : Campos, Juanro . So : Albinyana, Joan M. . Intèrpret : López, Marga .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Auditori Municipal l’Esponja.
(Ses Salines).
06/11/2020.
Direcció musical : TelemannRec . Autor/a : Greig, David . Traducció : Genebat, Cristina . Compositor/a : McIntyre, Clayre . Coreògraf : Faura, Pere . Direcció : Selvas, David . Escenografia : Añón, Blanca . Il·luminació : Albir, Mingo . So : Ábalos, Roger . Caracterització : Ayuso, Paula . Vestuari : Armengol, Maria . Suports audiovisuals : Orfila, Mar . Producció : Minoria absoluta; La Brutal . Intèrpret : Llussà, Montse; Gómez Mas, Nil; Cervera, Oriol; Massagué, Ivan; Bayarri, Marta . Músic/a : Bauzà, Aurora; Jou, Pere .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
La Villarroel.
(Barcelona).
13/01/2020.
Autor/a : Rigola, Àlex . Escenografia : Glaenzel, Max . Il·luminació : Pinto, Igor . So : Pinto, Igor . Producció : Titus Andrònic S.L.; Heartbreak Hotel; Sala Beckett; Temporada Alta . Intèrpret : Pujol, Alba; Cruz, Pep .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
30/01/2020.
Autor/a : Brodas Bros . Coreògraf : Brodas Bros . Direcció : Fruitós, Lluc . Escenografia : Desilence Studio . Il·luminació : García, Jorge; Carrizo, Marc . Ballarí : Pons, Clara; Pons, Berta; Fruitós, Lluc; Fruitós, Pol; Carrizo, Marc . Músic/a : Clozee; Arturo Calvo; Fruitós, Lluc .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
Dansa. Quinzena metropolitana.
24/10/2020.
Coreògraf : Caballero, Anibal; Restivo, Giuliana; Coll, Estela . Direcció : Masjuan, Carolina; Johnsey, Chase; Renedo, Carles . Il·luminació : Gracia, Sergio . Vestuari : Coll, Estela; Caballero, Anibal; Renedo, Carles; Restivo, Giuliana . Suports audiovisuals : Renedo, Albert . Ballarí : Restivo, Giuliana; Caballero, Anibal; Coll, Estela .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Sala Versus.
(Barcelona).
09/12/2020.
Autor/a : Rudis, Jaroslav . Traducció : Rami Oms, Naila . Compositor/a : Roca, Oriol . Coreògraf : Campos, Fátima . Direcció : Torras Mayneris, Martí . Escenografia : Colomer, Judit . Il·luminació : Torras Mayneris, Martí . So : Villar, Òscar . Vestuari : Campos, Fátima . Intèrpret : Ulldemolins, Mar; Roca, Oriol; Carreras, Joan; Blasco, Pepo; Julien, Josep; Cham, Babou; Bargalló, Patricia .
Temporada: 2018/19; 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
16/07/2019.
Compositor/a : Montserrat, Arnau; Stravinsky, Igor; Reserva Espiritual d’Occidente . Coreògraf : Muñoz, Carmen . Companyia : Cia. Carmen Muñoz . Direcció : Muñoz, Carmen . Il·luminació : García, Olga . So : Muñoz, Carmen . Vestuari : Piñol, Marta . Suports audiovisuals : Lamas, Wences (Lamas López, Wenceslao) . Cantant : Pura, Pepe de . Ballarí : Muñoz, Carmen .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
30/10/2020.