Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 10 de 19
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Compositor/a : Villoldo, A.; Stampone, Atílio; Peña, F.; Castellanos, P.; Bardi, A. . Coreògraf : Rodríguez, Nélida; Avila, Nelson . Direcció : Stampone, Atílio; Rodríguez, Nélida; Avila, Nelson . Cantant : Bianco, Alberto . Ballarí : Rodríguez, Nélida; Avila, Nelson . Músic/a : Irazu, Miguel; Fernández Ponce de León, Mario; Buno, Carlos; Stampone, Atílio; Svidovski, Maurizio .
Estrena:
Ballarí : Solé, Christian; Ayllón, Susanna; Orduña, Sergi; Cabeza, Manel; López, Kiko; Suárez, Isaac; Segalés, Anna; Valls, Kanga . Coreògraf : Valls, Kanga . Companyia : Cia. Kulbik . Direcció : Valls, Kanga .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Almeria Teatre.
(Barcelona).
Ballarí : Barral, Alba; Horneman, Horne; Muñoz, Paloma; Arozena, Javier G. . Coreògraf : Wieland, Johannes; Rodrigues Xavier, Ederson; Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance .
Estrena:
Coreògraf : Martínez, José Carlos . Companyia : Compañía Nacional de Danza . Direcció : Díaz, Oliver . Escenografia : Guerrero García, Raúl . Il·luminació : Fischtel, Nicolás . Caracterització : Dubuis Valérie, Lou . Vestuari : Granell, Carme . Producció : García, Noemí; Serrano, Javier . Ballarí : Rosii, Giada; Agirretxe, Ion; Molinero García, Ángel; Gómez, Yanier; Ilan, Erez; Madrigal, Álvaro; Mallitt, Toby; Vervoort, Daan; Park, YaeGee; Otani, Haruhi; Muñoz, Natalia; Riga, Alessandro; Casa, Cristina; Everhart, Kayoko ; Montllor, Isaac; Pina, Anthony; Aguiló, Mar; Badía, Aida; Barthélémy, Lucie; Biosca, Elisabet; Fernández, Sara . Músic/a : Minkus, Ludwig; Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu .
Estrena:
Autor/a : Newson, Lloyd . Compositor/a : Johnston, Adrian . Coreògraf : DV8 Physical Theatre; Newson, Lloyd . Direcció : Newson, Lloyd . Escenografia : MacNeil, Ian . Il·luminació : Thompson, Jack . Producció : Ballet Rambert (companyia de dansa); Sadler's Wells . Ballarí : Ballarins del Ballet Rambert .
Estrena:
Producció : Fundació Teatre Fortuny . Ballarí : Lacarra, Lucía; Dino, Marlon; Berlanga, Esteban .
Estrena:
Autor/a : Denk, Andreas . Coreògraf : Denk, Andreas . Escenografia : Denk, Andreas; Steenvoorden, Pink . Il·luminació : Steenvoorden, Pink . Vestuari : Ijsseldijk, Dorine van . Ballarí : Porre, Wannes de; Gorski, Edita; Beese, Lisa; Gram Bentsen, Nanna .
Estrena:
Ballarí : Molins, Laia; Pons, Berta; Prim, Ruth; Ventura, Núria; Gerspacher, Nadine . Companyia : Companyia Rem .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Coreògraf : Magriñà, Joan . Direcció : Sabater, José; Gonzalo, Augusto . Escenografia : Junyent, Oleguer . Cantant : Rodolfo, Paco; Vicente, Carmen; Capsir, Mercedes; Riaza, Vicente; Rossini, Angeles; Cabañes, Antonio; Anglada, Angel; Reverter, Francisco . Ballarí : Ávila, María de; Magriñà, Joan .
Estrena:
Autor/a : Távora, Salvador . Ballarí : Sánchez, Marisol; López, Raquel; Salazar, Miguel Ángel; González, Manuel; Suárez, Rocío . Coreògraf : Távora, Salvador . Il·luminació : Merino, Fernando . Vestuari : Giles, Carmen de . Producció : La Cuadra de Sevilla . Intèrpret : Puerta, Jaime; Gómez, Nacho; Real, Ana .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
Dansalona (3a : 2012 : Barcelona).