Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 50 de 1,207
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Aragay, Tomàs; Asencio, Sofia . Companyia : Societat Doctor Alonso . Direcció : Aragay, Tomàs; Asencio, Sofia . Suports audiovisuals : Vinuesa, Ivo . Producció : Vara, Elena de la . Intèrpret : Asencio, Sofia .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Can Trinxeria.
(Olot).
PNRM 06 - panorama de la creació artística contemporània (4a : 2006 : Olot).
05/10/2006.
Coreògraf : Belaza, Nacera . Companyia : Festival Montpellier Danse; Forum Culturel du Blanc-Mesnil . Il·luminació : Belaza, Nacera . Suports audiovisuals : Belaza, Nacera . Intèrpret : Belaza, Dalila; Belaza, Nacera .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
Festival Complicitats 08 (2a : 2008 : Barcelona / Sabadell).
20/02/2008.
Adaptació : Beltran, Gemma; Viciana, Paco . Direcció : Beltran, Gemma . Escenografia : Beltran, Gemma; Ivars, Ramon . Il·luminació : Bofarull, David . Vestuari : Beltran, Gemma . Suports audiovisuals : Garriga Riu, Sergi . Intèrpret : Albinyana, Queralt; Pujol, Marc .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Fundació Joan Brossa. Centre de les Arts Lliures.
(Barcelona).
12/04/2023.
Autor/a : Apatches; Laviana, Noemí; Labrador, Raquel . Coreògraf : Macarte, Victoria . Direcció : Apatches; Laviana, Noemí; Labrador, Raquel . Il·luminació : Rovira, Anna . Vestuari : Apatches . Suports audiovisuals : Apatches . Producció : Mercat de les Flors; L'Antic Teatre; AdriAntic . Intèrpret : Macarte, Victoria .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Antic Teatre.
(Barcelona).
21/10/2010.
Autor/a : Sánchez, Salvador S.; Loscos, Raquel . Direcció : Sánchez, Salvador S.; Loscos López, Raquel . Escenografia : Orobitg, Gerard; Merino, Alberto . Il·luminació : Orobitg, Gerard . Vestuari : Moreno, Cinta . Suports audiovisuals : Frias, Ramon . Producció : Casa Real . Intèrpret : Tamayo, Anna; Moreno, Cinta; Guinart, Oriol; Sansuan, Sara; Vila Kremer, Laura; Manzano, Rocío .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
27/04/2016.
Companyia : Cia. Aïda Colmenero Díaz . Direcció : Colmenero Díaz, Aída . Escenografia : Colmenero Díaz, Aída . Vestuari : Yakart Association . Suports audiovisuals : Traoré, Siaka S. . Producció : Yakart . Ballarí : Thioune, Rokhaya; Mbye, Amie . Músic/a : Codou, Yande .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
07/07/2021.
Autor/a : Mesa, Olga . Coreògraf : Mesa, Olga . Il·luminació : Rodriguez Tricot, Santiago; Rey Ramos, Xulia . Suports audiovisuals : Ruiz de Infante, Francisco . Producció : Marseille Objectif DansE (Marsella); Teatre CDCN Pôle Sud (Estrasburg); La Caldera, Centre de Creació, Dansa i Arts Escèniques (Barcelona) . Ballarí : Mesa, Olga; Kouznetsova, Natacha .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
21/01/2021.
Autor/a : Cercas, Javier; Rigola, Àlex . Companyia : Heartbreak Hotel . Direcció : Rigola, Àlex . Escenografia : Glaenzel, Max . Il·luminació : Viladomat, August . So : Pinto, Igor . Suports audiovisuals : Baqué, Amanda . Producció : Titus Andrònic S.L.; Heartbreak Hotel; Teatre Lliure . Intèrpret : Sáez, Xavi; Cruz, Pep; Auquer, Enric; Vilajosana, Roser .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Teatre Lliure. Montjuïc.
(Barcelona).
08/04/2021.
Direcció musical : Ferré, Josep . Autor/a : Zweig, Stefan . Adaptació : Batalla, Roser; Ly-Cuong, Stephane; Khandjian, Christine . Compositor/a : Dreznin, Sergei . Coreògraf : Martín, Helena . Direcció : García, Ignacio . Escenografia : Martín Burgos, Arturo . Il·luminació : Llorens, Juanjo . So : Ballbé, Albert; Ballbé, Jordi . Vestuari : Garay, Ana . Suports audiovisuals : Cortázar, David . Producció : LAMARSÓ produce . Intèrpret : Torres, Germán; Ansola, Felipe; Marsó, Silvia .
Temporada: 2019/20; 2020/21;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Girona).
06/03/2020.
Autor/a : Bolaño, Roberto . Adaptació : Ley, Pablo; Rigola, Àlex . Coreògraf : Carvajal, Ferran . Construcció objecte : La columna Curvada . Companyia : Teatro Cuyás (Las Palmas de Gran Canaria); Festival Grec de Barcelona; Teatre Lliure . Direcció : Rigola, Àlex . Escenografia : Glaenzel, Max; Cristià, Estel . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Ciércoles, Ramon . Caracterització : Trias, Mariona . Vestuari : Riera, Berta; Viñolo, Georgina . Suports audiovisuals : Vericat, David . Intèrpret : Pi, Víctor; Pons, Fèlix; Carvajal, Ferran; Lillo, Manuel Carlos; Brondo, Cristina; Pérez, Alícia; Aimée, Chantal; Carreras, Joan; Manrique, Julio; Benito, Andreu; Pujol, Alba .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
27/06/2007.
Adaptació : Rubió, Jeroni . Direcció : Broggi, Oriol . Escenografia : Broggi, Oriol . Il·luminació : Barcons, Pep . So : Bazin, Damien . Vestuari : Riera, Berta . Suports audiovisuals : Isern, Francesc . Producció : La Perla 29 . Intèrpret : Villegas, Ernest; Madueño, Anna ; López, Pol; Cisteró, Màrcia; Boada, Xavier; Amer, Tomeu; Derqui, Pablo; Segura, Clara; Vellvehí, Montse .
Temporada: 2012/13; 2021/22;
Estrena:
Biblioteca de Catalunya.
(Barcelona).
20/06/2013.
Autor/a : Morales, Pedro . Adaptació : Morales, Pedro; Rodríguez, Rafael . Direcció : Rodríguez, Rafael . Escenografia : Garmendia, Marina; López, Ana; Pavia, Martí . Il·luminació : Sanchis, Carles; Botella, Adrià . Vestuari : Ibar, Mònica; Barkaoui, Hussam . Suports audiovisuals : Garmendia, Marina; Martínez Peñalver, Carlos . Intèrpret : Florensa, Núria; Sentís, Joan ; Puig, Oriol; Comas, Arnau; García Lladó, Blanca; Olasagasti, Joana . Músic/a : Sánchez, Jaume; Sala, Miquel; Abella, Arnau; Martinez, Nico .
Temporada: 2014/15;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
19/06/2015.
Autor/a : Vilaró, Ada; Stoyanova, María; Cendoya, Vero . Direcció : Stoyanova, María; Cendoya, Vero . Escenografia : Bosch, Paula . Il·luminació : Kuchinow, Sylvia . So : Gómez, Carlos . Suports audiovisuals : Bosch, Paula . Producció : Festival TNT; Festival Escena Poblenou . Intèrpret : Vilaró, Ada .
Temporada: 2019/20; 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
19/10/2019.
Autor/a : Gorrotxategui, Olatz . Direcció : Gorrotxategui, Olatz . Suports audiovisuals : Costa, Indi . Intèrpret : Gorrotxategui, Olatz; Gangoiti, Juan .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Nau Ivanow.
(Barcelona).
22/11/2019.
Autor/a : Ball, Alan . Coreògraf : Guerra, Beàlia . Companyia : Gataro (grup de teatre) . Direcció : Álvaro, Víctor . Escenografia : Figueras, Noé; Algo, Víctor . Il·luminació : Gutiérrez, Quico . Caracterització : Llunell, Núria . Vestuari : García, Marien; Jansana, Lola . Suports audiovisuals : Llorens Mussoles, Jordi . Producció : Gataro (grup de teatre) . Intèrpret : Uyà, Guida; Suñé, Ariadna; Guerra, Beàlia; Casas, Anna; Martínez, Mercè; Latre, Georgina; Álvaro, Víctor .
Temporada: 2009/10;
Estrena:
Almeria Teatre.
(Barcelona).
18/12/2009.
Autor/a : Català, Joan . Compositor/a : Martínez Orio, Rubén; Vich, Miquel . Direcció : Heitzinger, Iris; Català, Joan . Escenografia : Català, Joan . Il·luminació : Gelabert, Guillem; Cascón, Ivan; Serra, Joana . So : Vich, Miquel; Martínez Orio, Rubén; Valverde, Gerard . Suports audiovisuals : Pérez Martín, Tristán . Producció : Mercat de les Flors; Festival Grec . Intèrpret : González, Sergio; Montero, Natxo; Remadi, Nathalie; Català, Joan; Redondo, José Luís; Colacrai, Cecilia . Músic/a : Martínez Orio, Rubén; Vich, Miquel .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
08/01/2021.
Autor/a : Gay, Cesc; Arquillué, Pere . Escenografia : Andújar, Alejandro . Il·luminació : Lucena, Carlos . So : Puntí, Carles . Vestuari : García, Laura; Güell, Anna . Suports audiovisuals : Orfila, Mar . Producció : Mola Produccions; Elefant; Misògines; Teatre Romea . Intèrpret : Marco, Marta; Roca, Àgata; Villanueva, Lluís .
Temporada: 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
03/12/2020.
Ballarí : Sydney Dance Company . Coreògraf : Bonachela, Rafael . Il·luminació : Schlieper, Nick . So : Iuston, Adam . Vestuari : Goot, Josh . Suports audiovisuals : Richardson, Tim .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
24/11/2011.
Direcció musical : Assante, Pablo . Autor/a : Stampfli, Benedikt . Direcció : Abramovic, Maria; Méndez, Antonio . Escenografia : Abramovic, Maria . Il·luminació : Schönebaum, Urs . So : Kozlovacki, Luka . Vestuari : Tisci, Riccardo . Suports audiovisuals : Brambilla, Marco; Elderkin, Nabil . Producció : Deutsche Oper de Berlin; Greek National Opera d'Atenes; Bayerische Staatsoper de Munic . Intèrpret : Abramovic, Maria; Dafoe, Willem . Cantant : Cor del Gran Teatre del Liceu; Matheu, Marta; Bonilla, Leonor; Shaham, Rinat; Ahyoung Kim, Antonia; Torre, Benedetta; Fiume, Gilda; Goikoetxea, Vanessa . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
09/03/2023.
Ballarí : Serra, Mireia; Asencio, Sofia; Muntaner, Mònica . Autor/a : Levi, Simona . Compositor/a : Falzoni, Maddish; Marx, Xavi; Oca, Mònica . Companyia : Conservas . Direcció : Levi, Simona . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Rigamonti, Afra . Vestuari : Cervera, Carlos . Suports audiovisuals : Jaroslavsky, Mariana . Intèrpret : Falzoni, Maddish; Mateus, Agnès; Rial, Albert; Saula, Judit .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
17/10/2002.
Autor/a : Ballet Flamenco EnFemenino . Ballarí : Carabante, Lorena; Piferrer, Mireia; Ruiz, Maria Jesús . Coreògraf : Ballet Flamenco EnFemenino . Suports audiovisuals : Durán, Eduardo; Hinojos, Mario .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Almeria Teatre.
(Barcelona).
01/01/1970.
Autor/a : Lepage, Robert . Adaptació : Bjurman, Peder . Compositor/a : Côté, Jean-Sébastien . Companyia : Ex machina . Direcció : Lepage, Robert . Escenografia : Lepage, Robert . Il·luminació : Routhier, Laurent . So : Côté, Jean-Sébastien . Suports audiovisuals : Fradet-Faguy, Félix . Producció : Ex machina . Intèrpret : Lepage, Robert .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
20/10/2015.
Autor/a : Navarro, Silvia . Companyia : La Canina . Direcció : Navarro, Silvia . Escenografia : Gumbau, Tània . Il·luminació : Gumbau, Tània . So : Navarro, Silvia . Vestuari : Gumbau, Tània . Suports audiovisuals : La Canina . Intèrpret : Díaz, Adrià ; Carreño, Anna .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
30/11/2017.
Autor/a : Barberà, Elies; De Toffoli, Ian . Direcció : Simon, Anne . Escenografia : Simon, Anne . Il·luminació : Simon, Anne . So : Sevindik, Emre . Caracterització : Morera, Meritxell . Suports audiovisuals : Bosch, Paula . Intèrpret : Marín, Arnau; Thill, Claire; Beacraft, Jenny; Barberà, Elies; Alemany, Albert; Montiel, Marta .
Temporada: 2014/15;
Estrena:
Teatre Akadèmia.
(Barcelona).
12/02/2015.
Autor/a : Serrano, Àlex; Dordal Lalueza, Ferran; Palacios, Pau . Construcció objecte : Manzano, Núria . Companyia : Agrupación Señor Serrano; Costa Vendrell, Roger . Il·luminació : Barberà, Alberto . So : Costa Vendrell, Roger . Vestuari : Laudo, Alexandra . Suports audiovisuals : Soler, Jordi . Producció : Agrupación Señor Serrano; Festival Grec de Barcelona; Festival TNT Terrassa Noves Tendències/ CAET . Intèrpret : Serrano, Àlex; Palacios, Pau; Barberà, Alberto; Philips, James; Lewis, Joe .
Temporada: 2013/14; 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (38è : 2014).
10/07/2014.
Direcció : Galán, Marta; Translab . Il·luminació : Rovira, Ana . Suports audiovisuals : Elena, Martín . Intèrpret : Roig, Aurora; Martín, Emilia; Bajo, Pilar; Gutiérrez, Maria Isabel .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Antic Teatre.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
20/07/2017.
Músic/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Ballarí : Roblas, Anna; Vilaseca, Jordi; Gimeno, Virgínia; Heitzinger, Iris; Millard, Leslie; Marckmann, Nico . Compositor/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Teatro Arriaga Azkoitia; Mercat de les Flors; Lanònima Imperial . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Menchero, José; García, Juan Carlos . Vestuari : Menchero, José; García, Juan Carlos . Suports audiovisuals : Wallen, Lawrence .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Joventut. Sala A.
(L'Hospitalet de Llobregat).
28/10/2006.
Autor/a : Gascó, Mar . Construcció objecte : Gascó, Mar . Companyia : Titelles Pamipipa . Direcció : Gascó, Mar . Escenografia : Gascó, Mar; López, Pere . Il·luminació : López, Pere . Vestuari : Gascó, Mar . Suports audiovisuals : López, Pere . Músic/a : López, Pere .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Sala Fènix.
(Barcelona).
05/02/2017.
Autor/a : López, Arantza; Franch, David . Compositor/a : Pino, Dani . Companyia : Labuena Compañia . Direcció : Franch, David; López, Arantza . Suports audiovisuals : Cunillera, Abel . Producció : Festival TNT Terrassa Noves Tendències/ CAET; Festival Escena Poblenou; Antic Teatre Espai de Creació . Intèrpret : López, Arantza; Franch, David .
Temporada: 2016/17; 2017/18;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
21/10/2016.
Autor/a : Sabatés, Jordi . Músic/a : Sabatés, Jordi . Ballarí : García, Teresa . Compositor/a : Sabatés, Jordi . Coreògraf : García, Teresa . Construcció objecte : Buka, Sergi . Escenografia : Fuentes, Andreas . Vestuari : Rovira, Núria; Fuentes, Andreas . Suports audiovisuals : Fernández, Liliana . Intèrpret : Buka, Sergi .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Sala La Planeta.
(Girona).
Temporada Alta 05. Festival Internacional de Teatre (14a : 2005 : Girona / Salt].
21/10/2005.
Autor/a : De Filipo, Eduardo . Adaptació : Pasqual, Lluís . Compositor/a : Espasa, Daniel . Direcció : Pasqual, Lluís . Escenografia : Andújar, Alejandro; Pasqual, Lluís . Il·luminació : Clot, Xavier . So : Mateu, Roc . Caracterització : Fernández, Eva . Vestuari : Andújar, Alejandro . Suports audiovisuals : Aleu, Franc . Producció : Teatre Lliure . Intèrpret : Ribalta, Albert; Aubert, Laura; Bosch, Jordi; González, Robert; Madaula, Ramon; Sampietro, Mercè; Lozano, Teresa; Guinart, Oriol; Piñón, Francesca; Rodríguez, Marc . Músic/a : Martorelli, Pablo; González, Robert; Gottwald, Roman; Aubert, Laura; Pedragosa, Carles .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Teatre Lliure. Montjuïc.
(Barcelona).
30/03/2016.
Autor/a : Mateu Trias, Roc; Cámara, María de la; Mateu Decourtye, Rita; Colomer, Imma; Lafourest, Nicolas; Muñoz, María; Tortell Poltrona (Mateu i Bullich, Jaume); Refree (Fernández, Raül); Amat, Frederic; Mateu, Blai; Decourtye, Camille; Garcés, Marina; Paré Lezcano, Gabriel . Companyia : Baro d'Evel Cirk Compagnie . Direcció : Baro d'Evel Cirk Compagnie . Il·luminació : Cube.bz . So : Mateu, Roc . Suports audiovisuals : Gibert Mateu, Xavier .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (44è : 2020).
30/06/2020.
Autor/a : Cervantes Saavedra, Miguel de; García Lorca, Federico; Lope de Vega, Félix . Adaptació : Gómez, Carmelo; Ekai, Emilia . Direcció : Ekai, Emilia . Suports audiovisuals : Roda, Germán; Ruiz, Natalia . Intèrpret : Gómez, Carmelo . Músic/a : Studyonov, Mikhail .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Àtrium.
(Viladecans).
25/03/2022.
Autor/a : Doce, Triana . Compositor/a : Blum, Vicky . Suports audiovisuals : Xalabarder, Marcos . Intèrpret : Doce, Triana . Cantant : González, Esther .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Sala Fènix.
(Barcelona).
19/01/2022.
Autor/a : Barceló, Marta . Direcció : Fullana, Joan . Escenografia : Salvà, Xesca . Il·luminació : Salvà, Xesca; Fullana, Joan . Vestuari : Salvà, Xesca . Suports audiovisuals : Sarts Produccions . Producció : En Blanc . Intèrpret : Mas, Pedro; Alcañiz, Muntsa .
Temporada: 2016/17; 2017/18;
Estrena:
Auditori de Peguera.
(Calvià).
24/09/2016.
Autor/a : Naylor, Hattie . Traducció : Bonilla, Neus; Camacho, Carme . Direcció : Pla, Pep . Escenografia : Erra, Xavier . Il·luminació : Serra, Joana . So : Ubach, Toni . Vestuari : Compte, Míriam . Suports audiovisuals : Viaplana, Vicenç . Producció : Velvet Events; CAET CCentre d'Arts Escèniques de Terrassa; Grec 2019 Festival de Barcelona . Intèrpret : Ubach, Toni; Cadafalch, Rosa; Lucas, Daniela; Iscla, Miriam; Soler, Lluís .
Temporada: 2018/19; 2019/20;
Estrena:
Teatre Lliure Montjuïc - Espai Lliure.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (43è : 2019).
19/07/2019.
Autor/a : Core, Gaston . Compositor/a : Rocha, Jorge Da . Direcció : Core, Gaston . Il·luminació : Ordenavia, Manuel . Vestuari : Rubio, Christian . Suports audiovisuals : Brazzit, Alice . Intèrpret : Rocha, Jorge Da; Nag, Shreyashee .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
17/12/2022.
Autor/a : Margarit, Àngels . Ballarí : Margarit, Àngels . Compositor/a : Rossell, Oriol; Egea, Marc . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); NU2'S Associació per a la Creació . Il·luminació : Rey, Ramón . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Font, Núria .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
IDN-imatge, dansa i nous mitjans (1a : 2007 : Barcelona).
03/03/2007.
Autor/a : Circ Vermut . Compositor/a : Jubany, Pol . Companyia : Circ Vermut . Direcció : Montell, Miner . Escenografia : Ulrichs, Uli; Jofre, Benet . Vestuari : Jordà, Imma; Ciudad, Montse . Suports audiovisuals : Waisbord, Julian . Intèrpret : Candelich, David; Mas, Jordi .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Ateneu.
(Igualada).
Mostra Igualada. Fira d'espectacles infantils i juvenils (32a : 2021).
30/05/2021.
Músic/a : Perro Teproduce . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Gómez, Iker . Companyia : ÀREAtangent; La Caldera; Mercat de les Flors; Temporada Alta . Direcció : Gómez, Iker . Escenografia : Franco, Ana Belén . Suports audiovisuals : Gómez, Iker . Intèrpret : Auré, Silvia; Elgoibar, Kepa; Galera, Gema; González, Daniel; Sánchez, David .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Sala La Planeta.
(Girona).
Temporada Alta 07. Festival Internacional de Teatre (16a : 2007 : Barcelona / Girona / Salt).
18/11/2007.
Autor/a : Barranco, Susanna . Adaptació : Galán, Marta . Compositor/a : Horta, Jofre . Companyia : Cia. Susanna Barranco . Direcció : Barranco, Susanna . Il·luminació : Rovira, Anna . So : Mira, Cristian . Suports audiovisuals : Barranco, Susanna . Producció : Cia. Susanna Barranco . Intèrpret : Barranco, Susanna . Músic/a : Mira, Cristian .
Temporada: 2016/17; 2018/19;
Estrena:
Sala La Planeta.
(Girona).
Temporada Alta (24è : 2015 : Girona).
24/10/2016.
Autor/a : Gomila, Toni . Construcció objecte : Munar, Margalida . Companyia : Produccions de Ferro . Direcció : Duran, Rafel . Escenografia : Lladó, Rafel . Il·luminació : Febrer, Rafel . So : Febrer, Rafel . Vestuari : Lladó, Rafel . Suports audiovisuals : Miralles, Jaume . Producció : Produccions de Ferro . Intèrpret : Gomila, Toni .
Temporada: 2011/12; 2014/15; 2012/13; 2013/14; 2016/17; 2022/23;
Estrena:
Auditori Sa Màniga de Cala Millor.
(Sant Llorenç des Cardassar (Mallorca)).
07/10/2011.
Autor/a : Pericot, Iago . Adaptació : Parra, Olga . Direcció : Pericot, Iago . Il·luminació : Julve, Albert . So : Julve, Albert . Suports audiovisuals : Folk, Albert . Producció : La Seca Espai Brossa .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
La Seca Espai Brossa.
(Barcelona).
17/05/2017.
Autor/a : Marsé, Juan . Adaptació : Miró, Pau . Compositor/a : Sisa, Jaume . Direcció : Broggi, Oriol . Escenografia : Brosa, Sebastià . Il·luminació : Gelabert, Guillem . So : Mateu, Roc . Caracterització : Salinas, Àngels . Vestuari : Riera, Berta . Suports audiovisuals : Isern, Francesc . Producció : La Perla 29; Teatre Lliure . Intèrpret : Serra, Marc; Figueras, Jordi; Guinart, Oriol; Hoyo, Mar del; Masó, Xicu; Pedragosa, Carles; Oriol, Jordi; Pérez, Alícia; Marsé, Juan; Sisa, Jaume; Ricart, Xavier .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Teatre Lliure. Gràcia.
(Barcelona).
11/12/2013.
Compositor/a : Vives, Joan . Coreògraf : Quintana, Leo . Direcció : Milán, Jordi . Il·luminació : Costales, Aleix; Aregay, Arnau . So : Agut, Jordi . Caracterització : La Bocas . Vestuari : López, Cristina . Suports audiovisuals : Rodon, Joan . Intèrpret : Melgar, Virginia; Tena, Xavi; Martorell, Filomena; Ramírez, David; Totusaus, Annabel; Benet, Nüria; Gonzalez, Alex ; Amat, Montse; Ferrés, Edu; Ripoll, Babeth; Torres, Toni; Sans, Toni; Gómez, Víctor; Arnau, Miquel; Baucis, Jaume .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Coliseum.
(Barcelona).
02/02/2022.
Autor/a : Ritsos, Iannis . Adaptació : Bidegain, Gerard . Traducció : Casa, Joan . Coreògraf : Martí, Cristina . Direcció : Bidegain, Gerard . Escenografia : Haro, Rafa . Il·luminació : Paituvi, Alba . So : Arana, Zúbel . Caracterització : Paituvi, Alba . Vestuari : Paituvi, Alba . Suports audiovisuals : Artigas, Arnau . Producció : Teorema Teatre; Festival Lola . Intèrpret : Martí, Cristina; Genís, Oriol; Arana, Zúbel .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Sala Atrium.
(Barcelona).
11/01/2023.
Autor/a : Ea Sola . Compositor/a : Xuan Son, Nguyen . Escenografia : Ea Sola . Il·luminació : Ea Sola . Suports audiovisuals : Ea Sola . Producció : Pérez, Carlos; Le Brozec, Cyril; ea.project . Intèrpret : Ea Sola .
Temporada: 2009/10;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
05/03/2010.
Autor/a : Eya, Sharon; Ballarins del Ballet Rambert . Compositor/a : Lichtik, Ori . Coreògraf : Eyal, Sharon . Companyia : Ballet Rambert (companyia de dansa) . Direcció : Tavares, Kibwe . Il·luminació : Chivers, Natasha . Vestuari : Bakhtiozina, Uldus . Suports audiovisuals : Nicholls, Paul; Tan, Guillian . Producció : Ballet Rambert (companyia de dansa); The Royal Ballet .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
18/03/2022.
Adaptació : Montero, David . Coreògraf : Lérida, Juan Carlos . Direcció : Lérida, Juan Carlos . Escenografia : González, Andrés . Il·luminació : Lleixà, Marc . Vestuari : González, Andrés . Suports audiovisuals : Lleixà, Marc . Producció : Associació Creativa Flamenco Empírico; Tanzhaus NRW (Die Werkstatt-Dusseldorf) . Intèrpret : Montero, David . Cantant : Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) . Ballarí : Lérida, Juan Carlos .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
19/12/2015.
Autor/a : Cherta, Dani . Coreògraf : Bonet, Meri . Companyia : Pujol, Keco . Direcció : Cherta, Dani . Escenografia : Peralta, Víctor . Il·luminació : Moraleda, Ramsés . Vestuari : Harillo, Antonio . Suports audiovisuals : Moraleda, Ramsés . Producció : La Roda Produccions . Intèrpret : González, Jordi; Gómez, Jana; Gómez, Víctor; Nubiala, Pol; Bonjoch, Júlia; Sánchez, Miguel Angel .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
03/10/2015.