Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 50 de 2,400
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Coreògraf : Baras, Sara . Direcció : Baras, Sara; Baldomero, Keko . Cantant : De Pruna, Rubio; Rosendo, Miguel . Ballarí : Baras, Sara . Músic/a : Martínez, Andrés; Suárez, Antonio; Muñoz, Manuel .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Teatre Kursaal - Sala Gran Dansa.
(Manresa).
26/01/2017.
Ballarí : Portero, Francisco; Ruiz, Gemma; Art, Violeta; Timbó, Xika; Rongetti, Marcio; Puigdevall, Jordi . Coreògraf : Navarro, Víctor .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Municipal El Jardí.
(Figueres).
15/03/2002.
Ballarí : Sutton, Abby; Quarg, Lisa; Quarg, Laura; Hayward, Susan; Klein Gunnewiek, Jeroen; De Cloedt, Marloes; Andriessen, Vincent; Rosenfeld, Arthur . Coreògraf : Rosenfeld, Arthur . Companyia : Tanzhaus NRW (Die Werkstatt-Dusseldorf); Meekers . Direcció : Rosenfeld, Arthur . Escenografia : De Nijs, Ascon . Il·luminació : Steenvoorden, Pink . Vestuari : Magrangeas, Françoise .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Dan... dan... dansa (1a : 2007 : Barcelona).
10/03/2007.
Autor/a : Peya, Clara; Peya, Ariadna; Escurriola, Míriam . Compositor/a : Peya, Clara . Coreògraf : Peya, Ariadna . Direcció : Escurriola, Míriam . Escenografia : Bernardy, Sarah . Il·luminació : Berch, Jordi . So : Raoût, Aurélie; Sánchez-Rico, Josep . Vestuari : Bernardy, Sarah . Producció : l'Era dels Impuxibles; Versus Teatre . Cantant : Castillo, Mariona; Arena, Alessio . Ballarí : Ramos, Christian; Vergés, Bea; Vidal-Ribas, Guille; Peya, Ariadna .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Versus Teatre.
(Barcelona).
06/06/2014.
Ballarí : Callejas, Lorena; Viñals, Antoni; Alonso, Roberto G.; Ballús, Meritxell; Rodríguez, Susanna; Martí, Cristina . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Il·luminació : Azorín, Paco . So : Portavella, Josep Maria . Intèrpret : Gómez, Pau .
Temporada: 2004/05; 2006/07;
Estrena:
Teatre de Ponent.
(Granollers).
08/10/2004.
Autor/a : Dordal Lalueza, Ferran; Molina, Víctor . Coreògraf : García Ferro, Sebastián . Direcció : García Ferro, Sebastián . Escenografia : Salvà, Xesca . Il·luminació : Salvà, Xesca . Producció : Festival Sismògraf; Festival Grec de Barcelona; Mercat de les Flors . Ballarí : Palau, Joan; Álvarez, Olga; Weickert, Guillermo; Cabeza de Vaca, María; Cidra, Bebeto; Tapias, Isabel .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
01/04/2016.
Ballarí : Segalés, Mireia-Beryl .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
dansa + a prop. 2a Mostra de solos.
21/02/2002.
Ballarí : Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Autor/a : Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Coreògraf : Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Companyia : Raravis-Andrés Corchero/Rosa Muñoz . Escenografia : Corchero, Andrés . Il·luminació : Corchero, Andrés; Inglés, Eduard .
Temporada: 2003/04; 2005/06; 2007/08;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
17/06/2004.
Ballarí : Rizzo, Christian . Músic/a : Chevillon, Bruno . Compositor/a : Chevillon, Bruno . Coreògraf : Rizzo, Christian .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Cicle Llançar [el cos] a la batalla (1a: 2008 : Barcelona).
25/03/2008.
Autor/a : Baylach, Nora; Serra, Joana; Cot Ros, Joan . Coreògraf : Cot Ros, Joan . Companyia : Animal Religion . Producció : ElPetit; Mercat de les Flors . Ballarí : Baylach, Nora; Serra, Joana .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
27/11/2021.
Autor/a : Girón, Quim; Serra, Joana; Cor Ros, Joan; Baylach, Nora . Companyia : Animal Religion . Producció : Mercat de les Flors; Festival El Més Petit de Tots . Ballarí : Baylach, Nora; Serra, Joana .
Temporada: 2019/20; 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
16/11/2019.
Ballarí : Gómez, María del Mar; Ximenes, Eva; Peran, Mario; Muñiz, Lourdes; Bertrán, Vicenç . Autor/a : Contreras, Roser . Coreògraf : Roblas, Anna; Contreras, Carme . Companyia : Dreams Dansa . Direcció : Contreras, Roser . Intèrpret : Miralles, Montse .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2004/05;
Estrena:
Cotxeres de Sants.
(Barcelona).
30/12/1999.
Autor/a : Sans, Jordina; Pena Bagés, Violeta . Companyia : Cia. Vols . Direcció : Pena Bagés, Violeta; Sans, Jordina . Intèrpret : Benavent, Irene . Ballarí : López, Héctor; Rodríguez, Raquel; Albiol, David; Pena Bagés, Violeta .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Sala Trono.
(Tarragona).
30/04/2023.
Ballarí : Tatjé, Valentí; Sanchís, Jordi; Codina, Josep; Tatjé, Laia; Prunés, Luïsa; Massanés, Maria; Carvajal, Marià; Cornet, Marta; Castro, Mercè; Clarena, Mònica; Redó, Mònica; Vinyals, Mònica; Rincón, Nèlia; Martí, Roger; Gabernet, Sílvia; Torra, Teresa; Coll, Jordi; Fargas, Joan; García, Eva; Soldevila, Alba; Costa, Anna; Fargas, Anna; Prunés, Anna; Serra, Anna ; Valls, Christian; Vidales, Eduard; Isern, Cristina . Autor/a : Gabernet, Sílvia; Medina, Imma . Coreògraf : Clarena, Mònica . Companyia : Grup de Dansa Cor de Catalunya . Direcció : Clarena, Mònica . Escenografia : Galobart, Lluís; Rincón, Nèlia . Vestuari : Soler, Meritxell .
Temporada: 2011/12; 2013/14;
Estrena:
Teatre Kursaal.
(Manresa).
11/09/2011.
Autor/a : Sánchez, Anna . Músic/a : Fruitós, Lluc . Compositor/a : Fruitós, Lluc . Coreògraf : Fruitós, Lluc; Cendoya, Vero . Direcció : Fruitós, Lluc; Cendoya, Vero . Ballarí : Cendoya, Vero .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Sala Maria Plans.
(Terrassa).
Tensdansa'05 / 2+1. Festival de Dansa de Terrassa (3a : 2005).
07/10/2005.
Ballarí : Panadero, Nazareth; Ichida, Kyomi; Kesselheim, Sylvia; Kortland, Ed; Libonati, Beatrice; Martin, Anne; Mercy, Dominique; Minarik, Jan; Pikon, Helena; Rosenfeld, Arthur; Sagon, Monika; Saspsortes, Jean Lauren; Subicz, Janusz; Grossman, Methtchild; Forster, Lutz; Duszinski, Dominique; Cronin, Finola; Billiet, Bénedicte; Benati, Anne-Marie . Músic/a : Burkert, Matthias . Coreògraf : Bausch, Pina; Pabst, Peter . Companyia : Tanztheater Wuppertal . Direcció : Pabst, Peter; Bausch, Pina . Escenografia : Seeliger, Hans . Il·luminació : Windeker, Robert . So : Frunder, Hans-Jurgen . Vestuari : Cito, Marion . Intèrpret : Ernesto, Ralf John .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Memorial Xavier Regàs.
19/11/1985.
Ballarí : Muñoz, Rosa; Ángel, Florencia; Sàrries, Imma; Salas, Carles; Otaño, Botxi; Arnal, Ramon . Compositor/a : Lennox, Annie; Catelli, Mario; Fontova, Carles; Lemetre, Jean-Jacques; Mariño, Leo; Vertes, Negresses . Coreògraf : Salas, Carles; Muñoz, Rosa . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Escenografia : Búbulus Companyia de Dansa . Il·luminació : Boya, Memé . Vestuari : Alves, Rui . Producció : Canosa, Lali .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
03/05/2001.
Ballarí : Prioville, Fabien; Weiker, Donald; Polan, Michael; Tjia, Rickgavin; Liboiron, Francine; Tujuka, Zofia; Lawrey, Sarah; Lecavalier, Louise . Companyia : La la la Human Steps . Direcció : Charles, Jerôme; Roy, Stéphane; Lock, Édouard . Il·luminació : Morgenthaler, Alex . Vestuari : Vincent, Dénommé; Roy, Stéphane .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
20/03/1997.
Companyia : Cia. Aïda Colmenero Díaz . Direcció : Colmenero Díaz, Aída . Escenografia : Colmenero Díaz, Aída . Vestuari : Yakart Association . Suports audiovisuals : Traoré, Siaka S. . Producció : Yakart . Ballarí : Thioune, Rokhaya; Mbye, Amie . Músic/a : Codou, Yande .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
07/07/2021.
Compositor/a : Wizaguirre, Enrique . Coreògraf : Werner, Carmen . Companyia : Provisional Danza; Ramírez, Jorge . Direcció : Werner, Carmen . Ballarí : Werner, Carmen; Vega, Jesús de; Rodríguez, Sònia; Jaen, Rodrigo; Cardozo, Sergio .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai.
(Barcelona).
08/04/1995.
Ballarí : Soto, Alicia . Coreògraf : Soto, Alicia . Companyia : Hojarasca . Direcció : Soto, Alicia .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Festival TantaDansa (8è : 2012: Barcelona).
29/09/2012.
Cantant : Nina . Ballarí : Morino, Keith . Adaptació : Batalla, Roser . Compositor/a : Porter, Cole; Sondheim, Stephen; Llach, Lluís; Serrat, Joan Manuel . Direcció : Monné, Joan; Buenafuente, Andreu .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Jardins de Cap Roig.
(Calella de Palafrugell).
Festival Jardins de Cap Roig (2003 : Calella de Palafrugell).
12/07/2003.
Ballarí : Pep Callau i Els Pepsicolen; Els Mortimer's . Companyia : Tortell Poltrona (Mateu i Bullich, Jaume) . Direcció : Ammann, Víctor . Il·luminació : Albella, Miquel; Gutiérrez, Quico . So : Mateu, Roc . Intèrpret : Tortell Poltrona (Mateu i Bullich, Jaume); Espinoza, Sol; Garnacho, Asier; Bonjourne, Axel; Mansur, Adil el; Mohamed el Mriri; Días, Carla; Gil, Ignasi; Van Campen, Mònica; Trias, Montserrat; Ribas, Boris .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Carrer.
(Reus).
Trapezi. La Fira del Circ de Catalunya (6a : 2002 : Reus).
11/05/2002.
Autor/a : Mesa, Olga . Coreògraf : Mesa, Olga . Il·luminació : Rodriguez Tricot, Santiago; Rey Ramos, Xulia . Suports audiovisuals : Ruiz de Infante, Francisco . Producció : Marseille Objectif DansE (Marsella); Teatre CDCN Pôle Sud (Estrasburg); La Caldera, Centre de Creació, Dansa i Arts Escèniques (Barcelona) . Ballarí : Mesa, Olga; Kouznetsova, Natacha .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
21/01/2021.
Ballarí : Malucos Danza; Collectif Skalen; Compagnie Mât Scarell; 3D; Sebastián García Ferro; ...sólo suelo suelo solo suelo…; Une Rencontre; Bertol; Geneva Foster Gluck With Lady; Teresa Belza; Hipnopia; Associació Cultural Capoeira Angola de Barcelona; Elena Lin; Playmobil; Desatadas; Maleïda Dansa; La Bicha & Flamencos Van; De2en2; Susan Kempster; Greys; Que de quien; Yusq'obut; Niky Laucha; Despejaos som teatre; Bonecos de Madeira; Niko Costello; Nino Mallorca; Yoni MedioGramo; Mateo Vergara; Paolo Club Calypso; Circ Hula; Zahir Circo; Taiat Danza; Vislumbrando; Delirium; Gente Colgada; Martiniño; René y San Basilio; Volàtils A.C.; Elskephilipas; Tutti Pazzi Loco Brusca; Proyecto Karbala; El Cansancio; El 45 Teatro; El fantàstic Hardy Freenkel; Iluminaos; Arthemis; Camilo & Co; Rafaelo; Puente Aéreo; Contrapunctus Danceport; David John Baltasar; Marco Melcangi; Males Companyies; Jaj teatre; Albert Quesada & Kyung Hee Woo; Teatro Inestabile di Aosta; RUF - creaciones; Kabbanis; El Terrat de Produccions; Carlo-Mô; Charlie Mag; The Daredevil Chicken Club; Salvatge Cor; Juruju Jaja - Teatro; Tacto; Producciones Loop; Melalina; Tapeplas; Histeria Bufa; Magicontes; Malaje Solo; Tantágora; Pendencias; Vacabrutateatro; "sí sí sí emperatriz"; Ale Risorio; Marcelo Ferrari; Carolina Ortiz & Isabela Méndez; La Factoría; Rubén Martínez Santana . Companyia : Transmarató Espectacles; Mercat de les Flors .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Marató de l'Espectacle (23a : 2006 : Barcelona).
09/06/2006.
Ballarí : Corna, Soledad; Mariadelaire; Los Estrambóticos; Román; Compañía Trix; Sodastreamer; Bosch, María Fernanda; Kuboambulante; El Trío La La La; Payasa Mandarina; Cia. Krash; Carambolas, Manolo; I Araque?; Llauder, Laura; Holística Mística; Jevvadansateatre; AGS; Banal-Molotov; Gente Colgada; Cia. petit pois fougueux; Variaciones en rojo; Costello, Niko; Brando y Silvana; Rangel, Alfonso; Slujsmans, Clem; Carrière, Cécile; Noguera, Diego; Literas, Lucrecia; Stepien, Margaret; Martini, Roberta María; Prió, Silvia; Romagna, Stefania; Bonecos de Madeira; El Retrete de Dorian Gray; Gromic; Gamba & Ginny; Románticos empedernidos; Cia. Juan Gamba; Las Cigarreras, Banda de Cornetas y Tambores; Flamingo, Svetlana; Fools Militia; Mô-House; Bertran, Jordi; Espigares Navarro, Pedro Javier; Macarte, Victoria; Jaj teatre; Carlo-Mô & Mr. Di; Viaconme; Villena, Javier; Companyia Aduet; La máscara; D-Teatro; Inmoviles obligos teatro; Compañía Nacional de Fósforos; Creaciones Matxin; Dispara Teatro; Encara Farem Salat; Godoy; Teatre Al-Quds; Companyia Impromptu; Teatrofia; Concierto A 3; One Richard Flkeix; La Ratonera Teatro; La Llave Inglesa Teatro; Carlo-Mô; (H)Ártarse de Dansa; Factoria Mascaró; XsiAcaso; Cia. Nux; Kempster, Susan; Barahona, Mauro; Proyecto experimental Mauro Barahona; Nonameds Crew - Hartate de Kalle; Compagnie Lua; Quesada, Albert; Sound System Dance Crew; Associació Cultural Capoeira Angola de Barcelona; La ira teatro; Ortuño, Joan Ignasi; Puntos suspensivos; Kompanie Janet Rühl-Arnd Müller; Contrapunctus Danceport; Gilschamber; Búbulus; Camera Intima; Ex-Ánima . Companyia : Transmarató Espectacles; Mercat de les Flors .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Marató de l'Espectacle (24a : 2007 : Barcelona).
01/06/2007.
Ballarí : Rubianes, Pepe; Fuentes, Manel; Aragón, Emilio; Segura, Santiago; Gibernau, Sete; Defeer, Gervasi; Mengual, Gemma; Corretja, Àlex . Companyia : Tricicle . Intèrpret : Sans, Carles; Gràcia, Joan; Mir, Paco .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Palau Sant Jordi.
(Barcelona).
03/11/2004.
Ballarí : Ndanza; Darí Darí Dance Company; Holística Mística; Orquesta Barnakústica; Sound System Dance Crew; D'Block the on Stage Company; Chiefs Rockers; Corna, Soledad; Llauder, Laura; Los Galindos; Claire Parsons Co.; Muela, Paula; Cortés, Yolanda; Companyia Sònia Rodríguez; Slam Dancing Productions; Danzas Invisibles; Oncala, Noemí; Iliacan; Supernenes del Swing; Paula C.; Collins Modern Dancfe Theatre; Loco Brusca; Claret Clown; Cirkus Frak; Accidents Polipoètics; Bertran, Jordi; Pa lo que sea; Mallorca, Nino; Paca Trío; Raízes; Bibriba African Acrobatics Group; Serjo; Combart; Sarruga Produccions; Ribot, Marilén; Club Calypso; Desastrosus Circus; Zahir Circo; Xyomaru; Salto in Alto; Gente Colgada; Judita; Betty i Rosy; Companhia Carrossel; Kuboambulante; Ale Risorio; Plaudite Teatre; Laitrum Teatre; Camisole Chimique; Mime Malou; Compagnie Kimé; Gocha&Lercha&Co; Just2persons; Vacabrutateatro; Niña del Mago; Pérez, Dani; Fernández, Eduard; Atanasiu, Christian; Los Los; Los Chapertons; Solubles Teresa; Katraska; Godoy; Dan'Voy; Juan y Lau; O2Teatre; Don Markitos y la encantadora MariYo; Cortés, Jordi; Raravis-Andrés Corchero / Rosa Muñoz; Tap Olé; Barcelona Addictos; Bilbao, Matxalen; Starr, Lesya; Alismas; Increpación Danza; Lanònima Imperial; Association Arrangement Provisoire-Jordi Galí; Nats Nus; Six&Swing&Pantomime; Interruptus; El Torrente de Sorpresas; Tito Vias Company; Hugo Hermo; Gelabert, Cesc; Picó, Sol; Kompanie Janet Rühl-Arnd Müller . Companyia : Mercat de les Flors; Transmarató Espectacles . Direcció : Vilardebó, Arnau; López, Juan Eduardo .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
06/06/2008.
Ballarí : Muntaner, Mònica; Fernández, Beatriz; Sant Funk, Sílvia . Compositor/a : Muntaner, Mònica . Coreògraf : Córdoba, Elena; Sant Funk, Sílvia; Buitrago, Ana; Fernández, Beatriz; Mesa, Olga; Muntaner, Mònica . Companyia : Mercat de les Flors; Las Santas . Direcció : Mesa, Olga; Córdoba, Elena; Buitrago, Ana .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
18/02/2006.
Autor/a : Recacha, Mercedes; Calvitti, Viviane . Il·luminació : Fäustino, Sergi . Ballarí : Recacha, Mercedes; Calvitti, Viviane .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
07/11/2021.
Ballarí : García, Virginia; Jáuregui, Jorge; Muñoz, Damián . Compositor/a : Pérez, Silvia; Sirvent, Sergi . Companyia : Muñoz, Damián . Il·luminació : Ulla, Javi .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
24/04/2003.
Autor/a : Pons, Berta; Pons, Clara; Barrios, Jean Philippe; Fruitós, Pol; Fruitós, Lluc . Companyia : Brodas Bros . Direcció : Sánchez, Anna; Fruitós, Pol; Fruitós, Lluc; Pons, Clara; Pons, Berta; Barrios, Jean Philippe . Il·luminació : Pérez, Jordi . So : Llistar, Oriol . Vestuari : Brodas Bros . Ballarí : Fruitós, Pol; Barrios, Jean Philippe; Pons, Berta; Fruitós, Lluc; Pons, Clara . Músic/a : Barrios, Jean Philippe .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Teatre Bartrina.
(Reus).
23/10/2016.
Ballarí : Navarro, Toni; Grau, Enric; Gómez, Abdó; Cussó, Lluís; Ferraro, Montserrat; Cussó, Montse; Clement, Gemma; Clemente, Mònica; Bernarda, Sergi . Compositor/a : Schubert, Franz . Coreògraf : Colomé, Montse; Cussó, Lluís . Companyia : Vola Colom, Companyia de Dansa . Direcció : Cussó, Lluís . Vestuari : Calderón, Laura; Bosch, Àngela; Ivars, Ramon .
Temporada: 1998/99; 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
19/02/1999.
Autor/a : Luik, Brigitte; Müller, Heiner . Ballarí : Picó, Sol . Direcció : Portaceli, Carme . Intèrpret : Rodríguez, Marc .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Can Ratés. Jardí.
(Santa Susanna).
Festival Shakespeare (1a : 2003 : Santa Susanna).
21/08/2003.
Autor/a : Proyecto Babel . Ballarí : Recacha, Eva . Compositor/a : Quintans, Santiago . Coreògraf : Recacha, Eva . Companyia : Festival Shakespeare de Santa Susanna . Direcció : Recacha, Eva; Recacha, Amanda; García de Pé, Silvia; Cester, Elena . Il·luminació : Festival Shakespeare de Santa Susanna . Vestuari : Molero, Pilar . Intèrpret : Cester, Elena; García de Pé, Silvia .
Temporada: 2003/04;
Estrena:
Can Ratés. Jardí.
(Santa Susanna).
Festival Shakespeare (2a : 2004 : Santa Susanna).
18/08/2004.
Ballarí : Cuesta, Sílvia; Macarena, Jaime . Músic/a : Figueras, Pep; Coll, Jonathan . Compositor/a : Figueras, Pep; Coll, Jonnathan . Coreògraf : Macarena, Jaime; Cuesta, Sílvia . Companyia : A poc a poc dansa .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dia Internacional de la Dansa.
21/04/1997.
Coreògraf : Ingvartsen, Mette; Santkin, Manon; Sandström, Kajsa . So : Lenaerts, Peter . Producció : P.A.R.T.S. . Ballarí : Ingvartsen, Mette; Santkin, Manon; Sandström, Kajsa .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
28/01/2023.
Ballarí : Córdoba, Pedro; Ruiz, Mercedes; Arias, Marta; Ruíz Muñoz, Mercedes; Peña, Andrés; Carbonell, Juan Carlos; Cardoso, Juan Carlos; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Guarnido, Lucía; Paniagua, David; Lozano, Eduardo . Cantant : Castro, Marta de; Soto, Enrique; Falcón, Segundo; Lago, David; García, Conxita; Enrique, "El extremeño" . Músic/a : Vidaechea, Ignacio; Coronel, Antonio; Gutiérrez, Salvador; Jarana, Paco . Compositor/a : Jarana, Paco . Coreògraf : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Latorre, Javier . Companyia : Companyia Eva Yerbabuena . Direcció : Cereza, Javier ("Hansel"); Castro, Marta de; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Il·luminació : Ruiz, Germinal; Perotti, Raúl . So : González, Manolo . Vestuari : San Román, Jimena .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
17/04/2001.
Ballarí : Sydney Dance Company . Coreògraf : Bonachela, Rafael . Il·luminació : Schlieper, Nick . So : Iuston, Adam . Vestuari : Goot, Josh . Suports audiovisuals : Richardson, Tim .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
24/11/2011.
Ballarí : Díaz, Carolina; Ros, Norma; Rius, Gemma; Cienfuegos, Yoshua; Arnal, Ramon . Autor/a : Salas, Carles . Compositor/a : Fontova, Carles . Coreògraf : Salas, Carles; Ariza, Xavier . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles . Escenografia : Groven, Else; Cámara, María de la . Il·luminació : Luque, Mario . Vestuari : Alves, Rui .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Plaça dels Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (18a : 1998 : Tàrrega).
10/09/1998.
Ballarí : Serra, Mireia; Asencio, Sofia; Muntaner, Mònica . Autor/a : Levi, Simona . Compositor/a : Falzoni, Maddish; Marx, Xavi; Oca, Mònica . Companyia : Conservas . Direcció : Levi, Simona . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Rigamonti, Afra . Vestuari : Cervera, Carlos . Suports audiovisuals : Jaroslavsky, Mariana . Intèrpret : Falzoni, Maddish; Mateus, Agnès; Rial, Albert; Saula, Judit .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
17/10/2002.
Ballarí : Ölme, Rasmus; Ortega González, Orlando; Schad, Isabelle; Perraud, Céline; Meeussen, Lieve; Di Calogero, Lorenza; Haro López, Carlos de; Campbell, John; Benchorf, Nordine . Coreògraf : Vandekeybus, Wim . Companyia : Wim Vandekeybus & Última Vez . Direcció : Vandekeybus, Wim . Escenografia : Vandekeybus, Wim . Il·luminació : Vercruyse, Dries; Vandekeybus, Wim . Vestuari : Lhoas, Isabelle .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
26/07/1997.
Companyia : Mal Pelo . Direcció : Ramis, Pep . Il·luminació : Viladomat, August . Producció : Mal Pelo; Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) . Cantant : Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) . Ballarí : Muñoz, María . Músic/a : Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
17/02/2016.
Autor/a : Ballet Flamenco EnFemenino . Ballarí : Carabante, Lorena; Piferrer, Mireia; Ruiz, Maria Jesús . Coreògraf : Ballet Flamenco EnFemenino . Suports audiovisuals : Durán, Eduardo; Hinojos, Mario .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Almeria Teatre.
(Barcelona).
01/01/1970.
Músic/a : Pantoja, Edgar; Díaz Arbolay, Vladimir; Rasúa, Enildo; García, José Raúl . Ballarí : Azzopardi, Lydia; Fernández, Carlos; Gelabert, Cesc; Gómez, Toni; Huetos, Alberto; Liñana, Noelia; López, Maureen; Paniagua, Caliope . Compositor/a : Shostakovich, Dimitri . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Rasúa, Enildo . Escenografia : Patiño, Baltasar . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Patiño, Baltasar . So : Grande, Francisco . Vestuari : Verdier, Catou; Azzopardi, Lydia .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
22/03/2003.
Coreògraf : Cucó, Laia . Ballarí : Cucó, Laia . Músic/a : Cucó, Gerard .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Antiga fàbrica de la Chartreuse .
(Tarragona).
06/05/2023.
Autor/a : Smet, Johan de . Compositor/a : Tétreault, Martín . Coreògraf : Blackburn, Hélène . Companyia : Cia Cas Públic . Direcció : Blackburn, Hélène . Il·luminació : Blackburn, Hélène; B-Beaulieu, Emilie . Producció : Kopergietery; Cia Cas Públic . Ballarí : Kizilca, Seymanur; Miroslavov, Evgeni; Salfamones, Chaz Keith; Serrai, Ramzi; Zambu, Burhan .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/03/2022.
Ballarí : Rocamora, Valentí; Rubirola, Anna; Campos, Fátima; Busquet, Sònia . Coreògraf : Busquet, Sònia; Rubirola, Anna; Rocamora, Valentí . Companyia : Restos de Serie . Il·luminació : Sánchez, Rosa . So : Ferrer, Miquel; Moras, Héctor .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
06/06/2000.
Ballarí : Hueso, Paz; Giménez, Alexandra . Adaptació : Xuclà, Toni . Coreògraf : Giménez Chiscano, Alejandra; Hueso,Paz . Companyia : Trócola . Intèrpret : Gimeno, Pilar .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
23/11/2001.
Ballarí : Arias, Anna Maria; Sitges-Sardà, Nora . Compositor/a : Lieber, Omar . Coreògraf : Arias, Anna Maria; Sitges-Sardà, Nora . Companyia : Dansa Urbana .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Centre Cívic Sant Andreu.
(Barcelona).
10/05/1997.