Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
21 - 30 de 227
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Autor/a : Albertí, Xavier; Cunillé, Lluïsa; Cunillé, Lluïsa . Companyia : Teatre Lliure . Direcció : Albertí, Xavier . Escenografia : Castells, Lluc . Il·luminació : Albertí, Xavier . So : Ciércoles, Ramon . Vestuari : Araujo, María . Intèrpret : Borràs, Ricard; Esteve, Montse; Genís, Oriol; Lambert, Lina; Pujolràs, Xavier .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
04/10/2007.
Coreògraf : Renom, Elisenda; Corchero, Andrés . Direcció : Renom, Elisenda . So : González, Beatriz . Intèrpret : Renom, Elisenda .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
27/04/2007.
Autor/a : Miró, Pau; Miró, Pau . Coreògraf : Guerra, Beàlia . Companyia : La Fantàstica; Banal Cia. . Direcció : Miró, Pau . Il·luminació : Solé, Ignasi; Miró, Pau . So : Miró, Pau . Intèrpret : Ferrer, Francesc; Romero, Marta; Morros, Alba; Esteban, Sara; Blanco, Cristina; Alejandre, Eduard; Aguilar, Deborah; Font, Helena .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Versus Teatre.
(Barcelona).
Mostra de Teatre de Barcelona (11a : 2006).
02/11/2006.
Autor/a : Solernou, Amadeu . Adaptació : El Berdei, Ismael . Companyia : Teatraviesa . Direcció : Solernou, Amadeu . Escenografia : García, Xavier . Il·luminació : Solernou, Amadeu . So : Solernou, Amadeu . Intèrpret : Mañé, Sonia; El Berdei, Ismael .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
11/10/2007.
Autor/a : Paz, Octavio . Músic/a : Comelade, Pascal; Pascual, Pep . Compositor/a : Comelade, Pascal . Companyia : Teatre Lliure; Teatro Español; El Canal-Centre d'Arts Escèniques Salt/Girona . Direcció : Amat, Frederic . Escenografia : Amat, Frederic . Il·luminació : Faura, Albert . So : Mateu, Roc . Suports audiovisuals : Szwarcer, Eugenio . Intèrpret : Gas, Mario; Homar, Lluís; Ibáñez, Paco .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre de Salt.
(Salt).
Temporada Alta 07. Festival Internacional de Teatre (16a : 2007 : Barcelona / Girona / Salt).
06/12/2007.
Músic/a : Mallorca, Albert; Engler, Yaron . Ballarí : Sánchez, Rubén; Beneito, David; Molins, Laia; Llombart, Anna; Lavi, Sharon; Padrós, Agnès . Compositor/a : Engler, Yaron; Hassan, Issa; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Kol, Mandy; Lavi, Sharon . Companyia : Tapeplas; Tap Story-Tellers . Direcció : Engler, Yaron; Lavi, Sharon; Engler, Yaron . Escenografia : Garriga, Oriol; Sanjuan, Toni . Il·luminació : Valera, Evaristo . So : Ibáñez, Roc . Vestuari : Cieza, Natalia; Garreta, Montse . Suports audiovisuals : Domain Productions .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Centre Cívic Zona Nord.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
10/11/2005.
Músic/a : García Rami, Marc; Gomariz, Pau; Valls, Pau; Terrasa, Cati; Arias, Dani; Navarro, Xavier; Puig, Francesc; Vilalta, Ramon; Ollé, Quim; Piqué, Gustau; Juan, Josep; Andorrà, Núria; Vila, Edurne; Sánchez, Xavier; Prats, Guillermo; Ribera, Feliu; Perna, Marta; Vila, Esther; Guàrdia, Imma . Autor/a : Sondheim, Stephen; Lapine, James . Adaptació : Vives, Joan; Tunick, Jonathan; Vives, Joan . Traducció : Vives, Joan . Compositor/a : Sondheim, Stephen . Coreògraf : Briansó, Anna . Companyia : Dagoll Dagom . Direcció : Bozzo, Joan Lluís; Vives, Joan . Escenografia : Berrondo, Jon . Il·luminació : Gutiérrez, Quico . So : Galiano, Joan Manel . Vestuari : Paloma, Mercè . Producció : Cisquella, Anna Rosa . Intèrpret : Frauca, Ferran; Moliner, Anna; Gisela; Pujol, Marc; Albert, Sergi; Maestu, Maria del Mar; Castells, Ferran; Gramaje, Carlos; Gimeno, Josep Maria; Vallicrosa, Teresa; Ventura, Laura; Ventura, Anna; Ruste, Clara del; Totusaus, Annabel; Mone .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Girona).
Temporada Alta 07. Festival Internacional de Teatre (16a : 2007 : Barcelona / Girona / Salt).
22/11/2007.
Autor/a : Riera, Josep M. . Companyia : La Quadra Màgica . Direcció : Riera, Josep M. . Il·luminació : Boada, Eric . So : Boada, Eric .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatreneu. Sala Cafè Teatre.
(Barcelona).
31/05/2007.
Autor/a : Azpilicueta, Jaime; Kander, John; Ebb, Fred; Masteroff, Joe . Adaptació : Demaría, Gonzalo; Azpilicueta, Jaime . Traducció : Demaría, Gonzalo . Compositor/a : Kander, John; Masteroff, Joe; Ebb, Fred . Coreògraf : Taylor, Susan . Companyia : Stage Entertainment . Direcció : Favero, Alberto; BT McNicholl . Escenografia : Negrín, Alberto . Il·luminació : Mastro, Ariel del . So : Briski, Gaston . Vestuari : Luca, Fabián . Producció : Ende, Joop van den; Gómez Cora, Julia . Intèrpret : Herr Schultz; Fraulien Schneider; Bradshaw, Cliff; Emcee; Bowles, Sally; Rodríguez, Manuel; Lahoz, Paco; Clark, Patricia; Campillo, Iván; Masan, Víctor; Ribera, Marta; Ludwin, Ernst .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Teatre Apolo.
(Barcelona).
21/09/2007.
Autor/a : Guasch, Josuè . Coreògraf : Cocolay . Companyia : Produccions B.L.A.T. . Direcció : Basora, Jordi . Escenografia : Produccions B.L.A.T. . Il·luminació : Guasch, Josuè . So : Bertrand, Vassili; Sánchez, Jaime . Vestuari : Ramis, Elena . Intèrpret : Guasch, Josuè .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Guasch Teatre.
(Barcelona).
20/04/2007.