Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
Resultados de la búsqueda
Ballarí : Gallego, Nilo; Asencio, Sofia . Autor/a : Aragay, Tomàs; Asencio, Sofia . Companyia : Teatre Lliure; Societat Doctor Alonso . Direcció : Aragay, Tomàs . Escenografia : Cube . Il·luminació : Cube . So : Gallego, Nilo . Producció : Vara, Elena de la .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
Radicals Lliure. Cicle de nova creació escènica (1a : 2007 : Barcelona).
27/04/2007.
Autor/a : Dias, Cláudia . Ballarí : Dias, Cláudia . Companyia : RE.AL . Direcció : Dias, Cláudia . Escenografia : Lauterer, Walter . Il·luminació : Lauterer, Walter . So : Pires, André .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Festival Complicitats 07 (1a : 2007 : Barcelona / Sabadell).
24/02/2007.
Músic/a : Hangonyi, Barnabas; Peris, Llorenç; Saña, Oriol; Briceño, Ernesto; Gex, Elisabeth; Virus String Quartet . Ballarí : Bonin, Jaume; Clavel, Olga; Damian, Elline; Espejo, Eduardo; Gallinera, Ailleen; Marínez, Aleix; Mullens, Yester; Padriànova, Petra; Plee, Federico; Bones, Lily; Aragonès, Tomàs . Compositor/a : Saña, Oriol; Peris, Llorenç . Coreògraf : Campos, David . Companyia : Companyia de Ballet de Santa Coloma de Gramenet David Campos . Direcció : Campos, David; Saña, Oriol . Escenografia : Campos, David; Campoy, Josep . Il·luminació : Planas, Kiko . So : Ballbé, Jordi . Vestuari : Campos, David; Sabas, Irene . Suports audiovisuals : TV Works-Effio . Producció : Molner, Enric .
Temporada: 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
08/06/2006.
Ballarí : Busquet, Sònia; Martí, Cristina; Rubirola, Anna; Montané, Jaume; Serrat, Teresa . Compositor/a : Mayer, Ilia . Coreògraf : Álvarez, Olga . Companyia : La Taimada . Direcció : Cols, Clara; Álvarez, Olga . Il·luminació : Portillo, Fernando . So : Portillo, Fernando .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Cicle de Teatre Físic, Dansa i Performance (2a : 2007 : Barcelona).
25/02/2007.
Cantant : Cantarote, Luis; Grilo, Carlos . Músic/a : Vidaechea, Ignacio; Luz, Manuel de la; Jarana, Paco; Manuel El Pájaro . Ballarí : Eva Yerbabuena (Garrido, Eva María) . Compositor/a : Jarana, Paco . Coreògraf : Eva Yerbabuena (Garrido, Eva María) . Direcció : Jarana, Paco; Eva Yerbabuena (Garrido, Eva María) . Il·luminació : Perotti, Raúl . So : González de Tanago, Manuel; Olalla, Ángel . Vestuari : Manuel y Gabriel; Vaquero, Esther .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
20/07/2007.
Músic/a : Sheppard, Philip; Sluiter, Alies Christina; Linke, Coordt; Mazhar, Faheem; van Peteghem, Juliette . Ballarí : Guillem, Sylvie; Khan, Akram . Autor/a : Cools, Guy . Compositor/a : Sheppard, Philip . Coreògraf : Tripathi, Gauri Sharma; Khan, Akram; Hwai-min, Lin . Companyia : Grand Théâtre de Luxembourg; Sadler's Wells; Akram Khan Company . Direcció : Khan, Akram . Escenografia : Hariu, Shizuka . Il·luminació : Kunttu, Mikki . So : Corazzini, Manu . Vestuari : Ito, Kei . Producció : Chaudhry, Farooq .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
26/06/2007.
Autor/a : Ribera, Leandre; Ducreux, Claire; Celis, Teresa . Ballarí : Ducreux, Claire . Companyia : Bidó de Nou Barris . Direcció : Ribera, Leandre; Celis, Teresa . Il·luminació : Benito, Carles; Gil, Ganecha . So : Moreno, David . Intèrpret : Stets, Karl; Solé, Cristina; Ruiz, Antònia; López, Rafael; Graell, Juan Ramón; Girón, Quim; Bordès, Candice; Ribera, Leandre .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
Circ d'Hivern.
17/12/2005.
Ballarí : Rodríguez, Susanna; Martí, Cristina; González, Raúl; Gómez, Pau; Olmo, Anna dell' . Autor/a : Alonso, Roberto G.; Gómez, Pau . Compositor/a : DDAA . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. . Il·luminació : Castelló, David . So : Portavella, Josep Maria . Suports audiovisuals : Herrera, Belén .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2007/08;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
22/01/2005.
Autor/a : Hugo, Víctor; Plamondon, Luc; Plamondon, Luc . Ballarí : Castro, Arnau; Santoyo, Enrique; Muntasell, Susanna; Pérez, Vanessa; Cardona, Marina; Blanchart, Marta; López, Maureen; Janer, Raïssa; Reyes, Edgar; Torres, Abraham de; Yanek, Arneys; López, Joaquín; Caramés, Jesús; Ruiz, Daniel . Adaptació : Artime, Nacho . Compositor/a : Cocciante, Richard . Coreògraf : Müller, Martino . Companyia : Barcelona Promoció; Focus; Rock&Pop; Enzo Entertainment . Direcció : Maheu, Gilles; Fowkes, Wayne . Escenografia : Rätz, Christian . Il·luminació : Lortie, Alain . So : Guiot, Manu . Vestuari : Sathal, fred . Intèrpret : Kvasnik, Terry; Grau, Raül; Turner, Christopher; Arrojo, Paco; Máiquez, Víctor; Sequero, Enrique; Dahab, Lilí; Ciurana, Tahis; Martínez, Albert; Torregrossa, Carles; Prado, Elvira; Anglès, Daniel; Acosta, Ortzi .
Temporada: 2001/02; 2006/07;
Estrena:
Barcelona Teatre Musical (BTM).
(Barcelona).
28/11/2001.
Músic/a : Satorra, Jordi; Español, Toni . Ballarí : Alonso, Guillem; Méndez, Rafael; Méndez, Lluís . Compositor/a : Camut Band . Companyia : Camut Band . Direcció : Camut Band . Escenografia : Camut Band . Il·luminació : Valls, Nani . So : Bauló, Ferran . Vestuari : Camut Band .
Temporada: 2010/11; 1999/00; 2000/01; 2006/07;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
Músic/a : Tyle, Christopher; Alsanders, James; Bazoon, Otis; Boeddinghaus, David; Cavera, Kathleen; Gibson, Banu; Hoist, Allen; Poleo, Orlando; Saunders, Thomas; Georges, Phillippe . Ballarí : Poundo-Gomis, Christine; Herrera, Santiago; Jones, Kendrick; Kamuyu, Wanjiru; Wiggan, Joseph; Bland, Stéfanie Batten; Barika, Carmen; Bagley, Brian Scott; Middleton, Myorah B.; Aballi-Perez, William . Companyia : LRN Production . Direcció : Boeddinghaus, David; Savary, Jérôme . Escenografia : Savary, Jérôme . Il·luminació : Noël, Pascal . So : Hilaire, Virgile . Vestuari : Dussarrat, Michel . Intèrpret : Hoist, Allen; Justice, Jimmy; Ripeu, Miquel; Rochelle, Nicole; Dussarrat, Michel .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
18/01/2007.
Músic/a : Monthieux, Krishoo; Tejero, Mireia; López, Dácil; Santaeulària, Ivan . Ballarí : Panieri, Livio; López Luna, Lola; Martínez, Maribel; Salas, Ricardo; García, Virginia; Climent, David . Autor/a : Berraondo, Txiki . Compositor/a : Tejero, Mireia . Coreògraf : Picó, Sol . Companyia : Temporada Alta; Sol Picó Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Berraondo, Txiki; Picó, Sol . Escenografia : Blanco, Kike . Il·luminació : Torremocha, Germinal R.; LLerins, Jaime . So : Santos, Roger . Producció : Mazuela, Pia .
Temporada: 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Auditori del Camp de Mart.
(Tarragona).
FET2006. Festival d'Estiu de Tarragona.
12/07/2006.
Ballarí : Grifell, Jordi; Méndez, Lluís; Español, Toni; Méndez, Rafael; Alonso, Guillem; Satorra, Jordi; Sánchez, Rubén; Compte, Pau; Torné, Enric; Busquets, Néstor; Meléndez, Jep . Autor/a : Camut Band . Compositor/a : Méndez, Rafael; Méndez, Lluís; Español, Toni; Alonso, Guillem . Coreògraf : Méndez, Lluís; Español, Toni; Méndez, Rafael; Alonso, Guillem . Companyia : Camut Band . Direcció : Camut Band . Il·luminació : Valera, Evaristo . So : Norman, David .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre de Salt.
(Salt).
Temporada Alta 05. Festival Internacional de Teatre (14a : 2005 : Girona / Salt].
01/10/2005.
Músic/a : Kohatsu; Tkachenko, Elena . Ballarí : Cobos, Olga; Mika, Peter; Cobos, Jesús; Silva, Glaub Charles da; Rodríguez, Sònia; Salas, Manel . Compositor/a : Lioudine, Maxim . Coreògraf : Mika, Peter; Cobos, Olga . Companyia : Festival Grec de Barcelona; CobosMika Company . Direcció : Cobos, Olga; Mika, Peter . Escenografia : Mika, Peter; Fuentes, Jorge . So : Fuentes, Jorge . Vestuari : Wayne, Chidy . Suports audiovisuals : Sangeon, Pedro . Producció : Benages, Estefania .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
06/07/2006.
Ballarí : Gómez, Robert; Kerremans, Jori; Dahlin, Dan-Erik; Hierro, Anna; Altés, Anna; Asensio, Imma; Badalamenti, Gaetano; Bergadà, Eulàlia; Angelo, Ares d'; Keskinen, Annamari; Kim, Hyung-Bo; Nogal, Lorena; Merlos, Estela; Macquet, Arnaud; Sarli, Guido; Lev, Yuval; Albanese, Sílvia; Coll, Guillermina; Meerendonk, Mathilde van de ; Guiu Sagarra, Núria . Compositor/a : De Lacour, Marcelle; Simone, Nina; Painkiller; Autechre; Scorn; Pitch Shifter; Flugschädel; Fear Factory; Balagué, Ramón; Ros, Edmundo; Vivaldi, Antonio . Coreògraf : Stromgren, Jo; Bonachela, Rafael; Ekman, Alex . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Il·luminació : Stromgren, Jo; Kurth, Alex; Degira Tècnics; Azorín, Paco . So : Degira Tècnics . Vestuari : garnier, Catherine; Selma, Maribel; Spastor; Comella, Uia . Producció : Miñana, Mireia . Músic/a : Silva, Carlos .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
26/07/2007.
Ballarí : Torrent, Carme; Fernández, Beatriz; Cots, Toni; Castro, Leo . Coreògraf : Castro, Leo; Cots, Toni; Fernández, Beatriz; Torrent, Carme . Companyia : Basho . Direcció : Cots, Toni . Escenografia : Ruzza, Luca; Cots, Toni . Il·luminació : Rey, Ramón . So : Baumann, Alain . Vestuari : Heinz, Guitta . Suports audiovisuals : Quaranta, Alessandro .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Sala La Planeta.
(Girona).
Temporada Alta 06. Festival Internacional de Teatre (15a : 2006 : Girona / Salt].
12/10/2006.
Músic/a : Rosell, Oriol; Roblas, Marta; Carboneras, Julià . Autor/a : Rosell, Oriol . Cantant : Mesa, Jorge ("El Pirata") . Ballarí : Lérida, Juan Carlos . Compositor/a : Rosell, Oriol; Carboneras, Julià; Roblas, Marta . Coreògraf : Lérida, Juan Carlos . Companyia : Derivat . Direcció : Rosell, Oriol; Lérida, Juan Carlos . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Wohrmann, Sephan . Suports audiovisuals : Coma, Albert . Producció : Lérida, Juan Carlos .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
Radicals Lliure. Cicle de nova creació escènica (1a : 2007 : Barcelona).
04/05/2007.
Músic/a : Egozcue, Fernando; Rodríguez, Gaspar; Jurado, Daniel; Álvarez, Diego; Ambroa, Víctor; Rodrigáñez, Miguel; Hidalgo, Walter; Icasto, Horacio; Bruhn, Martín; López de Roda, Ángel . Ballarí : Muraday, Chevy; Elgueta, Carlos; Ochandiano, Emilio; Martín, Iván; López, Ricardo; González, Pilar; López, María; Vega, Cristina de; Esteban, Esther; Arteseros, Pilar; Rodríguez, Carlos; Rojas, Ángel . Cantant : Florido, Emilio; Fernández, María del Mar . Compositor/a : Piazzola, Astor; Björk . Coreògraf : Rodríguez, Carlos; Rojas, Ángel; Muraday, Chevy . Companyia : Nuevo Ballet Español . Direcció : Rojas, Ángel; Egozcue, Fernando; Rodríguez, Carlos; Rodríguez, Gaspar . Escenografia : Carrascal, Gabriel . Il·luminació : Pérez, David . So : Álvarez, Javier . Vestuari : Rodríguez, Carlos; Rojas, Ángel; García, Emilio .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
Made in MAD (1a : 2007 : Barcelona).
27/04/2007.
Ballarí : Ortiz, Ona; Fernández, Francesc; Hevia, Pepe; Romà, Sònia; Paricio, Eva; Pardos, Marta; Boronat, Viviana; Hevia, Danay . Coreògraf : Guidol, Montserrat; Hevia, Pepe . Companyia : Compañía de Danza Pepe Hevia . Direcció : Hevia, Pepe . So : Hevia, Pepe; Medina, Angélica .
Temporada: 2004/05; 2007/08;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
28/10/2004.
Autor/a : Montero, Glòria . Ballarí : Testi, Alejandra; Creccente, Claudio . Traducció : Salvat, Ricard . Coreògraf : Mamone, Raúl Alejandro . Companyia : Associació d'Investigació i Experimentació Teatral (AIET) . Direcció : Duran, Rafael . Escenografia : Duran, Rafael; Amenós, Montse . Il·luminació : Gelabert, Guillem . So : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Vestuari : Amenós, Montse . Producció : Anglès, Mercè . Intèrpret : Barba, Lurdes; Lucchetti, Francesc .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Biblioteca de Catalunya.
(Barcelona).
13/09/2007.
Músic/a : Franco, Diego; Heredia, Jesús; Solera, Antonio . Ballarí : Sabariego, María Dolores; Rodríguez, Yolanda; Villaplana, Cristina; Pozuelo, Carolina; Martínez-Rey, Marita; Guzmán, Lola; Chico, Maite; Carnero, Cristina; Lara, Miguel; Morales, Elías; Ortega, Antonio; Martín, Cristian; Mulero, Antonio; Rodríguez, Jairo; Durán, Raquel . Cantant : Flores, Celia; Pantoja, Enrique; Juañares; Mulero, Joaquín; Hidalgo, Antonio; Galia, Adrián; Chacón, Manuel; Arauzo, Stella . Autor/a : Saura, Carlos; Gades, Antonio . Compositor/a : Solera, Antonio; Bizet, Georges; Gades, Antonio; Penella, Manuel; Freire, Ricardo; Ortega Heredia, José Manuel ("Manzanita"); García Lorca, Federico . Coreògraf : Saura, Carlos; Gades, Antonio . Companyia : Compañía Antonio Gades . Direcció : Arauzo, Stella . Escenografia : Saura, Antonio . Il·luminació : Saura, Carlos; Gades, Antonio . So : Cobos, Juan Miguel . Vestuari : González, Paquita; Quintana, Antonio .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
14/04/2007.
Autor/a : Casals, Xavier; Cirici, David . Ballarí : Teixidor, Jordi; Garcia, Carolina; Fosalba, Lidia; Ferrer, Elisabet; Colomer, Montse; Calsapeu, Montse . Compositor/a : Pagán, José Manuel . Coreògraf : Ferrer, Elisabet; Almirall, Marta . Companyia : Roseland Musical . Direcció : Almirall, Marta . Escenografia : Pastor, Perico . Il·luminació : Sánchez, Jordi; Albir, Mingo . So : Sánchez, Jordi . Vestuari : Pastor, Perico . Producció : Roseland Musical . Intèrpret : Almirall, Marta; Colomé, Montse; Teicxidor, Jordi; Pérez-Cabrero, Alícia; Fosalba, Lidia; Ferrer, Elisabet .
Temporada: 1993/94; 1994/95; 1997/98; 2006/07;
Estrena:
Centre Cívic Zona Nord.
(Barcelona).
05/02/1994.
Músic/a : Mallorca, Albert; Engler, Yaron . Ballarí : Sánchez, Rubén; Beneito, David; Molins, Laia; Llombart, Anna; Lavi, Sharon; Padrós, Agnès . Compositor/a : Engler, Yaron; Hassan, Issa; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Kol, Mandy; Lavi, Sharon . Companyia : Tapeplas; Tap Story-Tellers . Direcció : Engler, Yaron; Lavi, Sharon; Engler, Yaron . Escenografia : Garriga, Oriol; Sanjuan, Toni . Il·luminació : Valera, Evaristo . So : Ibáñez, Roc . Vestuari : Cieza, Natalia; Garreta, Montse . Suports audiovisuals : Domain Productions .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Centre Cívic Zona Nord.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
10/11/2005.
Músic/a : Rafael, "El Eléctrico"; Amador, Diego; Charanga Los Sones; Lagos, Alfredo; Bernal, Mercedes; Bobote . Ballarí : Galván, Israel . Cantant : Carrasco, Diego; Poveda, Miguel . Coreògraf : Galván, Israel . Companyia : Compañía Israel Galván; A Negro Producciones . Direcció : Galván, Israel; Romero, Pedro G.; Candil, Ana Belén . Escenografia : Barea, Pepe; Pujol, Pablo . Il·luminació : Bonadei, Ada . So : Vázquez, Félix . Vestuari : Molina, Soledad . Suports audiovisuals : Romero, Pedro G. . Producció : Casado, Cisco; Blanco, Chema .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
23/02/2007.