Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 10 de 11
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Músic/a : Mallorca, Albert; Engler, Yaron . Ballarí : Sánchez, Rubén; Beneito, David; Molins, Laia; Llombart, Anna; Lavi, Sharon; Padrós, Agnès . Compositor/a : Engler, Yaron; Hassan, Issa; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Kol, Mandy; Lavi, Sharon . Companyia : Tapeplas; Tap Story-Tellers . Direcció : Engler, Yaron; Lavi, Sharon; Engler, Yaron . Escenografia : Garriga, Oriol; Sanjuan, Toni . Il·luminació : Valera, Evaristo . So : Ibáñez, Roc . Vestuari : Cieza, Natalia; Garreta, Montse . Suports audiovisuals : Domain Productions .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Centre Cívic Zona Nord.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
10/11/2005.
Ballarí : Andersson, Adel; Noone, Thomas; Martínez, Núria; Roelofsen, Marijn; Horneman, Horne; Sánchez, Ana María; Cáceres, Anna . Compositor/a : Pappalardo, Gianfranco; Dall'Osto, Diego . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Escenografia : Jiménez, David . Il·luminació : Ortiz, Jaume .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
06/10/2005.
Ballarí : Calvitti, Viviane; Santana, Félix; Recacha, Mercedes; Nebot, Nel·lo; Muntaner, Mònica; Mallol, Carles . Autor/a : Boza, Inés . Coreògraf : Mallol, Carles; Boza, Inés . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Llongueras, Jordi . Vestuari : Compte, Míriam .
Temporada: 2005/06; 2007/08;
Estrena:
Parc de Vallparadís.
(Terrassa).
Tensdansa'05 / 2+1. Festival de Dansa de Terrassa (3a : 2005).
08/10/2005.
Ballarí : Otaki, Itzuki; Clavel, Olga; Plee, Federico; Baduria, Lea; Bones, Lily; Juárez, Julián; Gil, Rosina; Martínez, Aleix; Vila, Anna; Campos, Karina; Ros, Núria; Salado, Nuria; Ruiz, Laura; Algueró, Alejandro; Bonin, Jaume; Pont, Xavier; Gallinera, Ailleen; Espejo, Eduardo; Damian, Elline; Millard, Leslie; Padriànova, Petra; Gros, Vicent . Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx . Coreògraf : Campos, David . Companyia : Companyia de Ballet David Campos . Direcció : Sabas, Irene; Campos, David . Escenografia : Artilugi; Boadella, Joan . Il·luminació : Costas, Xavier; Edery, Damià . Vestuari : Sabas, Irene . Suports audiovisuals : Bayo, Guillem; Cortés, Ana .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
16/02/2005.
Autor/a : Ferrera, Jorge . Ballarí : Moreno, Jeanette . Compositor/a : Sawhney, Nitin; Mozart, Wolfgang Amadeus; Morricone, Ennio; Bethania, Maria; Basic Traxx; Lenine; Björk; Chabine, Khalil . Coreògraf : Moreno, Jeanette . Companyia : Teatro El Puente; Tempo . Direcció : Moreno Silva, Jeane; Ferrera Barrios, Jorge . Escenografia : Hernández, René; Blanco, Tamara . Il·luminació : Beltrán, Paco . Vestuari : Viven's . Intèrpret : Ferrera, Jorge .
Temporada: 2004/05; 2006/07;
Estrena:
Teatre Blas Infante.
(Badalona).
07/05/2005.
Ballarí : Noone, Thomas; Martínez, Núria . Compositor/a : Reijseger, Ernst; Ades, Thomas; Carl, Gene; Puente, Tito; Palmieri, Eddie; Ligeti, György; Chic, Joan . Coreògraf : Noone, Thomas . Companyia : Thomas Noone Dance . Il·luminació : Muñoz, Miguel; Ortiz, Jaume . Producció : Benages, Estefania .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
23/10/2004.
Ballarí : Grifell, Jordi; Méndez, Lluís; Español, Toni; Méndez, Rafael; Alonso, Guillem; Satorra, Jordi; Sánchez, Rubén; Compte, Pau; Torné, Enric; Busquets, Néstor; Meléndez, Jep . Autor/a : Camut Band . Compositor/a : Méndez, Rafael; Méndez, Lluís; Español, Toni; Alonso, Guillem . Coreògraf : Méndez, Lluís; Español, Toni; Méndez, Rafael; Alonso, Guillem . Companyia : Camut Band . Direcció : Camut Band . Il·luminació : Valera, Evaristo . So : Norman, David .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre de Salt.
(Salt).
Temporada Alta 05. Festival Internacional de Teatre (14a : 2005 : Girona / Salt].
01/10/2005.
Ballarí : Alcaraz, Eneko; Fäustino, Sergi; Sant Funk, Sílvia; Pablo, Marc de; Lesgart, Gustavo; Bilbija, Vera; López, Isabel . Compositor/a : Comelade, Pascal; Mastretta; Saura, Joan . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Endansa; Mudances (Companyia de dansa) . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels . Il·luminació : Fois, Ernesto . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Font, Núria . Producció : Prat, Montse .
Temporada: 2001/02; 2002/03; 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre de Salt.
(Salt).
02/06/2002.
Ballarí : Rodríguez, Susanna; Martí, Cristina; González, Raúl; Gómez, Pau; Olmo, Anna dell' . Autor/a : Alonso, Roberto G.; Gómez, Pau . Compositor/a : DDAA . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. . Il·luminació : Castelló, David . So : Portavella, Josep Maria . Suports audiovisuals : Herrera, Belén .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2007/08;
Estrena:
Teatre Municipal de l'Escorxador.
(Lleida).
22/01/2005.
Autor/a : Ribera, Leandre; Ducreux, Claire; Celis, Teresa . Ballarí : Ducreux, Claire . Companyia : Bidó de Nou Barris . Direcció : Ribera, Leandre; Celis, Teresa . Il·luminació : Benito, Carles; Gil, Ganecha . So : Moreno, David . Intèrpret : Stets, Karl; Solé, Cristina; Ruiz, Antònia; López, Rafael; Graell, Juan Ramón; Girón, Quim; Bordès, Candice; Ribera, Leandre .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
Circ d'Hivern.
17/12/2005.