Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 10 de 64
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Ballarí : Sastre, Pau; Rodríguez, Daniel; Martí, Cristina; Callejas, Lorena; Ballús, Meritxell . Autor/a : Alonso, Roberto G. . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Festival Shakespeare de Santa Susanna; Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Vinyals, Toni; Alonso, Roberto G. . Il·luminació : Murchland, Toni . So : Portavella, Josep Maria . Vestuari : Martret, Jose; Alonso, Roberto G. . Producció : Solé, Joan .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Can Ratés. Carpa.
(Santa Susanna).
Festival Shakespeare (4a : 2006 : Santa Susanna).
30/07/2006.
Autor/a : Calvente, Ángel . Coreògraf : Schönhütte, Meike; Calvente, Ángel . Companyia : El Espejo Negro . Direcció : Calvente, Ángel . Il·luminació : Calvente, Ángel; Regalado, Antonio . So : Meliveo, Antonio . Vestuari : Ledesma, Carmen . Intèrpret : Calvente, Ángel; Díaz, Paqui; Villar, María José .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Teatre Conservatori.
(Manresa).
30/09/2005.
Ballarí : Ramis, Pep; Casanovas, Jordi . Compositor/a : Noble, Steve . Coreògraf : Casanovas, Jordi; Ramis, Pep . Companyia : Instituto Cervantes; Mal Pelo; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Ramis, Pep; Muñoz, María . Escenografia : Ramis, Pep; Muñoz, María; Heinzel-Lichtwark, Ben . Il·luminació : Rey, Ramón; Viladomat, August . So : Robirola, Lluís . Vestuari : Papió, Ariadna .
Temporada: 2004/05; 2005/06; 2008/09;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
14/07/2005.
Autor/a : Dualte, Javier . Traducció : González, Òscar . Coreògraf : Dualte, Javier; Legarda, Nuria . Companyia : Sala Muntaner; Institut del Teatre de la Diputació de Barcelona . Direcció : Dualte, Javier . Escenografia : Pérez, Pablo; Dualte, Javier . Il·luminació : Franco, Isabel . So : Artigas, Joel . Vestuari : Automàtics; Dualte, Javier . Intèrpret : Sanmartín, Mireia; García, Barbara; Dausà, Joan; Cirici, Maria; Centellas, Jordi; Bundó, Roser; Bouso, Belén; Arévalo, Evelyn; Vaqué, Jordi .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Sala La Planeta.
(Girona).
Temporada Alta 05. Festival Internacional de Teatre (14a : 2005 : Girona / Salt].
12/10/2005.
Ballarí : Perela, Loïc; Macquet, Arnaud; Muñoz, Paloma; Miró, Raquel; Keskien, Vivi; Guiu Sagarra, Núria . Compositor/a : Coco Rossie; Ball, Patrick; World's End Best Girlfriend; Kirby, Emma; Rooley, Anthony; Britten, Benjamin; Perela, Loïc . Coreògraf : Guiu Sagarra, Núria; Keskien, Vivi; Muñoz, Paloma; Salant, Adi; Naharin, Ohad . Companyia : IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Naharin, Ohad . Il·luminació : Naharin, Ohad . So : Naharin, Ohad .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Can Ratés. Jardí.
(Santa Susanna).
Festival Shakespeare (4a : 2006 : Santa Susanna).
20/07/2006.
Autor/a : Miró, Pau; Miró, Pau . Coreògraf : Guerra, Beàlia . Companyia : La Fantàstica; Banal Cia. . Direcció : Miró, Pau . Il·luminació : Solé, Ignasi; Miró, Pau . So : Miró, Pau . Intèrpret : Ferrer, Francesc; Romero, Marta; Morros, Alba; Esteban, Sara; Blanco, Cristina; Alejandre, Eduard; Aguilar, Deborah; Font, Helena .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Versus Teatre.
(Barcelona).
Mostra de Teatre de Barcelona (11a : 2006).
02/11/2006.
Ballarí : Oller, Ramon; Rañé, Joana; García, Susana; Rouet, Sandrine; Caraben, Jofre; Badier, Yannick; Yosef, Golan; García, Javier; Heras, Raúl; Castro, Arnau; Palomo, Vicente; Corrales, Daniel; Soler, Tamara; Noriega, Diana; Martín, Sonia; Ching, Sau; Criado, Ana; Crehuet, Elisa; García, María del Carmen . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Metros . Direcció : Oller, Ramon . Escenografia : Jorba, Joan . Il·luminació : Berglund, Erik . So : Gutiérrez, José Antonio ("Guti") . Vestuari : Brunner, Kathy .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
23/03/2006.
Músic/a : Mallorca, Albert; Engler, Yaron . Ballarí : Sánchez, Rubén; Beneito, David; Molins, Laia; Llombart, Anna; Lavi, Sharon; Padrós, Agnès . Compositor/a : Engler, Yaron; Hassan, Issa; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Kol, Mandy; Lavi, Sharon . Companyia : Tapeplas; Tap Story-Tellers . Direcció : Engler, Yaron; Lavi, Sharon; Engler, Yaron . Escenografia : Garriga, Oriol; Sanjuan, Toni . Il·luminació : Valera, Evaristo . So : Ibáñez, Roc . Vestuari : Cieza, Natalia; Garreta, Montse . Suports audiovisuals : Domain Productions .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Centre Cívic Zona Nord.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
10/11/2005.
Autor/a : Escudé, Beth; Morell, Antoni; Shakespeare, William . Traducció : Sagarra, Josep M. de . Compositor/a : Cartes, Lluís . Coreògraf : Muñoz, Damián . Companyia : Ennev Teatre; Somhiteatre . Direcció : Nadal, Ester . Escenografia : Sánchez-Blanco, Guillem . Il·luminació : Gàmiz, Pep . So : Cartes, Lluís . Vestuari : Compte, Míriam . Suports audiovisuals : Mas, Hèctor; Ibáñez, Guillermo . Producció : Cerezales, Sergi . Intèrpret : Viaplana, Elena; Verdaguer, David; Prat, Albert; Vallès, Sergi; Tomàs, Pere; Godall, Jordi; Fonts, Marc; Richter, Hans; Bres, Isabelle; Mas, Hèctor .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
29/11/2006.
Músic/a : Silva, Edson da; Ailton, Andre; Macaé; Assiére, Itamar; Marques, Roberto; Silvao; Trambique; Sinval, Lazir; Monteiro, Dely; Marmello, Luiza; Carneiro, Josimar; Oliveira, Val; Martins, Altair; Belôba; Almeida, Marcio; Rodrigues, Nilton; Días, Paulino; Esguleba; Jesús, Sergio de; Carlinhos, "7 cordas" . Ballarí : Mesquita, Ivi; Negrao, Ricardo; Nigga, Alan; Vidal, Pamella; Elétrico; Graúna, Renata; Macarrao; Pica-Pau; Azevedo, Tereza; Sorriso; Lopes, Weillington; Lúcia, Elaine; Mendoça, Thiago; Nascimento, Simone; Souza, Paula; Trindade, Monica; Valença, Rubens; Oliverio, Matheus; Remigio, Felipe; Silva, Iago Costa da; Lima, Adriana; Carvalho, Patrick; Damiao, James; Aquino, Sheila; Alves, Marcelo ("Chocolate"); Oliveira, Jimmy de; Reis, Yolanda . Cantant : Soares, Elsa; Rodrigues, Jair; Costa, Alaide; Santana, Marquinho; Vila, Luis Carlos da . Adaptació : Carneiro, Josemir; Rodrigues, Nilton; Assiére, Itamar; Paulo, Ivan; Marques, Roberto . Compositor/a : Jobim, Antonio Carlos; Cartola; Buarque, Chico; Caymmi, Dorival; Nazareth, Ernesto; Barroso, Ary; Pixinginha; Donga; Sinhô; Viola, Paulinho da; Moraes, Vinicius de; Gilberto, Joao; Gonzaga, Luis; Veloso, Caetano . Coreògraf : Segovia, Claudio . Companyia : Sadler's Wells; Festival d'Automne à Paris; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Hora, Rildo; Lima, Marise . Il·luminació : Cuervo, Marcelo . So : Briski, Gaston . Producció : Dauelsberg, Steffen; Segovia, Carlos; Szwarcer, Eugenio .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Barcelona Teatre Musical (BTM).
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (30a : 2006).
18/07/2006.