Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 10 de 127
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Ballarí : Sutton, Abby; Quarg, Lisa; Quarg, Laura; Hayward, Susan; Klein Gunnewiek, Jeroen; De Cloedt, Marloes; Andriessen, Vincent; Rosenfeld, Arthur . Coreògraf : Rosenfeld, Arthur . Companyia : Tanzhaus NRW (Die Werkstatt-Dusseldorf); Meekers . Direcció : Rosenfeld, Arthur . Escenografia : De Nijs, Ascon . Il·luminació : Steenvoorden, Pink . Vestuari : Magrangeas, Françoise .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Dan... dan... dansa (1a : 2007 : Barcelona).
10/03/2007.
Ballarí : Callejas, Lorena; Viñals, Antoni; Alonso, Roberto G.; Ballús, Meritxell; Rodríguez, Susanna; Martí, Cristina . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Il·luminació : Azorín, Paco . So : Portavella, Josep Maria . Intèrpret : Gómez, Pau .
Temporada: 2004/05; 2006/07;
Estrena:
Teatre de Ponent.
(Granollers).
08/10/2004.
Ballarí : Corna, Soledad; Mariadelaire; Los Estrambóticos; Román; Compañía Trix; Sodastreamer; Bosch, María Fernanda; Kuboambulante; El Trío La La La; Payasa Mandarina; Cia. Krash; Carambolas, Manolo; I Araque?; Llauder, Laura; Holística Mística; Jevvadansateatre; AGS; Banal-Molotov; Gente Colgada; Cia. petit pois fougueux; Variaciones en rojo; Costello, Niko; Brando y Silvana; Rangel, Alfonso; Slujsmans, Clem; Carrière, Cécile; Noguera, Diego; Literas, Lucrecia; Stepien, Margaret; Martini, Roberta María; Prió, Silvia; Romagna, Stefania; Bonecos de Madeira; El Retrete de Dorian Gray; Gromic; Gamba & Ginny; Románticos empedernidos; Cia. Juan Gamba; Las Cigarreras, Banda de Cornetas y Tambores; Flamingo, Svetlana; Fools Militia; Mô-House; Bertran, Jordi; Espigares Navarro, Pedro Javier; Macarte, Victoria; Jaj teatre; Carlo-Mô & Mr. Di; Viaconme; Villena, Javier; Companyia Aduet; La máscara; D-Teatro; Inmoviles obligos teatro; Compañía Nacional de Fósforos; Creaciones Matxin; Dispara Teatro; Encara Farem Salat; Godoy; Teatre Al-Quds; Companyia Impromptu; Teatrofia; Concierto A 3; One Richard Flkeix; La Ratonera Teatro; La Llave Inglesa Teatro; Carlo-Mô; (H)Ártarse de Dansa; Factoria Mascaró; XsiAcaso; Cia. Nux; Kempster, Susan; Barahona, Mauro; Proyecto experimental Mauro Barahona; Nonameds Crew - Hartate de Kalle; Compagnie Lua; Quesada, Albert; Sound System Dance Crew; Associació Cultural Capoeira Angola de Barcelona; La ira teatro; Ortuño, Joan Ignasi; Puntos suspensivos; Kompanie Janet Rühl-Arnd Müller; Contrapunctus Danceport; Gilschamber; Búbulus; Camera Intima; Ex-Ánima . Companyia : Transmarató Espectacles; Mercat de les Flors .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Marató de l'Espectacle (24a : 2007 : Barcelona).
01/06/2007.
Músic/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Ballarí : Roblas, Anna; Vilaseca, Jordi; Gimeno, Virgínia; Heitzinger, Iris; Millard, Leslie; Marckmann, Nico . Compositor/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Teatro Arriaga Azkoitia; Mercat de les Flors; Lanònima Imperial . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Menchero, José; García, Juan Carlos . Vestuari : Menchero, José; García, Juan Carlos . Suports audiovisuals : Wallen, Lawrence .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Joventut. Sala A.
(L'Hospitalet de Llobregat).
28/10/2006.
Autor/a : Margarit, Àngels . Ballarí : Margarit, Àngels . Compositor/a : Rossell, Oriol; Egea, Marc . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); NU2'S Associació per a la Creació . Il·luminació : Rey, Ramón . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Font, Núria .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
IDN-imatge, dansa i nous mitjans (1a : 2007 : Barcelona).
03/03/2007.
Ballarí : Moya, Sergio; Rouet, Sandrine; Gracia, Susana; Lasala, Ignacio; Mora, Judith; Wong, Sau-Ching; Castro, Arnau; Corrales, Daniel; Heras, Raúl; Muñoz, Paloma; Enrich, Sara; Cervantes, Mónica; Martín, Sonia; Ploquin, Geoffrey; Palomo, Vicente; García, Javier . Músic/a : Gleusteen, Kai . Cantant : Fantini, Norma; Fadó, Josep; Alberdi, Begoña; Giuseppini, Giorgio; Papi, Andrea; Calombara, Carlo; Mastromarino, Alberto; Maestri, Ambrogio; Giuliacci, Piero; Berti, Marco; Alagna, Roberto; Diadkova, Larissa; Cornetti, Marianne; Papian, Hasmik; Kabatu, Isabel; Neves, Susan; Fiorillo, Maria Elisabetta; Grunewald, Eugenie; Grigorian, Gegam; Zvetanov, Boiko; Pons, Joan; Carosi, Micaela; Cedolins, Fiorenza; Zajick, Dolora; Lucic, Zeljko; Rigosa, Danilo; Sardinero, Vicenç; Palatchi, Stefano; Scandiuzzi, Roberto . Autor/a : Ghislanzoni, Antonio . Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Oller, Ramon . Companyia : Gran Teatre del Liceu; Festival Internacional de Música de Santander; Metros . Direcció : Basso, José Luis; Gutiérrez, José Antonio ("Guti"); Gallegari, Daniele . Escenografia : Mestres Cabanes, Josep . Il·luminació : Faura, Albert . Vestuari : Squarciapino, Franca .
Temporada: 2000/01; 2007/08;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
12/05/2001.
Autor/a : Ayesa, Guillermo . Ballarí : Geganters i Caparrots de Sant Cugat . Músic/a : Alumnes de l'Escola Municipal de Música Victòria dels Àngels . Companyia : Ajuntament de Sant Cugat . Direcció : Tortosa, Xavier; Rognoni, Glòria . Escenografia : Pujol, Carles . Producció : Urquizu, Marc . Intèrpret : Paz, Júlia de; Pla, Jaume; Pomareda, Encarna; Priante, Adolf; Puigdomènec, Núria; Roda, Àlvar; Segovia, Miquel; Serrahima, Llorenç; Servan, Sílvia; Sicart, Rosa; Soto, Montse; Teixidor, Quim; Tor, Xavier; Vilarasau, Dolors; Martínez, Rosa; Mariné, Ricard; Adelantado, Encarna; Aguilera, Anna Cristina; Arrufat, Mireia; Barceló, Josep; Berçot, Jean-Claude; Berlanga, Joan; Casas, Jaume; Escrihuela, Trini; Fàbregas, Joan; Fenollar, Salvador; Fernández, Luis Mario; Fonolleda, Francesc; Franquet, Onia; Guimerà, Sònia; Marí, Elisabet; Jornet, Paula .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Auditori del Centre Cultural.
(Sant Cugat del Vallès).
30/03/2007.
Ballarí : Martínez Moreno, Iván; Sandfort, Maximiliano; Klimesova, Marie; Herrador, Rosa Mari; Sako, Celia . Autor/a : Mata, Juan . Compositor/a : López, Joaquín ("Chas") . Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Frabetti, Valeria; Meza, Omar . Escenografia : Ceballos, Miguel M.; Monzón, Carlos . Il·luminació : Cendou, Luciano . Vestuari : Casero, Javier F. . Suports audiovisuals : Buzzetti, Andrea . Producció : López, Francisco M. .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Àtrium Viladecans.
(Viladecans).
14/04/2007.
Autor/a : Obermaier, Klaus . Ballarí : Kongerod, Desirée; Smith, Matthew . Compositor/a : Obermaier, Klaus . Companyia : Ars Electronica Festival Linz; Singapore Arts Festival . Direcció : Obermaier, Klaus . Suports audiovisuals : Obermaier, Klaus .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
IDN-imatge, dansa i nous mitjans (1a : 2007 : Barcelona).
01/03/2007.
Músic/a : Rafael, "El Eléctrico"; Amador, Diego; Charanga Los Sones; Lagos, Alfredo; Bernal, Mercedes; Bobote . Ballarí : Galván, Israel . Cantant : Carrasco, Diego; Poveda, Miguel . Coreògraf : Galván, Israel . Companyia : Compañía Israel Galván; A Negro Producciones . Direcció : Galván, Israel; Romero, Pedro G.; Candil, Ana Belén . Escenografia : Barea, Pepe; Pujol, Pablo . Il·luminació : Bonadei, Ada . So : Vázquez, Félix . Vestuari : Molina, Soledad . Suports audiovisuals : Romero, Pedro G. . Producció : Casado, Cisco; Blanco, Chema .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
23/02/2007.