Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 100 de 3,850
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Coreògraf : Oulouy, Nicol . Producció : Africa Moment; Terrassa Arts Escèniques; Departament de Cultura de la Generalitat de Catalunya . Ballarí : Oulouy, Nicol .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Principal.
(Terrassa).
14/12/2022.
Autor/a : Brossa, Joan; Giménez, Xavier . Ballarí : Marty, Silvia; Jourda, Nelly . Adaptació : Gràcia, Xavier . Coreògraf : Jourda, Nelly . Construcció objecte : Xirinachs, Berta . Companyia : Teatre Kaddish . Direcció : Giménez, Xavier . Escenografia : Juárez, Dolors; Martín, Gemma . Vestuari : Xirinachs, Berta . Intèrpret : Cercós, Olga; Guntín, Eduard; Porta, Carme .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Brossa Espai Escènic.
(Barcelona).
Brossa a la Mercè.
12/09/2000.
Cantant : Pérez, Silvia . Ballarí : Muñoz, Damián; Cortés, Jordi . Adaptació : DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Coreògraf : Cortés, Jordi; Muñoz, Damián . Companyia : DMDanza (Damián Muñoz Danza); Alta Realitat . Direcció : Muñoz, María . Escenografia : Cortés, Jordi; Muñoz, Damián; Frutos, María de . Il·luminació : Ulla, Javi . Vestuari : Torres, Gabriel; DMDanza (Damián Muñoz Danza); Belart, Antonio .
Temporada: 2004/05; 2005/06;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
01/10/2004.
Adaptació : El Harti, El Arbi . Compositor/a : El Harti, El Arbi; Levaniegos, Rubén . Coreògraf : Pagés, María . Companyia : María Pagés Compañia . Direcció : Pagés, María . Il·luminació : Fullana, Pau . So : Cortada, Albert . Vestuari : Pagés, María . Producció : El Canal-Centre d'Arts Escèniques Salt/Girona; Temporada Alta; María Pagés Compañia . Ballarí : Pagés, María . Músic/a : El Harti, El Arbi .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
29/10/2016.
Autor/a : Belbel, Sergi . Compositor/a : Roig, Òscar . Coreògraf : Rovira, Maria . Companyia : El Teatro Fronterizo . Direcció : Belbel, Sergi . Escenografia : Roy, Joaquim . Il·luminació : Álvarez, José Luis . So : Blanco, Jordi . Vestuari : Paloma, Mercè . Intèrpret : Galindo, Rosa; Figueres, Joan; Figueras, Jordi; Peris, María José . Músic/a : Humet, Jordi; Font, Xavier; Castillo, Francesc; Solà, Joan; Badreres, Jaume; Pascual, Pep; Altaba, Eduard; Saló, Ferran; Montero, Josep; Figueres, Joan .
Estrena:
Direcció musical : Ferrándiz, Lorenzo; Gallén, Andreu; Delgado Jiménez, Irene . Autor/a : Oriol, Jordi; Cubells, Cristina; Alramli, Mervat ; Viloria, Itziar; Pastor, Ariadna; Prat i Coll, Jordi; Tentor, Àlex . Compositor/a : Gallén, Andreu; Márquez, Marian; Castellarnau, Carlos de . Coreògraf : Marín, Davo . Direcció : Solà, Israel; Mestanza, Barbara; Oriol, Jordi; Cubells, Cristina . Escenografia : Alumnes d'IED; Alumnes d'ESDI; Alumnes d'ESDAPC; Alumnes d'LCI . Il·luminació : Gracia, Sergio; Bofarull, David . So : Tentor, Àlex . Caracterització : Roa, Carmen de ; Ciutat, Núria; López, Dylan . Vestuari : Alumnes d'IED; Alumnes d'ESDI; Alumnes d'LCI; Pellejero, Gemma . Suports audiovisuals : Alumnes d'IED; Alumnes d'LCI . Cantant : Lladó, Aleix; Romaguera, Cristòfol; Aranda, Adriana; Hernández, Màrius; Rovira, Josep; Tobella, Anna; Valdivieso, Alba; Camero, Pau . Músic/a : Expósito, Glòria; Pineño, Antoni; Bosch, Jorge; Tentor, Àlex; Espuny, Joan; Horno, Manuel del; Villa, Carlos; Rodellas, Jardiel; Mañer, Blai; Divar, Irene; Morral, Olga; Dúcar, Ignacio; Hernández, Nelson Camilo; Moral, Pol del; Viloria, Itziar .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
05/07/2023.
Direcció musical : Delgado-Jiménez, Irene; Planells, Josep; Bayona, Pere . Autor/a : Giménez-Comas, Núria; Santcovsky, Fabià; Monfort, Anne; Palmer, Lila; Mayorga, Juan . Compositor/a : Migó, Marc; Río-Pareja, José . Coreògraf : Guntín, Ester . Companyia : Santcovsky, Fabià; Giménez-Comas, Núria . Direcció : Delagneau, Sílvia; Albet, Nao; Serrat, Alícia; Chornet Artells, Marc . Il·luminació : Bofarull, David; Gracia, Sergio . So : Baskind, Alexis . Cantant : Camero, Pau; Antolí, Santos; Sánchez, Natalia; Tena, Cristina; Ressurreiçao, Helena; Megías, Andrea; Guinot, José Manuel; Morata, Jorge Juan; Aranda, Adriana; Rodellas, Jardiel . Ballarí : Romero Soriano, Julia; Tervonen, Hanna; Camps Moll, Laia; Pop Belentan, Diana . Músic/a : Macías, Juan Carlos; Peña, Alesander; Retuerta, Jorge; Baskind, Alexis; Santcovsky, Fabià; Mendoza, Laura; Expósito, Glòria; Tanaskovic, Nikola; Racki, Nives; Palet, Joan; García Jiménez, Sergio; Román, José Miguel; Erruz, Gerard .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
09/07/2022.
Compositor/a : Cortés, E.; Cortés, S.; Moreira, D. . Coreògraf : Amargo, Rafael . Companyia : Compañía Rafael Amargo . Direcció : Amargo, Rafael . Intèrpret : Amargo, Rafael .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Temporada de Dansa (22a : 2006 : Terrassa). Primavera flamenca.
14/05/2006.
Autor/a : Payen, Maud . Ballarí : Payen, Maud . Coreògraf : Payen, Maud . Companyia : Concordance .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
26/06/2013.
Músic/a : Fernández, Agustí . Ballarí : Corchero, Andrés . Autor/a : Fernández, Agustí; Corchero, Andrés . Compositor/a : Fernández, Agustí . Coreògraf : Corchero, Andrés . Companyia : Andrés Corchero / Agustí Fernàndez . Escenografia : Corchero, Andrés; Fernández, Agustí . Il·luminació : Inglés, Eduard . Vestuari : Corchero, Andrés; Fernández, Agustí .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Pavelló Club Natació.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (18a : 1998 : Tàrrega).
11/09/1998.
Autor/a : Sanchis Sinisterra, José . Adaptació : Sanchis Sinisterra, José . Coreògraf : Manini, Claudia . Direcció : Molins, Raimon . Escenografia : Ares, Yaiza . Il·luminació : Gener, Daniel . So : Molins, Raimon; Bellostes Torrelles, Efrén . Vestuari : Ares, Yaiza . Producció : Àtrium Produccions . Intèrpret : Borràs, Ona; Genís, Júlia ; Roy, Anna .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Sala Àtrium.
(Barcelona).
22/04/2022.
Autor/a : Rigal, Pierre . Coreògraf : Rigal, Pierre . Intèrpret : Rigal, Pierre .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival IDN. Imatge, Dansa i Nous Mitjans (4n : 2013 : Barcelona).
23/02/2013.
Autor/a : Pera, Roger . Coreògraf : Verdejo, Maica . Direcció : Pera, Joan; Pera, Roger . Il·luminació : Gener, Daniel . Producció : Top Hat Produccions; Artistes Elspera Events . Músic/a : Rodríguez, Juli; Malo, Gerard .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre del Raval.
(Barcelona).
26/03/2022.
Ballarí : Corella, Carmen; Cojocaru, Alina; Corella, Ángel; Liceica, Anna; Saveliev, Gennadi; Cornejo, Herman; Reyes, Xiomara; Abrera, Stella; Molina, Carlos; Gomes, Marcelo . Compositor/a : Glazounov, Alexander; Bruch, Max; Vonlovenskjold, Herman; Gershwin, George; Stuck, Leslie; Prokofiev, Serguei Serguéievitx; Drigo, Ricard; Zimmer, Hans; Txaikovski, Piotr Ilitx; Willems, Thom . Coreògraf : McMillan, Kenneth; Petipa, Marius; Weir, Natalie; Balanchine, George; Forsythe, William; Bournonville, August; Tippet, Clark . Companyia : Ángel Corella & Stars of American Ballet . Direcció : Eirín, María L. . Il·luminació : Sambruno, César; Ramos, Felipe .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Jardins del Castell.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (16a : 2002).
11/08/2002.
Ballarí : Ramón, Yolanda; Fernández, Catalina ("Cachi"); Gómez, Iker; Gutiérrez, Emilio; Morgado, Carolina; Fruitós, Lluc; Pascual, Aina . Autor/a : Mir, Paco . Compositor/a : Arbide, Eduardo; Jornet, Josep Lluís "Pantxulo" . Coreògraf : Grau, Mudit . Companyia : Teatre Nacional de Catalunya; Color Dansa . Direcció : Grau, Mudit . Il·luminació : Puiggener, Roger . Vestuari : Color Dansa .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Tallers.
(Barcelona).
27/04/2006.
Músic/a : Borrell, Jordi; Martínez, Antonio ("Ñoño"); Flores, Joan . Ballarí : Ventura, Núria; Muñiz, Toni . Cantant : Cortés, Mercedes . Coreògraf : Ventura, Núria . Companyia : Núria Ventura i Jordi Borrell .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Divendres Dansa a les Corts.
09/03/2001.
Autor/a : Ebb, Fred; Kander, John . Coreògraf : McNabb, Barry . Direcció : Reguant, Ricard; Doncos, Jordi . Escenografia : Castells Planas . Vestuari : Oliva, César . Intèrpret : Villanueva, Mireia; Tommie; Guerra, Aixa; Giustina, Mariana; Cort, Georgina; Carlevaro, Luciana; Audet, Maite; Capel, Marta; Calizo, Sònia; Gonyalons, Àngels; Wicksteed, Belinda .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
10/12/1997.
Coreògraf : Petipa, Marius; Parson, David; Wheeldon, Christopher; Balanchine, George . Intèrpret : Golbin, Pauline . Ballarí : Whelan, Wendy; Edge, Amanda; Tracy, Margaret; Bouder, Ashley; Hench, Zachary; Diana, Julie; Lane, Sarah; Corella, Ángel; Hübbe, Nicolaj .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Palau de Congressos.
(Tarragona).
15/09/2005.
Ballarí : Solà, Pilar; Martí, Susana; Gómez, Laura; Codina, Encarna . Compositor/a : Mariño, Leo . Coreògraf : Rodríguez, Manuela; Col·lectiu Taba . Companyia : Grup Taba . Direcció : Casanovas, Eugènia . Escenografia : La Guardia, Helena .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Centre Cultural Fundació Caixa Terrassa.
(Terrassa).
Cicle Dansa a Catalunya.
19/04/1986.
Coreògraf : Santanach, Laia . Companyia : Cia. Laia Santanach . Direcció : Santanach, Laia . Il·luminació : Serra, Joana . Vestuari : Sala de Buen, Maria . Producció : El Climamola . Ballarí : Hierro, Anna; Santanach, Laia . Músic/a : Shoeg (Martorell, Carlos) .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (15è : 2019 : Barcelona).
24/10/2019.
Autor/a : Asciano, Jean-Luc A. d’ . Traducció : Batlle, Carles . Coreògraf : Montlló, Roser; Seth, Brigitte . Companyia : Toujours Après Minuit . Direcció : Montlló, Roser; Seth, Brigitte . Escenografia : Bischoff, Emmanuelle . Il·luminació : Tesson, Guillaume . Vestuari : Dequest, Sylvette . Suports audiovisuals : Laniesse, Hugues . Producció : Toujours Après Minuit; CNN de Tours . Ballarí : Seth, Brigitte; Dufour, Sylvain; Montlló, Roser .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
15/10/2022.
Autor/a : Ollé, Joan . Coreògraf : Corchero, Andrés . Direcció : Ollé, Joan . Escenografia : Szwarcer, Eugenio . Il·luminació : Spycher, Lionel . So : Bazin, Damien . Vestuari : Compte, Míriam . Intèrpret : Pagès, Victòria; Majó, Enric; Guiteras, Laura; Genís, Oriol; Betriu, Marta; Benet, Ivan; Anguera, Joan; Vidal, Jordi .
Temporada: 2011/12; 2013/14;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (36è : 2012).
19/07/2012.
Ballarí : Kempster, Susan . Coreògraf : Kempster, Susan .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
26/10/2006.
Compositor/a : Beradezt; Delibes, Léo . Coreògraf : Sales, Carles . Companyia : Terra . Direcció : Sales, Carles . Vestuari : Muñoz, Rosa; Sales, Carles .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
Merca Arts.
26/11/1990.
Autor/a : Macías, Iván; Amador, Félix . Compositor/a : Macías, Iván . Coreògraf : Barrios, Federico . Direcció : Sixto, José Luis; Macías, Iván . Escenografia : Calvo, Marina . Il·luminació : Ramírez, Manolo . So : García, Miguel Ángel . Caracterització : Rodríguez, Aaron . Vestuari : Calvo, Marina . Intèrpret : Diges, Daniel; de la Vall, Talia; Ferrer, Enrique; Moreno, Josean; Möller, Julia; Portal, Enrique R. del .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Apolo.
(Barcelona).
18/03/2021.
Ballarí : Elgueta, Carlos; Sánchez, Antonio; González, Laura; Morris, Nicolia Angela; Martínez, Natalia; Andrés Carrión, Núria; Brule, Chloe; Romero, David . Músic/a : Wafir; Martínez, Sergio; Querol, Fermín; Rodríguez Marqués, Flavio Augusto . Cantant : Roberto . Compositor/a : Rodríguez Marqués, Flavio Augusto . Coreògraf : Romero, David . Companyia : Companyia de Ball David Romero .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Joventut. Sala A.
(L'Hospitalet de Llobregat).
04/03/2006.
Autor/a : Trujillo, Juan; López, Empar . Coreògraf : Sofias, Olga . Companyia : El arte de chupar . Direcció : Trujillo, Juan . Escenografia : Muñoz, Meritxell . Il·luminació : Martínez, Raúl . So : Torres, Daniel . Intèrpret : López, Empar; Tur, Muntsa .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Artenbrut.
(Barcelona).
Teatre de Mitjanit.
06/04/2000.
Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Díaz, Rosa; Meza, Omar . Escenografia : Illanes, Luciano . Il·luminació : Monza, Ernesto . So : Fernández, Jesús . Vestuari : León, Laura . Ballarí : Montardit, Ivan; Jonsson, Greta .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
El més petit de tots (11è : 2015 : Sabadell).
12/11/2015.
Autor/a : Dansteater Ballet . Compositor/a : Mozart, Wolfgang Amadeus . Coreògraf : Salado, Maite; Mattox, Matt . Companyia : Dansteater Ballet . Direcció : Salado, Maite . Escenografia : Graell, Mercè; Grau, Irene . Vestuari : Dansteater Ballet . Intèrpret : Perez Lago, Jesús; Herranz, Daniel; Granell, Myriam; Areste, Carmen; Gentile, Paola; Cots, Roberto; Camarena, Jaime; Arjona, Joaquín; Arias, Berta; Salado, Maite .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
07/11/1991.
Direcció musical : Vinuesa, Francisco . Coreògraf : Martin, Víctor ; Ramos, Daniel; Heredia, Miguel; López, Hugo; Miró, Jonatán; Betanzos, Manuel; Liñán, Manuel . Companyia : Cia. Manuel Liñán . Direcció : Liñán, Manuel . Producció : Cia. Manuel Liñán; Teatros del Canal . Ballarí : López, Hugo; Liñán, Manuel ; Miró, Jonatán; Heredia, Miguel; Ramos, Daniel; Betanzos, Manuel; Martin, Víctor . Músic/a : Guadiana, Víctor; Terrón, Kike; Vinuesa, Francisco .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
30/04/2021.
Coreògraf : Navarro, Paco . Direcció : Montesinos, Angel F. . Escenografia : Cuenca, Vladimir; Burmann, Wolfgang . Producció : Colsada; Colsada, Matias . Intèrpret : Pollyanna and Maurice; Simpson, Claire; Peña, Pedro; Cuenca, Luis; Doris, Tania; Peña, Pedro Luis . Ballarí : Ballet Gin Pak .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
Teatro Apolo.
(Barcelona).
28/09/1993.
Ballarí : Lloberas, Francisco . Compositor/a : Mina; Moloko. K. C. & The Sunshine band; La Susi . Coreògraf : Lloberas, Francisco .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Divendres Dansa a les Corts.
21/03/2003.
Coreògraf : Bustamante, Marta . Companyia : Dansa Sunhai .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
19/11/1999.
Coreògraf : Ferrante, Ricardo . Direcció : Maestro Morcillo; Colsada, Matias . Vestuari : Coll, Amparo . Intèrpret : Duval, Norma; Bigote Arrocet . Ballarí : Ballet Norma Duval .
Temporada: 1988/89;
Estrena:
Teatro Apolo.
(Barcelona).
12/01/1989.
Ballarí : Valencia, Violeta; Arija, Carolina; Galera, Gemma; Gómez, Marta; Cabrera, Enrique; Plaza, Raquel de la . Autor/a : El Nudo Compañía Teatral; Cabrera, Enrique . Compositor/a : Gaígne, Pascal; Lozano, Mariano . Coreògraf : Cabrera, Enrique . Construcció objecte : Vergne, Pablo; El Nudo Compañía Teatral . Companyia : Aracaladanza . Direcció : Cabrera, Enrique . Escenografia : Sanz, Elisa . Il·luminació : Yagüe, Pedro . Vestuari : Sanz, Elisa . Producció : Gutiérrez, Maribela; Torres, Javier .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Dan... dan... dansa (1a : 2007 : Barcelona).
24/03/2007.
Cantant : Juana La Tobala; Amador, Juan José (fill); Amador, Juan José . Músic/a : Hierro, José Manuel; Sierra, Pedro . Ballarí : Soler, Manuel; Galván, Israel . Autor/a : Andersen, Hans Christian . Coreògraf : Galván, Israel . Companyia : Compañía Israel Galván .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 99.
21/07/1999.
Autor/a : De Arozamena, Jesus Mª; Guardia, Santiago; Gasa, Joaquin (Jr.) . Adaptació : Gasch, Sebastian . Coreògraf : Comet, Jean; Mourad, Stefan . Companyia : Ballet Aleman Hiller Girls; Ballet Americano Stefan Mourad Dancers . Direcció : Gasa, Joaquin . Escenografia : Trabal Altés, Ramon . Intèrpret : Santpere, Mary; Gallegos, Mariquita; Tomas, Alicia; Bella Dorita; Silva, Negrito; Jezabel; Oller, Ventura; Mareco, Juan Carlos (Pinocho) . Cantant : Navarro, Carmen . Músic/a : Mestres, Jaime; Vila, Dotras; Torroba, Moreno (Jr.); Torroba, Moreno; Maestro de la Prada .
Temporada: 1962/63;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
09/10/1962.
Ballarí : Teixidor, Eduard; Recacha, Mercedes; Muntaner, Mònica; Mallol, Carles . Autor/a : Boza, Inés; Mallol, Carles . Coreògraf : Boza, Inés . Companyia : Senza Tempo . Direcció : Mallol, Carles; Boza, Inés . Vestuari : Cal, Maria; Ponzoña, Àlex . Producció : Sil·la, Mònica .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Parc Güell.
(Barcelona).
Dies de dansa. 10è Festival Internacinal de Dansa en Paisatges Urbans.
16/09/2001.
Autor/a : Lazarof, D.; Pérez, M. . Cantant : Ferrer, Rosita . Ballarí : Ballet Fiesta 86 . Coreògraf : Lerin, José . Companyia : Compañía de Yvette René . Direcció : Pérez Peña, Manuel . Il·luminació : Melero, Antonio . Vestuari : Almagro, Maria . Intèrpret : Lois, Merche; Durán, Rodrigo; Augus; Strada, Katy; Alem, Abel; René, Ivette; Ruiz, Goya .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
03/07/1986.
Ballarí : Barea, Susanna; García, Adolfo; Julià, Sònia; Cárcel, Marta; Perales, Oliver; Cobo, Noèlia; Albuixech, Sílvia; Yebra, Eloi . Autor/a : Yebra, Isabel . Coreògraf : Yebra, Isabel . Companyia : No more problems .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
16/06/2001.
Autor/a : Sanchis Sinisterra, José . Coreògraf : Guerra, Beàlia . Direcció : Álvaro, Víctor . Escenografia : Algo, Víctor . Il·luminació : Algo, Víctor . Vestuari : Algo, Víctor . Producció : Gataro . Intèrpret : Savina Figueras, Carmela; Frank Capdet, Paulino .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Almeria Teatre.
(Barcelona).
Autor/a : Macarena Recuerda Shepherd (Zoilo, Lídia) . Coreògraf : Azkue, Idurre; Macarena Recuerda Shepherd (Zoilo, Lídia) . Il·luminació : Parodi, Conrado . Producció : Govern Basc; Antic Teatre; Festival Grec . Ballarí : Asencio, Sofia; Hoz, Alberto de la; Macarena Recuerda Shepherd (Zoilo, Lídia) .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
27/02/2021.
Autor/a : Rusiñol, Santiago . Adaptació : Milán, Jordi . Compositor/a : Vives, Joan . Coreògraf : Quintana, Leo . Direcció : Vives, Joan; Milán, Jordi . Escenografia : Amenós, Montse; La Cubana . Il·luminació : Planas, Kiko . So : Agut, Jordi . Vestuari : La Cubana; Quintana, Leo . Suports audiovisuals : Valenzuela, Emilio; Rodon, Joan . Producció : L'Auditori de Barcelona . Intèrpret : Cot, Bernat; Amat, Montse; Burés, Oriol; Sans, Toni; Adell, Berta; Piró, Laia; Ripoll, Babeth; González, Alexandra; Benet, Nüria; Duró, Meritxell; Torres, Toni; Baucis, Jaume; Plans, Mont; Comes, Mercè; Milán, Jordi .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Teatre Coliseum.
(Barcelona).
20/10/2016.
Ballarí : Villalba, Artur; Cortés, Jordi . Autor/a : Méndez, Claudia; Villalba, Artur; Montesinos, Anna . Compositor/a : Conte, Paolo; Sakamoto, Ruychy; Sclais, Louis; Preisner, Zbiqniew . Coreògraf : Villalba, Artur; Cortés, Jordi . Companyia : Heightened Reality . Direcció : Cortés, Jordi . Il·luminació : Casey, Mike; Thompson, Jack; Morros, Ignasi . Vestuari : La lluna .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
27/11/1998.
Compositor/a : Moussorgsky, Modest . Coreògraf : Wassileff, T. . Direcció : Sanine, A.; Steimann, Michel . Cantant : Sadoven, Helene ; Andronoff-Elsky; Gallofré, Vicente; Maltzeff, Jean; Niedra, Juan; D'Arial, Michel; Militch, Ana; Mirella, Luba; Zalesky, Segismond; Zaporogetz, Kapiton; Wassilew; Possemkowsky, Georges; Jurenieff, Georges . Ballarí : Barache, T.; Trutovska, H.; Orlova, O.; Blotzkaya, I. . Músic/a : Capdevila, Antoni .
Temporada: 1929/30;
Estrena:
Gran Teatro del Liceo.
(Barcelona).
07/12/1929.
Compositor/a : Haydn, Joseph; Nubla, Víctor . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Lanònima Imperial; Mariño, Leo; Monteverdi, Claudio . Direcció : García, Juan Carlos . Escenografia : Roig, Jordi . Il·luminació : Michel, Françoise . Vestuari : Roig, Jordi .
Temporada: 1989/90; 1990/91;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
26/04/1990.
Autor/a : Companyia de Circ "eia" . Coreògraf : Man, Michelle . Direcció : Aspa, Jordi; Companyia de Circ "eia"; Monica, Cristiano Della . Escenografia : Companyia de Circ "eia" . Vestuari : Fredouelle, Fanny; Crehuet, Rosa . Producció : Cirque Théâtre Jules Vernes, Pôle National Cirque et Arts de la Rue – Amiens (França); Mercat de les Flors; La Destil·leria . Intèrpret : Filmer, Sarah; Giannini, Fabrizio; Nicolini, Fabio; Rabanera Muro, Armando; Rosés Moretó, Manel .
Temporada: 2014/15; 2015/16; 2017/18;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
20/05/2015.
Coreògraf : Espinosa, David . Companyia : El Local; Bipol·art . Direcció : Espinosa, David; Navarro, Àfrica . Intèrpret : Espinosa, David .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
La Porta. Cicle Tardor 2007 (Barcelona).
02/10/2007.
Compositor/a : Shechter, Hofesh; Bach, Johann Sebastian; Idle, Eric . Coreògraf : Shechter, Hofesh . Il·luminació : Yavoryan, Chahine; Curran, Lee . So : Fuhrmann, Gernot . Intèrpret : Guilloré, Bruno; Coward, Gavin; Baugh, Leon; Evans, Christopher; Shechter, Hofesh; Morris, Tim; Mitchell, Lauren; Hulford, Philip; Ayguadé, Eulàlia; Crawford, Jennifer-Lynn; Lazaridis, Elias .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival de Barcelona Grec (31a : 2007).
17/07/2007.
Ballarí : Hernández, Emilio; Sánchez, Montse; García, Sílvia; García, Noelia; Escoda, Marina; Cano, Imma . Compositor/a : Gasull, Feliu . Coreògraf : Sánchez, Montse; Baeza, Ramón . Companyia : Increpación Danza . Direcció : Baeza, Ramón; Sánchez, Montse . Escenografia : Deuling, Jereon; Ruiz, Ana . Vestuari : Increpación Danza .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Zorrilla.
(Badalona).
10/12/1999.
Ballarí : Viveiros, James; Saykaly, Dorotea; Reyes, Gérard; Prieur, Carol; Ostrowski, Mariusz; Gallucio, Valeria; Nameishi, Michael ; May, Lucy M.; Kupferschmid, Leon . Coreògraf : Chouinard, Marie . Direcció : Chouinard, Marie . Escenografia : Chouinard, Marie . Il·luminació : Bernier, Jean-François . So : Bernier, Jean-François . Vestuari : Vandal .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (36è : 2012).
02/07/2012.
Compositor/a : Wales, Nick; Vasks, Peteris . Coreògraf : Bonachela, Rafael . Companyia : Sydney Dance Company . Escenografia : Fleischer, David . Il·luminació : Cooper, Damien . Vestuari : Fleischer, David . Producció : Chang, Dominic . Ballarí : Casu, Ariella; Di Giovanni, Davide; Doyle, Holly; Dufty, Janessa; Eliott, Dean .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (43è : 2019).
02/07/2019.
Ballarí : Martínez, Rafael; Torras, Pilar . Coreògraf : Torras, Pilar; Martínez, Rafael . Companyia : ¿Y por qué no Danza? .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Centre Cultural La Casa Elizalde.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
30/11/2005.
Compositor/a : Shoeg (Martorell, Carlos) . Coreògraf : Barcelona, Miquel . Direcció : Barcelona, Miquel . Il·luminació : Berch, Jordi . So : Bernal, Carles . Vestuari : Sala, Mariona . Producció : Fundació Catalunya La Pedrera; SAT!; El Graner; FiraTàrrega . Ballarí : Sun, Junyi; Vilajuana, Marc; Güell, Martí; Barcelona, Miquel; Gispert, Helena .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
27/09/2019.
Ballarí : Pla, Miguel Ángel; Sanz, Edurne; Rey, Raquel; Blanco, Gabriel; Bosch, Francisco; Luis Mazagatos, Jonhatan de; Díaz-Maroto, Raúl; Dohl, Johannes; Torres, Héctor; Pereira, Inés; Méndez, Andrea; Maiques, Débora; Bouvard, Erika; Barbadillo, Lucía . Coreògraf : Fabre, Tony; Bana, Patrick de; Duato, Nacho; Taira, Yoko . Direcció : Fabre, Tony; Duato, Nacho .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Poliorama.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 02.
09/07/2002.
Ballarí : Quemini, Giuiano; Saiz, Vicky; Taylor, Sarah; Costa, Hervé; Gelabert, Cesc; López, Maureen; Azzopardi, Lydia . Autor/a : Gelabert, Cesc; Amat, Frederic . Compositor/a : Comelade, Pascal . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Festival Internacional de Música y Danza de Granada; Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Hebbel Theater Berlin . Direcció : Gelabert, Cesc; Amat, Frederic . Escenografia : Amat, Frederic . Il·luminació : Amat, Frederic; Gelabert, Cesc; Lee, Samantha . Vestuari : Azzopardi, Lydia; Amat, Frederic .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Palacio de Carlos V.
(Granada).
Festival Internacional de Música y Danza de Granada.
24/06/1998.
Coreògraf : Oliva, Julián . Companyia : L'Irregular dansa . Direcció : Oliva, Julián . Escenografia : Paco, Mª Cruz . Il·luminació : Coromina, Ramon . Ballarí : Colet, Sara . Músic/a : Tuxedomon; Penguin Café; Camalade, Paul; Milanés, Pablo; Copeland, Stewart; Cocteau Twins .
Temporada: 1991/92; 1992/93;
Estrena:
l'Atlàntida.
(Vic).
29/03/1992.
Compositor/a : Theodorakis, Mikis . Coreògraf : Massine, Lorca . Companyia : Ballet Nacional de Sofia . Direcció : Massine, Lorca . Ballarí : Nedelcheva, Anastasia; Ivanov, Kiril; Yordanov, Emil; Hadjitanev, Nikola; Petrova, Katerina; Petkova, Marta; Yebra, Igor .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Centre Cultural Terrassa.
(Terrassa).
19/12/2016.
Autor/a : Stein, Joseph; Ebb, Fred; Kazantzakis, Nikos . Músic/a : Álvarez, Andrea; Botet, Albert; Calleja, Juan; Carrasco, Carles; Chordá, Rubén; Gil, Manolo; Oltra, Ferran; Colmenero, Jesús; Parra, Marcos; Yebra, Paco . Compositor/a : Kander, John . Coreògraf : Perdikidis, Denise . Direcció : Suárez, Antonio; Tambascio, Gustavo . Escenografia : Gaspar, Juan Pedro . Il·luminació : Camacho, Antonio . Vestuari : Salaverri, Gabriela . Intèrpret : Calumarte, Noemí; Venegas, Jordi; Ureta, José Maria; Truchado, José; Vivancos, Elías; Lavilla, Cecília; García, Mamen; Ibarz, Javier; Morris, Elisa; Testi, Fabio; Solano, Claudia; Casares, César; Cea, Emmanuel; Claramunt, Daniel; Conesa, Benjamí; Cuspinera, David; Fontquerni, Marc; García, Toni; Larriba, Susana; Blanco, María; Muntanyola, Albert; Scolastici, Stefania; Olivella, Carlos; Pujol, Juan Alberto; Serra, Rosa; Tramvia, Oriol .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Apolo.
(Barcelona).
05/02/2003.
Autor/a : Kazantzakis . Compositor/a : Theodorakis, Mikis . Coreògraf : Massine, Lorca . Companyia : Ballet de l'Òpera de Sofia . Direcció : Massine, Lorca .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
31/07/1998.
Ballarí : Borucki, Dominik; Santana, Félix; Díaz, Gemma; Cendoya, Vero . Coreògraf : Eupierre, Alexis . Companyia : Lapsus Dansa . Direcció : Eupierre, Alexis .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
18/01/2001.
Compositor/a : Nyman, Michael . Coreògraf : Atila . Companyia : Timanfaya . Direcció : Atila . Escenografia : Timanfaya . Il·luminació : Górriz, Pasqual ; Timanfaya . Vestuari : Ponzoña, A. de . Ballarí : Pineda, Concha; Pastor, Maite; Martin, Cecilia; Torres, Roberto .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Cúpula La Plana.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (10a : 1990 : Tàrrega).
07/09/1990.
Ballarí : Dunkel, Ina; Torrent, Mireia . Coreògraf : Dunkel, Ina; Torrent, Mireia . Companyia : Ina Dunkel i Mireia Torrent .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
26/05/2000.
Autor/a : Cope, Lou . Compositor/a : Cole, Azizi; Ismaily, Shahzad ; Cole, Xhosa; Valtysdottir, Gyda; Forster, Alex . Coreògraf : Cole, Rudi; Robert, Júlia . Direcció : Robert, Júlia; Cole, Rudi . Il·luminació : Horneman, Horne . So : Armstrong, Iain . Vestuari : Howard, Mark . Producció : mac Birmingham . Intèrpret : Robert, Júlia; Cole, Rudi .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
28/01/2022.
Autor/a : Vallés, Ana . Ballarí : Marvel, Pasky; Lap, Minke; Fernández Campos, Leonardo; Baamonde, Gena; Vallés, Ana . Compositor/a : Patiño, Baltasar . Coreògraf : Vallés, Ana . Companyia : Matarile Teatro . Direcció : Patiño, Baltasar; Vallés, Ana . Escenografia : Matarile Teatro . Il·luminació : Patiño, Baltasar . Vestuari : Matarile Teatro .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Cicle Márgenes.
11/09/1996.
Autor/a : De Keersmaeker, Anne Teresa . Compositor/a : Franco, Alain . Coreògraf : De Keersmaeker, Anne Teresa . Companyia : Rosas . Escenografia : Lamers, Jan Joris . Il·luminació : Lamers, Jan Joris . Intèrpret : Williams, Sandy; Shyshko, Igor; Penkóva, Elizaveta; Michael, Moya; Lorimer, Mark; Loemij, Cynthia; Ikeda, Fumiyo; Dolven, Tale; Antoncic, Bostjan; Youn, Sue-Yeon .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
24/04/2008.
Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. . Escenografia : Murchland, Toni; Alonso, Roberto G.; Peralta, Víctor . Il·luminació : Murchland, Toni . So : Cors, Carles . Vestuari : Alonso, Roberto G.; Peralta, Víctor . Producció : Companyia Roberto G. Alonso . Ballarí : Àstrid, Anita; Salom, Pol; Vera, Gisela .
Temporada: 2015/16; 2016/17;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
22/11/2015.
Ballarí : Teixidor, Eduard; Mallol, Carles; Boza, Inés . Autor/a : Boza, Inés; Mallol, Carles . Coreògraf : Boza, Inés; Mallol, Carles . Companyia : Senza Tempo; Fira de Teatre al Carrer de Tàrrega . Escenografia : Trias, Manel . Il·luminació : Inglés, Eduard . Vestuari : Compte, Míriam; Abril, Josep .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Plaça Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (20a : 2000 : Tàrrega).
09/09/2000.
Coreògraf : Palmitesta, Francesco; Pascual, Berta . Direcció : Palmitesta, Francesco . Ballarí : Palmitesta, Francesco; Pascual, Berta .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Pla Roig.
(Barcelona).
15/07/2021.
Autor/a : Hoghe, Raimund . Coreògraf : Hoghe, Raimund . Il·luminació : Hoghe, Raimund . Producció : Cie Raimund Hoghe (Düsseldorf-París); Pumpenhaus (Münster); Festival Montpellier Danse; Springdance/Works (Utrecht); Bruges 2002, Capital Cultural d'Europa; Kaaitheater (Brussel.les); Cie Raimund Hoghe (Düsseldorf-París) . Intèrpret : Hoghe, Raimund; De Brabandere, Lorenzo; Eggermont, Emmanuel .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/03/2011.
Autor/a : Pérez, Arnau . Coreògraf : Pérez, Arnau . Companyia : Cia Arnau Pérez . Direcció : Estrada, Álvaro . So : Neuman, Diego . Vestuari : Domínguez, Adolfo . Intèrpret : Villa, Elena . Ballarí : Manzano, Adrián; Pérez, Arnau; Ruiz De Loizaga, Maddi .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
23/10/2021.
Autor/a : Pagés, María; Farrojzad, Forugh; Kayirebwa, Cécile; Reyes, Belén; Atwood, Margaret; Yourcenar, Marguerite; Tsvetáyeva, Marina; Yosano, Akiko; Zambrano, María; El Harti, El Arbi; Benmoussa, Widdad . Compositor/a : Moñiz, David; Menem, Sergio; Levaniegos, Rubén; Iradier, Sebastián; Bizet, Georges . Coreògraf : Barrios, José . Companyia : María Pagés Compañia . Il·luminació : Fullana, Pau . Vestuari : Pagés, María; Domingo, Ángel . Intèrpret : María Pagés Compañia .
Temporada: 2014/15;
Estrena:
Auditori .
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (29a : 2015).
13/08/2015.
Autor/a : Cortázar, Julio . Compositor/a : Ossa, Gabriel . Coreògraf : Restrepo, Alvaro . Companyia : Athanor Danza - Compañía de danza . Direcció : Restrepo, Alvaro . Escenografia : Vallejo, Luis Guillermo; Villegas, Liliana . Il·luminació : Pessanha, Sergio . Vestuari : Carrié, Susana . Ballarí : Pasqual, Dafne; Restrepo, Alvaro; Jaramillo, Rosario; Roigé, Marianna; Canessa, Humberto .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
10/05/1991.
Autor/a : Morán, Javier . Coreògraf : Lamberto . Companyia : Kosmicland . Direcció : Morán, Javier . Il·luminació : Kosmicland . Vestuari : Salas, Marvin; Carballido, Juan; Kosmicland . Intèrpret : Morán, Javier; Carballido, Juan; Lamberto; Maestre, Francisca; Navarro, Josephine; Morán, Sandralena .
Temporada: 1996/97; 1997/98;
Estrena:
Sala Metro.
(Barcelona).
07/04/1997.
Autor/a : Castro, Nieves . Coreògraf : Barrera, Irene . Direcció : Botello, Lola . Escenografia : Bonilla, Antonio; Bruna, Laura . Il·luminació : Villar, Antonio . So : Cuadrado, Francisco . Vestuari : Trenado, Gloria . Suports audiovisuals : Fernández López, Berta . Producció : Ekléctika . Intèrpret : Suárez, Alba; Castro, Nieves .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Sala Fènix.
(Barcelona).
22/02/2023.
Ballarí : Muñoz, Damián; García, Virginia . Compositor/a : Ramos, Borja . Coreògraf : Muñoz, Damián . Companyia : Festival de Otoño de Madrid; Teatro Pradillo; DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Il·luminació : Ulla, Javi . So : Ross, Juanan . Producció : Benages, Cristina .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000).
09/06/2000.
Autor/a : Gómez, Sònia; Sáez, Juanjo . Ballarí : Gómez, Sònia . Adaptació : Coromina, Salva . Coreògraf : Gómez, Sònia . Il·luminació : Rey, Ramón; Beltrán, Paco .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Teatre Retiro.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (33a : 2002).
05/06/2002.
Coreògraf : Gómez, Marta . Direcció : Narros, Miguel . Il·luminació : Cornejo, Juan G. . Vestuari : Rodríguez, Almudena . Producció : Aranda, Celestino . Intèrpret : Espín, Lucía; Gómez, Emilio; Morente, Soleá; Hernando, Laura; Alonso, Teresa; Díaz Alcuaz, Asunción; Navarro, Carmen; Pujol, Roser; Alonso, Alba; Álvarez, María; León, Chema; Molina, Pep; Marsó, Silvia; Escribano, Antonio . Músic/a : Boromello, Monica .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
05/02/2014.
Autor/a : García Lorca, Federico . Adaptació : Chornet, Marc; Ricart Codina, Anna Maria . Compositor/a : García Font, Miquel . Coreògraf : García Font, Miquel . Il·luminació : Bofarull, David . Caracterització : Rafa, Marta . Vestuari : Rafa, Marta . Suports audiovisuals : Escrig, Carlos . Producció : Teatre Akadèmia; Projecte Ingenu . Intèrpret : Salvat, Martí; José, Alba; Tapias, Roser; Soriano, Isabel; Fígols, Ariadna ; Torra, Xavier; López, Cristina .
Temporada: 2016/17; 2017/18;
Estrena:
Teatre Akadèmia.
(Barcelona).
01/03/2017.
Autor/a : García Lorca, Federico . Compositor/a : Morente, Enrique . Coreògraf : Pagés, María . Companyia : Centro Andaluz de Teatro . Direcció : Narros, Miguel . Escenografia : Ruesga, Juan . Il·luminació : Gómez-Cornejo, Juan . Vestuari : Narros, Miguel . Intèrpret : Sanz, Asunción; Flores, Matilde; Barbero, Magdalena; Galiana, María; Caro, Manolo; Lucena, Jesús; Marín, Amparo; Cordero, Mariana .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
04/02/1998.
Autor/a : García Lorca, Federico . Ballarí : Mexía, Maleni; Moreira, Mar; Alonso, Lia; Cabezas, Elena; Inchausti, Rosario; Martínez, Clotilde; Artíguez, Trinidad; Cortés, Carmen; Vanegas, Javier; Llori, Diego . Músic/a : Núñez, Gerardo; Cortés, Mario; Fernández, Salvador ("El Salva"); Galicia, José Antonio . Cantant : Maya, Toni; Soto, Miguel ("El Londro"); Andújar, Elena; Guadiana; Carmina . Compositor/a : Núñez, Gerardo . Coreògraf : Cortés, Carmen . Companyia : Ballet Flamenco Carmen Cortés . Direcció : Núñez, Gerardo; Espert, Núria . Il·luminació : Teunis, Eric . Vestuari : Cortés, Carmen; Carlota; Espert, Núria . Producció : Art Danza, S.L. .
Temporada: 1996/97; 1997/98;
Estrena:
Centre Cultural Sant Cugat.
(Sant Cugat del Vallès).
18/04/1997.
Autor/a : Cossa, Roberto . Coreògraf : Carrasco, Marta . Companyia : Cia. La món de teatre . Direcció : Torre, Marc de la; Brassi, Luciano; Roig, Josep . Escenografia : íssimes!!! . Vestuari : Rafa, Marta . Intèrpret : Serka, Pedro; Fiestas, Sílvia; Lillo, Manuel Carlos .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Sala Maria Plans.
(Terrassa).
03/12/1999.
Coreògraf : Fridman, Sharon; Maya, Jon; Marín, Andrés . Companyia : Cia. Kukai Dantza . Direcció : Marín, Andrés; Maya, Jon; Fridman, Sharon . Cantant : Achiary, Julen . Ballarí : Maya, Jon; Marín, Andrés . Músic/a : Achiary, Julen .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Joventut.
(L'Hospitalet de Llobregat).
Dansa. Quinzena metropolitana.
18/03/2023.
Autor/a : Levin, Hanoch . Traducció : Garcia Lozano, Raquel . Coreògraf : Oller, Ramon . Direcció : Ojea, Ángel . Escenografia : Macías, Deborah . Il·luminació : Navarro, Jorge . Vestuari : Macías, Deborah . Intèrpret : Papell, Pep; Dorado, Lola; Huescar, Óscar; Pera, Roger; Merino, Alicia . Músic/a : Gallego, Alfredo; Kagan, Alex .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Teatre del Raval.
(Barcelona).
03/05/2013.
Autor/a : Diago, Eduardo . Compositor/a : Diago, Eduardo . Coreògraf : Gisbert, Carles . Companyia : Companyia Pentadrama . Direcció : Diago, Eduardo . Escenografia : García, Tony . Il·luminació : Companyia Pentadrama . Vestuari : Companyia Pentadrama . Producció : Produccions La Casona . Intèrpret : Mayolas, Neus . Cantant : Solà, Montse . Músic/a : Gisbert, Carles; Solé, Quim .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Teatre Malic.
(Barcelona).
Festival d'Òpera de Butxaca (2a : 1994 : Barcelona).
02/11/1994.
Compositor/a : López, Cristina . Coreògraf : Núñez, Aina . Companyia : Laudenbach, Isabelle . Cantant : López, Cristina; Brenes, Ana . Ballarí : Núñez, Aina . Músic/a : Laudenbach, Isabelle .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
l'Atlàntida.
(Vic).
08/10/2020.
Autor/a : Estalella, Ariadna . Compositor/a : Sakamoto, Ruychy; Fennesz, Christian; A Silver Mt. Zion . Coreògraf : Estalella, Ariadna . Escenografia : Serrahima, Ariadna . Il·luminació : Rovira, Anna . Suports audiovisuals : Diacon, Pierre-Yves . Intèrpret : Estalella, Ariadna; Diacon, Pierre-Yves .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
BCSTX. Cicle de joves creadors (2a : 2008 : Barcelona).
27/05/2008.
Autor/a : Bozsik, Yvette . Ballarí : Bozsik, Yvette; Vati, Tamas . Compositor/a : Sumac, Yma . Coreògraf : Bozsik, Yvette . Companyia : Yvette Bozsik . Direcció : Bozsik, Yvette . Il·luminació : Peto, Jozsef .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (30a : 1999).
06/06/1999.
Autor/a : Little, Ruth . Coreògraf : Khan, Akram . Companyia : Akram Khan Company . Direcció : Khan, Akram . Escenografia : Weingarten, P. Romain . Il·luminació : Hulls, Michael . Vestuari : Nakano, Kimie . Producció : Chaudhry, Farooq . Intèrpret : Khan, Akram . Músic/a : Lamagna, Vicenzo; harries, nina; Maddick, Andrew; Osborn, Tamar .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival Grec de Barcelona (34a : 2010).
03/07/2018.
Adaptació : Picas, Jaume . Coreògraf : Contreras, Charo; Silfver, Pirjo . Companyia : La trinca . Direcció : Gas, Mario . Escenografia : Güell, Lluís . Il·luminació : Gas, Mario . Intèrpret : Germanes Ros; Fernández, Joan; Gimènez, Teresa; Sardà, Rosa Maria; González, Albert; Mata, Josep; Segura, Oscar; Solà, Joan; Rius, Mercedes; Segura, Aurora; Àngel, Margarida; Segura, Violeta; Silfver, Pirjo; Rubio, Xavier; Oller, Josep . Músic/a : La trinca; Soler, Josep Lluís .
Temporada: 1978/79;
Estrena:
Teatro Español.
(Barcelona).
01/03/1979.
Coreògraf : Klein, Raquel . Direcció : Klein, Raquel . Escenografia : Klein, Raquel; Sopenlehto, Robert . Il·luminació : Klein, Raquel; Sopenlehto, Robert . So : Terrats, Albert ; Juan, Adrià . Vestuari : Rincón, Juan . Producció : Teatre Principal de Palma; Mercat de les Flors; Lambisto, Inés . Ballarí : Bardam, Darío ; Rocosa, Martina ; Roncero, Carlos; Tolsà, Blanca; Juan, Adrià ; Tarrats, Albert .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
25/01/2020.
Coreògraf : King, Alonzo . Direcció : King, Alonzo; Rosenwasser, Robert; Baer, Karim . Escenografia : Rosenwasser, Robert . Il·luminació : Morgenthaler, Alex . Vestuari : Rosenwasser, Robert . Intèrpret : Montgomery, Michael; Elhassan, Shuaib; Van Sciver, Jeffrey; Kim, Yujin; O'Malley, Laura; DeVries, Madeline; Henry, Courtney; Cissoko, Adji; Babatunji; Conway, Brett; Beresford, Robb; Wilkes, Kara .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016).
15/07/2016.
Ballarí : Vargas, Henrietta; Sarvari, Jozsef; Nadj, Josef; Gemza, Peter; Micheletti, Frank; Dobrei, Denes; Bicskei, Istvan . Compositor/a : Racz, Aladar . Coreògraf : Nadj, Josef . Companyia : Centre Choréographique National d'Orléans .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (29a : 1998).
12/06/1998.
Compositor/a : Berio, Luciano . Coreògraf : Forsythe, William . Companyia : Ballet de Frankfurt . Escenografia : Forsythe, William . Vestuari : Galloway, Stephen .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
03/11/1999.
Coreògraf : Childs, Lucinda . Companyia : Dance On Ensemble . Il·luminació : Beeretz, Martin . So : Kuhlmey, Mattef . Vestuari : Sebbag, Alexandra . Producció : Dance On Ensemble; STUK. House for Dance, Image and Sound - Münchner Kammerspiele . Ballarí : Witjes-Poole, Lia; Lewis, Emma; Herrmann, Anna; Boomershine, Ty; Barral Fernández, Alba; Moog, Gesine .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
03/03/2023.
Autor/a : Terkel, Studs . Músic/a : Tejada, Miquel; Rodríguez, T.T.; Galofré, Guillem; Tomás, Jordi; Izquierdo, Miguel . Adaptació : Faso, Nina; Schwartz, Stephen . Traducció : Alguersuari, Oleguer; Rosa, Carles de la; Campbell-Rodger, Joan; Camprubí, Anna . Coreògraf : Argemí, Montse . Companyia : Teatre del Sol . Direcció : Rosa, Carles de la; Alguersuari, Oleguer . Escenografia : Ribalta, Ramon . Il·luminació : Berch, Jordi . So : Alguersuari, Oleguer . Vestuari : Mas, Rosa; Grau, Rosa . Intèrpret : Matas, Lluís; Vives, Jordi; Serra, Montse; Renom, Elisenda; Lucas, Esther; López, Enric; Kane, Fàtima; Alguersuari, Oriol; Aymamí, Rossy; Alsina, Sílvia; Álvarez, Mercè; Casas, Carles; Cirre, Raquel; Ferrer, Albert; García, Salva; Gil, Mercè; Guiu, Ferran; Ruiz, Pedro .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre del Sol.
(Sabadell).
20/12/2000.
Autor/a : Blas, José Luis de . Compositor/a : Millà, Jordina . Coreògraf : Jiménez, Natalia . Direcció : Jiménez, Natalia . Escenografia : López, Ángela . Il·luminació : Cantero, Irene . So : Millà, Jordina . Vestuari : Trenado, Gloria . Suports audiovisuals : Marrufo, Guillermo . Producció : Mercat de les Flors .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
28/10/2022.
Compositor/a : Glass, Philip . Coreògraf : Ullate, Víctor . Companyia : Ballet Víctor Ullate - Comunidad de Madrid . Direcció : Lao, Eduardo .
Temporada: 2009/10;
Estrena:
Castell de Peralada.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (24è : 2010).
07/08/2010.
Compositor/a : Shoeg (Martorell, Carlos); Raime; Bagcan, Selda; Nurse With Wound; Árbol . Coreògraf : Álvarez, Olga; Gómez, Mar; Martínez, Xavier; Barcelona, Miquel; Muñoz, Paloma; Santanach, Laia; Mas, Angie; Checa, Meritxell; García, Irene; Ricchini, Nicolás . Companyia : Cia. Siberia; Cia. La Quebrá; Cia. Wilky_Troc; Companyia de Dansa Mar Gómez; Cia. La Taimada . Direcció : Muñoz, Paloma; Gómez, Mar; Álvarez, Olga . Il·luminació : García, Begoña; Barroso, Ana . So : Llotge, Guillem . Ballarí : Mas, Angie; Muñoz, Paloma; Santanach, Laia; Barcelona, Miquel; Gómez, Mar; Checa, Meritxell; Aragón, Jesús; Rigata, Diana; Martínez, Xavier .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival Dansat (15è : 2019 : Barcelona).
25/10/2019.
Compositor/a : Chopin, Frédéric; The Chordettes; Orchestra Barzizza . Coreògraf : Miller, Andrea . Companyia : Gallim Dance Company . Direcció : Miller, Andrea . Escenografia : Bausor, Jon . Il·luminació : Vigilante, Vincent . So : Blind Ear Music . Vestuari : Solis, Jose . Ballarí : Harwell, James Lindsay; Adler, Tal ; Yamada, Arika ; Walczak, Dan ; Usborne, Georgia; D'Hont, Celine ; Staaf, Daniel; Romo, Francesca; Perez, Matthew; Mackenzie, Gwyneth ; Hooks, Allysen ; Tyson, Austin .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (38è : 2014).
01/07/2014.