Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 100 de 1,006
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Cantant : Pérez, Silvia . Ballarí : Muñoz, Damián; Cortés, Jordi . Adaptació : DMDanza (Damián Muñoz Danza) . Coreògraf : Cortés, Jordi; Muñoz, Damián . Companyia : DMDanza (Damián Muñoz Danza); Alta Realitat . Direcció : Muñoz, María . Escenografia : Cortés, Jordi; Muñoz, Damián; Frutos, María de . Il·luminació : Ulla, Javi . Vestuari : Torres, Gabriel; DMDanza (Damián Muñoz Danza); Belart, Antonio .
Temporada: 2004/05; 2005/06;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
01/10/2004.
Direcció musical : Ferrándiz, Lorenzo; Gallén, Andreu; Delgado Jiménez, Irene . Autor/a : Oriol, Jordi; Cubells, Cristina; Alramli, Mervat ; Viloria, Itziar; Pastor, Ariadna; Prat i Coll, Jordi; Tentor, Àlex . Compositor/a : Gallén, Andreu; Márquez, Marian; Castellarnau, Carlos de . Coreògraf : Marín, Davo . Direcció : Solà, Israel; Mestanza, Barbara; Oriol, Jordi; Cubells, Cristina . Escenografia : Alumnes d'IED; Alumnes d'ESDI; Alumnes d'ESDAPC; Alumnes d'LCI . Il·luminació : Gracia, Sergio; Bofarull, David . So : Tentor, Àlex . Caracterització : Roa, Carmen de ; Ciutat, Núria; López, Dylan . Vestuari : Alumnes d'IED; Alumnes d'ESDI; Alumnes d'LCI; Pellejero, Gemma . Suports audiovisuals : Alumnes d'IED; Alumnes d'LCI . Cantant : Lladó, Aleix; Romaguera, Cristòfol; Aranda, Adriana; Hernández, Màrius; Rovira, Josep; Tobella, Anna; Valdivieso, Alba; Camero, Pau . Músic/a : Expósito, Glòria; Pineño, Antoni; Bosch, Jorge; Tentor, Àlex; Espuny, Joan; Horno, Manuel del; Villa, Carlos; Rodellas, Jardiel; Mañer, Blai; Divar, Irene; Morral, Olga; Dúcar, Ignacio; Hernández, Nelson Camilo; Moral, Pol del; Viloria, Itziar .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
05/07/2023.
Autor/a : Sanchis Sinisterra, José . Adaptació : Sanchis Sinisterra, José . Coreògraf : Manini, Claudia . Direcció : Molins, Raimon . Escenografia : Ares, Yaiza . Il·luminació : Gener, Daniel . So : Molins, Raimon; Bellostes Torrelles, Efrén . Vestuari : Ares, Yaiza . Producció : Àtrium Produccions . Intèrpret : Borràs, Ona; Genís, Júlia ; Roy, Anna .
Temporada: 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Sala Àtrium.
(Barcelona).
22/04/2022.
Autor/a : Asciano, Jean-Luc A. d’ . Traducció : Batlle, Carles . Coreògraf : Montlló, Roser; Seth, Brigitte . Companyia : Toujours Après Minuit . Direcció : Montlló, Roser; Seth, Brigitte . Escenografia : Bischoff, Emmanuelle . Il·luminació : Tesson, Guillaume . Vestuari : Dequest, Sylvette . Suports audiovisuals : Laniesse, Hugues . Producció : Toujours Après Minuit; CNN de Tours . Ballarí : Seth, Brigitte; Dufour, Sylvain; Montlló, Roser .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
15/10/2022.
Autor/a : Ollé, Joan . Coreògraf : Corchero, Andrés . Direcció : Ollé, Joan . Escenografia : Szwarcer, Eugenio . Il·luminació : Spycher, Lionel . So : Bazin, Damien . Vestuari : Compte, Míriam . Intèrpret : Pagès, Victòria; Majó, Enric; Guiteras, Laura; Genís, Oriol; Betriu, Marta; Benet, Ivan; Anguera, Joan; Vidal, Jordi .
Temporada: 2011/12; 2013/14;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (36è : 2012).
19/07/2012.
Autor/a : Macías, Iván; Amador, Félix . Compositor/a : Macías, Iván . Coreògraf : Barrios, Federico . Direcció : Sixto, José Luis; Macías, Iván . Escenografia : Calvo, Marina . Il·luminació : Ramírez, Manolo . So : García, Miguel Ángel . Caracterització : Rodríguez, Aaron . Vestuari : Calvo, Marina . Intèrpret : Diges, Daniel; de la Vall, Talia; Ferrer, Enrique; Moreno, Josean; Möller, Julia; Portal, Enrique R. del .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Apolo.
(Barcelona).
18/03/2021.
Autor/a : Trujillo, Juan; López, Empar . Coreògraf : Sofias, Olga . Companyia : El arte de chupar . Direcció : Trujillo, Juan . Escenografia : Muñoz, Meritxell . Il·luminació : Martínez, Raúl . So : Torres, Daniel . Intèrpret : López, Empar; Tur, Muntsa .
Temporada: 1999/00; 2000/01;
Estrena:
Artenbrut.
(Barcelona).
Teatre de Mitjanit.
06/04/2000.
Coreògraf : Meza, Omar . Companyia : Da.Te Danza . Direcció : Díaz, Rosa; Meza, Omar . Escenografia : Illanes, Luciano . Il·luminació : Monza, Ernesto . So : Fernández, Jesús . Vestuari : León, Laura . Ballarí : Montardit, Ivan; Jonsson, Greta .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
El més petit de tots (11è : 2015 : Sabadell).
12/11/2015.
Ballarí : Valencia, Violeta; Arija, Carolina; Galera, Gemma; Gómez, Marta; Cabrera, Enrique; Plaza, Raquel de la . Autor/a : El Nudo Compañía Teatral; Cabrera, Enrique . Compositor/a : Gaígne, Pascal; Lozano, Mariano . Coreògraf : Cabrera, Enrique . Construcció objecte : Vergne, Pablo; El Nudo Compañía Teatral . Companyia : Aracaladanza . Direcció : Cabrera, Enrique . Escenografia : Sanz, Elisa . Il·luminació : Yagüe, Pedro . Vestuari : Sanz, Elisa . Producció : Gutiérrez, Maribela; Torres, Javier .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Dan... dan... dansa (1a : 2007 : Barcelona).
24/03/2007.
Autor/a : Sanchis Sinisterra, José . Coreògraf : Guerra, Beàlia . Direcció : Álvaro, Víctor . Escenografia : Algo, Víctor . Il·luminació : Algo, Víctor . Vestuari : Algo, Víctor . Producció : Gataro . Intèrpret : Savina Figueras, Carmela; Frank Capdet, Paulino .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Almeria Teatre.
(Barcelona).
Autor/a : Rusiñol, Santiago . Adaptació : Milán, Jordi . Compositor/a : Vives, Joan . Coreògraf : Quintana, Leo . Direcció : Vives, Joan; Milán, Jordi . Escenografia : Amenós, Montse; La Cubana . Il·luminació : Planas, Kiko . So : Agut, Jordi . Vestuari : La Cubana; Quintana, Leo . Suports audiovisuals : Valenzuela, Emilio; Rodon, Joan . Producció : L'Auditori de Barcelona . Intèrpret : Cot, Bernat; Amat, Montse; Burés, Oriol; Sans, Toni; Adell, Berta; Piró, Laia; Ripoll, Babeth; González, Alexandra; Benet, Nüria; Duró, Meritxell; Torres, Toni; Baucis, Jaume; Plans, Mont; Comes, Mercè; Milán, Jordi .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Teatre Coliseum.
(Barcelona).
20/10/2016.
Compositor/a : Haydn, Joseph; Nubla, Víctor . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Lanònima Imperial; Mariño, Leo; Monteverdi, Claudio . Direcció : García, Juan Carlos . Escenografia : Roig, Jordi . Il·luminació : Michel, Françoise . Vestuari : Roig, Jordi .
Temporada: 1989/90; 1990/91;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
26/04/1990.
Ballarí : Viveiros, James; Saykaly, Dorotea; Reyes, Gérard; Prieur, Carol; Ostrowski, Mariusz; Gallucio, Valeria; Nameishi, Michael ; May, Lucy M.; Kupferschmid, Leon . Coreògraf : Chouinard, Marie . Direcció : Chouinard, Marie . Escenografia : Chouinard, Marie . Il·luminació : Bernier, Jean-François . So : Bernier, Jean-François . Vestuari : Vandal .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (36è : 2012).
02/07/2012.
Autor/a : Stein, Joseph; Ebb, Fred; Kazantzakis, Nikos . Músic/a : Álvarez, Andrea; Botet, Albert; Calleja, Juan; Carrasco, Carles; Chordá, Rubén; Gil, Manolo; Oltra, Ferran; Colmenero, Jesús; Parra, Marcos; Yebra, Paco . Compositor/a : Kander, John . Coreògraf : Perdikidis, Denise . Direcció : Suárez, Antonio; Tambascio, Gustavo . Escenografia : Gaspar, Juan Pedro . Il·luminació : Camacho, Antonio . Vestuari : Salaverri, Gabriela . Intèrpret : Calumarte, Noemí; Venegas, Jordi; Ureta, José Maria; Truchado, José; Vivancos, Elías; Lavilla, Cecília; García, Mamen; Ibarz, Javier; Morris, Elisa; Testi, Fabio; Solano, Claudia; Casares, César; Cea, Emmanuel; Claramunt, Daniel; Conesa, Benjamí; Cuspinera, David; Fontquerni, Marc; García, Toni; Larriba, Susana; Blanco, María; Muntanyola, Albert; Scolastici, Stefania; Olivella, Carlos; Pujol, Juan Alberto; Serra, Rosa; Tramvia, Oriol .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Apolo.
(Barcelona).
05/02/2003.
Autor/a : Vallés, Ana . Ballarí : Marvel, Pasky; Lap, Minke; Fernández Campos, Leonardo; Baamonde, Gena; Vallés, Ana . Compositor/a : Patiño, Baltasar . Coreògraf : Vallés, Ana . Companyia : Matarile Teatro . Direcció : Patiño, Baltasar; Vallés, Ana . Escenografia : Matarile Teatro . Il·luminació : Patiño, Baltasar . Vestuari : Matarile Teatro .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Cicle Márgenes.
11/09/1996.
Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Direcció : Alonso, Roberto G. . Escenografia : Murchland, Toni; Alonso, Roberto G.; Peralta, Víctor . Il·luminació : Murchland, Toni . So : Cors, Carles . Vestuari : Alonso, Roberto G.; Peralta, Víctor . Producció : Companyia Roberto G. Alonso . Ballarí : Àstrid, Anita; Salom, Pol; Vera, Gisela .
Temporada: 2015/16; 2016/17;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
22/11/2015.
Autor/a : Cortázar, Julio . Compositor/a : Ossa, Gabriel . Coreògraf : Restrepo, Alvaro . Companyia : Athanor Danza - Compañía de danza . Direcció : Restrepo, Alvaro . Escenografia : Vallejo, Luis Guillermo; Villegas, Liliana . Il·luminació : Pessanha, Sergio . Vestuari : Carrié, Susana . Ballarí : Pasqual, Dafne; Restrepo, Alvaro; Jaramillo, Rosario; Roigé, Marianna; Canessa, Humberto .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
10/05/1991.
Autor/a : Castro, Nieves . Coreògraf : Barrera, Irene . Direcció : Botello, Lola . Escenografia : Bonilla, Antonio; Bruna, Laura . Il·luminació : Villar, Antonio . So : Cuadrado, Francisco . Vestuari : Trenado, Gloria . Suports audiovisuals : Fernández López, Berta . Producció : Ekléctika . Intèrpret : Suárez, Alba; Castro, Nieves .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Sala Fènix.
(Barcelona).
22/02/2023.
Autor/a : García Lorca, Federico . Compositor/a : Morente, Enrique . Coreògraf : Pagés, María . Companyia : Centro Andaluz de Teatro . Direcció : Narros, Miguel . Escenografia : Ruesga, Juan . Il·luminació : Gómez-Cornejo, Juan . Vestuari : Narros, Miguel . Intèrpret : Sanz, Asunción; Flores, Matilde; Barbero, Magdalena; Galiana, María; Caro, Manolo; Lucena, Jesús; Marín, Amparo; Cordero, Mariana .
Temporada: 1997/98;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
04/02/1998.
Autor/a : Levin, Hanoch . Traducció : Garcia Lozano, Raquel . Coreògraf : Oller, Ramon . Direcció : Ojea, Ángel . Escenografia : Macías, Deborah . Il·luminació : Navarro, Jorge . Vestuari : Macías, Deborah . Intèrpret : Papell, Pep; Dorado, Lola; Huescar, Óscar; Pera, Roger; Merino, Alicia . Músic/a : Gallego, Alfredo; Kagan, Alex .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Teatre del Raval.
(Barcelona).
03/05/2013.
Autor/a : Diago, Eduardo . Compositor/a : Diago, Eduardo . Coreògraf : Gisbert, Carles . Companyia : Companyia Pentadrama . Direcció : Diago, Eduardo . Escenografia : García, Tony . Il·luminació : Companyia Pentadrama . Vestuari : Companyia Pentadrama . Producció : Produccions La Casona . Intèrpret : Mayolas, Neus . Cantant : Solà, Montse . Músic/a : Gisbert, Carles; Solé, Quim .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Teatre Malic.
(Barcelona).
Festival d'Òpera de Butxaca (2a : 1994 : Barcelona).
02/11/1994.
Autor/a : Little, Ruth . Coreògraf : Khan, Akram . Companyia : Akram Khan Company . Direcció : Khan, Akram . Escenografia : Weingarten, P. Romain . Il·luminació : Hulls, Michael . Vestuari : Nakano, Kimie . Producció : Chaudhry, Farooq . Intèrpret : Khan, Akram . Músic/a : Lamagna, Vicenzo; harries, nina; Maddick, Andrew; Osborn, Tamar .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
Festival Grec de Barcelona (34a : 2010).
03/07/2018.
Adaptació : Picas, Jaume . Coreògraf : Contreras, Charo; Silfver, Pirjo . Companyia : La trinca . Direcció : Gas, Mario . Escenografia : Güell, Lluís . Il·luminació : Gas, Mario . Intèrpret : Germanes Ros; Fernández, Joan; Gimènez, Teresa; Sardà, Rosa Maria; González, Albert; Mata, Josep; Segura, Oscar; Solà, Joan; Rius, Mercedes; Segura, Aurora; Àngel, Margarida; Segura, Violeta; Silfver, Pirjo; Rubio, Xavier; Oller, Josep . Músic/a : La trinca; Soler, Josep Lluís .
Temporada: 1978/79;
Estrena:
Teatro Español.
(Barcelona).
01/03/1979.
Coreògraf : Klein, Raquel . Direcció : Klein, Raquel . Escenografia : Klein, Raquel; Sopenlehto, Robert . Il·luminació : Klein, Raquel; Sopenlehto, Robert . So : Terrats, Albert ; Juan, Adrià . Vestuari : Rincón, Juan . Producció : Teatre Principal de Palma; Mercat de les Flors; Lambisto, Inés . Ballarí : Bardam, Darío ; Rocosa, Martina ; Roncero, Carlos; Tolsà, Blanca; Juan, Adrià ; Tarrats, Albert .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
25/01/2020.
Coreògraf : King, Alonzo . Direcció : King, Alonzo; Rosenwasser, Robert; Baer, Karim . Escenografia : Rosenwasser, Robert . Il·luminació : Morgenthaler, Alex . Vestuari : Rosenwasser, Robert . Intèrpret : Montgomery, Michael; Elhassan, Shuaib; Van Sciver, Jeffrey; Kim, Yujin; O'Malley, Laura; DeVries, Madeline; Henry, Courtney; Cissoko, Adji; Babatunji; Conway, Brett; Beresford, Robb; Wilkes, Kara .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (40è : 2016).
15/07/2016.
Autor/a : Blas, José Luis de . Compositor/a : Millà, Jordina . Coreògraf : Jiménez, Natalia . Direcció : Jiménez, Natalia . Escenografia : López, Ángela . Il·luminació : Cantero, Irene . So : Millà, Jordina . Vestuari : Trenado, Gloria . Suports audiovisuals : Marrufo, Guillermo . Producció : Mercat de les Flors .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
28/10/2022.
Compositor/a : Chopin, Frédéric; The Chordettes; Orchestra Barzizza . Coreògraf : Miller, Andrea . Companyia : Gallim Dance Company . Direcció : Miller, Andrea . Escenografia : Bausor, Jon . Il·luminació : Vigilante, Vincent . So : Blind Ear Music . Vestuari : Solis, Jose . Ballarí : Harwell, James Lindsay; Adler, Tal ; Yamada, Arika ; Walczak, Dan ; Usborne, Georgia; D'Hont, Celine ; Staaf, Daniel; Romo, Francesca; Perez, Matthew; Mackenzie, Gwyneth ; Hooks, Allysen ; Tyson, Austin .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (38è : 2014).
01/07/2014.
Coreògraf : Horta, Rui . Companyia : Teatre Nacional de Catalunya; IT Dansa - Jove Companyia de l'Institut del Teatre . Direcció : Allard, Catherine . Escenografia : Horta, Rui . Il·luminació : Horta, Rui . Vestuari : Horta, Rui .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
08/06/2001.
Coreògraf : Brok, Iris . Direcció : Cavallín, Andrés . Escenografia : Cavallín, Andrés; Bassa, Erin . Il·luminació : La Cigru . Suports audiovisuals : Lujan, Juan Pablo . Producció : El Gran Mogol; Cavallín, Andrés . Intèrpret : Cavallín, Andrés .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Versus Teatre.
(Barcelona).
12/11/2015.
Compositor/a : Schubert, Franz . Coreògraf : Preljocaj, Angelin . Direcció : Corazza, Luc . Escenografia : Guisset, Constance . Il·luminació : Soyer, Eric . Vestuari : Preljocaj, Angelin . Producció : Festival Montpellier Danse; Ballet Preljocaj; Les Théâtres - Grand Théâtre de Provence . Cantant : Tatzl, Thomas . Ballarí : Emig, Matt; Alcantara, Angela; Torres Morillo, Cecilia; Shtylla, Redi; Nagimova, Nuriya ; Marchignoli, Tommaso; McNeil, Zoë; Yu-Hua, Lin; Jean-Pouvreau, Erwan; Coissieu, Baptiste; García López, Isabel; Jager, Florette . Músic/a : Vaughan, James .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
05/11/2021.
Ballarí : Lizari, Helena; Zambrana, Víctor; Pons, Fèlix . Coreògraf : Lizari, Helena . Companyia : Fani Benages Projectes Artístics . Direcció : Lizari, Helena . Escenografia : Viciana, Miquel . Il·luminació : Milan, Pere .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Bacsteix (1a : 2007 : Barcelona).
06/02/2007.
Coreògraf : Boronat, Mercè . Companyia : Companyia Satsumas . Direcció : Prades, Pepón . Escenografia : Satsumas . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Toda, Albert . Vestuari : Satsumas . Ballarí : Sant, Sílvia; Nájera, Carme; Boronat, Mercè . Músic/a : Domènech, Javier; Clements, Thomas; Sakamoto, Ruychy .
Temporada: 1992/93; 1993/94;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
11/03/1993.
Compositor/a : Feldman, Morton . Coreògraf : Brncic, Constanza . Direcció : Brncic, Constanza . Escenografia : Ojanguren, Sara . Il·luminació : Cube.bz . So : Gómez, Carlos . Vestuari : Diaz, Marina . Producció : Labrador, Anabel . Ballarí : Brncic, Constanza .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
13/07/2017.
Autor/a : Sondheim, Stephen . Músic/a : Orquestra taller de músics . Adaptació : Mas Griera, Albert . Traducció : Mas Griera, Albert . Compositor/a : Bernstein, Leonard . Coreògraf : McNabb, Barry . Direcció : Reguant, Ricard; Ortega, Miguel . Escenografia : Roy, Quim . Il·luminació : Guitiérrez, Quico . Vestuari : Araujo, María . Intèrpret : Serra, Oriol; Martín, Joan Fermí; García, Mosa; Belmonte, Judith; Navarro, Eva; Pérez, Noèlia; Dahl, Jaime; Pujol, Marc; Portas, Mireia; Torné, Enric; Corbella, Ariadna; Fernández-Hidalgo, Jorge; Cilento, Luciana; Pablos, Fedor de; Moncloa, Lorenzo; Capdevila, Quim .
Temporada: 1996/97; 1997/98;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
04/12/1996.
Ballarí : Martínez, Yaima; García Martínez, Marta; Cutillas, M. del Mar; Casasempere, María; Martínez, Marta; Cardoso, Mónica; Domínguez, Mónica; Sances, Olga; Lillo, Verónica; Torres, Ana . Autor/a : Mas Griera, Albert; Ordóñez, Jaume; Reguant, Ricard; Egea, Octavi; Ramos, Guillermo . Coreògraf : Luengo, Esther . Companyia : Apasionadda . Direcció : Reguant, Ricard; Reguant, Ricard; Soto, Raquel . Escenografia : Francesc, Pere . Il·luminació : Osuna, Pepe . So : Osuna, Pepe . Producció : Osuna, Teresa . Intèrpret : Moncloa, Lorenzo; Gracia, Malena; Walls, Rosanna; Morreau, Marlene .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Teatre Apolo.
(Barcelona).
17/12/2005.
Autor/a : Genty, Philippe . Compositor/a : Houppin, Serge . Coreògraf : Underwood, Mary . Companyia : Compagnie Philippe Genty . Direcció : Genty, Philippe . Escenografia : Rezard, Martin . Il·luminació : Malglaive, Gaëlle de . Vestuari : Beauce, Charline . Intèrpret : Tashkiran, Ayse; Salvini, Catherine; Pico Puchades, Jorge; Chaput, Martin; Bouvet, Damien; Altieri-Leca, Bérengère; Vassdal, Trond Erik .
Temporada: 1995/96; 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
09/05/1996.
Adaptació : Fratini, Roberto; Gisbert, Pablo . Coreògraf : Morau, Marcos . Companyia : La Veronal . Direcció : Morau, Marcos . Escenografia : Planas, Enric . Il·luminació : Faura, Albert . So : Lastra, Marcelo . Suports audiovisuals : Rodon, Joan . Producció : La Veronal; Mercat de les Flors; Festival d'Estiu de Barcelona Grec (39è : 2015) . Ballarí : Wong, Sau-Ching; Collado, Joaquín; López, Jon; Todeschi, Giacomo; Rodríguez, Marina; Rodríguez, Manuel; Nogal, Lorena; Partush, Shay .
Temporada: 2014/15; 2015/16;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (39è : 2015).
01/07/2015.
Autor/a : Panadero, Nazareth; Aumedes, Meritxell; Strecker, Michael; Binder, Adolphe . Compositor/a : Richter, Max; Sakamoto, Ryuichi; Mortazavi, Mohammad Reza; Bevin, Joep; Arnalds, Ólafur; Frahm, Nils; Schumann, Walter . Coreògraf : Panadero, Nazareth . Direcció : Aumedes, Meritxell; Panadero, Nazareth; Strecker, Michael; Binder, Adolphe . Escenografia : Strecker, Michael; Panadero, Nazareth; Binder, Adolphe; Aumedes, Meritxell . Il·luminació : Deppe, Lutz . Producció : Centro Coreográfico Canal; Festival d'estiu Grec; Teatros del Canal . Intèrpret : Panadero, Nazareth; Strecker, Michael .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (46è : 2022).
14/07/2022.
Ballarí : Gómez, Toni; Huetos, Alberto; López, Maureen; Fernández, Carlos; Azzopardi, Lydia; Gelabert, Cesc; Paniagua, Caliope; Liaña, Noelia . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa . Direcció : Gelabert, Cesc . Escenografia : Patiño, Baltasar . Il·luminació : Patiño, Baltasar . Vestuari : Azzopardi, Lydia .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 03.
22/07/2003.
Autor/a : Coward, Noël . Músic/a : Hothterger, Ricardo; Serraute, Jorge; Berdagí, Pere; Vilaseca, Jaume . Adaptació : Herold, Alexander; Mir, Paco . Traducció : Herold, Alexander; Mir, Paco . Compositor/a : Coward, Noël . Coreògraf : Quintana, Leo . Companyia : Gay Mercader; Focus; Tricicle . Direcció : Mir, Paco; Vilaseca, Jaume . Escenografia : Bulbena, Jordi . Il·luminació : Puiggener, Roger . Vestuari : Güell, Anna . Intèrpret : Ferrer, Pep; Aixalà, Mireia; Albiol, Cesc; Mallol, Lluïsa .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Teatre Borràs.
(Barcelona).
01/09/2000.
Autor/a : Sagarra, Josep M. de . Adaptació : Albertí, Xavier . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Direcció : Albertí, Xavier . Escenografia : Castells, Lluc . Il·luminació : Faura, Albert . So : Martínez Torrent, Xavier . Caracterització : Santos, Toni . Vestuari : Araujo, María . Producció : Teatre Lliure . Intèrpret : Plans, Mont; Arquillué, Pere; Colomer, Imma; Frau, Xavier; Genís, Oriol; Malirach, Miquel; Márquez, Àurea; Vallès, Toni; Sánchez, Aina; Pujolràs, Xavier; Pérez, Alícia; Pujol, Alba . Músic/a : García, Efrem .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
03/11/2010.
Autor/a : Carrió, Pau . Músic/a : Vallvé, Arnau . Compositor/a : Vallvé, Arnau . Coreògraf : Rubirola, Anna . Direcció : Carrió, Pau . Escenografia : Carrió, Pau . Il·luminació : Rius, Raimon . Vestuari : Brosa, Sebastià; Bonillo, Raquel . Producció : Teatre Lliure . Intèrpret : Verdaguer, David; Rodríguez, María; Riera, Mima; Prat, Albert; López, Pol; Carrió, Pau; Blanco, Paula; Beltrán, Javier; Ambrós, Pep; Aubert, Laura .
Temporada: 2014/15;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Gràcia.
(Barcelona).
01/10/2014.
Autor/a : Jelinek, Elfriede . Adaptació : Puyo, Magda; Villanueva, Marc . Traducció : Villanueva, Marc . Compositor/a : Peya, Clara . Coreògraf : Sánchez, Encarni . Direcció : Puyo, Magda . Escenografia : Colomer, Judit . Il·luminació : Bofarull, David . So : Bernal, Carles . Vestuari : Pawlowski, Nina . Producció : Sala Beckett; Cassandra Projectes Artístics . Intèrpret : Sánchez, Encarni; Peya, Clara; Cadafalch, Rosa; Blasco, Pepo; Alberch, Laia; Ferri, Bru .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
05/10/2022.
Autor/a : García Lorca, Federico . Adaptació : Pazos, Marta . Compositor/a : Torres, Hugo . Coreògraf : Velarde, Amaranta . Direcció : Pazos, Marta . Escenografia : Cube.bz . Il·luminació : Cube.bz . Vestuari : Lorenzo, Alejandra . Producció : Teatre Lliure; Institut del Teatre . Intèrpret : Sunyer, Paula; Rodríguez, Mariona; Mingueza, Clara; Martínez, Cristina; Girona, Rut; Domingo, Marc; Alberch, Laia; Sabaté, Gal·la .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Teatre Lliure. Gràcia.
(Barcelona).
03/02/2021.
Coreògraf : Julià, Roger . Companyia : Cia. Pepa Plana . Direcció : Arqué, Joan . Escenografia : Erra, Xavier . Il·luminació : Plana, Yuri . Intèrpret : Plana, Pepa; Olivé, Noël; Pou, Rosa . Músic/a : Cartes, Lluís .
Temporada: 2018/19; 2019/20; 2020/21;
Estrena:
Escenari Joan Brossa.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (43è : 2019).
18/07/2019.
Direcció musical : López, Nacho . Adaptació : Arqué, Jordi . Coreògraf : Alsina, Mònica . Companyia : Cia. Cíclicus . Direcció : Mendoza, Leandro . Escenografia : Weigel, Ulrich . Il·luminació : Fàbregas, Andreu . Suports audiovisuals : Ileri, Erol . Intèrpret : Gueller, Iara; Padilla, Christian; Panero, Peter; Fernández, M. A.; Galán, Graziela . Músic/a : Haupt, Tanja; Alías, Celeste; López, Nacho .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
05/07/2023.
Músic/a : Barcelona 216; Pich, Joan Antoni . Ballarí : Carvajal, Ferran . Compositor/a : Davies, Peter Maxwell . Coreògraf : Carvajal, Ferran . Companyia : Barcelona 216 . Direcció : Carvajal, Ferran; Albet, David; Albiach, Álvaro . Escenografia : Carvajal, Ferran . Il·luminació : Domènec, Maria . Vestuari : Carvajal, Ferran . Producció : Suñol, Noemí .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'Òpera de Butxaca i Noves Creacions (11a : 2006 : Barcelona / Tarragona).
04/11/2006.
Direcció musical : Soler, David; Bagés, Marcel . Autor/a : Capmany, Maria Aurèlia . Adaptació : Boronat, Albert; Pujol, Judith . Compositor/a : Eugeni Soler; Bagés, Marcel . Coreògraf : Rosell, Anna . Direcció : Pujol, Judith . Escenografia : Peralta, Víctor; Alejandre, Maria . Il·luminació : Kuchinow, Sylvia . So : Mateu, Roc . Caracterització : Grumi, Giulia . Vestuari : Grumi, Giulia . Suports audiovisuals : Gomila, Carme . Producció : Teatre Nacional de Catalunya . Intèrpret : Anguera, David; Aubert, Laura; Florejachs, Alba; Márquez, Àurea; Malirach, Miquel; Mora, Albert; Solé, Joan; Moukhles, Miriam .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Petita.
(Barcelona).
16/03/2023.
Autor/a : Guasch, Josuè . Compositor/a : Planxard, Xesco . Coreògraf : Guasch, Ruth . Companyia : Germans Guasch . Direcció : Germans Guasch . Escenografia : Germans Guasch . Il·luminació : Hormaechea, Luís de . Vestuari : Germans Guasch . Intèrpret : Guasch, Josuè; Guasch, Ruth; Canals, Freia; Papell, Pep; Guasch, Joan .
Temporada: 1998/99; 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2002/03; 2004/05; 2005/06;
Estrena:
Teatre de l'Eixample.
(Barcelona).
05/12/1998.
Autor/a : Olivé, Joan; Olivé, Roc . Coreògraf : Ibáñez, Lídia . Direcció : Olivé, Roc; Olivé, Joan . Escenografia : Garriga, Gala . Il·luminació : Lucena, Carles . Intèrpret : Ràfols, Mingo; Malirach, Miquel; Sala, Pep; Pera, Roger .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Teatre del Raval.
(Barcelona).
14/09/2015.
Autor/a : Monti (Montanyès Martínez, Joan); Purtí, Jordi . Músic/a : Altaba, Eduard; Samsó, Quico; Ventura, Martí . Compositor/a : Ventura, Martí . Coreògraf : Gómez, Mar . Companyia : Monti & Cia . Direcció : Monti (Montanyès Martínez, Joan); Purtí, Jordi . Escenografia : Castells, Lluc . Il·luminació : Gutiérrez, Quico . Vestuari : Castells, Lluc . Intèrpret : Monti (Montanyès Martínez, Joan); Alsina, Mònica; Pla, Helena; Ruste, Clara del; Alcántara, Manel; Tomas, Daniel; Mestres, Fulgenci; Boixader, Oriol; Martínez, Jordi; Maurel, Antonin .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya.
(Barcelona).
22/04/1999.
Autor/a : Meyer, Daniel J. . Coreògraf : Vidal-Ribas, Guille . Direcció : Rodríguez Clusella, Montse . Escenografia : Alcubierre, Anna . Il·luminació : Gil Gracia, Ganecha . So : Meyer, Daniel J.; Villar, Òscar . Vestuari : Compte, Míriam . Producció : Aka Teatro; Teatre Nacional de Catalunya . Intèrpret : Gómez, Diana; Escobar, Pau; Castaño, Biel; Àvila, Quim .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Tallers.
(Barcelona).
11/01/2023.
Autor/a : Tomàs, Raquel . Coreògraf : Benet, Tuixén . Direcció : Benet, Tuixén . Escenografia : Pinar, Adrià . Il·luminació : Bosch, Ignasi . Intèrpret : Just, Andrea; Monzón, Naya; Albà, Pau; Garau, Àngel; Jordà, Sheila; Macau, Anna .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
27/04/2019.
Autor/a : Viripàiev, Ivan . Traducció : Cabal Guarro, Miquel . Compositor/a : Busquets Rovira, Jordi . Coreògraf : Guntín, Ester . Direcció : Utzet, Ferran . Escenografia : Camprodon, Ignasi . Il·luminació : Gelabert, Guillem . Caracterització : Salinas, Àngels . Vestuari : Grumi, Giulia . Suports audiovisuals : Isern, Francesc . Intèrpret : Rodriguez, Guillem; Solé, Joan; Salvat Morin, Martí; Pujol, Alba; Malia, Paula . Músic/a : Busquets Rovira, Jordi .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Biblioteca de Catalunya.
(Barcelona).
27/04/2022.
Autor/a : Manzanares, Eugenia . Coreògraf : Cendoya, Vero . Direcció : Torres, Carla . Escenografia : Mitjans, Andreu; Corbera, Sergi . Il·luminació : Vernet, Abel . So : Vernet, Abel . Producció : La Peleona Companyia de Teatre . Intèrpret : Manzanares, Eugenia; Gràcia, Jordi; Juanet Sanagustín, Blai ; Goñi, Carles .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
15/10/2015.
Direcció musical : Gómez, Sara ; Rollán, J.L. . Autor/a : Iborra, Juan Luís . Coreògraf : Santamaría, Luís . Direcció : Iborra, Juan Luís . Escenografia : Moreno, Eduardo . Il·luminació : Llorens, Juanjo . Producció : Dos es más Producciones; Pentación Espectáculos . Intèrpret : González, Briel; Pino, Fran del; León, Loles . Músic/a : Bayeyo, Yeyo .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Condal.
(Barcelona).
09/06/2022.
Ballarí : Ballet Diferente . Compositor/a : Eurythmics; Art of the Noise; Egea, Pepe; Diamond, Neil; Vila, Carlos; Ritchi, Lionel; Algueró, Augusto; Monroy, Alejandro . Coreògraf : Aresu, Giorgio . Companyia : Compañía de Bibí Andersen . Direcció : Serrano, Javier . Escenografia : Vera, Gerardo . Il·luminació : Astiano, Tano . Vestuari : Moreno, Pedro . Intèrpret : Andersen, Bibí; Campos, Javier de; Caifeo, Miquel; Elisé .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
01/11/1985.
Autor/a : Milán, Jordi . Adaptació : Rodríguez, Gregorio Salvador . Compositor/a : Vives, Joan . Coreògraf : Quintana, Leo . Companyia : La Cubana . Direcció : Milán, Jordi; Rodríguez, Gregorio Salvador . Escenografia : Bulbena, Jordi . Il·luminació : Montesinos, Gloria; Yetton, Keith . So : Sardà, Marc . Vestuari : Sánchez, Andreu; López, Cristina . Producció : Sanz, Victòria . Intèrpret : Pérez, Mónica; Torres, Toni; Vallès, Ota; Calvo, Domingo; Díaz, Carlos; Fibla, Olga; Huertas, Meritxell; Nadie, David; Sanz, Neus; Soto, Esther; Ramírez, David; Tena, Xavi; Baucis, Jaume; Siles, Xavier .
Temporada: 2000/01; 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
13/06/2001.
Autor/a : Bartlett, Mike . Traducció : Sabaté, Sílvia . Coreògraf : Escurriola, Míriam . Direcció : Sabaté, Sílvia . Escenografia : Mateo, Xavi . Il·luminació : Mora, Marina . So : Mora, Marina . Suports audiovisuals : González, Toni . Intèrpret : Quintana, Bernat; Aguilar, Marta .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
08/09/2021.
Autor/a : Serrano, Àlex; Palacios, Pau . Compositor/a : Roig, Nico . Coreògraf : Guiu, Núria . Direcció : Serrano, Àlex; Palacios, Pau . Escenografia : Salvà, Xesca . Il·luminació : Cube.bz . Vestuari : Salvà, Xesca . Suports audiovisuals : Negrao, Ricardo; Ramírez, Boris; Muñiz, David . Producció : Festival Grec . Intèrpret : Grau, Carlota; Ostrowski, Bartosz; Montalvao, Sara; Coelho Vohlgemuth, Lia; Torróntegui, Eva de .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Lliure. Sala Fabià Puigserver.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (47è : 2023).
07/07/2023.
Autor/a : Artigau, Marc . Compositor/a : Peya, Clara . Coreògraf : Segura i Bernadas, Joan Maria . Direcció : Segura i Bernadas, Joan Maria; Tejada, Miquel . Escenografia : Belles, Lola . Il·luminació : Pons, Conchita . Vestuari : Navarro, Àlex; Almacellas, Aida; Arenas, Paula; Pérez Mouriño, Carlota . Intèrpret : Arias, Marc; Blasch, Marc P; Llausí, Nuria; Enfedaque, Ferran; Vallribera, Cristina; Oloz, Enric; Pueyo, Carla; Colomer, Ariadna . Músic/a : González, Miquel .
Temporada: 2018/19; 2019/20;
Estrena:
Teatre Eòlia.
(Barcelona).
15/02/2019.
Autor/a : Da Ponte, Lorenzo . Adaptació : Graells, Guillem-Jordi . Compositor/a : Martín i Soler, Vicent . Coreògraf : Ros, Agustí . Direcció : Montanyès, Josep; Savall, Jordi . Escenografia : Corbella, Llorenç . Il·luminació : Clot, Xavier . Vestuari : Oliva, César . Intèrpret : Duch, Mamen; Gàmiz, Rosa; García, Blanca; montanyès, Arnau; Salas, Carles; Sánchez-Cerrudo, Margarita; Torras, Jordi; Tur, Xavier; Boada, Martí; Alzina, Mònica; Capella Reial de Catalunya . Cantant : Peters, M. Angeles; Figueras, Montserrat; Fabuel, Gloria; Palacio, Ernesto; Palatchi, Stefano; Belaza, Fernando; Fresán, Iñaki; Garrigosa, Francesc . Ballarí : Dasí, Oscar; Ros, Agustí .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
23/02/1991.
Direcció musical : Roger, Xavier . Adaptació : Jaro (Serrano, José Luis) . Compositor/a : Roger, Xavier . Coreògraf : Méndez, Rafael; Méndez, Luis . Companyia : Méndez, Luis; Noctámbulos S.A. . Direcció : Fuentes Fernández-Prieto, Eduardo . Escenografia : Zaris . Il·luminació : Gas, Mario . Cantant : Méndez, Cristina . Ballarí : Méndez, Luis; Méndez, Rafael . Músic/a : Sacristan, Jordi; Roger, Xavier; Busquets, Josep; Gironell, Quim; González, Miquel; Martínez, Jordi; Asenjo, Alfonso .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Condal.
(Barcelona).
Festival de Tardor de Barcelona (2n : 1990).
07/11/1990.
Autor/a : Peterson, Lisa; Homer; O'Hare, Denis . Traducció : Bonilla, Neus . Compositor/a : Balcázar, Juan Pablo . Coreògraf : Bruni, Carlotta . Direcció : Martel Bayod, Juan Carlos . Escenografia : Salvà, Xesca . Il·luminació : Lleixà, Marc . So : Aguilar, Clara . Vestuari : Salvà, Xesca . Producció : Temporada Alta - Festival de Tardor de Catalunya ; Martel Produccions . Intèrpret : Farelo, Eduard .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
La Villarroel.
(Barcelona).
L'Off La Villarroel.
10/11/2019.
Autor/a : Schwab, Werner . Traducció : Farrés, Ramon; Moser, Theres . Coreògraf : Salas, Carles . Companyia : Q-Ars Teatre; Sala Muntaner; Mercat de les Flors . Direcció : Barba, Lourdes . Escenografia : Torres, Francesc . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Gutiérrez, Antonio . Vestuari : Muñoz, Meritxell . Intèrpret : Bové, Ester; Güell, Anna; Millà, Marta; Anglès, Mercè; Pla, Pep; Mallol, Lluïsa; Ruano, Xavier; Ripoll, Xavier; Moreno, Andrés .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
11/01/2002.
Autor/a : Aranda, Xevi; Martínez, Toni . Coreògraf : Martínez, Toni; Bartomeu, Ester . Companyia : "Sols a soles", fem teatre . Direcció : Martínez, Toni; Borràs, Josep Maria . Escenografia : "Sols a soles", fem teatre . Il·luminació : Martínez, Toni . Vestuari : Martínez, Jabel . Intèrpret : Bartomeu, Ester; Borràs, Josep Maria; Giró, Jaume; Martínez, Toni; Sikara, Yolanda .
Temporada: 1997/98; 1998/99;
Estrena:
Versus Teatre.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
02/07/1998.
Autor/a : Cadiot, Olivier . Adaptació : Stoufflet, Marion . Coreògraf : Ganachaud, Stéfany . Direcció : Lagarde, Ludovic . Escenografia : Vasseur, Antoine . Il·luminació : Michaud, Sébastien . Vestuari : Brouste, Fanny . Producció : La Comédie de Reims; Festival d'Avignon . Intèrpret : Poitrenaux, Laurent .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Teatre Lliure. Montjuïc.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (35è : 2011).
25/06/2011.
Autor/a : Ibsen, Henrik . Adaptació : Mayorga, Juan . Coreògraf : Navarro, Mar . Companyia : Centro Dramático Nacional . Direcció : Vera, Gerardo . Escenografia : Vera, Gerardo . Il·luminació : Gómez-Cornejo, Juan . So : García, Mariano . Caracterització : González, Romana . Vestuari : Andújar, Alejandro . Suports audiovisuals : Luna, Álvaro . Intèrpret : Bordoy, Miquel; Bastida, Eusebio; Amigó, Emi; Vidarte, Walter; Vázquez, Pablo; San José, María Carmen; Sánchez, Sergio; Cano, Norma; Casas, Nuria; Llavería, Josep Maria; Montesinos, Víctor; Pérez, Jaume; Torrevejano, Isabel; Vilanova, Lucía; Vilanova, Ildefons; Vilaresau, Isolda; Portugal, Adrián; Orella, Francesc; Benavent, Enric; Berrondo, Paul; Cano, Míriam; Castro, Nacho; Déniz, Paco; Díaz Rupérez, José Luis; Elejalde, Israel; Ferrús, Sandra; Gelabert, Elisabet; Gómez, Emilio; Holguín, Daniel; Lausada, Abrahan; Miguel, Chema de; Molina, Olivia; Nieto, Imma; Bellver, Ester .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
11/04/2007.
Autor/a : Rodoreda, Mercè . Adaptació : Molins, Manuel; Salvat, Ricard . Compositor/a : Granados, Bárbara . Coreògraf : Carrasco, Marta . Companyia : El Corral de l'Olivera . Direcció : Salvat, Ricard . Escenografia : Berrondo, Jon . Il·luminació : Domènech, Maria . So : Bel, Pepe . Caracterització : Fernández, Samuel . Vestuari : Pawlowsky, Nina . Suports audiovisuals : Tomàs, Blai; Villaronga, Agustí . Intèrpret : Bartomeus, Manel; Suau, Joan Carles; Ripoll, Babeth; Segú, David; Aguilar, Carlos; Malla, Martí; Atance, Martí; Avellaneda, Georgina; Jiménez, Sofia; Crehueras, Guillermo; Agell, Miquel; Alonso, Alma; Roig, Eugeni; Novell, Rosa; Majó, Enric; Vila, Rosa; Sahún, Anna; Feixas, Daniela; Benet, Ivan; Alemany, Albert; Bruch, Araceli; Bové, Ester; Sánchez, Teresa; Par Wolder, Christian .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Teatre Borràs.
(Barcelona).
05/10/2008.
Músic/a : Guix, Manu . Coreògraf : Morató, Jaume . Companyia : El Musical Més Petit . Direcció : Anglès, Daniel; Espasa, Daniel; Guix, Manu . Escenografia : Castells, Jordi . Il·luminació : Camprodon, Ignasi . Intèrpret : Sabata, Xavier; Molins, Ramon; Espasa, Daniel; Bellver, Sergi; Galindo, Josep; Fonts, Baltasar; Ruiz de Villalobos, Alma; Portas, Mireia; Canals, Núria; Domènech, Susanna; Nina; Fernández, Miquel; Reguant, Xènia; Campo, Xaro; Andreu, Gemma; Triola, Albert; Segura, Clara; Nabal, Ruth; Nieto, Manoli; Mateu, Xavier; Muntanyola, Albert; Llàcer, Àngel; Anglès, Daniel; Sikara, Yolanda; Capellades, Pilar; Guerra, Aixa; Suñé, Ariadna; Guerra, Beàlia; Sánchez, Carme .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Principal.
(Barcelona).
09/09/1998.
Autor/a : Zarzoso, Paco . Coreògraf : Fernández, Amparo . Companyia : Companyia Hongaresa de Teatre . Direcció : Spröstom, Markus . Escenografia : Gonçalves, Damián . Il·luminació : Olcina, Ximo . So : Alarcón, Miguel . Vestuari : Carbonell, Josán . Producció : García, Lydia . Intèrpret : López, Lola; Zarzoso, Paco .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
02/12/2010.
Direcció musical : Bauçà, Mateu . Autor/a : Ramírez, Maria . Coreògraf : Palomino, Xavier . Companyia : Gespalka'p (Grup de Teatre) . Direcció : Ramírez, Maria . Escenografia : Gespalka'p (Grup de Teatre); Ramírez, Martí . Il·luminació : Bernabé, Arnau . So : Bauçà, Mateu . Vestuari : Gespalka'p (Grup de Teatre) . Suports audiovisuals : Helousis . Intèrpret : Dorca, Laura; Bauçà, Mateu . Músic/a : Bauçà, Mateu .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
25/11/2021.
Ballarí : Egurrola, Nerea; Carvajal, Ferran; Alcaraz, Eneko; Palau, Joan; Sant Funk, Sílvia; Margarit, Àngels; Noales, Asun . Músic/a : Bardagí, Pere; Lanza, Olvido; Vallvé, Montse; Fresno, Manuel M. del; Saura, Joan . Compositor/a : Saura, Joan; Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); Festival Grec de Barcelona . Direcció : Margarit, Àngels . Escenografia : Margarit, Àngels; Corbella, Llorenç . Il·luminació : Capella, Ferran . Vestuari : Marquès, Antònia .
Temporada: 1997/98; 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 98.
21/07/1998.
Autor/a : Tillet, Seth . Compositor/a : Lindsay, Arto . Coreògraf : Miller, Amanda . Companyia : Pretty ugly dancecompany . Direcció : Miller, Amanda . Escenografia : Tillet, Seth . Il·luminació : Tillet, Seth; Miller, Amanda . Vestuari : Van, François Ha; Miller, Amanda . Producció : Florida Productions; Daniel Nicolai .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (19è : 1995).
13/07/1995.
Músic/a : Hangonyi, Barnabas; Peris, Llorenç; Saña, Oriol; Briceño, Ernesto; Gex, Elisabeth; Virus String Quartet . Ballarí : Bonin, Jaume; Clavel, Olga; Damian, Elline; Espejo, Eduardo; Gallinera, Ailleen; Marínez, Aleix; Mullens, Yester; Padriànova, Petra; Plee, Federico; Bones, Lily; Aragonès, Tomàs . Compositor/a : Saña, Oriol; Peris, Llorenç . Coreògraf : Campos, David . Companyia : Companyia de Ballet de Santa Coloma de Gramenet David Campos . Direcció : Campos, David; Saña, Oriol . Escenografia : Campos, David; Campoy, Josep . Il·luminació : Planas, Kiko . So : Ballbé, Jordi . Vestuari : Campos, David; Sabas, Irene . Suports audiovisuals : TV Works-Effio . Producció : Molner, Enric .
Temporada: 2005/06; 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Teatre Romea.
(Barcelona).
08/06/2006.
Adaptació : Adami, Giuseppe; Simoni, Renato; Alfano, Franco . Compositor/a : Puccini, Giacomo . Coreògraf : Berriel, Marco . Direcció : Basso, José Luis; Espert, Núria; Carella, Giuliano; Noguera, Ramon . Escenografia : Frigerio, Enzio . Il·luminació : Cheli, Vinicio . Vestuari : Squarciapino, Franca . Intèrpret : Giuseppini, Giorgio; Lamas, Núria; Larrabeiti, Hortènsia; Goulart, Susana; Laborda, Pau; Ruiz, Josep; Shafajinskaia, Anna; Lukács, Georgina; Guleghina, Maria; Prats, Angèlica; Oliva, Anna; Casanova, José Luis; Berti, Marco; Tanner, Carl; Armiliato, Fabio; Arteta, Ainhoa; Amsellem, Norah; Dessì, Daniela; Bermúdez, Gabriel; Santamaría, Eduardo; Esteve Madrid, Vicenç; Palatchi, Stefano; Lister, Graham; Cutlip, Philip . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu; Cor del Gran Teatre del Liceu; Polifònica de Puig-Reig .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
21/07/2009.
Compositor/a : Puccini, Giacomo . Coreògraf : Berriel, Marco . Direcció : Espert, Núria; Carella, Giuliano . Escenografia : Frigerio, Enzio . Il·luminació : Cheli, Vinicio . Vestuari : Squarciapino, Franca . Intèrpret : Rosés, Emili; Jara, Omar; Casanova, José Luis; Such, Maria; López-Pérez, Glòria; Larrabeiti, Hortènsia; Cristo, Rosa; Goulart, Susana; López, Javier; DeVol, Luana; Cutlip, Philip; Vas, Francisco; Marc, Alessandra; Shafajinskaia, Anna; Ruiz, Josep; Palatchi, Stefano; Bilgili, Burak; Farina, Franco; Margison, Richard; Galouzine, Vladimir; Frittoli, Barbara; Costea, Cellia; Blancas, Ángeles; Sintes, Lluís; Alegret, David .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
21/07/2005.
Ballarí : Vidal, Montse; Roc, Maite; Gutiérrez, Manon; Casas, Àngels . Coreògraf : Moreso, Claudia . Companyia : Nats Nus Nens . Direcció : Moreso, Claudia . Escenografia : Ruiz, Miguel . Il·luminació : Mira, Toni; Valls, Nani .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Ateneu Popular de 9 Barris.
(Barcelona).
16/02/2002.
Autor/a : Churchich, Olga . Compositor/a : Feíto, José Ramón . Coreògraf : García, Estrella . Construcció objecte : Churchich, Olga; Curcic, Aleksandar . Companyia : Teatro Plus . Direcció : Curcic, Aleksandar . Escenografia : Churchich, Olga . Il·luminació : Curcic, Aleksandar . Vestuari : Rico, Azucena . Intèrpret : Churchich, Olga .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
La Puntual.
(Barcelona).
21/10/2016.
Autor/a : Auché, Anne-Céline . Compositor/a : Tort, Xavier . Coreògraf : Arteaga, Toni . Companyia : La oveja negra . Direcció : Auché, Anne-Céline . Escenografia : Keeling, Melanie . Il·luminació : Atanes, Carlos . Intèrpret : Timón, Marta; Matas Castany, Ariadna; Sigró, Lídia; Gálvez, Agustín; Auché, Anne-Céline .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Centre Cívic Drassanes.
(Barcelona).
El Raval És Teatre.
24/05/2002.
Compositor/a : Shinjo, Toshihiro; Iijima, Suguru . Coreògraf : Kikuchi, Shohei . Companyia : Warabi-za . Direcció : Ono, Kooh . Escenografia : Tajima, Motoharu; Sumiya, Sumiya . Il·luminació : Maruyama, Narumi; Ookawa, Mitsuru . Ballarí : Adachi, Wahei . Músic/a : Shinjo, Toshihiro; Shichiku, Yoshiyuki; Suzuki, Tamiko; Takada, Kazumitsu .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (15è : 1991).
28/07/1991.
Autor/a : Aymar, Àngels . Coreògraf : Spector, Hillary . Companyia : Teatre Nacional de Catalunya . Direcció : Aymar, Àngels . Escenografia : Brosa, Sebastià . Il·luminació : Camprodon, Ignasi . So : Bonet, Jordi . Vestuari : Gil, Bea . Intèrpret : Fortuny, Elena; Batalla, Roser; Planas, Pep; Costa, Josep; Munné, Pep .
Temporada: 2008/09;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Tallers.
(Barcelona).
Projecte T6.
30/01/2009.
Autor/a : Eurípides . Traducció : Conejero, Alberto . Compositor/a : Collet, Jordi . Coreògraf : Carvajal, Ferran . Direcció : Portaceli, Carme . Escenografia : Azorín, Paco . Il·luminació : Yagüe, Pedro . So : Gude, Fran . Vestuari : Belart, Antonio . Suports audiovisuals : Oriol, Arnau . Producció : Rovima; García de Oteyza, Miguel . Intèrpret : López, Pepa; Iscla, Miriam; Flores, Gabriela; Flores, Alba; Civantos, Maggie; Alterio, Ernesto; Sánchez-Gijón, Aitana .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona Grec (41è : 2017).
30/07/2017.
Ballarí : Anderson, Dean; Taylor, Enddalyn; Thomas, Keith; Tompkins, Terri; Williams, Derek; Williams, Donald; Woodard, Leslie; Woodard, Laurie; Ward, Theara; Tyrus, Judy; Swayze, Linda; Sampson, Allen; Sampson, Allen; Rotardier, Judith; Phifer, Cassandra; Person, Melanie; Mallette, Adelaide; Smith, Lowell; Shellman, Eddie J.; Audain, Joselli; Austin, Anjali; Brooks, Tyrone; Burke, Lubie; Cipolla, Joseph; Davis, Darrell; Goree, James; Heerden, August van; James, Adam; Jonassaint, Carld; Lockett, Pierre; Magen, Hugues; McCarthy, Mitchell; McClain, Bernard; Sanchez, Willow; Saunders, Keith; Johnson, Christina; Hooks,Tassia; Johnson, Virginia; Graves, Lorraine; Attles, Lisa; Blackson, Rita; Brown, Karen; Castro, Marcia de; Crawford, Carol; Henry, Karen; Hall, Yvonne; Gordon, Kellye; Felix, Julie; Domínguez, Elena; Dabney, Stephanie; Hunter, Charmaine . Músic/a : Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu . Adaptació : Michel, Carl . Compositor/a : Adam, Adolphe; Downes, Bob . Coreògraf : Perrot, Jules; Coralli, Jean; North, Robert . Companyia : Dance Theater of Harlem . Direcció : Mitchell, Arthur; Mitchell, Arthur; Michel, Carl; Rosenstock, Milton; Staplin, Boyd; Lamarche, David; Shook, Karel . Escenografia : Ter-Arutunian, Roube; Michel, Carl . Il·luminació : Prendergast, Shirley; Tipton, Jennifer; Sullivan, Paul . Vestuari : Michel, Carl; Ter-Arutunian, Roube .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
08/10/1985.
Adaptació : Xiberta, Pere-Mateu . Coreògraf : Segura i Bernadas, Joan Maria . Companyia : Cor de Teatre . Direcció : Segura i Bernadas, Joan Maria; Costa, David . Escenografia : Erra, Xavier . Il·luminació : Bofarull, David . So : Paneque, Marc; Ros, Joan Carles . Caracterització : Rafa, Marta . Vestuari : Rafa, Marta . Producció : Somfònics; Temporada Alta . Cantant : Cor de Teatre .
Temporada: 2018/19; 2019/20;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
13/12/2018.
Adaptació : Rubió, Jeroni . Coreògraf : Salas, Carles . Direcció : Barba, Lurdes . Escenografia : Berrondo, Jon; Parra, Adriana; Noro, Rita; Bernadó, Gina . Il·luminació : Noro, Rita; Parra, Adriana; Bernadó, Gina; Rodelles, Francesc; Lucena, Carlos . So : Alavedra, Joan; Suñe, Toni . Vestuari : Echegaray, Elisa; Parra, Adriana; Noro, Rita; Bernadó, Gina . Producció : Miralbell, Núria . Intèrpret : Barrio, Mònica; Blanch, Laura; Gabarró, Xantal; Gómez, Susana; Muntané Guàrdia, Albert; Reixach, Berta; Galisteo-Rocher, Aitor .
Temporada: 2009/10;
Estrena:
Teatre Estudi.
(Barcelona).
21/01/2010.
Autor/a : Alexandre, Víctor; Planella, Pere . Coreògraf : Grané, Mercè . Direcció : Planella, Pere . Escenografia : Pérez, Elisenda; Sánchez, César . Il·luminació : Pérez, Pep . Vestuari : Redlova, Romana . Suports audiovisuals : Llorens, Sara . Producció : Zitzània Teatre . Intèrpret : Corral, Elia; Cusi, Bruna; Estrada, Mercè; Huguet, Aina; Oliveres, Laia; Pino, Càtia; Riera, Mima; Sipi, Remei .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
23/02/2012.
Compositor/a : Emiliano, Antonio; Maesso, Jerónimo; Bissainthe, Toto . Coreògraf : Duato, Nacho; Roriz, Olga . Companyia : Ballet Lírico Nacional . Direcció : Duato, Nacho . Escenografia : Nobbe, Walter; Carinhas, Enuno . Il·luminació : Worm, Orlando . Vestuari : Duato, Nacho; Carinhas, Enuno .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Gran Teatre del Liceu.
(Barcelona).
Festival Olímpic de les Arts.
03/08/1992.
Autor/a : Pla Solina, Oriol; Matas Nogué, Pau . Coreògraf : Pla Solina, Oriol . Direcció : Pla Solina, Oriol . Escenografia : Delagneau, Sílvia . Il·luminació : Martí, Lluís; Rius, Raimon . So : Matas, Pau . Vestuari : Delagneau, Sílvia . Producció : Teatre Lliure; Bitò . Intèrpret : Pla, Diana; Solina, Núria; Pla, Quimet; Pla, Oriol .
Temporada: 2018/19; 2021/22; 2022/23;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
03/10/2018.
Ballarí : Rodrígues de Brito, Vivianne; Suzuki, Takako; Mertens, Cecile; Madvig, Bo; Martin Gousset, Nasser . Autor/a : Waltz, Sasha . Coreògraf : Mertens, Cecile; Takako, Suzuki; Martin Gousset, Nasser; Rodrígues de Brito, Vivianne; Madvig, Bo . Companyia : Grand Theatre Groningen; Sasha Waltz & Guests . Direcció : Waltz, Sasha . Escenografia : Waltz, Sasha; Schenk, Thomas . Il·luminació : Prounk, André .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
CCCB.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97. Dies de dansa.
07/07/1997.
Autor/a : Danés, Lluís . Músic/a : Llach, Lluís . Compositor/a : Llach, Lluís . Coreògraf : Carrasco, Marta . Companyia : Àfrica Pep; Teatro Español; Teatre Nacional de Catalunya . Direcció : Danés, Lluís . Escenografia : Danés, Lluís . Il·luminació : Teixidó, Joan (Teixi") . So : Puig, Xavier; Richard, Didier . Vestuari : Miras, Txell . Suports audiovisuals : Gispert, Roger .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Nacional de Catalunya. Sala Gran.
(Barcelona).
03/01/2007.
Autor/a : Franco, Fafá . Coreògraf : Machado, Diana . Direcció : Pulici, Lu . Escenografia : Pulici, Lu . Il·luminació : Pulici, Lu . Vestuari : Franco, Fafá . Producció : Sienta la Cabeza; Trukitrek . Intèrpret : Franco, Fafá .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Antic Teatre.
(Barcelona).
15/03/2011.
Cantant : Subirana, Anna; Davison, Sara . Compositor/a : Gost, Mercè; Zapater, Alba; Subirana, Anna; Davison, Mary; Teruel, Laura . Coreògraf : Muñoz, Rosa . Construcció objecte : Gost, Mercè; Zapater, Alba . Companyia : La Cònica/Lacònica; M.A.L . Direcció : Palet, Jordi . Escenografia : Kuchinow, Sylvia . Il·luminació : Kuchinow, Sylvia . Vestuari : Pawlowsky, Nina . Producció : Masferrer, Emma .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival NEO. Noves Escenes Obertes (17a : 2006 : Barcelona).
18/11/2006.
Compositor/a : Zapater, Alba; Gost, Mercè; Teruel, Laura; Davison, Mary; Subirana, Anna . Cantant : Subirana, Anna; Davison, Mary . Coreògraf : Muñoz, Rosa . Companyia : La Cònica/Lacònica; M.A.L . Direcció : Palet, Jordi; Masferrer, Emma; Teruel, Laura . Escenografia : Kuchinow, Sylvia . Il·luminació : Kuchinow, Sylvia . Vestuari : Pavlowsky, Nina .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
14/04/1999.
Autor/a : Rigola, Àlex; Rigola, Àlex . Coreògraf : Rigola, Àlex; Carvajal, Ferran; Carvajal, Ferran . Companyia : Bitò Produccions . Direcció : Rigola, Àlex . Escenografia : Glaenzel, Max . Il·luminació : Domènech, Maria . Caracterització : Fernández, Eva . Producció : Festival d'Estiu de Barcelona Grec (35è : 2011); Rigola, Àlex . Intèrpret : Gualtero, Raquel; Hierro, Anna; Miralles, Cristina; Pérez, Alícia; Pujol, Alba; Rojas, Claudio; Ruano, Juanjo; Sarli, Guido; Fäustino, Sergi; Espinosa, David; Asensio, Imma; Barcelona, Miquel; Bargalló, Patricia; Campos, Fátima; Carreras, Joan; Carvajal, Ferran; Dorca, Xevi; López, Èlia; Rubirola, Anna .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Teatre Grec.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (35è : 2011).
30/07/2011.
Compositor/a : Whitley, Trixie; Mintseris, Daniel; Perowsky, Ben; Ismaily, Shahzad . Coreògraf : Vandekeybus, Wim . Direcció : Vandekeybus, Wim . Escenografia : With, Tom de; Vandekeybus, Wim . Il·luminació : Vandekeybus, Wim; Gahide, Francis . Vestuari : Maillard, Jan; Lhoas, Isabelle . Producció : Concertgebouw Bruges; Europalia Romania; Última Vez . Ballarí : Anastasiadis, Alexandros; Babi?, Borna; Bator, Maureen; Belotti, Davide; Yusuf, Mufutau; Oettl, Magdalena; Lambrechts, Anna Karenina; King, Kit; Kolegova, Maria; Desmet, Pieter .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
25/03/2021.
Autor/a : Shakespeare, William; Pimienta, Helena . Adaptació : Pimienta, Helena . Compositor/a : Olaizola, Javier; Auzmendi, Fernando . Coreògraf : Ramis, Pep; Muñoz, María . Companyia : Ur Teatro-Antzerkia . Direcció : Pimienta, Helena . Escenografia : Rivera, Txema; Tomé, José; Uña, Susana de . Il·luminació : Camacho, Miguel Ángel . Vestuari : García Andújar, Rosa . Intèrpret : Kuende, Amaia; Fresnedo, Lierni; Ezquerra, Arantxa; Armengod, Elena; Martínez, Rosa; Tomé, José; Sánchez, José María; Quintana, Gerardo; Gené, Hernán; Criado, Víctor; Pons, Fèlix .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Villarroel Teatre.
(Barcelona).
16/09/1998.
Autor/a : Ferruzzo, Lucho . Compositor/a : Jiménez, José; Olem; Golem; Jiménez, Ramón . Coreògraf : Canales, Antonio . Direcció : Olmos, Luís; Olmos, Luís . Escenografia : Carrascal, Gabriel . Il·luminació : Spinelli, Sergio . So : Sarmiento, Sergio . Vestuari : Ronda, Maribel .
Temporada: 1995/96; 1996/97;
Estrena:
Teatre Victòria.
(Barcelona).
09/07/1996.
Direcció musical : Prado, Luz . Autor/a : Arcas, Luz . Compositor/a : Prado, Luz . Coreògraf : Gragera, Abraham; Arcas, Luz . Companyia : La Phármaco . Direcció : Arcas, Luz . Escenografia : Arcas, Luz . Il·luminació : Colomer, Jorge . So : Contreras, Pablo . Vestuari : Carmen 17 . Suports audiovisuals : Rota, Virginia; Colomer, Jorge; Pérez, Tristán . Producció : La Phármaco; Festival de Otoño de Madrid . Cantant : Dolores, Lola . Ballarí : Arcas, Luz . Músic/a : Prado, Luz .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Teatre Lliure Montjuïc - Espai Lliure.
(Barcelona).
Dansa. Quinzena metropolitana.
17/03/2022.
Autor/a : Mestanza, Barbara . Coreògraf : Tovias, Carla . Companyia : The Mamzelles . Direcció : Mestanza, Barbara . Escenografia : Colomer, Judit . Il·luminació : Colomer, Judit . So : Aguilar, Clara . Vestuari : Ros, Joan . Producció : Departament de Cultura de la Generalitat de Catalunya; Sala Beckett; The Mamzelles . Intèrpret : Molins, Júlia ; Melo, Clàudia; Hernández, Maria; Latre, Georgina; Tovias, Carla; Pujol, Sandra; Alberch, Laia .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
10/09/2020.