Base de Dades Espectacles de Catalunya
Cercar
« Anterior |
1 - 100 de 2,400
|
Següent »
Resultados de la búsqueda
Coreògraf : Baras, Sara . Direcció : Baras, Sara; Baldomero, Keko . Cantant : De Pruna, Rubio; Rosendo, Miguel . Ballarí : Baras, Sara . Músic/a : Martínez, Andrés; Suárez, Antonio; Muñoz, Manuel .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Teatre Kursaal - Sala Gran Dansa.
(Manresa).
26/01/2017.
Ballarí : Portero, Francisco; Ruiz, Gemma; Art, Violeta; Timbó, Xika; Rongetti, Marcio; Puigdevall, Jordi . Coreògraf : Navarro, Víctor .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Municipal El Jardí.
(Figueres).
15/03/2002.
Ballarí : Sutton, Abby; Quarg, Lisa; Quarg, Laura; Hayward, Susan; Klein Gunnewiek, Jeroen; De Cloedt, Marloes; Andriessen, Vincent; Rosenfeld, Arthur . Coreògraf : Rosenfeld, Arthur . Companyia : Tanzhaus NRW (Die Werkstatt-Dusseldorf); Meekers . Direcció : Rosenfeld, Arthur . Escenografia : De Nijs, Ascon . Il·luminació : Steenvoorden, Pink . Vestuari : Magrangeas, Françoise .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Dan... dan... dansa (1a : 2007 : Barcelona).
10/03/2007.
Autor/a : Peya, Clara; Peya, Ariadna; Escurriola, Míriam . Compositor/a : Peya, Clara . Coreògraf : Peya, Ariadna . Direcció : Escurriola, Míriam . Escenografia : Bernardy, Sarah . Il·luminació : Berch, Jordi . So : Raoût, Aurélie; Sánchez-Rico, Josep . Vestuari : Bernardy, Sarah . Producció : l'Era dels Impuxibles; Versus Teatre . Cantant : Castillo, Mariona; Arena, Alessio . Ballarí : Ramos, Christian; Vergés, Bea; Vidal-Ribas, Guille; Peya, Ariadna .
Temporada: 2013/14;
Estrena:
Versus Teatre.
(Barcelona).
06/06/2014.
Ballarí : Callejas, Lorena; Viñals, Antoni; Alonso, Roberto G.; Ballús, Meritxell; Rodríguez, Susanna; Martí, Cristina . Coreògraf : Alonso, Roberto G. . Companyia : Companyia Roberto G. Alonso . Il·luminació : Azorín, Paco . So : Portavella, Josep Maria . Intèrpret : Gómez, Pau .
Temporada: 2004/05; 2006/07;
Estrena:
Teatre de Ponent.
(Granollers).
08/10/2004.
Autor/a : Dordal Lalueza, Ferran; Molina, Víctor . Coreògraf : García Ferro, Sebastián . Direcció : García Ferro, Sebastián . Escenografia : Salvà, Xesca . Il·luminació : Salvà, Xesca . Producció : Festival Sismògraf; Festival Grec de Barcelona; Mercat de les Flors . Ballarí : Palau, Joan; Álvarez, Olga; Weickert, Guillermo; Cabeza de Vaca, María; Cidra, Bebeto; Tapias, Isabel .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
01/04/2016.
Ballarí : Segalés, Mireia-Beryl .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Centre Cívic Barceloneta.
(Barcelona).
dansa + a prop. 2a Mostra de solos.
21/02/2002.
Ballarí : Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Autor/a : Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Coreògraf : Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Companyia : Raravis-Andrés Corchero/Rosa Muñoz . Escenografia : Corchero, Andrés . Il·luminació : Corchero, Andrés; Inglés, Eduard .
Temporada: 2003/04; 2005/06; 2007/08;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
17/06/2004.
Ballarí : Rizzo, Christian . Músic/a : Chevillon, Bruno . Compositor/a : Chevillon, Bruno . Coreògraf : Rizzo, Christian .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Cicle Llançar [el cos] a la batalla (1a: 2008 : Barcelona).
25/03/2008.
Autor/a : Baylach, Nora; Serra, Joana; Cot Ros, Joan . Coreògraf : Cot Ros, Joan . Companyia : Animal Religion . Producció : ElPetit; Mercat de les Flors . Ballarí : Baylach, Nora; Serra, Joana .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
27/11/2021.
Autor/a : Girón, Quim; Serra, Joana; Cor Ros, Joan; Baylach, Nora . Companyia : Animal Religion . Producció : Mercat de les Flors; Festival El Més Petit de Tots . Ballarí : Baylach, Nora; Serra, Joana .
Temporada: 2019/20; 2020/21; 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
16/11/2019.
Ballarí : Gómez, María del Mar; Ximenes, Eva; Peran, Mario; Muñiz, Lourdes; Bertrán, Vicenç . Autor/a : Contreras, Roser . Coreògraf : Roblas, Anna; Contreras, Carme . Companyia : Dreams Dansa . Direcció : Contreras, Roser . Intèrpret : Miralles, Montse .
Temporada: 1999/00; 2000/01; 2001/02; 2004/05;
Estrena:
Cotxeres de Sants.
(Barcelona).
30/12/1999.
Autor/a : Sans, Jordina; Pena Bagés, Violeta . Companyia : Cia. Vols . Direcció : Pena Bagés, Violeta; Sans, Jordina . Intèrpret : Benavent, Irene . Ballarí : López, Héctor; Rodríguez, Raquel; Albiol, David; Pena Bagés, Violeta .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Sala Trono.
(Tarragona).
30/04/2023.
Ballarí : Tatjé, Valentí; Sanchís, Jordi; Codina, Josep; Tatjé, Laia; Prunés, Luïsa; Massanés, Maria; Carvajal, Marià; Cornet, Marta; Castro, Mercè; Clarena, Mònica; Redó, Mònica; Vinyals, Mònica; Rincón, Nèlia; Martí, Roger; Gabernet, Sílvia; Torra, Teresa; Coll, Jordi; Fargas, Joan; García, Eva; Soldevila, Alba; Costa, Anna; Fargas, Anna; Prunés, Anna; Serra, Anna ; Valls, Christian; Vidales, Eduard; Isern, Cristina . Autor/a : Gabernet, Sílvia; Medina, Imma . Coreògraf : Clarena, Mònica . Companyia : Grup de Dansa Cor de Catalunya . Direcció : Clarena, Mònica . Escenografia : Galobart, Lluís; Rincón, Nèlia . Vestuari : Soler, Meritxell .
Temporada: 2011/12; 2013/14;
Estrena:
Teatre Kursaal.
(Manresa).
11/09/2011.
Autor/a : Sánchez, Anna . Músic/a : Fruitós, Lluc . Compositor/a : Fruitós, Lluc . Coreògraf : Fruitós, Lluc; Cendoya, Vero . Direcció : Fruitós, Lluc; Cendoya, Vero . Ballarí : Cendoya, Vero .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Sala Maria Plans.
(Terrassa).
Tensdansa'05 / 2+1. Festival de Dansa de Terrassa (3a : 2005).
07/10/2005.
Ballarí : Panadero, Nazareth; Ichida, Kyomi; Kesselheim, Sylvia; Kortland, Ed; Libonati, Beatrice; Martin, Anne; Mercy, Dominique; Minarik, Jan; Pikon, Helena; Rosenfeld, Arthur; Sagon, Monika; Saspsortes, Jean Lauren; Subicz, Janusz; Grossman, Methtchild; Forster, Lutz; Duszinski, Dominique; Cronin, Finola; Billiet, Bénedicte; Benati, Anne-Marie . Músic/a : Burkert, Matthias . Coreògraf : Bausch, Pina; Pabst, Peter . Companyia : Tanztheater Wuppertal . Direcció : Pabst, Peter; Bausch, Pina . Escenografia : Seeliger, Hans . Il·luminació : Windeker, Robert . So : Frunder, Hans-Jurgen . Vestuari : Cito, Marion . Intèrpret : Ernesto, Ralf John .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Memorial Xavier Regàs.
19/11/1985.
Ballarí : Muñoz, Rosa; Ángel, Florencia; Sàrries, Imma; Salas, Carles; Otaño, Botxi; Arnal, Ramon . Compositor/a : Lennox, Annie; Catelli, Mario; Fontova, Carles; Lemetre, Jean-Jacques; Mariño, Leo; Vertes, Negresses . Coreògraf : Salas, Carles; Muñoz, Rosa . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Escenografia : Búbulus Companyia de Dansa . Il·luminació : Boya, Memé . Vestuari : Alves, Rui . Producció : Canosa, Lali .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
03/05/2001.
Ballarí : Prioville, Fabien; Weiker, Donald; Polan, Michael; Tjia, Rickgavin; Liboiron, Francine; Tujuka, Zofia; Lawrey, Sarah; Lecavalier, Louise . Companyia : La la la Human Steps . Direcció : Charles, Jerôme; Roy, Stéphane; Lock, Édouard . Il·luminació : Morgenthaler, Alex . Vestuari : Vincent, Dénommé; Roy, Stéphane .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
20/03/1997.
Companyia : Cia. Aïda Colmenero Díaz . Direcció : Colmenero Díaz, Aída . Escenografia : Colmenero Díaz, Aída . Vestuari : Yakart Association . Suports audiovisuals : Traoré, Siaka S. . Producció : Yakart . Ballarí : Thioune, Rokhaya; Mbye, Amie . Músic/a : Codou, Yande .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
07/07/2021.
Compositor/a : Wizaguirre, Enrique . Coreògraf : Werner, Carmen . Companyia : Provisional Danza; Ramírez, Jorge . Direcció : Werner, Carmen . Ballarí : Werner, Carmen; Vega, Jesús de; Rodríguez, Sònia; Jaen, Rodrigo; Cardozo, Sergio .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
L'Espai.
(Barcelona).
08/04/1995.
Ballarí : Soto, Alicia . Coreògraf : Soto, Alicia . Companyia : Hojarasca . Direcció : Soto, Alicia .
Temporada: 2012/13;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
Festival TantaDansa (8è : 2012: Barcelona).
29/09/2012.
Cantant : Nina . Ballarí : Morino, Keith . Adaptació : Batalla, Roser . Compositor/a : Porter, Cole; Sondheim, Stephen; Llach, Lluís; Serrat, Joan Manuel . Direcció : Monné, Joan; Buenafuente, Andreu .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Jardins de Cap Roig.
(Calella de Palafrugell).
Festival Jardins de Cap Roig (2003 : Calella de Palafrugell).
12/07/2003.
Ballarí : Pep Callau i Els Pepsicolen; Els Mortimer's . Companyia : Tortell Poltrona (Mateu i Bullich, Jaume) . Direcció : Ammann, Víctor . Il·luminació : Albella, Miquel; Gutiérrez, Quico . So : Mateu, Roc . Intèrpret : Tortell Poltrona (Mateu i Bullich, Jaume); Espinoza, Sol; Garnacho, Asier; Bonjourne, Axel; Mansur, Adil el; Mohamed el Mriri; Días, Carla; Gil, Ignasi; Van Campen, Mònica; Trias, Montserrat; Ribas, Boris .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Carrer.
(Reus).
Trapezi. La Fira del Circ de Catalunya (6a : 2002 : Reus).
11/05/2002.
Autor/a : Mesa, Olga . Coreògraf : Mesa, Olga . Il·luminació : Rodriguez Tricot, Santiago; Rey Ramos, Xulia . Suports audiovisuals : Ruiz de Infante, Francisco . Producció : Marseille Objectif DansE (Marsella); Teatre CDCN Pôle Sud (Estrasburg); La Caldera, Centre de Creació, Dansa i Arts Escèniques (Barcelona) . Ballarí : Mesa, Olga; Kouznetsova, Natacha .
Temporada: 2020/21;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
21/01/2021.
Ballarí : Malucos Danza; Collectif Skalen; Compagnie Mât Scarell; 3D; Sebastián García Ferro; ...sólo suelo suelo solo suelo…; Une Rencontre; Bertol; Geneva Foster Gluck With Lady; Teresa Belza; Hipnopia; Associació Cultural Capoeira Angola de Barcelona; Elena Lin; Playmobil; Desatadas; Maleïda Dansa; La Bicha & Flamencos Van; De2en2; Susan Kempster; Greys; Que de quien; Yusq'obut; Niky Laucha; Despejaos som teatre; Bonecos de Madeira; Niko Costello; Nino Mallorca; Yoni MedioGramo; Mateo Vergara; Paolo Club Calypso; Circ Hula; Zahir Circo; Taiat Danza; Vislumbrando; Delirium; Gente Colgada; Martiniño; René y San Basilio; Volàtils A.C.; Elskephilipas; Tutti Pazzi Loco Brusca; Proyecto Karbala; El Cansancio; El 45 Teatro; El fantàstic Hardy Freenkel; Iluminaos; Arthemis; Camilo & Co; Rafaelo; Puente Aéreo; Contrapunctus Danceport; David John Baltasar; Marco Melcangi; Males Companyies; Jaj teatre; Albert Quesada & Kyung Hee Woo; Teatro Inestabile di Aosta; RUF - creaciones; Kabbanis; El Terrat de Produccions; Carlo-Mô; Charlie Mag; The Daredevil Chicken Club; Salvatge Cor; Juruju Jaja - Teatro; Tacto; Producciones Loop; Melalina; Tapeplas; Histeria Bufa; Magicontes; Malaje Solo; Tantágora; Pendencias; Vacabrutateatro; "sí sí sí emperatriz"; Ale Risorio; Marcelo Ferrari; Carolina Ortiz & Isabela Méndez; La Factoría; Rubén Martínez Santana . Companyia : Transmarató Espectacles; Mercat de les Flors .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Marató de l'Espectacle (23a : 2006 : Barcelona).
09/06/2006.
Ballarí : Corna, Soledad; Mariadelaire; Los Estrambóticos; Román; Compañía Trix; Sodastreamer; Bosch, María Fernanda; Kuboambulante; El Trío La La La; Payasa Mandarina; Cia. Krash; Carambolas, Manolo; I Araque?; Llauder, Laura; Holística Mística; Jevvadansateatre; AGS; Banal-Molotov; Gente Colgada; Cia. petit pois fougueux; Variaciones en rojo; Costello, Niko; Brando y Silvana; Rangel, Alfonso; Slujsmans, Clem; Carrière, Cécile; Noguera, Diego; Literas, Lucrecia; Stepien, Margaret; Martini, Roberta María; Prió, Silvia; Romagna, Stefania; Bonecos de Madeira; El Retrete de Dorian Gray; Gromic; Gamba & Ginny; Románticos empedernidos; Cia. Juan Gamba; Las Cigarreras, Banda de Cornetas y Tambores; Flamingo, Svetlana; Fools Militia; Mô-House; Bertran, Jordi; Espigares Navarro, Pedro Javier; Macarte, Victoria; Jaj teatre; Carlo-Mô & Mr. Di; Viaconme; Villena, Javier; Companyia Aduet; La máscara; D-Teatro; Inmoviles obligos teatro; Compañía Nacional de Fósforos; Creaciones Matxin; Dispara Teatro; Encara Farem Salat; Godoy; Teatre Al-Quds; Companyia Impromptu; Teatrofia; Concierto A 3; One Richard Flkeix; La Ratonera Teatro; La Llave Inglesa Teatro; Carlo-Mô; (H)Ártarse de Dansa; Factoria Mascaró; XsiAcaso; Cia. Nux; Kempster, Susan; Barahona, Mauro; Proyecto experimental Mauro Barahona; Nonameds Crew - Hartate de Kalle; Compagnie Lua; Quesada, Albert; Sound System Dance Crew; Associació Cultural Capoeira Angola de Barcelona; La ira teatro; Ortuño, Joan Ignasi; Puntos suspensivos; Kompanie Janet Rühl-Arnd Müller; Contrapunctus Danceport; Gilschamber; Búbulus; Camera Intima; Ex-Ánima . Companyia : Transmarató Espectacles; Mercat de les Flors .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Marató de l'Espectacle (24a : 2007 : Barcelona).
01/06/2007.
Ballarí : Rubianes, Pepe; Fuentes, Manel; Aragón, Emilio; Segura, Santiago; Gibernau, Sete; Defeer, Gervasi; Mengual, Gemma; Corretja, Àlex . Companyia : Tricicle . Intèrpret : Sans, Carles; Gràcia, Joan; Mir, Paco .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Palau Sant Jordi.
(Barcelona).
03/11/2004.
Ballarí : Ndanza; Darí Darí Dance Company; Holística Mística; Orquesta Barnakústica; Sound System Dance Crew; D'Block the on Stage Company; Chiefs Rockers; Corna, Soledad; Llauder, Laura; Los Galindos; Claire Parsons Co.; Muela, Paula; Cortés, Yolanda; Companyia Sònia Rodríguez; Slam Dancing Productions; Danzas Invisibles; Oncala, Noemí; Iliacan; Supernenes del Swing; Paula C.; Collins Modern Dancfe Theatre; Loco Brusca; Claret Clown; Cirkus Frak; Accidents Polipoètics; Bertran, Jordi; Pa lo que sea; Mallorca, Nino; Paca Trío; Raízes; Bibriba African Acrobatics Group; Serjo; Combart; Sarruga Produccions; Ribot, Marilén; Club Calypso; Desastrosus Circus; Zahir Circo; Xyomaru; Salto in Alto; Gente Colgada; Judita; Betty i Rosy; Companhia Carrossel; Kuboambulante; Ale Risorio; Plaudite Teatre; Laitrum Teatre; Camisole Chimique; Mime Malou; Compagnie Kimé; Gocha&Lercha&Co; Just2persons; Vacabrutateatro; Niña del Mago; Pérez, Dani; Fernández, Eduard; Atanasiu, Christian; Los Los; Los Chapertons; Solubles Teresa; Katraska; Godoy; Dan'Voy; Juan y Lau; O2Teatre; Don Markitos y la encantadora MariYo; Cortés, Jordi; Raravis-Andrés Corchero / Rosa Muñoz; Tap Olé; Barcelona Addictos; Bilbao, Matxalen; Starr, Lesya; Alismas; Increpación Danza; Lanònima Imperial; Association Arrangement Provisoire-Jordi Galí; Nats Nus; Six&Swing&Pantomime; Interruptus; El Torrente de Sorpresas; Tito Vias Company; Hugo Hermo; Gelabert, Cesc; Picó, Sol; Kompanie Janet Rühl-Arnd Müller . Companyia : Mercat de les Flors; Transmarató Espectacles . Direcció : Vilardebó, Arnau; López, Juan Eduardo .
Temporada: 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
06/06/2008.
Ballarí : Muntaner, Mònica; Fernández, Beatriz; Sant Funk, Sílvia . Compositor/a : Muntaner, Mònica . Coreògraf : Córdoba, Elena; Sant Funk, Sílvia; Buitrago, Ana; Fernández, Beatriz; Mesa, Olga; Muntaner, Mònica . Companyia : Mercat de les Flors; Las Santas . Direcció : Mesa, Olga; Córdoba, Elena; Buitrago, Ana .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
18/02/2006.
Autor/a : Recacha, Mercedes; Calvitti, Viviane . Il·luminació : Fäustino, Sergi . Ballarí : Recacha, Mercedes; Calvitti, Viviane .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
07/11/2021.
Ballarí : García, Virginia; Jáuregui, Jorge; Muñoz, Damián . Compositor/a : Pérez, Silvia; Sirvent, Sergi . Companyia : Muñoz, Damián . Il·luminació : Ulla, Javi .
Temporada: 2001/02;
Estrena:
Teatre Lliure. Espai Lliure.
(Barcelona).
24/04/2003.
Autor/a : Pons, Berta; Pons, Clara; Barrios, Jean Philippe; Fruitós, Pol; Fruitós, Lluc . Companyia : Brodas Bros . Direcció : Sánchez, Anna; Fruitós, Pol; Fruitós, Lluc; Pons, Clara; Pons, Berta; Barrios, Jean Philippe . Il·luminació : Pérez, Jordi . So : Llistar, Oriol . Vestuari : Brodas Bros . Ballarí : Fruitós, Pol; Barrios, Jean Philippe; Pons, Berta; Fruitós, Lluc; Pons, Clara . Músic/a : Barrios, Jean Philippe .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Teatre Bartrina.
(Reus).
23/10/2016.
Ballarí : Navarro, Toni; Grau, Enric; Gómez, Abdó; Cussó, Lluís; Ferraro, Montserrat; Cussó, Montse; Clement, Gemma; Clemente, Mònica; Bernarda, Sergi . Compositor/a : Schubert, Franz . Coreògraf : Colomé, Montse; Cussó, Lluís . Companyia : Vola Colom, Companyia de Dansa . Direcció : Cussó, Lluís . Vestuari : Calderón, Laura; Bosch, Àngela; Ivars, Ramon .
Temporada: 1998/99; 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Les Corts Dansa.
19/02/1999.
Autor/a : Luik, Brigitte; Müller, Heiner . Ballarí : Picó, Sol . Direcció : Portaceli, Carme . Intèrpret : Rodríguez, Marc .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Can Ratés. Jardí.
(Santa Susanna).
Festival Shakespeare (1a : 2003 : Santa Susanna).
21/08/2003.
Autor/a : Proyecto Babel . Ballarí : Recacha, Eva . Compositor/a : Quintans, Santiago . Coreògraf : Recacha, Eva . Companyia : Festival Shakespeare de Santa Susanna . Direcció : Recacha, Eva; Recacha, Amanda; García de Pé, Silvia; Cester, Elena . Il·luminació : Festival Shakespeare de Santa Susanna . Vestuari : Molero, Pilar . Intèrpret : Cester, Elena; García de Pé, Silvia .
Temporada: 2003/04;
Estrena:
Can Ratés. Jardí.
(Santa Susanna).
Festival Shakespeare (2a : 2004 : Santa Susanna).
18/08/2004.
Ballarí : Cuesta, Sílvia; Macarena, Jaime . Músic/a : Figueras, Pep; Coll, Jonathan . Compositor/a : Figueras, Pep; Coll, Jonnathan . Coreògraf : Macarena, Jaime; Cuesta, Sílvia . Companyia : A poc a poc dansa .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dia Internacional de la Dansa.
21/04/1997.
Coreògraf : Ingvartsen, Mette; Santkin, Manon; Sandström, Kajsa . So : Lenaerts, Peter . Producció : P.A.R.T.S. . Ballarí : Ingvartsen, Mette; Santkin, Manon; Sandström, Kajsa .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
28/01/2023.
Ballarí : Córdoba, Pedro; Ruiz, Mercedes; Arias, Marta; Ruíz Muñoz, Mercedes; Peña, Andrés; Carbonell, Juan Carlos; Cardoso, Juan Carlos; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Guarnido, Lucía; Paniagua, David; Lozano, Eduardo . Cantant : Castro, Marta de; Soto, Enrique; Falcón, Segundo; Lago, David; García, Conxita; Enrique, "El extremeño" . Músic/a : Vidaechea, Ignacio; Coronel, Antonio; Gutiérrez, Salvador; Jarana, Paco . Compositor/a : Jarana, Paco . Coreògraf : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Latorre, Javier . Companyia : Companyia Eva Yerbabuena . Direcció : Cereza, Javier ("Hansel"); Castro, Marta de; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Il·luminació : Ruiz, Germinal; Perotti, Raúl . So : González, Manolo . Vestuari : San Román, Jimena .
Temporada: 2000/01; 2001/02;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
17/04/2001.
Ballarí : Sydney Dance Company . Coreògraf : Bonachela, Rafael . Il·luminació : Schlieper, Nick . So : Iuston, Adam . Vestuari : Goot, Josh . Suports audiovisuals : Richardson, Tim .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
24/11/2011.
Ballarí : Díaz, Carolina; Ros, Norma; Rius, Gemma; Cienfuegos, Yoshua; Arnal, Ramon . Autor/a : Salas, Carles . Compositor/a : Fontova, Carles . Coreògraf : Salas, Carles; Ariza, Xavier . Companyia : Búbulus Companyia de Dansa . Direcció : Salas, Carles . Escenografia : Groven, Else; Cámara, María de la . Il·luminació : Luque, Mario . Vestuari : Alves, Rui .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Plaça dels Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (18a : 1998 : Tàrrega).
10/09/1998.
Ballarí : Serra, Mireia; Asencio, Sofia; Muntaner, Mònica . Autor/a : Levi, Simona . Compositor/a : Falzoni, Maddish; Marx, Xavi; Oca, Mònica . Companyia : Conservas . Direcció : Levi, Simona . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Rigamonti, Afra . Vestuari : Cervera, Carlos . Suports audiovisuals : Jaroslavsky, Mariana . Intèrpret : Falzoni, Maddish; Mateus, Agnès; Rial, Albert; Saula, Judit .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
17/10/2002.
Ballarí : Ölme, Rasmus; Ortega González, Orlando; Schad, Isabelle; Perraud, Céline; Meeussen, Lieve; Di Calogero, Lorenza; Haro López, Carlos de; Campbell, John; Benchorf, Nordine . Coreògraf : Vandekeybus, Wim . Companyia : Wim Vandekeybus & Última Vez . Direcció : Vandekeybus, Wim . Escenografia : Vandekeybus, Wim . Il·luminació : Vercruyse, Dries; Vandekeybus, Wim . Vestuari : Lhoas, Isabelle .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
Festival d'Estiu de Barcelona. Grec 97.
26/07/1997.
Companyia : Mal Pelo . Direcció : Ramis, Pep . Il·luminació : Viladomat, August . Producció : Mal Pelo; Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) . Cantant : Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) . Ballarí : Muñoz, María . Músic/a : Niño de Elche (Contreras Molina, Francisco) .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
17/02/2016.
Autor/a : Ballet Flamenco EnFemenino . Ballarí : Carabante, Lorena; Piferrer, Mireia; Ruiz, Maria Jesús . Coreògraf : Ballet Flamenco EnFemenino . Suports audiovisuals : Durán, Eduardo; Hinojos, Mario .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Almeria Teatre.
(Barcelona).
01/01/1970.
Músic/a : Pantoja, Edgar; Díaz Arbolay, Vladimir; Rasúa, Enildo; García, José Raúl . Ballarí : Azzopardi, Lydia; Fernández, Carlos; Gelabert, Cesc; Gómez, Toni; Huetos, Alberto; Liñana, Noelia; López, Maureen; Paniagua, Caliope . Compositor/a : Shostakovich, Dimitri . Coreògraf : Gelabert, Cesc . Companyia : Gelabert Azzopardi Companyia de Dansa; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Rasúa, Enildo . Escenografia : Patiño, Baltasar . Il·luminació : Gelabert, Cesc; Patiño, Baltasar . So : Grande, Francisco . Vestuari : Verdier, Catou; Azzopardi, Lydia .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Lliure.
(Barcelona).
22/03/2003.
Coreògraf : Cucó, Laia . Ballarí : Cucó, Laia . Músic/a : Cucó, Gerard .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Antiga fàbrica de la Chartreuse .
(Tarragona).
06/05/2023.
Autor/a : Smet, Johan de . Compositor/a : Tétreault, Martín . Coreògraf : Blackburn, Hélène . Companyia : Cia Cas Públic . Direcció : Blackburn, Hélène . Il·luminació : Blackburn, Hélène; B-Beaulieu, Emilie . Producció : Kopergietery; Cia Cas Públic . Ballarí : Kizilca, Seymanur; Miroslavov, Evgeni; Salfamones, Chaz Keith; Serrai, Ramzi; Zambu, Burhan .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/03/2022.
Ballarí : Rocamora, Valentí; Rubirola, Anna; Campos, Fátima; Busquet, Sònia . Coreògraf : Busquet, Sònia; Rubirola, Anna; Rocamora, Valentí . Companyia : Restos de Serie . Il·luminació : Sánchez, Rosa . So : Ferrer, Miquel; Moras, Héctor .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Mercat.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (31a : 2000). Cicle Endansa.
06/06/2000.
Ballarí : Hueso, Paz; Giménez, Alexandra . Adaptació : Xuclà, Toni . Coreògraf : Giménez Chiscano, Alejandra; Hueso,Paz . Companyia : Trócola . Intèrpret : Gimeno, Pilar .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Dansa + a prop.
23/11/2001.
Ballarí : Arias, Anna Maria; Sitges-Sardà, Nora . Compositor/a : Lieber, Omar . Coreògraf : Arias, Anna Maria; Sitges-Sardà, Nora . Companyia : Dansa Urbana .
Temporada: 1996/97;
Estrena:
Centre Cívic Sant Andreu.
(Barcelona).
10/05/1997.
Ballarí : Muñoz, Rosa . Coreògraf : Muñoz, Rosa . Companyia : Andrés Corchero / Rosa Muñoz . Escenografia : Muñoz, Rosa . Il·luminació : Corchero, Andrés . Producció : Benages, Estefania .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
Cicle Endansa.
20/10/2001.
Companyia : Royal Ballet . Ballarí : Clarque, Reece; Ball, Mathew; Naghdi, Yasmine; Campbell, Alexander; Márquez, Roberta; Cuthbertson, Lauren; Cervera, Ricardo; Morera, Laura; McRae, Steven .
Temporada: 2016/17;
Estrena:
Centre Cultural Terrassa.
(Terrassa).
17/12/2016.
Coreògraf : Caruge, Grichka . Companyia : The Jokerz Company; Cie Grichka Caruge . Direcció : Fernández, Arias; Barrios, Nahuel; Pacheco, Sylvia; Folch, Alba . Producció : FLOW – Centre Eurorégional des Cultures Urbaines; Cie Art-Track ; IADU La Villette . Ballarí : Pacheco, Sylvia; Caruge, Grichka; Belleka, Pierre; Barrios, Nahuel; Fernández, Arias; Folch, Alba . Músic/a : Pacheco, Alex .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
18/12/2021.
Ballarí : Rodríguez, Sònia; Cobos, Jesús; Michl, Volker; Cobos, Olga . Compositor/a : Iiudine, Maxim . Coreògraf : Cobos, Olga; Mika, Peter . Companyia : CobosMika Company . Escenografia : Mika, Peter . Il·luminació : Mika, Peter; Kunitsch, Michael . So : Iiudine, Maxim . Vestuari : Cobos, Olga .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
L'Espai de Dansa i Música de la Generalitat de Catalunya.
(Barcelona).
20/10/2005.
Compositor/a : Rodríguez, José Luis . Coreògraf : Marín, Manolo; Pérez Calvete, Pilar . Companyia : Compañía de Baile Manolo Marín . Direcció : Marín, Manolo; Pérez Calvete, Pilar . Il·luminació : Dóniz, Paco . Vestuari : Compañía de Baile Manolo Marín . Cantant : Saavedra, Antonio; Reina, Juan . Ballarí : Romero Ruiz, Luis; Romero, Fernando; Bayón, Isabel; Parra, Balbina; Nogales, Manuela; López, Isabel; Fernández, Nelson; Diaz Álamo, Paloma; Silva Campallo, Rafael . Músic/a : Rodríguez, José Luis; Silva Campallo, Marian .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Teatre Prado.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (23è : 1991).
08/06/1991.
Ballarí : Poveda, Sonia; Zurano, Juan Manuel; González, Luis Miguel; Pérez, Asunción ("Choni"); Moreno, María; Córdoba, Mercedes de; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Rojas, Amador . Cantant : Soto, Enrique; Falcón, Segundo; Pura, Pepe de; Poveda, Miguel . Músic/a : Jarana, Paco; Luz, Manuel de la; Coronel, Antonio; Vidaechea, Ignacio . Adaptació : García, Horatius . Compositor/a : Jarana, Paco . Coreògraf : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Companyia : Companyia Eva Yerbabuena . Direcció : Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María); Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Escenografia : Helguera, José María; Yerbabuena, Eva (Garrido, Eva María) . Il·luminació : Perotti, Raúl . So : González, Manolo . Vestuari : San Román, Jimena .
Temporada: 2004/05;
Estrena:
Església de Sant Domènec.
(Girona).
Temporada Alta. Festival Internacional de Teatre de Girona.
16/10/2004.
Coreògraf : Canales, Antonio . Companyia : Ballet Flamenco Antonio Canales . Direcció : Canales, Antonio . Cantant : Treviño, Juan; Cortés, Montse . Ballarí : Canales, Antonio . Músic/a : Jiménez, Jesús; Jiménez, Ramón; Parrilla, Bernardo; Parrilla, Juan; Porrinas, Ramón; El Viejín (Jiménez, José) .
Temporada: 1994/95; 1999/00;
Estrena:
L'Espai.
(Barcelona).
29/03/1995.
Ballarí : Caravallo, Javier; Galván, Juan Carlos; Fuentes, Jesús; Polonio, José María; Calvo, Fermín; Fernández, Isaac; Jiménez, Óscar; Sevillano, Raquel; Mateos, Rebeca; Garrido, Inmaculada; Domínguez, Virginia; Puerto, María del; Bajo, Mayte . Compositor/a : Martín, Víctor María; Diego, Emilio de . Coreògraf : Andrés, Elvira . Companyia : Companyia de Danza Elvira Andrés; Matalaraña Producciones Artísticas . Vestuari : Caña, Carmen .
Temporada: 1999/00;
Estrena:
Teatre Principal.
(Barcelona).
06/06/2000.
Músic/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Ballarí : Roblas, Anna; Vilaseca, Jordi; Gimeno, Virgínia; Heitzinger, Iris; Millard, Leslie; Marckmann, Nico . Compositor/a : DJ2D2; Briceño, Ernesto . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Teatro Arriaga Azkoitia; Mercat de les Flors; Lanònima Imperial . Escenografia : Menchero, José . Il·luminació : Menchero, José; García, Juan Carlos . Vestuari : Menchero, José; García, Juan Carlos . Suports audiovisuals : Wallen, Lawrence .
Temporada: 2006/07;
Estrena:
Teatre Joventut. Sala A.
(L'Hospitalet de Llobregat).
28/10/2006.
Compositor/a : Coltrane, John . Coreògraf : Sanchis, Salva; Keersmaeker, Anne Teresa de . Il·luminació : Versweyveld, Jan . Vestuari : Kunz, Anne-Catherine . Producció : Rosas (Companyia de Dansa); De Munt / La Monnaie . Ballarí : Respilieux, Jason; El Had, Bilal; Dos Santos, José Paulo; Vantuycom, Thomas .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
04/05/2018.
Ballarí : Brncic, Constanza; Muñoz, Rosa; Corchero, Andrés . Músic/a : Fernández, Agustí; Saura, Joan; Villavecchia, Liba . Autor/a : Fernández, Agustí; Corchero, Andrés . Cantant : Poveda, Miguel . Compositor/a : Fernández, Agustí . Coreògraf : Corchero, Andrés . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Companyia Andrés Corchero; Sitges Teatre Internacional . Direcció : Fernández, Agustí; Corchero, Andrés . Escenografia : Ruiz, Miquel . Producció : Prat, Montse . Intèrpret : Valente, José Ángel .
Temporada: 2000/01;
Estrena:
Espai Mediterrani.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (32a : 2001).
01/06/2001.
Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Schwarz, Etiènne; Pärt, Arvo; Glass, Philip . Coreògraf : Rodrigues, Giselle; Horta, Rui; Mendoça, Luiz . Companyia : Endança . Direcció : Mendoça, Luiz . Il·luminació : Pessanha, Sergio . Vestuari : Brunner, Kathy . Ballarí : Moura, Cristina; Gama, Claudia; Rodrigues, Giselle; Bourke, Annie; Villa-Lobos, Maria Clara .
Temporada: 1994/95;
Estrena:
Sala Beckett.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (19è : 1995).
25/07/1995.
Ballarí : Morgado, Carolina; Fernández, Catalina ("Cachi"); González, Fátima; Fernández, Carmen; Duran, Maria; Ramón, Yolanda; Mendoza, Rocío . Coreògraf : Grau, Rosa M. . Companyia : 3xtr3s; Color, Dansa Espanyola; Festival Grec de Barcelona . Direcció : Grau, Rosa M. . Escenografia : Grau, Rosa M. . Il·luminació : Pujol, David . Vestuari : Taulé, Assumpta .
Temporada: 2001/02; 2002/03;
Estrena:
Teatre Poliorama.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 01.
10/07/2001.
Ballarí : Galán, José; González, Ana; Nieto, David . Direcció : Linera, Enrique . Producció : Desde Cero Producciones Escénicas .
Temporada: 2010/11;
Estrena:
Artèria Paral.lel.
(Barcelona).
13/07/2011.
Coreògraf : Senatore, Ambra . Companyia : EDA . Il·luminació : Bonvini, Fausto . So : Caporale, Gregorio . Ballarí : Catarzi, Claudia; Basso, Caterina ; Senatore, Ambra .
Temporada: 2015/16;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
SÂLMON< Dance European Talents Upstream < (4t : 2015 : Barcelona).
26/11/2015.
Autor/a : Sabatés, Jordi . Músic/a : Sabatés, Jordi . Ballarí : García, Teresa . Compositor/a : Sabatés, Jordi . Coreògraf : García, Teresa . Construcció objecte : Buka, Sergi . Escenografia : Fuentes, Andreas . Vestuari : Rovira, Núria; Fuentes, Andreas . Suports audiovisuals : Fernández, Liliana . Intèrpret : Buka, Sergi .
Temporada: 2005/06;
Estrena:
Sala La Planeta.
(Girona).
Temporada Alta 05. Festival Internacional de Teatre (14a : 2005 : Girona / Salt].
21/10/2005.
Autor/a : Màcia Vicent, Paco . Compositor/a : Doénado, el Ur . Coreògraf : Robadura Dansa . Companyia : Companyia Robadura Dansa . Escenografia : Reddering, Karen . Il·luminació : García, Agustí . So : Doénado, el Ur; Martínez, Aureli . Vestuari : Bretones, Antonia; Nubiola, Nico; Vidal, Assumpta . Ballarí : Muntaner Bonet, Mònica; Hernández Andrés, Lipi; Marín Aristegui, Gurene; Màcia Vicent, Paco . Músic/a : Doénado, el Ur .
Temporada: 1992/93;
Estrena:
Teatre Municipal l'Atlàntida.
(Vic).
27/11/1992.
Coreògraf : Ovares, Carlos . Direcció : Ovares, Carlos . Il·luminació : Engle, Claude . Vestuari : Ovares, Carlos; Roco, Maria . Ballarí : Ovares, Carlos; Höule, Silvie; Dilley, Carol; Bes, Manolo; Roco, Maria .
Temporada: 1993/94;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
02/06/1994.
Músic/a : Tellería, Enrique; Ríos, Fernando . Ballarí : Pol; Jorge; Lorena; Nèlida; Anahí; Picó, Elba . Companyia : Fernando Ríos . Direcció : Rossa, R. di .
Temporada: 1998/99;
Estrena:
Teatre Goya.
(Barcelona).
12/05/1999.
Autor/a : Gil de Biedma, Jaime . Coreògraf : Corchero, Andrés . Companyia : Andrés Corchero i Feliu Formosa . Direcció : Corchero, Andrés; Formosa, Feliu . Intèrpret : Formosa, Feliu . Ballarí : Corchero, Andrés .
Temporada: 1990/91; 1991/92;
Estrena:
Sala Maria Plans.
(Terrassa).
Xarxa de Teatres Públics de Catalunya.
11/01/1991.
Direcció : Corella, Ángel . Ballarí : Corella, Ángel . Músic/a : Malikian, Ara .
Temporada: 2019/20;
Estrena:
Teatre Tívoli.
(Barcelona).
04/06/2014.
Ballarí : García Sáez, Mario; García Angulo, María Ángeles; Castro, Susana; Navarrete, Teresa; Salas, Ricardo; Serrano, Marina . Autor/a : Weickert, Guillermo . Compositor/a : Fuks, Martín Sebastián . Coreògraf : Castro, Susana . Companyia : Festival Grec de Barcelona; Erre que Erre Danza . Direcció : Weickert, Guillermo . Escenografia : Reymundo, Candela . Il·luminació : Rigual, Carles; Tarragüel, Alex . Producció : Swanson, Myriam . Intèrpret : Swanson, Miriam .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Teatre Ovidi Montllor.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona. Grec 03.
16/07/2003.
Autor/a : Villanueva Mir, Marc . Compositor/a : Del Río, Yves . Direcció : Guerrero, Javier . So : Del Río, Yves . Vestuari : Malahierba . Producció : Muñoz, Brisa; Festival Grec; Festival Grec de Barcelona . Ballarí : Mesa, Joel; Sanz, Julia; Tato, Paula; Bosch, Claudia; Roncero, Carlos .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
Festival d'estiu de Barcelona Grec (43è : 2019).
14/07/2019.
Coreògraf : Murphy, Laura . Companyia : Laura Murphy Dabce . Direcció : Murphy, Laura . Ballarí : Oberlander, Isabella; Ní Dhuinnín, Siobhán; Cooper, justine; Cronin, Marion; Hylak, Magda; Young, Catherine; Kilkenny Roddy, Emily; Ryan, Sarah; Kickham, Lucia .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Ciutat Trepat.
(Tàrrega).
10/09/2021.
Direcció musical : Ahijado, Jorge . Coreògraf : Buitrón, Zaira . Direcció : Ahijado, Jorge; Guerra, Juan Carlos . Escenografia : Pizarro, David . Il·luminació : Rodriguez-Berzosa, Fernando . Vestuari : Yañez, Paz . Producció : Extresound Producciones; BARABU . Intèrpret : Alegría, Iran; Molina, Claudia; Amando, Luis; Alman, Irene . Ballarí : Salaberry, Sara; Tomás, Basem; Buitrón, Zaira . Músic/a : González, Sergio; Martínez, Micky; Ahijado, Jorge; Pardial, José .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Apolo.
(Barcelona).
07/06/2023.
Ballarí : Vandell, Jasmin; Lacasa, Dominique; Lucas, Tom; Fritzsch, Max Marcus . Compositor/a : Abba .
Temporada: 2005/06; 2006/07;
Estrena:
Barcelona Teatre Musical (BTM).
(Barcelona).
04/11/2005.
Autor/a : Margarit, Àngels . Ballarí : Margarit, Àngels . Compositor/a : Rossell, Oriol; Egea, Marc . Coreògraf : Margarit, Àngels . Companyia : Mudances (Companyia de dansa); NU2'S Associació per a la Creació . Il·luminació : Rey, Ramón . Vestuari : Papió, Ariadna . Suports audiovisuals : Font, Núria .
Temporada: 2006/07; 2007/08;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
IDN-imatge, dansa i nous mitjans (1a : 2007 : Barcelona).
03/03/2007.
Coreògraf : Corchero, Andrés . Escenografia : Ruiz, Miquel . Il·luminació : Parra, Llorenç . Vestuari : Pérez, Caterina . Producció : Corchero, Andrés . Intèrpret : Corchero Pérez, Rita . Ballarí : Corchero, Andrés .
Temporada: 2019/20; 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Pina Bausch.
(Barcelona).
16/01/2020.
Ballarí : Clavel, Tatiana; Fuente, Santi de la . Companyia : La coja dansa . Direcció : Clavel, Tatiana; Fuente, Santi de la . Escenografia : Sanmartín, Óscar; Clavel, Tatiana . Il·luminació : Sánchez, Max . Producció : Vidal, Raquel .
Temporada: 2011/12;
Estrena:
Tantarantana Teatre.
(Barcelona).
17/09/2011.
Autor/a : Sánchez, Bárbara . Coreògraf : Sánchez, Encarni . Ballarí : Sánchez, Encarni; Pané Izquierdo, Aleida; Lawani, Godlive; Sotelo, Sandra; Carrau, Laura; Vilagran Casanovas, Quim .
Temporada: 2014/15;
Estrena:
Ca l'Estruch.
(Sabadell).
23/05/2015.
Coreògraf : Meunier, Philippe; Yaworski, Ian . Companyia : Les Archipels . Ballarí : Meunier, Philippe; Yaworski, Ian .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
L'Estruch. Fàbrica de Creació de les Arts en viu.
(Sabadell).
01/10/2022.
Compositor/a : Ysaÿe, Eugène; Ligeti, György . Coreògraf : Keersmaeker, Anne Teresa de . Companyia : Rosas (Companyia de Dansa) . Direcció : Ducourt, Jean Luc . Escenografia : Sorgeloos, Herman . Il·luminació : Ducourt, Jean Luc . So : Fostier, Alexandre . Vestuari : Weckx, Ann . Producció : La Monnaie (Bruselas); Rosas (Companyia de Dansa) . Ballarí : Campbell, Bruce; Benchorf, Nordine; Dunoyer, Vicent; Levy, Marion; Loemy, Cynthia; Million, Nathalie; Hérault, Muriel; Saunier, Johanne; Poletti, Laura Maria; Bachman, Laura; Ratsifandrihana, Soa; Svajda, Luka; Hashimoto, Yuika; Haghi, Robin; Gizycki, Frank; Edström Kawaji, Anika . Músic/a : Ahonen, Joonas ; Braceras, Juan María ; Arditti, Irvin; Hind, Rolf .
Temporada: 1992/93; 2018/19;
Estrena:
Mercat de les Flors.
(Barcelona).
12/12/1992.
Direcció musical : Wray, David . Autor/a : Gay, John . Compositor/a : Händel, Georg Friederich . Coreògraf : Cremer, Sara . Companyia : The English Bach Festival . Direcció : Obe, Lina Lalandi . Escenografia : Hernon, Paul . Vestuari : Sterrit, Chrisste; Hartfree, Sue . Cantant : Purves, Christopher; Roberts, Simon; Tusa, Andrew; O'Neill, Anne; Lanzetter, Nicola; Yam, Low Ming; Corbeti, Joseph; Curtis, Mark; Feldman, Seán; Harrison, Sally; Armstrong, Amanda . Ballarí : Cremer, Sara . Músic/a : English Bach Festival Baroque Orchestra; Brown, Caroline; Hirons, Christopher .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Muralles del Carme.
(Peralada).
Festival Castell de Peralada (5è : 1991) .
07/08/1991.
Companyia : Esbart Ciutat Comtal . Direcció : Agustí, M. Teresa . Ballarí : Agüera, Raúl; Cruz, Toni; Díaz, Jaume; Ojeda, Sergi; Peralta, Pau; Puig, Ramon; Roca, Eduard; Teixidor, Jordi; Admetlla, Francesc; Sagristà, Anna; Agustí, Teresa; Campabadal, Eva; Fargas, Laia; Fuentes, Laia; Morella, Alba; Ordeig, Elena; Pascual, Neus; Pérez, Laura; Vilaró, Xavier .
Temporada: 2017/18;
Estrena:
Teatre Kursaal - Sala Gran .
(Manresa).
22/04/2018.
Autor/a : Childs, Lucinda . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian; Glass, Philip . Coreògraf : Childs, Lucinda . Companyia : Ballet de l’Opéra de Lyon . Il·luminació : Emmons, Beverly . Vestuari : Giannini, Christina; Lavenère, Bruno de . Ballarí : Romanova, Anna; Haywood, Jackson; Pryszo, Lore; Merenda, Marco; Sosa Sánchez, Erik; Todeschi, Giacomo; Conjeaud, Noëllie; Díaz, Abril; Bakker, Katrien de; Albert, Marie; Pupo-Guillen, Leoannis; Blloshmi, Edi; Evans, Brendan; Campello, Eleonora; Paperini, Chiara; Bâby, Jacqueline; Serrano Núñez, Raúl .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Maria Aurèlia Capmany.
(Barcelona).
02/03/2023.
Ballarí : Morin, Anne; Oller, Ramon . Compositor/a : Bach, Johann Sebastian . Coreògraf : Morin, Anne . Direcció : Morin, Anne .
Temporada: 1985/86;
Estrena:
La Fàbrica Espai de Dansa.
(Barcelona).
14/12/1985.
Compositor/a : Polo, José Pablo . Coreògraf : Bermúdez Gil, Mario . Companyia : Cia Marcat Dance . Il·luminació : Gil, Mamen B. . Ballarí : Bermúdez Gil, Mario; Coury, Catherine; Gallicchio, Marilisa .
Temporada: 2022/23;
Estrena:
Teatre Tantarantana.
(Barcelona).
29/10/2022.
Autor/a : Szeinblum, Diana . Compositor/a : Díaz, Simón; Krygier, Axel . Coreògraf : Szeinblum, Diana; Castronovo, Pablo; Hang, Bárbara; Molina, Andrés . Direcció : Szeinblum, Diana . Il·luminació : Seldes, David . Ballarí : Molina, Andrés; Hang, Bárbara; Castronovo, Pablo .
Temporada: 2021/22;
Estrena:
Mercat de les Flors. Sala Ovidi Montllor.
(Barcelona).
06/11/2021.
Autor/a : Lorrojo . Ballarí : Vega; Lola . Companyia : Lorrojo . Direcció : Lorrojo .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Espai Reguer A.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (22a : 2002 : Tàrrega).
07/09/2002.
Compositor/a : Mariño, Leo; Mozart, Wolfgang Amadeus; Purcell, Henry; Murolo; Dowland . Coreògraf : García, Juan Carlos . Companyia : Lanònima Imperial . Direcció : García, Juan Carlos . Escenografia : Roig, Jordi . Vestuari : Roig, Jordi . Ballarí : Ros, Xus; Pasqual, Josep Lluís; Colmenares, Adolfo; Lecumberri, Idoia de; Jané, Pere; García, Juan Carlos; Ferrer, Neus; Torres, Simeón .
Temporada: 1990/91; 1991/92;
Estrena:
Coliseo Albia.
(Bilbao).
18/05/1991.
Compositor/a : Wiatowitstx, Dimitri; Mahler, Gustav; Dietrich, Urs . Coreògraf : Dietrich, Urs; Linke, Susanne . Companyia : Susanne Linke . Direcció : Dietrich, Urs; Linke, Susanne . Escenografia : Dietrich, Urs; Linke, Susanne . Il·luminació : Kresiment, Wilfried . Ballarí : Linke, Susanne; Dietrich, Urs .
Temporada: 1990/91;
Estrena:
Polisportiu Pins Bens.
(Sitges).
Sitges Teatre Internacional (23è : 1991).
06/06/1991.
Adaptació : Puga, Montse . Compositor/a : Pinchen, Jim . Coreògraf : Noone, Thomas . Construcció objecte : Mello, Andre . Direcció : Noone, Thomas . Il·luminació : Ström, Jimmy . Vestuari : Udina, Marc . Producció : Esteller, Sara; Thomas Noone Dance; SAT . Ballarí : Noone, Thomas .
Temporada: 2018/19;
Estrena:
saT! Sant Andreu Teatre.
(Barcelona).
20/07/2019.
Ballarí : Muntaner, Mònica; Calvitti, Viviane; Hernández, Lipi . Coreògraf : Hernández, Lipi . Companyia : Las Malqueridas . Escenografia : Canosa, Lali . Il·luminació : Boya, Memé; Abir, Mingo . Vestuari : Pastor, Rocío; Casquete, Nieves .
Temporada: 1998/99; 1999/00;
Estrena:
Plaça dels Àlbers.
(Tàrrega).
Fira de Teatre al Carrer (18a : 1998 : Tàrrega).
11/09/1998.
Ballarí : Pulido, Yasmina; Langdon, Elisabeth; Portabales, Ana; López, Verónica; Gutiérrez, Jenifer; Guirao, Abigail; Fernández, Susanna; González, Lenia . Coreògraf : Grau, Rosa M.; Casellas, Maite; Ballús, Meritxell; Ramón, Yolanda . Companyia : Jove Companyia de Dansa de Gavà . Direcció : Grau, Rosa M. .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Auditori del Centre Cultural de les Corts.
(Barcelona).
Divendres Dansa a les Corts.
14/03/2003.
Ballarí : Teixidó, Núria; García, Filo; García, Francisco; González, Fátima; Martín, Helena; Padial, Africa; Peral, Rafael; Ramón, Yolanda; Fernández, Carmen; Calvo, Sílvia; Blanco, Cristina; Adame, Marisa . Músic/a : Grau, Marc; Linares, Carmen; Montoro, Santi; Morente, Enrique; Pardo, Jorge; Soler, Toti; Soto, Pepe; Carrasco, Diego . Compositor/a : Pardo, Jorge; Grau, Marc; Soler, Toti; Falla, Manuel de; Turina, Joaquín; Carrasco, Diego; Morente, Enrique . Coreògraf : Bagà, Xavier; Tani . Companyia : Color, Dansa Espanyola . Il·luminació : Puiggener, Roger . Producció : Calvo, Sílvia .
Temporada: 1994/95; 1995/96;
Estrena:
Teatre Adrià Gual.
(Barcelona).
05/02/1995.
Compositor/a : Txaikovski, Piotr Ilitx; Strauss, Joseph; Drigo, Roberto . Coreògraf : Mas, Laura . Companyia : Ballet Clàssic de Barcelona . Direcció : Mas, Laura . Ballarí : Cordón, Maite; Berdusan, Celine; Trinidad, Isabel; Casado, Núria; Seguranyes, Mireia ; Rodríguez, Gemma; Rodríguez, Céline ; Munné, Joanna ; Moreno, Miguel; Medina, Fernando; Circuns, Montse; Martínez, Susanna; Martín, Rosalía; Fluvià, Marta; Fernández, Laura; Clusellas, Sònia; Úbeda, Alexandra .
Temporada: 1991/92;
Estrena:
Teatre Municipal.
(Berga).
23/09/1991.
Autor/a : Castro, Rosalía de . Ballarí : Gómez, Toni; Sánchez, Lucía; Dachs, Rosa; Argüelles, Avelina; Roca, Maria . Compositor/a : Schwarz, Etiènne; Prada, Amancio; Millandoiro (Grup musical); Brncic, Gabriel . Coreògraf : Argüelles, Avelina . Companyia : Companyia de Dansa Avelina Argüelles . Direcció : Argüelles, Avelina . Escenografia : Argüelles, Avelina . Il·luminació : Yetton, Keith . Vestuari : Mur, Glòria .
Temporada: 1991/92; 1990/91; 1992/93; 1997/98;
Estrena:
Teatre La Lira.
(El Vendrell).
13/06/1990.
Ballarí : Tanco, Laia; Rubio, Jordi; Pérez, Silvia; Garuz, Glòria; Franquesa, Cesc; Fàbregas, Lluís . Coreògraf : Serra, Joan; Serra, Quim . Companyia : Vesc; Factoria Mascaró . Direcció : Figueres, Joan; Serra, Quim; Serra, Joan . Escenografia : DigaMelóN . Producció : Puig, Lluís .
Temporada: 2002/03;
Estrena:
Piscina de Vallparadís.
(Terrassa).
01/09/2002.
Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Pamias, P. . Direcció : Capdevila, Albert; Dadó, Filippo . Cantant : Spani, Hina; Gallofré, Vicente; Fiore, Michele; Damiani, Victor; Gaviria, Jesús; Rossini, Angeles; Vela, Anibal . Ballarí : Salazar, Carmen .
Temporada: 1928/29;
Estrena:
Gran Teatro del Liceo.
(Barcelona).
16/05/1929.
Compositor/a : Verdi, Giuseppe . Coreògraf : Pamias, P.; Wassilew, Teodoro . Direcció : Padovani, Alfredo; Dadó, Filippo . Cantant : Gallofré, Vicente; Fiore, Michele; Vela, Anibal; Grandini, Edmondo; Lindi, Aroldo; Castagna, Bruna; Campiña, Fidela . Ballarí : Orlova, Olga; Salazar, Carmen . Músic/a : Capdevila, Antoni .
Temporada: 1929/30;
Estrena:
Gran Teatro del Liceo.
(Barcelona).
23/12/1929.